Neřetězcové obchody - zkušenosti, dojmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

modra_kocka
903 příspěvků 22.10.11 13:07

Byl by zájem podělit se zkušenostmi s nakupováním v neřetězcových obchodech? Kde jste co zajímavého koupili, jak jste s tím spokojení, jaký je rozdíl (cena i kvalita výrobků) oproti řetězcům. Případně něco sháníte a nevíte, kde jinde, než v řetězcích, to koupit.
Prosím, ne sekáče, ne reklamu na vlastní výrobky nebo poklady z babiččiny skříně, ne všeobecně známé řetězce (H&M, M&S, Zara, Mango, Orsay, Promod apod.).
Uvádět místo (i město) nákupu nebo výrobce/prodejce.

Reakce:

Lenka M.  22.10.11 20:57

Ja pri návšteve Prahy zájdem napríklad do Vodičkovej ulice na lov elegantných nepreplácaných kabeliek za cenu čo človeka načisto nezruinuje :D / 3-5 000, ale v akciách som už našla aj do 2000 / ..A tiež rada zájdem do obchodu České fusekle v Haškovej ulici, pozrieť sa na pančuchový tovar :) Minulý týždeň som tam našla napríklad limetkové pančucháče- čo je farba akú som napr. v reťazcoch tento rok tuším nevidela :)

seznam.mih  23.10.11 09:02

No pro ty, co jsou z Plzně, tak kolikrát pokukují do výlohy v buticích s názvem Mauro (tak nějak se to jmenuje tuším) u náměstí. Sice tam mají kolikrát takovou šílenou divočinu, ale už nejednou jsem slintala nad některou tou kabelkou, co jsem viděla ve výloze ;)
ono celkově projít náměstí, tak tam šlověk najde různý poklady. Sice asi dražší, ale co by pro krásu neudělal …

modra_kocka
903 příspěvků 23.10.11 12:33

Lenka M.: ha, tak tohle se mi zrovna hodí, potřebuju novou kabelku. Přesněji ráda bych aspoň 3, ale aspoň tu černou bych už fakt potřebovala nahradit.
Já se můžu zatím podělit se zkušenostmi s koženými rukavicemi. Výrobce Rukavice Papež, koupeno v Debenhams (ale měli by je mít i jinde, např. u Kreibicha - mají to na webu). Velmi pěkné zpracování i kůže, cena přijatelná - okolo 1000 Kč. Měli hodně barev i vzorů. Jsou z Dobříše, tam mají i podnikovou prodejnu.
Poptávala jsem se u nich i na rukavice na míru (rpo mamku, standardní mít nemůže) - lze objednat, cena +100% oproti standardu

zelitschko  28.10.11 17:05

mám dobrou zkušenost s prodejnou koženého zboží v Jihlavě na náměstí - koupila jsem tam krásnou jednoduchou hnědou koženou kabelku s dlouhým popruhem a drží a drží a drží, stála 1800 a nešetřím ji.

MP scully  28.10.11 18:00

Pred nejakymi peti nebo vice lety jsem si koupila kozenou bundu made in Slovakia, je na ni napsano znacka Calypso (coz ovsem nemusi dneska platit ani nahodou) a jsem s ni spokojena, porad vypada jak nova, jen jednou jsem musela necht vymenit zip, ale jinak nic. Ani podsivka se neprodriva, vse sedi, jak ma byt.
Ceske obchudky neznam, ale v Recku nenakupuju v retezcich uz skoro rok, krome basic veci jako jednobarevna trika a tilka (taky trochu z nouze ctnost, protoze retezcu tu moc nemame, max. v centru Zaru, Tally Weil, HM a Camaieu, takovy New Yorker tu nema ani pobocku). Spokojena jsem moc, nejvic, pokud se tyka velikosti. Jsem typicke slovanske postavy presypacich hodin, tedy zadek vyrazne sirsi, nez pas, prsa akorat do chlapske tlapy,a vyska s primhourenim i kurich ok na nohach vsech v okoli 10 metru, 160 cm kdyz se fakt narovnam jak pravitko. Noha velikosti 35 (letni sandalky a kozacky muzu mit i 36, zalezi na konkretni bote). A jsem tu v raji! Nedivam se na ostatni zeny zdola, neb tady jsem porad standardni vyska, a male obchudky s tim pocitaji. Sice je obcas vopruz, kdyz je zaviraci den a obchodnici tu nemaji nikde (!) napsane oteviraci casy, ale zase to pohodli jit jen tak na pivo a behem prechazeni okolo obchodu nakouknout a koupit si neco za par euro bez zkouseni, protoze vim, ze je to moje velikost, to je parada :-)
Prodavacky bez otravenych ksichtu pri hledani zkracene velikosti kalhot („hm, to k nam privezli naposled loni v lete myslim, ze uz to ni nedelaji, slecno“, pricemz pri juknuti na net vim kurnik dobre, ze i Wildcat nebo D&G rifle ve 30 delce dela, to by me vzal cert, kdyz v CR narazim na takovou polovzdelanou pindu) Navic jsem nedavno kupovala dvoje upletove saty do kanclu, a dostala jsem slevu, kazde byly za 20 euro, a kdyz jsem se rozmyslela nad druhymi, sama prodavacka mi nabidla, ze kdyz si je vezmu, da mi oboje za 30 dohromady :-)) Miluju nakupy v malych obchudkach, a vzpomenla jsem na pozitivum cislo jedna - po par nakupech si vas prodavacka pamatuje a jelikoz vi, co si tak vetsinou berete, tak vam rovnou rekne, ze mame novou kolekci barevnych kalhot (posledne jsem si brala cervene), nechcete se podivat? jasne, ze to nesmi byt nejaka unudena minda, ktera sedi za saltrem cely den a kazda zakaznice je pro ni votrava, ale to se da najit stejne tak v obchodacich jako v buticich, to uz je vec lidi.

oskarina
266 příspěvků 11.11.11 20:37

Chci vřele doporučit prodejnu Marlon v Dlážděné ulici.
http://www.marlon.cz/…menny-obchod
Sháním

už týdny černou koženou kabelku, byla jsem v x obchodech, nejen v

Praze, ale mám svou představu a od té nehodlám ustoupit. Takže jsem

dosud nepochodila..
Náhodou jsem nakoukla do prodejny Marlon a tam se

mě ujal prodavač, který věci rozumí! Zeptal se mě na mé požadavky, pak

mi postupně nanosil asi deset kabelek, které je splňovaly, nebyl

nepříjemný, když jsem si ani po čtvrthodině nic nevybrala, skoro mi to

bylo líto, protože jsem se zde po dlouhé době cítila jako v rukou

opravdového odborníka.
Nakonec, když už jsem odcházela, mi nabídl

možnost, že mi firma vyrobí černou kabelku, stejnou jako je jedna hnědá,

kterou mi ukázal. A to byla ona, ta pravá! Takže jsme se domluvili,

kabelku mám ve výrobě a jsem spokojená. Musím to napsat, je to vzácné,

když narazíte na dobrého prodavače, člověka, který své věci rozumí.

bram
597 příspěvků 12.11.11 13:29
oskarina ha detto : Chci vřele doporučit prodejnu Marlon v Dlážděné ulici.http://www.marlon.cz/…menny-obchod
Díky za super tip, kolem obchodu občas chodím a nenapadlo mě tam zajít, ale na jejich stránkách jsem našla kabelku svých snů :). Tak už jsem odkaz na ni přeposlala Ježíškovi, snad na mě bude hodný.

MP kryska
1 příspěvek 13.11.11 09:48

Na kabáty mohu doporučit tohoto výrobce.
http://www.ja­nabogarova.cz/in­dex.php?stran­ka=uvod
Byla jsem v prodejně v Opave, prodavačka byla velmi milá a profesionalni. Výrobky upravují i na zakázku a většinou měly vyšší obsah vlny (50-70%), alespoň ty, na které jsem se dívala.

nikyfox
2 příspěvky 27.04.12 19:21

Ahoj, kdesi sem nekde cetla, ze v Praze je obchod kde koupis veci od studentu z UPRUM. Nevite kde to je?

PS:na starym formspringu psala Ada, ze v hospodarkach vysel clanek o tom, kde kupovat alternativni modu, nechcete to naskenovat?

Diky ;)

kalivrata
274 příspěvků 28.04.12 21:22

V Hradci Králové, tam, kde se Velké náměstí mění v Malé, je úžasný krámek s klobouky a jinými půvabnými retro a vintage věcmi a hodnou paní majitelkou. Vždycky, když tam jsem, tak si tam musím něco koupit, tak ji prosím taky nenechte zajít na oubytě…

Sibyla
2639 příspěvků 28.04.12 21:55
@oskarina píše:
Chci vřele doporučit prodejnu Marlon v Dlážděné ulici.

Taky se přidávám, mám odtamtud skvělou českou koženou koňakovou. Ale mám dojem, že ten mladík není jen prodavač, je to tuším majitel a taky výrobce některých těch kabelek - aspoň jsem na webu narazila na kabelku Marlon.

hana.alexandra
48 příspěvků 05.05.12 10:25
Nymph

V Praze je ve Vodičkově ulici, v pasáži Lucerna, doporučuju krámek Nymph s často krásnými a originálními věcmi, cenově přibližně jako řetězce. Mám odtud pár věcí a oceňuju hrozně fajn atmosféru, když jdu kolem a mám pět minut, tak tam vlezu i bez peněz, jen tak na čumendu a cítím se tam dobře :)

Mayim
400 příspěvků 05.05.12 10:59
@seznam.mih píše:
No pro ty, co jsou z Plzně, tak kolikrát pokukují do výlohy v buticích s názvem Mauro (tak nějak se to jmenuje tuším) u náměstí. Sice tam mají kolikrát takovou šílenou divočinu, ale už nejednou jsem slintala nad některou tou kabelkou, co jsem viděla ve výloze ;)ono celkově projít náměstí, tak tam šlověk najde různý poklady. Sice asi dražší, ale co by pro krásu neudělal …

v Plzni jsem strávila celkem šest let a pokukovala jsem tam s železnou pravidelností (jenže s mým tehdy studentským rozpočtem bylo Mauro neúnosné)… potom je ještě dost zajímavý obchod na rohu Sedláčkovy a - tuším (ulice vedoucí k náměstí se mi pletou i po takové době) - Riegrovy. Několikrát jsem si tam zkoušela společenské šaty a po dvojích pláču ještě teď.

lipo
303 příspěvků 14.01.13 07:35

Tohle není oblečení, ale jistá souvislost tu je. Jsem nekritickým fanouškem drogerie na Orlí v Brně, sice je dost známá (údajně již za komunistů byla dobře zásobena), ale jelikož všichni chodí furt do DMka, tak to sem radši napíšu. Mají všechno. Fakt nekecám. Mají nádobí normální i chemické, krígly různých pivovarů, bižuterii (ta teda nic moc, pravda), dekorativní kosmetiku (v tom se moc nevyznám, určitě jinde bude lepší výběr), pečující kosmetiku, barvy na vlasy, na řasy a obočí (nejen takové to velké balení, co mají i v DMku, ale i takové maličké za dvacku), natáčky, žiletky, štětky na holení, prostředky na čištění skvrn (jmenuje se to ďáblík na skvrny, je víc druhů podle typu fleku), svíčky, houby, barvy na textil (iberia) i barvu na vlnu (!), autolaky stejné jako v tesku, ale asi o 40% levnější, remakolky, prostě všechno, co vás napadne i nenapadne. Většinou tam nakupuju kosmetiku, a ceny mi připadají velmi přátelské, navíc tam najdete hodně věcí vyrobených v ČR. Je to prostě můj nejoblíbenější obchod, co neprodává jídlo.

zwedavka
676 příspěvků 14.01.13 07:55

Doporučuju ČR family, mají několik obchodů v Liberci a okolních městečkách. Kupuju u nich hlavně oblečení pro děti, mají i nedostatkové velikosti 152 - 176, bavlna, netočící se švy.

Příspěvek upraven 15.01.13 v 08:11

pabylka
881 příspěvků 14.01.13 08:23

Ja by som doporučila obchodík s oblečením na námestí v Žďáre nad Sázavou - pod ČSOB. Majú tam úžasné barety (100% Pure new wool, česká výroba) za 210Kč/ks v kompletnej farebnej škále. Mám od nich tri a musím sa každý krát ovládnuť aby som nekúpila ďalší. Ďalšiu dobrú skúsenosť mám s fy Pleas - síce je to asi reťazec, ale aj tak. Tielka, košilky a pyžamá vo výbornej kvalite a za sympatické ceny.

kappa  25.01.13 00:56

@lipo s tou drogerkou na orlej absolutne suhlasim, maju tam vsetko, o com som si myslela, ze sa uz 15 rokov nevyraba, a to, co maju aj inde je vyrazne lacnejsie. skoda len, ze sa tam neda platiti kartou.

a co sa tyka neretazcovych obchodov, mam vybornu skusenost s obchodom na radnici v mojom malom rodnom meste na vychode slovenska(ak by tu teda bol niekto, kto by presnu polohu ocenil, nech napise spravu :))totiz u nas okrem cinanov a sekacov sa oblecenie kupit neda, ale plesove saty ano. Su podovazane z roznych butikov, poobjednavane odvsadial, takmer vzdy je z kazdeho strihu len jeden kus, takze nehrozi, ze by mal niekto v okoli na plese rovnake. Mila predavacka, ktora pomoze, nic nevnucuje a dokaze povedat zakaznicke, ze jej saty nesedia. A cena je castokrat nizsia, nez pozicanie v salone.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit