Nevhodné šaty na svatbu...

Fotoalbum tématu (12) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

protozevonis
9 příspěvků 28.05.12 13:51
Nevhodné šaty na svatbu...

Všechny diskutující zdravím a přidávám téma.
V rubrice Peklo radí, jsem vznesla tento dotaz: http://www.modnipeklo.cz/…oladit-saty/ Že se mi dostalo spoustu odpovědí o nevhodnosti bílých šatů, když jsem jasně zaznačila, že jsou to šaty krémové,to bych ještě chápala. Šaty jsou tmavší krémová až kapučíno, ale na fotce vypadají ještě světlejší… no budiž. Ale docela mne zarazilo, že mi některé vytýkají, že se tento styl vyloženě nehodí.
Svatba není v žádné barvě, nevěstě je v podstatě jedno, kdo si co vezme na sebe - krom teda té bílé. Svědkyně bude mít dokonce kombinaci černé.
Ano, asi jsme teda burani, ale já na své svatbě teda opravdu neřešila kdo si co vezme na sebe a ani to, jak to bude na fotkách vypadat.
Může mi tedy prosím někdo vysvětlit, co je na těchto šatech nevhodné?
Ještě bych asi zmínila,že je to malá svatba na úřadě.
Už k nim mám koupeny korálově červené PT lodičky.
Děkuji :)

Příspěvek upraven 28.05.12 v 14:28

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

miki.mikouš  28.05.12 14:26

neřeš, pokud seš si jistá, že nejsou tak světlé, jak vypadají na fotce, tak buď zcela v klidu. tady na pekle se některé snaží být papežštější než papež.

kimnie
411 příspěvků 28.05.12 14:37

Mně se šaty moc líbí, nevidím na nich nic nevhodného na svatbu, bílé nejsou a světlejší barvy se na svatbu hodí. Korálové lodičky, lak na nehty a třeba i rtěnka ve stejném odstínu a myslím, že to bude vypadat moc hezky :)

sarka27
4 příspěvky 28.05.12 14:43

Mně se na těch šatech nezdá nic špatného - naopak! Kdyby se všechny pozvané oblékaly na svatby takhle pěkně, neměly bychom koho drbat. Být tebou, jdu v nich a cítím se dobře!

Jiná Realita
13791 příspěvků 28.05.12 14:46

pokud jsem něco nepřehlédla, někdo je komentoval se slovy, že mu připadají příliš kancelářské. s tím bych souhlasila.
jsou velice pěkné, pěkná postava, sedí, pokud nejsou bílé ale tmavé toffe, je to asi ok. mají jen tu jedinou vadu, že jejich styl je dost formální, nechci říct upjatý, to není to správné slovo. málo svěží (?) na takovou akci?

osobně když jsu na svatbum očekávám tančení a pohyb, proto bych si podobné nevzala, připadala bych si svázaná.

ale protože znám z vidění hooodně svateb, klidně v nich běž. málokdo zřejmě bude oblečen v podobně padnoucích, vkusných šatech a sladěných doplňcích, i když se tady některým zdají stylově trochu jinde.

volfish
907 příspěvků 28.05.12 14:56

Svatba je pro mě hlavně ten mejdan po obřadu - u nás se to vždycky zvrhne do divokých tanců na hity našeho mládí, takže za sebe bych volila určitě širší sukni.
Ale pokud to má být jenom malý obřad a decentní pohoštění, tak proč ne?

protozevonis
9 příspěvků 28.05.12 15:05

Moc děkuji za všechny názory. Já chtěla původně také něco jiného, ale tyto se mi líbily, že je využiji i na jiné akce. A i cena byla skvělá. Ráda je něčím oživím, přemýšlela jsem třeba i o kytce do vlasů atd.

Volfish - Já počítám s tím, že až se to zvrhne, tak se nás dost převleče (i jsme se o tom už bavily s holkama), protože se to potáhne určitě do rána.

modra_kocka
903 příspěvků 28.05.12 16:25

@protozevonis: nehrotíš to trochu? Přečetla jsem odpovědi v poradně, a to, že pouzdrovky jsou spíš do kanceláře, než na svatbu, napsala jedna jediná holka.
O tom, že šaty nejsou bílé, v tvém dotazu není ani slovo. Sice v tazích máš „krémová“, ale kdo si toho všimne? Prostě podle fotky se někomu asi zdály bílé, tak napsal, že to není vhodné, a ostatní si přečetli barvu až v odpovědích, ne v tvém dotazu, a usoudili, že jsou bílé.
Nezlob se, ale co čekáš? Že ti všichni jednohlasně pochválí šaty a všichni budou mít stejný názor? Opravdu je nutné kvůli jednomu příspěvku v poradně, který ti (asi) nebyl po chuti, zakládat diskuzi, kde chceš od VŠECH vysvětlení názoru JEDNOHO člověka?

protozevonis
9 příspěvků 28.05.12 16:30

Modra kocka - tak nevím kdo to hrotí? Polovina z příspěvků v poradně vyzněla tak,že jsou šaty na svatbu nevhodné. Proto jsem založila tuto diskuzi.
Promiň tedy, že nejsem takový módní znalec,abych veděla všechno.
Protože se dotazující už nemůže v Poradně vyjádřit a dotazovat dál, tak se ptám tady. Už je to pochopitelnější?

modra_kocka
903 příspěvků 28.05.12 16:38

@protozevonis: ok, přečetla jsem to znovu - z celkových 10 odpovědi stojí v jedné, že jsou šaty příliš kancelářské, a ve 2, že bílá není vhodná barva na svatbu. Jinými slovy - kdybys odfiltrovala ty, které píšou, že bílá barva je nevhodná, protože si toho nemusíš všímat (nejsou bílé), zbývá 1 příspěvek, kde někdo píše, že jsou příliš kancelářské.
Takže jsi založila diskuzi, kde z 5 příspěvků jeden říká totéž - že jsou příliš kancelářské. Hm, v poradně 1 z 8, tady 1 z 5. Matematicky vzato je to tady horší výsledek, nemyslíš? :))

protozevonis
9 příspěvků 28.05.12 16:54

Omlouvám se tedy veřejně za „zbytečně“ založenou diskuzi. Byl to můj první dotaz v poradně,první založená diskuze a vidím, že poslední.
Do Poradny jsem psala s tím, že potřebuji radu jak šaty doladit. Bohužel při dvou dětech na rodičovské „dovolené“, kdy se dostanu na nákupy oblečení jednou za půl roku, neležím v modních časopisech, ale ráda si přečtu tady Peklo, bych si tyto šaty za 300,– ze slevy oblékla i kdyby to bylo 10 z 10. Protože jiné si teď už nekoupím. Chtěla jsem prostě poradit a následně vysvětlit, proč se nehodí a nebo co se tedy vlastně hodí…
Ptáš se co čekám… To poslední co bych čekala bylo, že mi šaty všichni jednohlasně pochválí. Ale asi jsem měla čekat i takovou reakci, jaká se mi dostala od tebe. Děkuji za virtuální povzbuzení a vracím se do řady pouhých čtenářů.

Lola  28.05.12 17:18
@protozevonis píše:
Ráda je něčím oživím, přemýšlela jsem třeba i o kytce do vlasů atd.

Na svatbu ne květinu do vlasů, ale klobouk.

lucisko
86 příspěvků 28.05.12 17:57

Mne sa vaše šaty moc páčia, nie je to práve honosná róba, ale vždy radšej takéto šaty, ako pekelné šaty so šnurovacím korzetom a obrovskou sukňou,miliónom flitrov, trblietok,korálok, vyšívaním a na hlave ďalší milión kudrliniek, brrr :-) Takých bude na svadbe dosť. A ako bolo spomenuté na do mnou, klobúčik v podobnej farbe,ako sú šaty, prípadne ho opásať stuhou v korálovej farbe,ako máte kúpené topánky a potom by už len stačil opasok. Koralová farba však nie je až taká bežná, preto zohnať stuhu a opasok vo farbe topánok predpoladám bude asi problematické. A najkrajšie na tých šatách je, ako spomínate, že boli po dobrej cene a sú využiteľné ešte veľa krát :) Apropo, máte skvelú postavu!

protozevonis
9 příspěvků 28.05.12 18:09

Lola, lucisko a mohla bych poprosit o nějaký odkaz na klobouček? Nedokážu si sebe v klobouku moc představit, spíš asi něco menšího? Třeba na čelence? Extravagantního? Ale zase abych nestrhla veškerou pozornost na svou hlavu…
Boty jsou tmavší korálová, více do rumělky. Bohužel klasickou korálovou byl opravdu problém sehnat.

lucisko Děkuji. Mladšímu je 15 měsíců a šlo to tak nějak samo. Jen ta prsa se mi vytratila úplně.

lipo
303 příspěvků 28.05.12 18:42

Když už se to tu nakouslo, jak je to teda s tou bílou? Jako takhle, já bych na cizí svatbu v bílé nikdy nešla, ale je na to nějaký etiketový předpis? Viděla jsem totiž takové to Špačkovo video, kde řešil svatby, a svědkyně tam měla dlouhé bílé šaty, sice jednoduché, ale já bych si je uměla představit i na nevěstě, a Špaček se nad tím nikterak nepozastavil (oblečení hostů neprobíral, mluvil jen o nevěstě a ženichovi). Víte o tom někdo víc?

sarinka.v
423 příspěvků 28.05.12 18:46

No já jsem byla na svatbě v bílé bohužel jednou (jako host), ale byla jsem ještě mladá a nepozastavovala jsem se nad tím. Teď už bych to tak neudělala. Nevím, jestli je to dle etikety nebo ne, ale se vší úctou k nevěstě myslím, že bílá ten den patří jen jí a možná ženichovi :)

Šošana  28.05.12 19:54

Milá protozevonis, nevzdávej to. Diskuse bývají mnohdy zajímavé a „řadový čtenář“, který je pročítá, se někdy dozví spoustu věcí i tak nějak mezi řádky. Plní to tu hned několik funkcí najednou, člověk se připovzdělá ohledně módy a ještě i v psychologii:-) Člověk, který je komunikativnější, občas šlápne vedle (tím nemyslím tento tvůj konkrétní dotaz), ale častěji přitom zase hodně získá. Někdo je věcnější a má fakticky třeba pravdu, někdo zase stojí spíš o holčičí sdílení, a někdy to zkrátka na sebe narazí.
Tuším, že je v oblékání takové pravidlo (kdyžtak mě opravte), že když člověk váhá, raději se má trochu „overdress“ než naopak. Jednoduchou elegancí se snad nedá nic zkazit.

MP Barbucha
3716 příspěvků 28.05.12 20:07

přesně, nenech se rozkolísat a zakládej diskuse! Spíš na tu poradnu se vykašli, to je k ničemu:-)
Šaty se mi líbí, skvělý úlovek. Vhodné jsou určitě, co se týče doplňků, tak bych k těm červeným botkám vzala asi do ruky psaníčko, klidně v barvě toho pásku, nebo bot. Klobouk na svatbu patří, ale není tak jednoduché jej sehnat a sladit. Mě by se líbil v barvě šatů. O přílišné výstřelky bych se nesnažila, na svatbě se nechává prostor nevěstě. A já osobně ráda nosím colourblocking atd v běžném životě, na slavnostní příležitosti volím spíš jednoduchou nadčasovou eleganci

Ema_SN
148 příspěvků 28.05.12 20:22

Aj mne sa tie šaty páčia, sama podobné mám, len v čiernej. Kľudne by som si ich na svadbu vzala.

NISHTA
49 příspěvků 28.05.12 21:02

Tak jsem se jen tak pro zajímavost mrkla o jaké nevhodné a příšerné šaty se jedná. Já vidím jednoduché elegantní krémové šaty (na mém iPhonu jsou fakt krémové, rozhodně ne bílé) na ženské s krásnou Také mám stejně staré (druhé) dítě, také ráda nosím podobný jednoduchý typ šatů. A stálo mě obrovské úsilí než jsem se do jedněch mých oblíbených „předporodních“ nudných pouzdrovek opět dostala. Šaty jsou na svatbu naprosto v pohodě, korálové doplňky dobrý nápad. Co takhle živé květy ( květ) ve vlasech? Nebo spíš na ruce jako náramek, abys nevypadala líp než nevěsta. Postavu máš fakt epesní. Jediné, co se mi nelíbí, jsou boty. Ty rozhodně vyměň. :) Měj se krásně a užij si svatbu. ( a jejda, zapomněla jsem, že tady je to noblesní web a tudíž se zde zásadně a vždy vyká. Ale já holt nejsem noblesa, spíš nicka a socka. Tak sorry.)

MP_zuza  28.05.12 21:53

Když je mít bílé šaty takové faux pas, jak si vysvětlujete, že je měla Pippa Middleton na královské svatbě? U ní to přece muselo projít přes xy expertů na protokol..

Blair
359 příspěvků 28.05.12 21:58

@MP_zuza
Je to tím, že anglické tradice jsou odlišné…
Hlavní družička má mít podobné šaty, prý snad aby to zmátlo zlé duchy.

MP_zuza  28.05.12 22:02
@Blair píše: @MP_zuza
Je to tím, že anglické tradice jsou odlišné…
Hlavní družička má mít podobné šaty, prý snad aby to zmátlo zlé duchy.

Aha, díky, to jsem nevěděla, vrtalo mi to hlavou:)

lucisko
86 příspěvků 28.05.12 22:03

Tak ti tu nahádžem nejaké klobúčiky, ktoré sa mne páčia, no nie som žiadny módny guru, tak ma treba brať s rezervou :)
nemyslím konkrétne tieto, že by sa hodili k vašim šatám, možno niečo podobné, hlavne tie posledné dva sú poriadne extravagantné, ale páčia sa mi (mimo tej farby samozrejme :)

janiiiv
781 příspěvků 29.05.12 23:57

Hmm, mě docela zaujal ten komentář, kde autorka říká, že jsou ty šaty moc kancelářské, že to nejsou večerní ani společenské šaty. Asi se pohybujeme v jiných sociálních kruzích, já měla dlouhé (společenské) šaty, jen když jsem šla za svědka. Myslím, že lepší verze „kancelářská myš“, než „džínovej vorvaň“ (ano, i to se dá v mém okolí celkem snadno potkat). Za mě - šaty nádherné, podle fotky viditelně ne bílé (bílá se snadno přepálí, proto třeba fotografové svateb, mají-li možnost se vyjádřit, jsou radši za nějaké tónování, čistě bílá se špatně fotí), jednoduché a elegantní, vyjadřují dostatečnou úctu, ale s barevnými doplňky získají šmrnc a hravost :)
Napadlo mě, co si dát něco do vlasů? Květ, sponku, ozdobný hřebínek… Nic proti kloboukům, jsou nádherné a připouštím, že povýší oděv úplně na jinou úroveň, ale chce to hodně moc odvahy.
Nuže, co do vlasů: kanzashi sponka (mám ji, sčesala jsem si vlasy do culíku, omotala gumičku pramínkem a píchla ji těsně k začátku culíku, drží velice dobře, kvítek a stužka. Mně by se strašně líbil nějaký péřový fascinátor , nemusel by být nějak extrémní, ale vážně bych se bála, že s ním budu výraznější než nevěsta (a totéž s kloboukem, obzvlášť když to není svatba britské královské rodiny, kde je klobouk povinností).

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit