nelibi se mi zadne obleceni :D

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

adak
2 příspěvky 29.10.11 12:20

Ahoj pekelníci a Áďo, taky jsem Áďa :D Je mi 20 a postupem času zjišťuji že na trhu s oblečením neexistuje nic co by se mi vyloženě líbilo a přitom bylo pohodlné a praktické na nošení. Na všem vidím něco špatného. Každý sty oblékání je mi něčím směšný až trapný.
Snad se mi podaří to výstižně popsat a třeba budete mít nějaký tip na značku oblečení, nebo mi alespoň potvrdíte že v tom nejsem sama.
Nejsem knedlíky v trojobale pojídající nanynka z vesnice- v mém šatníku není nic jako vyšíslé džíny, sexy topíky, trička s blištivým nápisem „baby“ a „angel“, pitomé kecky s nápisem sport, špičaté kozačky s rychlýma pruhama nebo leopardí, bílé kabelky s cingrlátky, slepičkovská bundička s tlustým nápletem v pase a na koncích rukávů, vesta s kožichem kolem kapucy, skate boty od vietnamců- černé s růžovými lebkami apodobně NE. je to hloupé, nosí to puerťačky i staré prostitutky, tlusté a s melíry ve vlasech…a gelovýma nehtama :D
Nejsem ani z velkoměsta- nesnáším způsob oblékání městské, zvlášť pražské mládeže zdůrazňující jejich neskonalou originalitu/ inteligenci /těžce umělecké sklony- velké pitomé obroučky brýlí hyzdící i jinak vcelku hezké slečny, červeně namalované rty, novátorský účes (u chlapců „rozcuch“ ),podivná bunda/sáčko/kabát, oxfordky, u chlapců debilní křivá nebo obtažená trička vytahaná u krku, se zmuchlanou kapsičkou a knoflíčky, nejlépe v hnědé posrané nebo hořčicové barvě, pekelně obtažené kalhoty, kožené aktovčičky /kabelky /nebo plátěné tašky jako nosí sousedka na nákup do jednoty. nesnáším svetry, jakékoli NE s prominutím slečny v tom vypadají při nejmenším podivně, chlapci jako buzeranti…někdy se to prolíná s dalším jmenovaným typem oblečení:
Nelíbí se mi ani outfity připomínající návrat o sto let zpět- hnědý kabát, kožené boty dávno osvědčeného střihu, nějaké ty šály/šátky, třeba omotané kolem hlavy,kožené rukavice. U žen s delšími vlnitými vlasy a ze zimy červeným nosem to budí dojem, že chudinka chudá panna z dědiny došla pěšky vánicí 30 kilometrů by se pokorně v promrzlém kostele pomodlila k panence marii aby měli do jara dost sena pro koně. U mužů kabáty, saka, kalhoty s puky, kšandy, klobouky, baretové čepce budí dojem, že jde na svatbu/pohřeb, žehlit si něco u manželky s kyticí růží, nebo je to exot co si rád hraje na první republiku, taky NE
alternativní etno a hipísácké oblečení pytlovitých střihů, z konopného vlákna, co se dá koupit v Batavii, pruhovaná žebradla přez rameno, batikované šílenosti jako z fleru mi taky nic neříkají. NE
styl „taková ta normální hodná holka“ taky nenosím: balerínky, legíny, jednobarevné dlouhé šato-tričko a hezké korále, džíny plus tričko s roztomilým motivem z ňů jorkru (včelička, zmrzlinka, kačer donald, jahůdka s očičky a pusinkou…) bílá košile plus černá vestička- „co nejmenší na sebe narvu“ a co k tomu, zase džíny a kozačky a kabelku do ruky NE
přehnaně „ženské věci“ se mi taktéž nelíbí. Nepotřebuju mt na košili velkou mašli, ani kanýry kolem zapínání. Nechci na tričku mít fiží u krku, ani na tílku nechci mít krajku, nepotřebuju ověšené ruce náramky a prsteny, které mi brání psát tužkou, umývat si ruce aby se to vše nenamočilo, nechci aby mi byla zima na nohy nebo si je navléct do kousavých silonek, nechci sukni aby mi pod ni táhlo a musela jsem dávat pozor jak sedím, jak se předkláním, jak jdu po schodech, jak cokoliv…nechci lodičky, žádné podpatky, nechci mít nohu v naprosto nepřirozené pozici, kdy se pod patu šoupne jakýsi hranol nebo klacík abych tak chodila jen po těch špičkách, na co mám kurva ten zbytek chodidla a patu- aby to levitovalo ve vzduchu?? NE ať mi kdo chce vykládá že je to pohodlné, já v tom od rána od 8mi do 5ti večer ve škole/práci nevydržím a pokud ano- BUDU SE CÍTIT NEPŘÍJEMNĚ a místo soustředění na práci budu myslet jen na okamžik kdy to ze sebe budu moc strhnout. Na koncert /ples/ kulturní událost ano, na běžné nošení ne

sport mám ráda, ale svůj cyklo-dres plus elasťáky nosím opravdu jen na kolo, svojí bundu na snowboard nosím jen na jízdu na snowboardu, protože chápu že do města vypadá blbě. Svoje pohorky obouvám jen když jdu na vandr/ procházku do hor. Nápadná loga ADIDAS/ NIKE přez celý hrudník nebo přez celou lesklou kabelku jsou debilní. Je to pohodlné ale prostě jen účelové na sport, dámy v lyžařské bundě s kabelkou a džínami vypadaj blbě ano, muži s batohem alpine pro taky vypadají blbě ano. Věřím že hodně z nich se k tomu uchyluje z podobného důvodu jako já- nemohou z dnešní nabídky nic jiného vybrat a tohle je alespoň pohodlné.
podkapitola- „jakože sportovní věci“ , typu pánská mikina bez kapuci, s nápisem baseball 77 nebo nebo kšiltovky taky NE
K čemu se tedy uchyluji? ke koupi kalhot většinou značky timezone nebo bushman-nevyšisované, jednolité barvy černé, červené, hnědé/béžové, tmavé zelené…rovného střihu, neobtažené ani neplandavé. bez zybtečných kapsiček, šňůrek, stahovadel a dalších blbostí. Nikdy jsem nevlastnila džíny, v legínách bych nevylezla z domu.
Ke koupi „kecek“ většinou skate značek/outdoor značek, které ale vybírám hlavně podle toho aby nevypadaly jako prototyp skate nebo outdoor bot když je poprvé zříte, což je často hodně těžké a stojí dlouhé dny hledání.
Ke koupi triček /košilí na kterých nefiguruje žádná z výše „hejtovaných“ věcí, ke koupi mikin typu klokanka, opět dlouhé vybírání abych se vyvarovala výše zmíněného hnusu na potisku nebo provedení. Ke koupi softshelových bund, nejlépe jednobarevných, bez zbytečných znaků „sportovnosti“ jako jsou různé všité pruhy jiné látky, odvětrívací sítě,divoké vzory nebo barvy…takhle bych mohla pokračovat do nekonečna- tyhle věci ne že by se mi nějak extra líbily, je to jen kompromis a vyvarovávání se všeho co se mi na oblečení hnusí, je to bída, nic podle mých představ ke koupi není, vyrobit to sama nedokážu, nejsem švadlena, jsem LOST!
mám normální postavu (170 cm, 65 kg) nemám ani přetékající zadek, prsa ani špeky, nejsem ani vyzáblá. Mám tmavší hnědé dlouhé vlasy, žádný melír, žádný cool oškudlaný sestřih, většinou v culíku, klasickém drdolu, rozpuštěné, mám výrazné obočí, řasy, tmavé oči, světlou pleť, moc malovat se teda nemusím, ani nechci. přepudrovat nos,někdy zakrýt tmavé kruhy pod očima mi stačí, lehce barvící balzám na rty a hotovo.
dalo by se říct, že se svým vzhledem a tím co na sebe sehnat a obléct „nemám problém“
Jsem normální??

Reakce:

Mori  29.10.11 13:53

Rozhodně jsi normální, já na tom ve dvaceti nebyla jinak (teď už mi na dveře klepe třicítka). Když píšeš, že nejsi švadlena, a nedokážeš to sama vyrobit, znamená to, že máš představu, co bys chtěla nosit?
(Že bych se třeba inspirovala.)
Já jsem postupně dospěla k sukním a podpatkům, ale stejně to žádná stylová výhra není. Snažím se kombinovat barvy nebo mít v „outfitu“ nějaký zajímavý prvek (třeba i trochu retro, a klobouky zrovna miluju, ale většinu z toho, co vyjmenováváš, taky nemůžu vystát - různý volánky a kanýry a třpytidla NE), ale jednak pro to nemám tak docela cit, a jednak když už vím přesně co chci, tak se to stejně nedá sehnat, že.

seznam.mih  29.10.11 13:54

Jak to tak čtu, tak preferuješ asi klasické vycházkové oblečení hlavně pohodlné, ale bez různých ozdob a obrázků. Jseš normální ;) každej má rád něco jiného a že se ti nelíbí oblečení, co nabízí obchody je fakt normální, protože tam se mi to nelíbí kolikrát ani mě :)
nevím odkud seš. Hádám, že Praha nebo Brno. možná by stálo za to podívat se do sekáče. nebo jít do obchodu a yvyhledat basic kolekce. v HM nebo F&F mají. Nevím, jak moc ti jde o kvalitu. Třeba na kalhoty a trička nekladu takovej důraz na kvalitu, jako třeba kabát, boty a spodní prádlo (kalhoty protože je rozšoupu mezi nohama a trička kvůli potu)
Jednoduše řečeno - myslím si, že prostě máš ráda pohodlné jednoduché oblečení a doporučuju ti podívat se do takovejch obchodů, které nabízí basic kolekci.

A.C.
153 příspěvků 29.10.11 14:02

Normálka :) Ještě se hledáš. Kalhoty, kecky, klokanka a culík není nic moc nápadité, v případě žen ani nic moc slušivé oblečení. Ale na studentku dobrý - je to funkční, praktické, neurazí. Na křeč se do ničeho nežeň a necpi, ono se to časem vyvrbí. Každý dává přednost určitému typu oblečení před jiným.
Krásně se mi mohou líbit obtažené kašmírové šaty, perly a elegantní lodičky, ale nenosím to, ke mně se to nehodí. Vzhledově asi jo, ale povahově to není moje parketa. Když ty víš, že ti holčičárničky, historizující oblečení.. atd, atd. nejde pod nos, tak si to neoblíkej, zkoušej si pilovat ve svém stylu a uvidíš. Kousek ke kousku a ono se to nastřádá.

Ani  29.10.11 15:15

Hezky napsaný přípěvek :) Já jsem taky takový trochu ztracenec, kdybych si měla postavit styl čistě na svojí představě, navrhovala bych si to a šila si to sama. Místo toho si vypůjčuju kousky stylů kolem sebe, co mě zaujmou, schovávám se za ně, bavím se, hraju si na někoho jiného, vnímám oblékání jako hru, jako tvoření. Ale ne jako svůj styl, spíš jako vyjádření nálady. Takže mě něco baví nosit třeba jen krátce, pak zase hledám jiné kombinace a jiné věci. Ale určité pojící jádro to samozřejmě má. Dokud si připadám sebevědomá a hezká, tak to beru jako hru a moc se tím netrápím.

adak
2 příspěvky 29.10.11 15:37

děkuju za reakce, docela me potěšily, čekala jsem že budu spíš ukamenována za některé sve výrazivo ke „slušnému oblečení“ ale píšu jak se mi to v hlavě objeví.
Jinak jsem z okresního města o 50 000 obyvatelích (blízko do přírody, čistý vzduch, služby a obchody obstojné, kultura tu trochu trpí- do svých oblíbených galerií a divadel si do Prahy dojedu, ale tísnit se v přeplněném měste natrvalo nechci )
Mezera na trhu pro lidi mého typu určitě je :D například ty zimní bundy- pokud nechci být za lyžaře, ale elegantní kabáty do mého stylu nezapadají, zbývá mi bloudit po všech těch HM, CA. A po vyřazení všech „buřtíkatých“, v pase přepásaných či kožešnatých bund možná objevím jeden zaručeně nudný kousek.
Opravdu vyhledávám kousek po kousku jako jehlu v kupce sena. Například známá skate značka Bench vyrábí tunu ošlivých bundiček s náplety, ale najdou se i střihově docela hezké jednoduché bundy, někdy lehce prodloužené pod zadek (jak praktické). Ale pro „voživení“ na bundě musí figurovat ten proklatě velký nápis „bench“ přez celý límec nebo hrudník, což je důvod proč si ji nekoupím. Nejsem reklamní banner. Mít kouzelnou hůlku-nechám nápis zmizet a na jinak jednobarevné bundě dodělám decentní ozdobný prvek v kontrastní barvě

MP eva
28 příspěvků 29.10.11 19:15

Jsem na tom podobně, nabídka v nákupních centrech je otřesná, zvláště co se týká vrchního oblečení. Nesnáším všechny ty ozdoby, knoflíky, lesk a třpytky. Nelze tam sehnat např. „normální“ přiléhavý delší černý svetr, aby nebyl z akrylu, průhledný a nevyžvejkaný. Stejně tak obyčejné tmavé rifle bez módních vylepšení a bez elastanu(nemám tlusté nohy, ale i tak ty na varhany vzadu na stehnech-fuj). Kabáty a bundy zdá se, mají kvalitou lepší vietnamci, vzhledově otřesné taky, naštěstí vystačím s tím co mám. Nechci vypadat tuctově, ani nápadně, příliš elegance na mě nesedí a necítím se tak dobře, podpatky nenosím, sportovní styl do města omezuji co se dá. Zjišťuji, že mám doma většinu oblečení ze sekáčů a výjimečně provedu nějaký „úlet“ za drahé peníze, když mi něco okouzlí v nějakém malém krámku, nebo nechám vyrobit(např. boty Lukasshoes-úžasné), nebo se mi strašně líbí kabát-http://www.fler­.cz/zbozi/zele­ny-flausovy-kabat-2056436(chodím se něj koukat a odolávám pokušení). Hezké věci na Fleru má i NIPA Ateliér. Nojo, no, je mi sice přes čtyřicet, i když se cítím mladší, tak co na sebe a nevypadat jako puberťák ani jako stará bába.

Haryk
24 příspěvků 30.10.11 06:21
eva ha detto : Zjišťuji, že mám doma většinu oblečení ze sekáčů a výjimečně provedu nějaký „úlet“ za drahé peníze, když mi něco okouzlí v nějakém malém krámku, nebo nechám vyrobit(např. boty Lukasshoes-úžasné), nebo se mi strašně líbí kabát-http://www.fler­.cz/zbozi/zele­ny-flausovy-kabat-2056436(chodím se něj koukat a odolávám pokušení). Hezké věci na Fleru má i NIPA Ateliér. Nojo, no, je mi sice přes čtyřicet, i když se cítím mladší, tak co na sebe a nevypadat jako puberťák ani jako stará bába.
Tak presne nad timto kabatem premyslim take :-)))

kolasice
138 příspěvků 30.10.11 11:22

Čili hledáš styl nestyl?:)
Mně z toho vyplývá, že máš ráda pohodlí, spíš minimalismus, sem tam zajímavý prvek, kvalitní zpracování. Prostě takové normální oblečení. Souhlasím, takové tu skoro není. Moje představy třeba uspokojuje skandinávský design, tedy nikoli v módě (tam se zase tak neorientuji, znám třeba značku Acne, ale ta by Tobě možná přišla moc pozérská), ale např. v architektuře nebo produktovém designu.
Jednu značku Ti asi nikdo neporadí, zkus spíš nějakou kombinaci zahraničních e-shopů, basic kolekcí, sekáčů a po doplňcích zkus popátrat třeba v různých malých obchůdcích typu Pour pour, Tribu nebo na fléru:) apod.?
Líbí se mi třeba tyhle šperky:
http://www.fler­.cz/jara-design

Starscream
12 příspěvků 30.10.11 21:04

Myslím si, že se musí zkusit v oblíkaní všechno. Projít si jednotlivé styly a najít to co sedí. Každý styl má něco do sebe a není nic lepšího než jeden den vyrazit goth, druhý jako office lady, třetí punk, další etno a podobně. Oblékání je jako malba obrazu nebo řešení matematické rovnice, dá se to naučit, ale talent je talent :P

Zoe
316 příspěvků 02.11.11 13:46
Netrap se tím, jestli jsi nebo nejsi normální. Tvůj přístup je jen jeden z mnoha a ne nejhorší. Dokonce bych řekla, že má mnohá plus :
- neutratíš první den po výplatě všechno ve výprodeji,
- vybrané věci budou kvalitní a budeš je moct nosit i další sezóny,
- časem si možná (jako já) najdeš dobrou švadlenu a budeš mít originální oblečeni,
- budeš se odlišovat v dobrém od davu.
Horší je, že si budeš muset najít „svoje“ prodejny a některé budou i dál. A na některé oblečení či obutí si budeš muset našetřit.
Podle toho, co píšeš, by se ti mohl líbit styl Jill Sander. Je to střízlivé, elegantní oblečení se zajímavými detaily.

FoxInTheBox
278 příspěvků 04.11.11 18:48

Mě ten příspěvek teda vyděsil. Jestli jsou všechy styly oblékání „debilní, slepičkovské, trapné, pitomé, posrané, buzerantské, pro prostitutky a exoty“ tak co si, prosím tě, myslíš o těch, kteří to nosí? Oni si to přece vybrali, nějak se tím snaží vyjádřit. Obstojí před tebou vůbec někdo?
Jedna věc je psát, jak se ti to v hlavě objeví…druhá pohrdání kdekým.

rafej
16 příspěvků 04.11.11 21:13

Vidíš, jseš celá já. Mám přesně stejný vkus. Dokonce jsme i typově dost podobné.
Taky mám zkušenosti, že se takové věci špatně shání. Někdy je to k zešílení, ale naštěstí už mám pár obchůdků, kde mají „normální věci“. Do tzn. „značkových“ obchodů z nákupáku jsem ještě před rokem ani nevkročila. Teď už jsem se ze všeobecné popularity nechala nalákat, ale 90% jsem zase znechuceně opustila a zbytek prohlížím se zvýšenou opatrností na kvalitu a jen na sezónní kousky. Kvalitu zase hledám a kupuji, tam kde dřív - v malých obchodech. Jen je to opravdu zápřah na peněženku. Říkám, že mám drahý vkus.
Jednu firmu bych doporučit mohla, ale nevím, zda ji seženeš. Náhodou jsem zjistila, že mám v šatníků, asi 6 kousků od firmy CHIC Style. A to jsem ty věci kupovala ve třech různých obchůdcích a nakupovala stylem kouknu a líbí se mi to. Rozhodně nekupuji podle značek. Asi se mi umí trefit do vkusu.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit