Nejnudnější knihy světa

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veselý Puntík
223 příspěvků 02.01.13 19:29
Nejnudnější knihy světa

Milé pekelnice a pekelníci,
jelikož se právě učím na státnice, jejichž polovina je literární, a zrovna se mořím s autory, kteří dle mého soudu snaž již nemohli být nudnější, zajímalo by mě, jaké nejnudnější knihy jste vy kdy četli (a třeba ani nedočetli) :) A také, kterým autorům zkrátka nedokážete přijít na chuť.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »

Reakce:

KKristýna
451 příspěvků 02.01.13 19:39

Na konci prváku jsem dostala povinně na přečtení Sto roků samoty. No to byl mor! Nedávno jsem z něj musela mít referát. No, když jsem si během přípravy zjistila, co to ten magickej realismus vlastně je a jak toho chlapa číst, tak si říkám, že to asi takovej blábol nebyl, ale tehdy jsem myslela, že na třídního spáchám atentát.
Jinak teda vede Kdo chytá v žitě. Profesor sice tvrdil, že se nám to bude líbit, protože je to o někom v našem věku, takže se do něj dokážeme vcítit. No jo, ale já nejsem nezodpovědný mladistvý delikvent.

Zorča
140 příspěvků 02.01.13 19:42

U mě je to cokoli od Terryho Pratchetta. Snažila jsem se od něj přečíst, myslím, tak 3 knihy a nikdy jsem nebyla schopná dobrat se aspoň půlky. Něco tak nudného a nevtipného jsem ještě neviděla :D
Jako další nuda pro mě byl Doktor Živago od Pasternaka. Říkala jsem si, že jsem fakt borec, že jsem to celé přečetla a nevzdala to, protože mě to moc nebavilo. (asi jsem na to ještě byla moc mladá)

Dragowlin
262 příspěvků 02.01.13 19:42

Nevzpomím si, že by se mi nějaká beletrie kdy zdála fakt nudná. Jedině prvních pár stran Sinheta, ale když to překousne člověk, pak se to čte samo.
Na chuť nedokáži přijít (a ani jsem nikdy nedokázala) romantickým románům pro dívky. Tzv. Lenka Lanczová apd. Ale spíš mne to nebralo, spousta dívek okolo to tehdy zbožňovalo :)
JEdna z těch mála knih co jsem nikdy nedočetla (a že je jich na prstech jedné ruky a já bibliofil přečetla už desetitisíce stran) byl Dorian Gray od Wilda. Wilda miluju, ale Dorian… nelíbila se mi jeho přeměna, dábělskost. Ale spíš z důvodu že se takových věcí docela děsím.

Vyloženě nudné shledávám jedině některé technické skripta na která jsem měla tu čest narazit. Stránky integrálů, apd apdMinimum textu, jen vzorce… Ale taky se to musí překousat.

Příspěvek upraven 02.01.13 v 21:50

Veselý Puntík
223 příspěvků 02.01.13 19:45

@KKristýna U Sta roků samoty jsem měla taky pocit, že mi to čtení trvá snad sto let :-D Prostě nůůůůďo :-P

Helhesta
15 příspěvků 02.01.13 19:47

Jako úplnému antitalentovi na matiku, ty o matematice :D
Pokud jde o povinnou četbu, tak se vše dalo přečíst a spíš mne nějaké knihy zaujaly. Například Jméno růže. Naštěstí jsem asi s tak nudnou knihou nesetkala, abych jí nedočetla.

kacenka.smile
427 příspěvků 02.01.13 19:47

Za nejnudnější pokládám skripta Nauky o budovách. Když jsem se z nich učila, měla jsem pocit, že by se celé daly přetisknout na desetistránkovou verzi toho nejdůležitějšího.

Jinak nemám ráda románky pro dívky, přečetla jsem jich pár a bohatě to stačilo. A pak jsem měla problém s knihou Silmarillion, to jsem snad ani nedočetla do konce.

llolla
2102 příspěvků 02.01.13 19:49

Komu zvoní hrana a Pán prstenů.
@Zorča - Pratchetta doporučuju dočíst, ono to až po té půlce většinou začne dávat smysl a spojují se souvislosti=)

eveK
333 příspěvků 02.01.13 19:51

@KKristýna Jo jo, „Kdo chytá v žitě“ jsem se taky nedozvěděla :-)

Cathero
200 příspěvků 02.01.13 19:51

Díky bohu jsem to číst nemusela, ale myslím, že třeba takový Labyrint světa a ráj srdce je opravdové peklo. :D

Ceresa
465 příspěvků 02.01.13 19:53

Mam pravidlo, ze i sebenudnejsi knize dam 100 stran…nejvetsim premahanim byla kniha Vzkriseni- Tolsteho roman, ktery psal 10 let, ten jsem docetla snad jen proto, ze mu to sebralo tolik casu. Jinak mam realismus rada. Dale nemusim Hemingwaye ( krome Komu zvoni hrana) a Remarque(prijde mi vse na jedno brdo). Preju hodne stesti u statnic;)

smrtonoška  02.01.13 19:54

Tak chvíli jsem nad tím přemýšlela. Podle mně jsou pro člověka nudné knihy, které mu v určitém rozpoložení či životném období nic neříkají nebo není schopný je pochopit. Pro někoho jsou automaticky nudné třeba dlouhé knížky. Já jsem například kdysi přelouskala Ságu rodu Forsythů (což dnes naprosto nechápu), nadšeně četla tisícistránkové bichle Stephena Kinga (zatímco jeho nové romány mě už docela míjí), zbožňovala Pána prstenů (včetně Hobita a Silmarillionu) a podobně. Třeba jsem chvíli ohrnovala nos nad Murakamim, dnes na něj nedám dopustit. Můj knižní vkus se mění a vyvíjí strašně rychle a nepředvidatelně, prostě podle nálady. Zmiňovaného Pratchetta jsem jednu chvíli žrala, teď už mě nechává chladnou, stejně Marquéz - něco jsem přečetla a líbilo se, pak se mě to přejedlo. „Nudný“ mi v současnosti přijde třeba Paolo Coelho (zbožňuje mamka, kdysi mi to cpala), ruští klasikové atd. Ale to se všechno může třeba zítra změnit, praštím se do hlavy a začnu hltat Vojnu a mír :D

Zorča
140 příspěvků 02.01.13 19:55
@llolla píše:
Komu zvoní hrana a Pán prstenů.
@Zorča - Pratchetta doporučuju dočíst, ono to až po té půlce většinou začne dávat smysl a spojují se souvislosti=)

Já tomu nevěřím, mně to připadá stupidní a odmítám to znova číst. Pratchett není pro mě. Zato Pán prstenů je podle mě geniální, už jsem to četla několikrát a rozhodně jsem se nenudila:)

Jetthro
1129 příspěvků 02.01.13 19:57

Pridavam se k Pratchettovi :) I kdyz myslim, ze toho clovek proste bud ma rad nebo mu nesedne, nic mezi tim, podle toho jaky na nej slycham ohlasy..nekdy na gymplu jsme dostali k precteni Soudne sestry a nedostala jsem se ani do pulky jak me to nebavilo..a to byla snad jedina kniha kterou jsem opravdu nedocetla, jinak se snazim knihu vzdycky docist, kdyz uz ji zacnu. Asi teda neni uplne objektivni podle jedny knizky soudit autora, ale tohle me nudilo tak strasne, ze me to od nej dokonale odradilo.
Dalsi vec, ktera me pekelne nebavila a docetla jsem ji s obrovskou davkou sebezapreni, byl Obraz Doriana Graye. Ne, opravdu me nebavil dlouhatansky vycet toho, jaky mel kabatce, jak byly vsechny vysivane a jakym kamenim zdobene, jake mel koberce a blablabla..zajimava byla (pro me) tak posledni petina. To same plati o Spalovaci mrtvol. Nekdo urcite namitne, ze prave to opakovani v popisech atd. je na tom to dobry, ale me to silene nudilo..opet az na ten konec :) No a pak me jeste, k memu velkemu prekvapeni, strasne nebavila Zharka od S. Kinga, coz je jinak muj oblibeny autor.

Jo a malem bych vlastne zapomnela na Jmeno ruze! Tak to je druha kniha kterou jsem nedocetla, respektive jsem ji pomalu ani nenacala :D Film se mi libil, knizku jsme meli ve skole doporucenou, tak jsem si rekla ze to zkusim..no nedostala jsem se ani pres ty uvodni vzpominky toho mnicha..:)

kimnie
411 příspěvků 02.01.13 19:57

@Zorča Ono taky záleží na tom, které knihy jste od něj četla, prvních pár zeměplošských románů mě taky zas tak nebavilo, ale většina je opravdu brilantních.

Jinak za nejnudnější knihu považuji Globální problémy světa v ekonomických souvislostech :D Ale člověk od skript nemůže čekat nic zábavného. Díkybohu, většinou mívám na knížky štěstí, asi neznám žádnou natolik nudnou, aby mě odradila od čtení už v půlce. Problémy jsem měla snad akorát s Božskou komedií, ta se čte dost těžce.

Jo a vlastně loni k Vánocům jsem dostala Pražský hřbitov, ale nějak se tím nemůžu prokousat.

Příspěvek upraven 02.01.13 v 20:02

bestia
2296 příspěvků 02.01.13 19:59

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 14:01

Karoleenah
2322 příspěvků 02.01.13 20:00

Consuela od George Sandové, to se fakt nedá. A ani Pražský hřbitov nejsem stavu dočíst, vždycky tak po třech stránkách usnu, ale už jsem někde u osmdesáté. A zatím jsem tam našla akorát dobrej recept na telecí…

rice
348 příspěvků 02.01.13 20:01

Těžké klasiky chápu, ale Zeměplocha a Pán prstenů mě celkem překvapily :) Každý jsme jiný, co naplat. Moje nejnudnější kniha je suverénně Komu zvoní hrana, naopak Remarqua čtu ráda, ale na jedno brdo je, o tom žádná. Akorát se strefil zrovna do mě. Jestliže se tu vyskytují i jiní znudění Remarqueovci, tak bych jim jako poslední resuscitační pokus doporučila Jiskru života - je to příběh z koncentráku a dost se vymyká ostatní tvorbě.

Ad Mika Waltari: S odstupem času mi Egypťan Sinuhet přijde ještě jako nejstravitelnější. Pravé utrpení nastalo s Krvavou lázní a Nepřáteli lidstva, tomu říkám bichle :)

Fretkodlak  02.01.13 20:02

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:41

llolla
2102 příspěvků 02.01.13 20:05

@rice
Já jsem teď dostala Hobita v originále, tak tomu hodlám dát ještě jednu šanci=)

miichalka
78 příspěvků 02.01.13 20:05

Jako malou mě nebavil Malý princ, ale už jsem do něj dorostla, a líbí se mi.
Z povinné četby jsem usínala u Victora Huga, a zatím nemá v plánu se k němu vracet. Mimo klasiku si teď vzpomínám, že mě zklamala knižní předloha Sexu ve městě.

MaryLynn
8 příspěvků 02.01.13 20:05

Ach, musím sa zastať pána Salingera a Holdena. Bola som zodpovedná pubertiačka a tá kniha ma aj tak úplne dostala. Zámerne som sa jej 10 rokov vyhýbala, aby som si ju potom nedávno mohla prečítať ťemer ako novú. Stále je úžasná.
Ja som sa nevedela prehrýzť Chrámom Matky Božej v Paríži. A toto bude mierne off topic, ale musím sa zveriť s príhodou: ajhľa čo som vytiahla ako maturitnú otázku… :D Za svet som si nevedela spomenúť aké poznámky sme mali v zošite k tomuto veľdielu… Tak som musela vysypať čo som sa dočítala preskakovaním strán. Mimo iného som prezradila, že Esmeralda podľa mňa všetkých ťahala za nos… Ach jaj. :D Keď som si potom pozrela v zošite, že Esmeralda bola vnútorne čistá aj keď vyrastala v svete najväčšej spodiny, bola som presvedčená, že si skúšku zopakujem v septembri.
Nakoniec som dostala jednotku a pochvalu za vlastný názor ;)

Dorenika
464 příspěvků 02.01.13 20:07

Michael scott-čarodej ako ono je z tej serie tych knih 5 ja som tuto za 3 roky precitala asi tak po 90-110 stranu a je to ako katastrofa:D

Eye
276 příspěvků 02.01.13 20:12

Na Pratchetta nedám dopustit! Sto roků samoty jsem nedočetla, zkoušela jsem to totiž číst asi ve 14ti a šlo to úplně mimo mě. nejnudnější kniha, kterou jsem kdy četla, byla biofyzika. relativně tenká učebnice, jenže jsem ji četla šíleně dlouho, protože jsem vždycky u učení usnula :D

Gräfin
2634 příspěvků 02.01.13 20:13

Nejnudnější mi v poslední době připadlo 50 shades of grey. A to jsem si rovnou objednala všechny tři díly

Nejnudnější za celý život byla skripta výpočetní techniky. Ale zase to bylo super na usnutí

Pražský hřbitov mám otevřený teď a taky se k tomu musím nutit.

Co se však četlo jedním dechem byla trilogie Milenium, nikdy předtím jsem knížku v němčině nepřečetla jedním dechem

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit