NEpekelné plesovky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Muminek
3 příspěvky 26.10.11 19:37

Jsem ve čtvrtém ročníku na střední škole, takže kromě maturity se teď „hrotí“ třídní boj o nej muci puci šaty, o to kdo bude nejvíc seksí apod. Trošku jsem prozkoumala co si kdo obleče a na 85% holek se drží klasiky šlehačka+„korzet“, tekže jsem si dala předsevzetí být NePekelná, šaty už mám vybrané, ale chtěla bych slyšet i objektivní názor :) moje šaty: http://www.mimibazar.cz/foto.php?… akorát je budu objednávat z UK na míru.

Reakce:

Mori  26.10.11 21:07

No, bez ramínek, to bych se bez vyzkoušení neodvážila. Ono já ani s vyzkoušením, i kdyby to nakrásně drželo, pořád bych se bála, že si přišlápnu/nechám přišlápnout sukni a vršek sjede:-)
Jinak se mi na (tý retušovaný) fotce zdají docela pěkný, to zas jo.

DanielaS
4599 příspěvků 27.10.11 09:07

Tak vime, ze saty jsou KRASNE, ale nevime, z ceho jsou. Bala bych se velmi velmi umeleho materialu, v tom se strasne zpotite, i bez rukavu. A bez spodnicky ta sukne bude splihlejsi.

katango
1356 příspěvků 27.10.11 09:57

Jo, souhlasím s předřečníky/cemi. Látku byste měla ohmatat, zjistit, jak splývá po postavě, znát její složení a barvu v reálu. Proč si je nenechat ušít, vybrat si nadčasový materiál a střih a nechat takové záložky, aby šaty šly případně popustit? Kdybych měla tu možnost, resp. věk, pořídila bych si šaty z pravého hedvábí, přednostně saténu, a nechala látku střihnout šikno a nechat splývat po postavě od ramen. Jo, kde ty časy jsou…

Mori  27.10.11 10:22

katango: To bych si taky dala líbit. A k tomu ještě někoho, kdo by mě aspoň občas vyved na nějakej ten ples, abych si je náležitě užila. (Co je na tom k vzteku, že takového někoho bych s trochou škemrání i měla, jen ještě kdyby se tu konaly ty plesy. Jo a pak ty hedvábný šaty teda mít.)
Já jsem si šaty na maturiťák nechávala šít v Čechách (výhoda: vyzkouší se to na vás a můžete do toho mluvit, případné nedostatky se dají doladit, materiál vidíte předem), a dopadlo to celkem velice dobře, dokonce mi pořád slušně padnou (barvu a střih bych teď ale volila jinak), a stálo to tenkrát asi 2000. (žádná šlehačka, nic doširoka, takže míň materiálu). Jenže už to je deset let, a ceny asi neklesly.

anicka  27.10.11 11:15

Taketo „saty na mieru“ som mala raz tu cest zazit (a osahat si)…a ja osobne by som do toho teda nesla. Material bol taky podivne umely (na pohlad to vyzeralo ako z nejakych siat na Barbie), bolo to sice akoze-na-mieru, ale nevesta si musela snurovacku stiahnut fakt na fest, aby jej to neklzalo dole, coho vysledkom boli vylezene (dovtedy neexistujuce) speky pozdlz celeho horneho okraja + podivne zdeformovany chrbat, prsia a pas (pretoze to stahovala latka, a nie kostice, ze). Urcite mi pripada lepsie nechat si saty usit niekde, kde sa daju vyskusat, aj keby boli menej „efektne“, pripadne stali o nieco viac…

katango
1356 příspěvků 27.10.11 13:16

Pěknej výběr hedvábí byl/je na sartor.cz. A mají i prodejnu nebo sklad, kam můžete po domluvě přijít a látky si osahat. Měli nádherný rudý, co házelo černý odlesky nebo jak by se to dalo popsat.

JK
56 příspěvků 27.10.11 15:20

Ty saty jsou pekny. Teda na te fotce, jen souhlas s vyse diskutujicimi, ze v realu muzou vypadat dost jinak, proste bacha na fotoshop, ale verim, ze takove veci jako padnouci strih a vhodne pradlo si ohlidas.
Ja bych jeste rada dodala, ze ten zivutek je sam o sobe dost zdobny, tak bych k tomu neprehanela se sperkama, abych nevypadala „jako od kolotoce“, jak to nazyvala moje babicka.

Linie
1700 příspěvků 27.10.11 17:18

Na fotografii jsou jiné šaty, než které vám po objednání přijdou. Ty vaše budou šité v Číně u anonymního výrobce, z jiného materiálu a většinou je třeba je hodně upravovat. To, že je objednáváte přes Anglii, nehraje roli, ve výsledku platíte jen dalšího zprostředkovatele. Navíc je k nim třeba ještě koupit spodničku, aby aspoň vzdáleně vypadaly, jako na fotce. Rozdíl je asi stejný jako u čínských bot za 200 a kvalitních kožených. Vím, o čem mluvím, každý rok se s podobnými šaty setkávám.
Hedvábí: je to krásný materiál, ale také drahý /pokud je kvalitní - ne pongé/. Pro maturantku, která chce šaty na tancování, doporučuji kvalitní umělý materiál - i PES satény mohou být kvalitní a krásné. Je to proto, že se jí za čas změní postava, takže róba bude jen na pár let a šaty může bez obav po akci vyprat. Hedvábné toalety jsou spíše na akce, kde se moc netančí.

MP Muminek
3 příspěvky 27.10.11 18:12

Popátrala jsem na stránkách a materiály jsou Ongaza a Rayon, ongazu vím ale Rayon mi není úplně jasný, ale někde jsem to slyšela

Linie
1700 příspěvků 27.10.11 18:19

To, že jsou šaty z organzy, je vidět na první pohled. Ovšem organza je, jako každý materiál, v mnoha různých kvalitách. Od té pro aranžéry /např. Ikea 1m/50kč/ po hedvábnou - cena podle výrobce …
Rayon je umělé hedvábí a je použito asi na podšívku.
Znovu opakuji: Pokud je něco podezřele levné, asi to nebude kvalitní!

MP Muminek
3 příspěvky 27.10.11 18:23

Asi máš pravdu, ale v zahraničí je všechno oblečení levnější než u nás a to i v poměru kvalita/cena… Asi bych normálně zvolila půjčovnu, ale ta naše je děs a hrůza :-/

bora8
25 příspěvků 27.10.11 18:30

u nás funguje fajn požičovňa, najskôr som si tam šaty požičala a potom aj kúpila - šaty sú skvelej kvality z NY, skvele sedia a kvalitné látky - skús nájsť radšej niečo podobné http://www.salonbb.sk/…a-2010-2011/
našla som tam aj šaty čo som si sama pred 2 rokmi kúpila -

http://www.salonbb.sk/…s/40628.html v modrej

farbe

bora8
25 příspěvků 28.10.11 07:36

nie sú toto originálne šaty? http://www.edressme.com/…s-n1444.html

miiemu
4 příspěvky 28.10.11 16:58

Jsou hezké, jen na můj vkus trochu široká sukně.
Osobně se mi líbí něco na tenhle způsob.
 http://www.plesove-saty.cz/…c-56665.html

katango
1356 příspěvků 28.10.11 22:09

ad miiemu:: jo, ty šaty jsou fakt nádherný.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit