Neuvážené nákupy - znáte, nebo už máte za sebou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

uu  20.06.12 19:45
Neuvážené nákupy - znáte, nebo už máte za sebou?

Zajímalo by mně, jak často se vám stává, že si koupíte něco neuváženě a pak vám to třeba leží ve skříni nebo v botníku netknuté? Pochlubte se svými „úlovky“. A nebo už máte tuhle fázi za sebou a kupujete jen to, o čem stoprocentně víte, že unosíte?

Příspěvek upraven 10.08.13 v 15:55

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

LadyPapajka  20.06.12 19:48

Jé to se mi dřív stávalo furt, spoustu věcí sem chtěla, koupila a pak si nevzala na sebe. Ted to smíš dělám tak, že kupuju věci, co sem potřebovala i před mesíc a pred dvema mesíci, a na spoustu kousku, který bych nenosila mezitím zapomenu. Obcas si si pišu, že ted bych chtěla tohle a když chci za mesíc stále to samé, někde to koupím.

Spíš mám problém, že ted trochu měním satník a nevím co s těma věcma, které se mi do něj nehodí-pokreslená tílka například.

bestia
2296 příspěvků 20.06.12 19:52

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:29

horky_brambor
13 příspěvků 20.06.12 19:55

Snažím se nakupovat tak, abych věci unosila, aby se mi hodily k něčemu, co už mám. Bohužel, občas mi ujede ruka (hlavně v sekáči a ve výprodeji) a neštěstí je na světě… Poslední takový úlovek - zelenkavá plisovaná sukně, která je mi volná v pase. Nevím, kam jsem dala rozum, když jsem si ji kupovala.

Sibyla
2639 příspěvků 20.06.12 20:05

Ani ne, ale v dětství jsem trpěla tím, že mi maminka vždycky v obchodě vsugerovala, že se mi líbí to co jí. A pak jsem se tloukla do hlavy. Měla pozoruhodnou schopnost sugesce - jednou jsem s sebou vzala spolužačku a ona zblbla i ji.

Blair
359 příspěvků 20.06.12 20:06

@horky_brambor tak to není až taková katastrofa, stačí ji zúžit…

Mě se to taky stává v sekáčích, ale když už dopředu vím, co s tou věcí provedu, tak to neuvážený nákup není, ne? :)

MP Barbucha
3716 příspěvků 20.06.12 20:33

uu, skvělé téma. Stává se mi to, teď už méně, ale stává.
Dělám dvě věci. Ve výprodeji či v sekáči (v sekáči jsem ale už několik let neměla štěstí, nemám čas to prolézat, už ani nevím kdy jsem něco naposled koupila) si řeknu, zda bych si tuto věc koupila, i kdyby nebyla tak levná.
Další co dělám je, že odejdu s tím, že to koupím zítra. To pomáhá, ale u slev nedoporučuju, to by tam už další den nemuselo být…
Můj problém jsou šaty a sukně. Ty kupuji nejradši. Kalhoty zase vyloženě nerada, hlavně kvůli „náročnějšímu“ zkoušení.
Zrovna včera jsem si v Promodu zkoušela šaty, zelené potištěné. Padly mi krásně, ale nejsem si jistá tou barvou. Líbí se mi, ale mám pocit, že mě dělá „smutnou“. Kdyby stály pár stovek, tak je beru hned. Ale stojí 1 000,– takže si to zatím rozmýšlím.

Farah
9 příspěvků 20.06.12 20:38

Barbucho, od zítřka by měly v Promodu začít slevy..

bubun
83 příspěvků 20.06.12 20:42

@MP Barbucha Přesně! Já teď taky kupuju jen šaty a sukně a povážlivě málo mám obyčejných triček a trik s dlouhým rukávem…

Jinak se mi to stalo hodněkrát, ale spíš v sekáčích, takže jsem ty věci po nějaké době rozdala kamarádkám.
Zrovna nedavno se mi ale stala úžasně šílená věc: přijela jsem na Hlavák a měla jsem ještě hodinu času, než mi jel vlak. Vlezla jsme do Camaieu, kde jsem si prohlížela šaty (opět). Byly na moje poměry trochu drahé. Přišla ke mně slečna prodavačka s tím, že kousek vedle vlevo je výprodej svetrů a halenek. Tak jsem se šla mrknout, že. Když je to výprodej(u mě klasika). Nic moc se mi tam nelíbilo, bylo to přezdobené, nebo blbá délka. Našla jsem ale příjemný tenký svetr pískové barvy do půlky stehen a stál asi 130,–. Takové barvy i délky i ležérní střihy má ráda moje máti, tak jsem si řekla, že jí udělám radost. Vzala jsem ramínko se svetrem, jdu ke kase, slečna se usmála, svetr „odpípla“, a otočila, a začala skládat do tašky. A v tu chvíli, co jej otočila, jsem si uvědomila, jak jsem blbá, že to nenapadlo mě. Na té zadní straně byly totiž vyšité dvě obří matrjošky přes celá záda…
Tak jsme se s mámou tomu aspoň zasmály :)

GreatSusan  20.06.12 20:46

Neuvazenych nakupu moc nemam. Velky podil na tom ma nakupovani via internet, muzu si to doma jeste rozmyslet a casto tu vec poslu zpatky, proste me prejde nadseni. Ackoliv mam obleceni a modu rada, tak jsem vuci nakupum docela resistentni a kdyz si nejsem na 100% jista, ze mi vec padne a ze se mi opravdu libi, tak ji nekoupim. Na druhou stranu moc nekoukam na to, jestli se mi to k necemu hodi - mam postupem casu docela rozsahly satnik a rekla bych, ze i dost vytribeny styl oblekani a spoleham na to, ze proste neco hodiciho se ve skrini najdu. Posledni skutecne neuvazeny nakup, na ktery si vzpominam, se stal asi pred 5 lety - koupila jsem si pomerne drahe saty stribrite barvy ve stylu 30. let. Jsou opravdu krasne a vypadam v nich jako filmova hvezda (samozrejme :-).), ale nedaji se nikam vzit, jsou proste prilis napadne a prilis specialni. Mela jsem je na sobe jen jednou, na svych 30. narozeninach, ktere jsem slavila sama na druhem konci sveta :-)

bestia
2296 příspěvků 20.06.12 20:47

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:30

uu  20.06.12 20:49

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 15:56

MP Barbucha
3716 příspěvků 20.06.12 20:50

@bubun
To je super. Doufám, že z toho maminka vytvoří nějaký úžasný outfit ve stylu blogu http://www.thesartorialist.com/ :-)

uu  20.06.12 20:52

.

MP Barbucha
3716 příspěvků 20.06.12 20:52

@GreatSusan Takové šaty se Ti neztratí! Jednou přijde jejich chvíle:-)

MartinaMarie
123 příspěvků 20.06.12 20:53
to řeším celý život :-)

Jsem Váha váhavá a zrovna u věcí na sebe se to projevuje hodně. Možná to někdo znáte. Málokdy jsem přesvědčená o skvělém kupu hned. Většinou se rozmýšlím, jestli se mi to hodí, k čemu to mohu nosit, jak kombinovat, jestli mi to dost sluší, atd. Když nekoupím, přemýšlím, jestli jsem koupit přece jen neměla, a když koupím, tak jestli jsem se neunáhlila. Drahé věci si rozmýšlím mnohem víc než ty za pár korun. S přibývajícími lety jsem se aspoň naučila netrpět výčitkami za špatné nákupy. A nenechávám se přemlouvat prodavačkami.

majam
271 příspěvků 20.06.12 20:59

Většinou takhle neuváženě ujíždím v sekáči, už při cestě domů si občas říkám - kam a s čím to budu nosit, ale pak si to sama sobě omluvím, že se určitě najde příležitost - třeba výroční schůze družstevnic :-).
Ve skříni zatím „čeká“ sukně /je mi velká, tak jen se odhodlat odnést ke švadleně ke zúžení a šaty s černozelenkavýma vlnkama.

lipe
15 příspěvků 20.06.12 21:01

Jsem schopna nakupovat jen v obchodech, kde můžu věc vrátit a vrátí mi i peníze - doma si zakoupenou věc znova vyzkouším a zjistím zda se dá kombinovat s dalšími věcmi v mém šatníku.

Pavlena
778 příspěvků 20.06.12 21:16

@MP Barbucha Ty mi vždycky vezmeš vítr z plachet! Ano, také se pro úlovky vracím druhý den (pokud už tam kousek není, tak mi prostě nebyl souzen a neslušel by mi). A ano, také se ptám, zda by mě věc zaujala i bez slevy.
A do třetice: na tyto šaty jsem v Promodu koukala, ale odradil mě drobný vzor, který mi nesluší. Ale jinak jsou krásné!
Nicméně nesmyslným nákupům se ani tak nevyhnu, potěšující je, že mám tento problém čím dál méně.

MP Barbucha
3716 příspěvků 20.06.12 21:19

@Pavlena
Mně se na nich strašně líbí ten střih, je velmi lichotivý a udělal ze mě přesýpací hodiny:-) A ten detail s tou přezkou.

Příspěvek upraven 20.06.12 v 22:12

D.C.M  20.06.12 21:53

Ano, občas se mi to stalo, ale nejednalo se o nic drahého. Obyčejné tričko (v příštích deseti - dvaceti letech ho vytáhnu ven na zahradu), zimní vlněný kabát ze sekáče (dobře uskladněný taky vydrží nějaký ten pátek), jahodově červený lehký kabát. Moje skříň začala protestovat, tak už nad tím dost přemýšlím nebo bych za chvilku potřebovala další šatník na oblečení ze sekáče.
Vtipné je, že opravdu nemůžu sehnat to, co bych nutně potřebovala.

MP Barbucha
3716 příspěvků 20.06.12 22:27

@uu
Ještě k těm šatům, to je právě ono, s tou barvou. Kdyby byly ve výprodeji za 300,–, tak je beru s tím, že si je vezmu jen když budu namalovaná (abych nebyla zelená:-) a třeba s něčím na krk, nebo prostě si pohraju s doplňky.
Ale pokud šaty stojí „litr“, tak o nich prostě musím být přesvědčená na 100%.

uu  20.06.12 22:31

.

Uživatel je onlinecontinuity
5851 příspěvků 20.06.12 22:35

Ja mam skor problem najst nieco, co by sa mi v obchodoch pacilo. uz som naucila jedno: ked stretnem nieco co sa mi paci, hodi sa mi do satnika, co mi perfektne sedi, cena je primerana, tak to proste treba kupit, lebo lepsie to uz nebude. ja som konzerva konzerova, drvivu vacsinu veci vyhadzujem, lebo je uz taka obnosena, ze v tom nechcem chodit. a teraz aj kvoli tomu, ze mi veci po porodoch nesedia a to som nad tymi kostymami skoro plakala, niektore skoro nove.
mala som skor problem, ze som potrebovala nutne doplnit satnik, tak som si v sekacoch nakupila veci „docasu“, kym trochu neschudnem alebo nenajdem nieco, co by sa mi naozaj pacilo. tak tieto veci idu z domu priebezne
unahlene nakupy sa mi podaria skor pre deti, lebo neodhadnem, co im bude alebo co sa im bude hodit do satnika alebo sa mi zda vela penazi kupit kvalitnu vec (tebars nepremokavu bundu na niekolko tisic), tak to latam vselijak inak.

MP Barbucha
3716 příspěvků 20.06.12 23:00

Já jsem v zimě udělala velkou čistku šatníku. Všechno, co už mi nesedí velikostně, jsem rozdala, zbytek hodila do charitativního kontejneru v IKEA. To příliš obnošené, co mi zabírá ve skříni místo s tím, že to budu nosit na doma, ale nakonec i na doma chci nosit pěkné oblečení, takže na to maximálně tak padá prach, tak to jsem vyhodila taky.
Je to super, protože teď si cokoliv, co mám ve skříni, můžu vzít na sebe. Mám přehled.
No a co věci, ke kterým mámm nostalgický vztah? No ty jsem samozřejmě nevyhodila, ale dala podle vzoru pánů Suchého a Šlitra do krabice)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit