Neschopnost zlepšit svůj zjev

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sibyla
2639 příspěvků 12.10.12 10:35
Neschopnost zlepšit svůj zjev

V galerii teď proběhlo několik bouřlivých diskusí: dva outfity, jeden ehm, pindulínovity, druhý ušmudlaně sekáčový, sklidily nesouhlas, červená ramínka a trefné i ostré komentáře. Obě nositelky se dotčeně ohradily ve stylu: jste zlé, závidíte, já mám styl, jsem sexy, ten kabát je nový, s vámi už nechci nic mít. Je to velmi poučné. Z ublížených reakcí lze soudit, že ani jedna se nad věcí nezamyslí, nezmění svůj styl, a dál se budou nosit jako levná šlapka, jako socka. Obě jsou hezké, mladé, štíhlé, stačilo by málo, aby vypadaly skvěle - a obě tomu usilovně brání. Co to v člověku je, že mu brání poučit se? Je to omezenost? Komplexy? Přílišné ego?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Já První  12.10.12 10:37

Nelíbí se mi ten paternalistický tón vašeho příspěvku.

MP Barbucha
3716 příspěvků 12.10.12 10:39

U mně jednoznačně ego. Přijmout kritiku je pro mě bolestivý proces, který musí proběhnout o samotě, v tmavé zakouřené místnosti, kde v kruhu podivných existencí z Meyrinkova Golema mlátím hlavou o zeď.
Ale ač to zní jako klišé a je to nepříjemné, nejvíc jsem se vždy naučila díky ostré kritice. Ale to neznamená, že ji mám ráda. :-)

mujercita  12.10.12 10:58

@Sibyla Problém je podle mě především to, čemu moje matka říká „ten tón“. Možná jeden člověk z tisíce se chytne za nos a vážně se nad sebou zamyslí, když reakce na jeho růžové šatičky bude „a umíte taky točit kabelkou?“ Agresivní akce zákonitě vyvolává agresivní reakci. Jestli si ty zkritizované přesto vezmou nějaké poučení z objektivních faktů, určitě sem nepřijdou dojatě poděkovat za otevření očí.

Judith11
1134 příspěvků 12.10.12 11:02

Sice nevím o které nositelky jde, ale pokud jsou to mladé dívky, tak mají přece nárok projít si určitou etapou. Občas se mi zdá, že tady strašně zevšeobecňujeme- jsou různé druhy módy, stejně jako styly v bydlení. A jestliže já preferuju jeden konkretní, tak to ještě neznamená, že je to ten JEDINÝ správný. Což se týká jak oblékání, tak bydlení, výběru literatury, hudby, divadelní tvorby.

MP Barbucha
3716 příspěvků 12.10.12 11:02

@mujercita
Tak zrovna tu diskusi jsem bohužel četla a to nemá nic společného s kritikou. To jsou prostě jen jedovaté sliny. A jestli se slečna poučí? Myslím, že ano. Už nikdy nedá fotku na módní peklo…

Alizon
1233 příspěvků 12.10.12 11:07

Souhlasim s @mujercita Jeste bych dodala, ze dotycnym (nevim o koho jde, outfity jsem nevidela) mozna jejich okoli (kamaradky, rodina, pritel) rika ze vypadaji skvele. No a najednou tady takova kritika. Je logicke ze je to pro ne sok, logicky radeji daji na pozitivni nazor sveho okoli nez negativni nazor na anonymnim foru.
Navic i kdyz tady negativne odepisou, neznamena to ze v nich nejaky cervicek hlodat nebude a casem nazor nezmeni, jak pise @Judith11, zvlast pokud se jedna o mlade divky, maji narok na to projit si urcitou etapou. Kdyz si vybavim co jsem nosila jako pubertacka, dneska to nechapu, ale tehdy bych se za svoje outfity taky bila jako lev.

fel
136 příspěvků 12.10.12 11:07

Asi sem dám svoji fotku. Třeba se o sobě něco zajímavého dozvím. A nemyslím tím teď módní vkus :-)

Reakce zakladatelky u pindulínovitého ohozu mi přišla zábavná, na mě to působí jako směs přebujelého ega a komplexů. Ale není to takové seběvědomí, co je postavené na něčem reálném. NA něčem, co člověk vybudoval, získal svojí snahou.
Kdyby byla slečně zdravě seběvědomá a bez komplexů, tak nereaguje stylem, který předvedla. Nevěří si, potřebovala se utvrdit, že ji ostatní vnímají, tak, jak ona by si přála, podpory se jí nedostalo, tak začla kopat. Tak to tedy působí na mě.

Paternalistický tón v úvodním příspěvku nevidím, nenapadlo by mě jak to napsat jinak :nevim:

Rabbit-Heart
644 příspěvků 12.10.12 11:11

Co se týče bárbínkovského outfitu, tam se ty komentáře trochu zvrhly, ale myslím, že byly rozdmýchány především arogantním přístupem samotné autorky. U toho „sockovitého“ šlo především o to, že autorka si nebyla ochotná připustit, že možná není tak úplně stylová, jak si myslela, a neustále se obhajovala, ačkoliv to bylo úplně zbytečné. U obou to byla kombinace raněného ega a neschopnosti myslet „outside the box.“ Osobně si myslím, že si z těch kritik nic neodnese ani jedna…

mujercita  12.10.12 11:14

@fel Což je samozřejmě typicky pubertální reakce. Kdo to nezažil sám, u vlastních dětí, u svých známých? Asi ten, komu je teprve cca deset. Nechci tím říct, že všechny drzé pubertální výroky je nutné shovívavě přecházet nebo dokonce chválit. Ale pochopit to snad není tak těžké, ne?

BezNicku
159 příspěvků 12.10.12 11:15

Prosim o odkaz na pindulinovity vzhled, vubec se nechytam!

ed. uz jsem to zrejme nasla (heslo je niftus?) :-D

Příspěvek upraven 12.10.12 v 11:20

Judith11
1134 příspěvků 12.10.12 11:19

Jeste bych dodala, ze dotycnym (nevim o koho jde, outfity jsem nevidela) mozna jejich okoli (kamaradky, rodina, pritel) rika ze vypadaji skvele. No a najednou tady takova kritika. Je logicke ze je to pro ne sok, logicky radeji daji na pozitivni nazor sveho okoli nez negativni nazor na anonymnim foru.

Přesně! Vemte si, kolik kamarádek, přátel, je schopných vám do očí říct „tohle ti nesluší, působíš jako diblík, je to nevkusné…“. Stejně jako kolik návštěv u vás doma- na vaší domácí půdě- je schopných vám zkritizovat zařízení bytu. Je to dtto, s tím bytem je to ještě těžší, protože právě ta „domácí půda“ vám dělá zázemí a žádná alespoň nepatrně slušná návštěva vás nenazve prznitelem vkusu, snobem nebo kýčařem, jen tak někdo vám neřekne, že rustikální vzezření vašeho kvartýru, podpořené modrobílou kostkou na závěsech a ubrusu je příšerné.

V tomhle je internetové fórum dokonalé, protože jsme tu anonymní. Anonymně dokážete „říct“ (rozuměj napsat) téměř cokoliv. Jediný, ale velký problém je, že -jak jsem zjistila- spousta lidí nedokáže vstřebat „tón“ příspěvku, případně ho tam my sami nedokážeme dodat tak, aby byl jasný a přitom slušný. Spousta lidí neumí číst mezi řádky, nechápe nadsázku, atd.
Přesto bych řekla, že je to nejobjektivnější hodnocení, kterého se nám může dostat. Samozřejmě s ohledem na „věčné kritiky, zaslepence, vulgární pitomce a trolly“, kterých je snad bezpočet.

fel
136 příspěvků 12.10.12 11:23
@mujercita píše:
@fel Což je samozřejmě typicky pubertální reakce. Kdo to nezažil sám, u vlastních dětí, u svých známých? Asi ten, komu je teprve cca deset. Nechci tím říct, že všechny drzé pubertální výroky je nutné shovívavě přecházet nebo dokonce chválit. Ale pochopit to snad není tak těžké, ne?

ALe jo, chápu to. Ale zas nevidím důvod, proč to přejít jen proto, že je slečna v pubertě :nevim: To přece není omluva, slečna je svéprávná a prakticky dospělá :nevim:
Taky chápu svýho tříleťáka, že má těžký srovnat se sám se sebou, není úplně jeho vina, že ječí kvůli každé hovadině, ale taky to nemůže vždycky jen tak shovívavě přejít s tím, že to je typická negativistická reakce normální pro věk.
Tak diskuze jsou něco jiného, vlastně nechápu, proč se tak rozčilovat kvůli názorům lidí, které osobně ani neznám.

mujercita  12.10.12 11:31

Diskuse mají jeden obrovský problém, a sice zákon smečky. Je docela dobře možné, že jeden člověk vyjádří slušně a objektivně důvodně kritický názor. Pak se nic neděje a třeba to skutečně tomu kritizovanému pomůže podívat se na sebe s odstupem. Když ne, jeho problém.
Ale stává se a stalo se to i v tomhle konkrétním případě, že první kritický názor je podán s kousavou ironií. Když ho ještě ke všemu přednese dominantní diskutující s určitou autoritou mezi ostatními, rozjede se lavina. Najednou už je podružné, jestli má ta holka vkus nebo ne, najednou jde hlavně o to nandat jí to co nejvynalézavějším způsobem a předvést vlastní duchaplnost a nadřazenost. Holka se zkusí bránit, udělá to nešikovně a přileje olej do ohně a jede se druhé kolo. Vyhrává ten, kdo má poslední slovo. Co měla dotyčná na sobě, na tom už vůbec ale vůbec nezáleží.

Sleepy
193 příspěvků 1 inzerát 12.10.12 11:38

Přesně…A přijde mi, že je tu tenhle styl diskutování čím dál tím častější.

fel
136 příspěvků 12.10.12 11:38
@mujercita píše:
Diskuse mají jeden obrovský problém, a sice zákon smečky. Je docela dobře možné, že jeden člověk vyjádří slušně a objektivně důvodně kritický názor. Pak se nic neděje a třeba to skutečně tomu kritizovanému pomůže podívat se na sebe s odstupem. Když ne, jeho problém.
Ale stává se a stalo se to i v tomhle konkrétním případě, že první kritický názor je podán s kousavou ironií. Když ho ještě ke všemu přednese dominantní diskutující s určitou autoritou mezi ostatními, rozjede se lavina. Najednou už je podružné, jestli má ta holka vkus nebo ne, najednou jde hlavně o to nandat jí to co nejvynalézavějším způsobem a předvést vlastní duchaplnost a nadřazenost. Holka se zkusí bránit, udělá to nešikovně a přileje olej do ohně a jede se druhé kolo. Vyhrává ten, kdo má poslední slovo. Co měla dotyčná na sobě, na tom už vůbec ale vůbec nezáleží.

Diskuze na MP nečtu dlouho, tak mi to tak nepříjde. Nebo aspoň ne jako častý jev.
Subjektivně mi častější příjdou diskuze, kde je kritika podaná slušně, i se snahou poradit, ale kritici jsou odpálkováni s tím, že tomu nerozumí a že nikdo radu ani vlastně nechtěl.
Třeba jako v diskuzi Kostým na svatbu, nebo jak se přesně jmenovala, na kterou jsem nedávno natrefila a zaujatě dočetla :-)

mujercita  12.10.12 11:44

@fel To s tím kostýmem byl jiný případ, souhlasím. Ale smečka je obecný jev, stává se to tady i jinde a může to přerůst i v docela regulérní šikanu, jé, to je zas vona, hurá na ni! Do takového extrému to sice s tou holkou nedošlo, ale mohlo by, kdyby se to chtělo nějak zvrhnout. V souvislosti s těmi adolescentkami tady bylo už pár pokusů rozvířit obecnější debatu v duchu „tak co s nimi uděláme?“. Což by mohl být začátek. Člověk se někdy nechá strhnout, ani neví jak, a může napáchat dost velké škody, aniž by si to uvědomoval.

Pirek
6778 příspěvků 12.10.12 11:53

No a co když je vážně jejich cílem vypadat tak, jak vypadají? Protože tak snadno urvou chlapa, pozornost atd. atd., co už zde bylo několikrát diskutováno, takže tak nějak musejí vypadat takhle lehce dostupné, protože je to obklopuje, připadá jim to i esteticky kvalitní atd. atd.

Ne každý chce a má schopnosti být arbitrem elegance. Což by se mělo respektovat. Ovšem o duševních pochodech těchto žen vypovídá už to, že svůj outfit prezentují tady, nedokáží se na sebe podívat zvenku, protože pro ně je přirozené a psrávné takto vypadat, z čehož pak vychází i jejich diskusní příspěvky.

Aspoň mně připadá, že to tak může být.

Sibyla
2639 příspěvků 12.10.12 12:04

@Pirek Ano, myslím, že máte pravdu. Ta slečna byla zjevně upevněná vbarbínovském stylu, pohybuje se zřejmě v prostředí stejně smýšlejících, a musel pro ni být šok, že to někdo nepokládá za vybranou eleganci. Ale co ta druhá? Opravdu vypadala jako v odložených šatech, navíc ve špatné velikosti. Reakce byly ve velké většině vstřícné, opakovaně chválily její půvab a dávaly často konstruktivní rady. Oponovala výroky jako: „vy máte vkus, já mám styl,“ a dlouze dokazovala, že není lůzr, že zvládá život. Opravdu mi jí bylo líto, nebyla to povrchní osoba, a přece jakoby zaseknutá. Přece není žádná tragédie, že mám nepadnoucí kabát, nota bene po babičce, to není součást mé osobnosti, není nutné kvůli jeho obhajobě útočit na všechny kolem sebe.

fel
136 příspěvků 12.10.12 12:09
@Sibyla píše:
Přece není žádná tragédie, že mám nepadnoucí kabát, nota bene po babičce, to není součást mé osobnosti, není nutné kvůli jeho obhajobě útočit na všechny kolem sebe.

Souhlas.
Já se snad oblíknu a vyfotím. Udělám si v podstatě takovej psychotest :-)

Pirek, asi ano. ALe zas trochu nechápu tu potřebu kolem sebe kopat :nevim: Kdybych byla na místě slečny, tak asi napíšu něco ve smyslu, že takhle se za mnou otáčí hlapi, líbím se tak mému příteli nebo tak něco. I když se třeba znám špatně a všechny kritiky bych poslala k šípku :-D

Pirek
6778 příspěvků 12.10.12 12:17

@Sibyla
Aha, vidíte, na Shamis jsem zapomněla. U ní jsem naprosto nepochopila jak její argumentaci, kdy ji vlastně sama na sebe vztáhla ad hominem, a zároveň její životní styl. Co jsem vyrozuměla, tak vydělává vlastně jen na nájem velkého a zřejmě i luxusního bytu v Praze, od čehož se odvíjí její sebevědomí. Ale v tom případě, musí-li se z finančních důvodů šatit pouze z druhé ruky a ve výprodejích, proč ji potom tak na šatech záleží? Přece by ji mělo více mrzet, kdybychom kritizovali její byt?
Trochu mi to připomíná situaci Victora Klemperera - jako židovský akademik v Drážďanech byl sice ve 30. letech nuceně penzionován a šikanován, ale postavil so vilu a koupil auto, ačkoli jím jezdil jen málo, nosil obnošené šaty a propustil hospodyni, přesto k němu chodili známí pro peníze, protože je přece profesor s domem a autem. On si uvědomoval, jak zcela absurdní to je, ovšem zcela to odpovídalo té době.

kacenka.smile
427 příspěvků 12.10.12 12:22

Kritika je většinou člověku nepříjemná, ale jde hodně o její podání. Měla by být dávána slušně, bez emocí, upozornit na to, co se nepovedlo, nelíbí, vyzdvihnout něco, co je třeba dobré. Pokud člověk chce, aby jeho kritika posnulula druhého někam dál, měl by se podle toho řídit. Pokud mu jde jen o to, aby se porýpal, zasmál nebo já nevím co, nemůže čekat, že jeho slova budou akceptována a může čekat podobnou reakci zpět.

S kritikou se ve škole setkávám prakticky denně. Můžu říct, že pokud se kritik neumí rozumně vyjádřit, je jsou jeho slova k ničemu, člověk odchází s pocitem, že je jeho práce špatná, ale nechápe, co je špatně a jak to napravit. To je velmi demotivující. Oproti tomu konstruktivní kritika může posunout člověka o pořádný kus dál, cizí pohled na věc mu pomůže, on ví, jak pokračovat, co vylepšit.

Všímám si, že se tu hodně objevují kritici, kteří kritizují zřejmě jen pro jejich vlastní pocit, jejich slova člověka nikam neposunou, často se ho snaží ponížit či zesměšnit. Hodně se tu taky kritizuje na základě toho, co je v pekle už zažité, což může být nepochopitelné tomu, kdo je na pekle třeba první den a nezná zdejší názory a souvislosti.

zwedavka
677 příspěvků 12.10.12 12:28

To je úplně normální, že člověk na agresivní kritiku (vlastně skoro na každou) odpoví obranou a odmítnutím kritiky.

seznam.mih  12.10.12 12:30

Myslím si, že problém je s tím, jak lidé podávají svojí kritiku. některé jsou opravdu hodně kousavé a né každej to zkousne.
Já už sem na zkoušku sem hodila svůj experiment se svetrem a sklidila jsem různorodé komentáře většinou negativní, ale s konstruktivní kritikou, jak by se s tím dalo pracovat. byli komentáře, kteří si mohli nechat pro sebe. třeba

• Barevností mi připomínátě čerstvě vykopaný brambor se zbytkem hlíny a ypadáte v tom tak na 40. Jednotlivé kousky možná, dohromady ne.
  • Nemít ten šáteček, řekla bych, že jste chlap…vzhledově ano postojem ano oblečením ano…a i kdyby jste v obličeji jako žena vypadala tohle oblečení je strašné…na doma možná ale nechat to hodnotit na internetu?

Co mě dá informace o tom, že vypadám jak čtyřicátnice, že vypadám jak chlap a že moje zvolené barvy vypadají jak čerstvě vykopanej brambor? :D

A člověku to najednou sebere chuť se sebou něco dělat místo toho, aby ho to nakoplo.
ty konkrétní holky, o kterých se tu bavíte, jsem neviděla ani jsem nečetla diskuzi, tak nevím o co jde.

Já První  12.10.12 13:02

@seznam.mih
Taky se mi zdá, že se tady lidi zbytečně urážejí, aniž by k tomu byl sebemenší důvod. Někdy jsou tady holky vysloveně krutý, až sama žasnu. Poučování, uštěpačné poznámky, chytání za slovo, rozvíjení zcela podružných zmínek v nějakém příspěvku. Nemůžu zapomenout, jak si to nějaká přispěvatelka schytala za to, že pro někoho může být 30 éček vysoká cena za kalhoty. Že si toho někdo vůbec všimne??
Nebo zrovna Sibyla za červenou kabelku, to jsem taky nepobrala.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit