(Ne)trhací nitě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nian
124 příspěvků 08.05.13 23:13
(Ne)trhací nitě

Milé dámy, mám dotaz za svoji mámu. Strašně ráda šije, respektive šila, dokud měla staré nitě po své babičce. Ale ať dnes přijde do kterékoliv galanterie, i ty nejpevnější nitě na šití se jí během jednoho šití třeba i šestkrát přetrhnou. Šije většinou bavlnu. Není přece možné, aby takovýmito nitěmi šily profesionální švadleny. Proto mám dotaz, nevíte, jaký typ nití švadleny používají a kde jsou k sehnání v Kolíně, Nymburce, Poděbradech? Přinejhorším bych zajela i do té Prahy :-) Děkuju.

Reakce:

Linie
1700 příspěvků 08.05.13 23:42

Zkuste vyčistit, promazat a seřídit šicí stroj.
Nitě používám české Amann sponit.

Morže
1091 příspěvků 08.05.13 23:56

Jestli se přetrhávají nitě, tak bych nejdřív koukla a seštelovala šicí stroj. A jaké nitě nakupuje?

oriskova
83 příspěvků 09.05.13 00:09

Přesně seřídit stroj…napětí nití…vyměnit jehlu…pokud to dělají všechny nitěma to nebude.

Mě praskaly ty staré po babičce…jsou zpuchřelé

GalianosjednimL  09.05.13 10:47

Zkuste se podívat po nitích Gutermann. Ale asi bych věřil, že to spíše bude problém ve stroji.

edit: odkaz https://www.guetermann.com/…iew/content/

Příspěvek upraven 09.05.13 v 11:34

yourcandy
476 příspěvků 09.05.13 10:50

Upravte si napětí nitě- povolit, pak stačí i klasika Aspo.

DanielaS
4599 příspěvků 09.05.13 11:19

Pouzivam Cucirini nebo Gutterman a drzi fest, ono to bude spis tim strojem, jak rikaji nade mnou.

Nian
124 příspěvků 09.05.13 13:13

Děkuji moc za příspěvky, mámě o seřízení stroje povím a případně jí doporučené nitě koupím :-) O chybě ve stroji neuvažovala, protože ty zděděné nitě jí nepraskaly, zato ty, co má teď (nevím bohužel značku) lze přetrhnout i v ruce.

misial
1394 příspěvků 11.05.13 20:59

Ono to bude i těmi nitěmi. Často si třeba zúžím elastické triko a musím to několikrát opravovat, protože se mi při nošení prostě potrhá ta nit a mám tam dírky, a s mamkou jsme se shodly, že jsou to prostě nic moc kvalitní nitě…

megusa
202 příspěvků 11.05.13 21:08

Tak to, že se nitě trhaj na elastickém triku nejspíš nebude problém nitě, ale zvoleného stehu.. a pokud se vám v triku nadělají i dírky, tak i špatné jehly, která tkaninu proseká..
jinak si taky myslím, že je to problém seřízení stroje a nastavení napětí

Nian
124 příspěvků 11.05.13 21:09

Tak jsem včera byla ve dvou galanteriích a měli Unipoly, stejné, jako máme doma. Vaše zkušenost s nimi? Trhají se vám taky, nebo jen nám?

megusa
202 příspěvků 11.05.13 21:12

Ještě mě napadá.. nitě jsou to polyesterové nebo bavlněné?
bavlna je „křehčí“ a snadněji se trhá..

misial
1394 příspěvků 11.05.13 21:56

@megusa Stehy různé, nit se potrhá vždycky, ale ráda se přiučím…

Linie
1700 příspěvků 12.05.13 00:06

Je třeba se k oblečení chovat trochu ohleduplně, netahat látku. Šiji profesionálně, používám pouze české umělé nitě a nemám žádné problémy.

marmota-b
529 příspěvků 23.05.13 17:36

Jestli se trhají hodně snadno i v ruce, problém asi bude i v těch nitích. Polyester obecně je prý pevnější, ale já často šiju z přírodních materiálů a na to je lepší používat i přírodní nitě. Já taky používám Amann, bavlnu a teď na jednu hedvábnou halenku i hedvábí, a problém nemám.
Gutermann je prý hodně dobrý, já s tím zatím nešila; mám dojem, že od nich mám jenom dírkové hedvábí…

A ještě trochu k tématu:
http://thedreamstress.com/…-shelf-life/
Zmiňují tam ještě pár jiných značek, nevím, jak se seženou u nás.

Zjevně dost záleží na tom, kde kupujete, každá galanterie má zřejmě jiné dodavatele. Já ty svoje kupuju v Brně, třeba u Kalců (ale mají je tam i jinde), protože v našem městečku mi zatvrzele tvrdili, že bavlněné nitě se už nevyrábí. Takže to by pro vás asi byla ta Praha.

A ještě detail - dostala jsem teď od tety spoustu jejích starých nití a na jedné špulce je připsaná poznámka „v Zetině se trhá“. Teta, která jeden čas měla strojů několik, říkala, že jinde snad fungovala. Takže je taky možné, že je to strojem, ale stroj za to přitom jinak nemůže.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit