Něžné pohlaví? a v ČEM?!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aero
4 příspěvky 24.07.12 14:28
Něžné pohlaví??? a v ČEM?!?

Nevím jestli je to tu zvykem, ale co…jsem tu jen pár chvil a taky jsem se chtěl trochu vyjádřit. A prosím TY, co si to přečtou, aby to nebrali jako kritiku opačného pohlaví (vzhledem k tomu mému) ale spíše jako vyjádření lítosti? Nebo tak nějak…předně, nejsem gay…ale na moji výchovu měly vliv celkem tři generace žen a možná proto jsem si do života odnesl jiné návyky, než-li je běžné. Jedná se mi především o to, že se čím dál více (bohužel) setkávám s tím, že moje původní a celkem i obecně braná představa toho, že pouze chlapi jsou prasata a něžné pohlaví všudy přítomně oplývá vkusem, vůní a hygienickými návyky, se zcela nesetkává se skutečností. Naprosto souhlasím s místními proklamacemi ohledně nevkusu našeho občanstva, ale díky vlastním zkušenostem jsem se musel posunout abych tak řekl ještě PŘED toto téma. Nevím možná jsem vybaven mnohem citlivějšími čichovými reflektory, ale tohle přece není jen tak…řečeno lidově, tolik smradlavých bab jako dnes, asi vlivem momentálního oteplení, jsem už dlouho nepotkal. Čím to proboha je? Normálně si toho asi tolik nevšímám, ale dnes snad 8 žen z 10, které prošly kolem mě, tak páchly, až mě to vyděsilo. Moje reakce je vždy taková, že se za dotyčné začnu hned stydět, nevím proč, prostě mám pocit, že jako příslušníka stejného živočišného druhu mne s nimi cosi spojuje…což je depresivní. A to mnohé z nich měly dnes u svého šatníku opravdu šťastnou ruku, už z dálky jsem si všiml příjemného sladění barev a podobně…a jen k dokreslení příjemného pohledu jsem očekával, že jakmile kolem nich projdu, vše bude doplněno ještě příjemným a svěžím parfémem nebo alespoň vůní „čistého prádla“, kterou z nám z dětství. Místo toho mě jako facka praštilo do nosu jejich…jak to říci…pižmo, o nějž nikdo nemá zájem. Ptám se, jak je to možné?? A hned si sám sobě vnucuji výmluvu…třeba jsem dnes měl jen smůlu na lidi :-(.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

bonomi
25 příspěvků 24.07.12 14:35

Já mám spíše štěstí na smradlavé pány, ženy většinou buď cítím neutrálně, nebo nějak voní.

gulietta  24.07.12 14:38

@Aero no a ja som dnes mala smolu na Vás, že som si prečítala práve Váš príspevok. Seneca povedal: Ak sú všetci okolo teba zlí, chyba bude v tebe a na Vás sa to dá upraviť: ak okolo teba všetci smrdia, tak asi citiš seba.

Ems
1482 příspěvků 24.07.12 14:47

@Aero
ačkoliv, souhlasím s bonomi, že si toho všímám spíš u můžu. Ale obecně máte pravdu, zvláště v létě je nastoupit do tramvaje dost vražedné. Smrad je opravdu šílený, chápu že voňavky jsou drahé ale i tak alespoň jednu by každý mít mohl. A hlavně deodoranty, mam pocit že to lidé neznají. Měli jsme ve třídě chlapce který prohlašoval, že přeci není teplej, tak proč by používal deodorant. Naštěstí už změnil názor.
Jinak mě pokaždé pobaví, jak hodně chlapů tady na pekle hned do úvodu píše, že nejsou gayové..:D

mikita.miki
1931 příspěvků 24.07.12 14:49

Aero, mám vcelku jemný čich a pokud proti mně jde upravená žena, pověšinou ji necítím, ač opravdu pár vyjímek se našlo. koho však cítím dost, jsou spíše muži. těch prostě po světě smradlavých běhá více, to mi nevymluvíte. jinak toto téma se tu už rozebíralo a s podstatně větším vtipem

DanielaS
4603 příspěvků 24.07.12 14:53

Citlivé čichové reflektory ovšem pobavily.

kacenka.smile
427 příspěvků 24.07.12 15:05

Se zápachem mívám problém zejména v MHD, venku si toho moc nevšímám (pokud to není nějaký extrém). Ale přijde mi to vyrovnané, co se týče pohlaví, tedy nepozoruji, že by jedno páchlo častěji než druhé. Jsem na to citlivá a je mi nepříjemné být v blízkosti člověka, co zrovna nevoní, je mi z toho i trapně. Sama naštěstí nemám se zápachem moc problém - používám deodorant a parfém (toaletní vodu), myji se, pravidelně peru prádlo, celkem zdravě jím, jsem zdravá a váhu mám přiměřenou. Na škole jsem ale znala pár nevoňavých lidí a povětšinou to byli lidé, kteří hygieně moc nedali, nepoužívali deodorant a měli celkově nezdravý životní styl a třeba nadváhu. A byli to jak lidé, kterým byl vzhled ukradený, tak lidé, kteří se snažili vypadat dobře.

Lola  24.07.12 15:05

Pro připomenutí - to téma je zde: http://www.modnipeklo.cz/…odorant-944/

Na rozdíl od předřečnic si netroufám hájit „něžné pohlaví“ tak vehementně. Ano, znám řadu smrdutých pánů. Znám jednoho pošťáka, kterého když vidím z okna, vybíhám mu v ústrety daleko na zahradu, abych od něj přebrala rekomando v bezpečné vzdálenosti od domu, protože jinak stačí, aby postál chvilku mezi dveřmi, a musím hodinu větrat. Na druhou stranu, znám i dosti podobně se projevujících žen. Měla jsem kolegyni, která páchla potem tak intenzivně a vytrvale, že se to nedá popsat. Pamatuji si skličující jednání s úřednicí, která strany deptala pachem svého pižma, oživeného pachem kdysi dávno vypité kávy z úst - přidat k tomu ještě cigaretu, bude na indexu jako zbraň hromadného ničení.
A nabízím jednu verzi odpovědi na otázku v úvodu: možná je tomu tak právě proto, že ženy mají pocit, že jich se tento problém až tak netýká.

mikita.miki
1931 příspěvků 24.07.12 15:09

Lolo, i to je možné. vpravdě já když zapomenu antiperspirant, drama z toho nedělám - jsem čistá, čisté oblečení a málo se potím. zatímco přítel je se schopen vracet i vcelku slušnou vzdálenost, nebo letět do obchodu a kupovat náhradní, pokud se mu něco takového stane. ještě že se nám oběma tohle stává vééélmi zřídka.

Aero
4 příspěvky 24.07.12 15:27

@gulietta
Drahá Gulietto,
jednak můj příspěvek neměl být rozhodně žádným útokem na opačné pohlaví…slova zmíněného klasika znám a souhlasím s nimi. Přesto se obávám, že co se mě týče, asi to nebude úplně tím, že bych cítil sám sebe. Jak jsem ve svém příspěvku předeslal, s hygienou jsem velmi za dobře a i vlivem svého minimálního pocení se neobávám, že bych tím problémem byl já. Taky jsem zmínil, že většinou takové „poznatky“ nezískávám a tudíž mě to jen dnes zarazilo a chtěl jsem s tím podělit, jako mnozí tady o poznatky své…tak mi to, prosím, promiňte. Nijak tyto své pocity nepaušalizuji na ostatní ženy, ve většině případů se mi to nestává a užívám si příjemnou vůni kolemjdoucích :-)

seznam.mih  24.07.12 16:32

Spíš u žen často cítím silné voňavky linoucí se přes celé MHD, než jejich pižma. Ani je nijak neočuchávám. U mužů si toho ale všímám mnohem intezivněji a prostě někdo mi voní a někdo ne. Nejsou to náhodou ty feromony?

runningfox  24.07.12 16:35

Jéééžíííšmarjáááá, hned jsem se přemázla deodorantem.
Používám YSL Saharienne, nikdo si přede mnou nos nezacpával; ale kdo ví?
Jinak já osobně musím říct, že těch smraďochů nějak ubývá. Už se mi dlouho nestalo, že by mi někdo páchnul. Možná je to tím, že ztrácím čich, asi věkem.

seznam.mih  24.07.12 16:44

Jinak od názvu diskuze jsem čekala jiné téma, než debatu o smradlavých ženách. Spíš diskuzi, jestli ženy jsou opravdu něžné pohlaví, či ne.

runningfox  24.07.12 16:46

@seznam.mih
Včera mi můj syn povídá: teda mami, ty máš ramena! No, já teda asi moc něžná nejsem, když mi toto řekne dvoumetrový atletický muž.
Zřejmě mne prvně v životě spatřil v tílku.

seznam.mih  24.07.12 16:51

@runningfox Já taky rozhodně nepřipomínám něžné éterické děvče. Spíš mě lidi přirovnávají k rozzuřenému kombajnu a některé holky se diví, jaké to mám svaly na rukou (mám silný ruce, né svalnatý) a některé si dělají srandu, že jim mám rozrážet cestu přes dav, že se s lidma nepářu.

Acrobaleno
948 příspěvků 24.07.12 19:04

Nechcem vám kaziť ilúzie a brať chuť do jedla, ale niektorí ľudia vedia byť naozaj prasce, by som vedela vyprávať hrôzostrašné príbehy o nemenovaných susedoch. Nielen muži (po mojom susedovi smrdí spoločná chodba ešte 5 minút po jeho odchode), ale aj ženy. Niektoré po ránu tak smrdia ako keby celú noc robili na poli. Chápem, že niekto môže mať aj hormonálnu poruchu, ale aké je to percento? Ja našťastie cítim až intenzívny pach, čo nebýva často. A k tým výrazným voňavkám. Najlepšie je, keď sa snažia prekryť ten pach potu. A úplný zabiják je, keď niekto smrdí cigaretami a potom. S takou „dámou“ som sa stretla v MHD. Smrdel celý autobus.

Jituliina
99 příspěvků 24.07.12 19:10

@Aero tak nesmíte chodit mezi bezdomovci :))) ale uznávám, že mnoho žen s tím má dnes problémy, a to hlavně v těchto vedrech. a bohužel je to i nekvalitní kosmetikou, která se prodává v drogeriích. já zastávám názor, že na prvním místě je čistota, potom deodorant.

blacken
2320 příspěvků 24.07.12 19:19

@runningfox Teda, kudy chodíte? Kde bydlíte? Chci taky. Umírám v tramvaji každý den, je to k nesnesení. Sice si všímám víc smrdutých chlapů a i dost holek páchne přes tramvaj. Dneska smrděla půlka města…

Docela se toho děsím, pořád se očuchávám. Sprchuju se i několikrát denně, deodorant používám, parfém taky… Ale co když to jen necítím? Ti lidé v tramvaji o tom možná taky neví, že smrdí…

Rosalyn
925 příspěvků 24.07.12 19:35

Já jsem z Plzně, MHD využívám často a nemám pocit, že by lidé hromadně smrděli. Aspoň ne tak, aby mě to zaujalo. Samozřejmě, že výjimky se najdou (bezdomovci, lidé smrdící po alkoholu nebo po cigaretách apod.). Jen jednou jsem seděla za jednou silnou paní, která smrděla tak, že se mi zvedal žaludek (a to nejsem žádná citlivka). Když má někdo hodně silnou voňavku, tak mě z toho rozbolí hlava. Ale to je málokdy.

Člověk nemusí vonět, ale nesmí výrazně smrdět.

Miho
16 příspěvků 24.07.12 20:04

Asi vám povím příběh z druhé strany :-D Jsem archeoložka a moje práce je opravdu tvrdá. Nejběžněji pracujeme někde u cest nebo uprostřed polí, kde není vůbec nic. I ženské tak pěkně dřou, kopou krumpáčem, hází lopatou, celý den jsme v hlíně, špinaví a zpocení. Třeba dneska to bylo vážně hrozné, ještě v tom horku, mám úplně spálená záda. Cestou na mhd do vesnice jsem to vzala přes hřbitov a pustila tam na sebe ze studny trochu vody, ale stejně jsem tím mhd jela špinavá a upocená. Dřív jsem se kvůli tomu trápila a přemýšlela, kde se převlect a tak, ale brzo jsem pochopila, že to je totální kravina a že se nad to musím povznést. Hold nemůžu být pořád dokonalá a jindy si proto krásu vynahrazuju o to více. Když jsem se nad to povznesla já, tak by to zvládl určitě i někdo další. Třeba se na toho dotyčného zakoukat a popřemýšlet, jaký má příběh… třeba to jsou všichni archeologové :-D

blacken
2320 příspěvků 24.07.12 20:53

@Miho Nemusí být ani všichni archeologové :-D Já pro změnu pracuji se zvířaty a na pracovišti nemáme sprchu. Sice se převlékám, ale taky je to občas síla…načichnou vlasy… občas namotané nějaké krmení ve vlasech… Stane se, stalo se každému… :-D

runningfox  24.07.12 21:55

Asi mi to nebudete věřit, ale já nesmrdím ani po celodenní makačce. Sice se potím, ale bezpachově jaksi. Ověřeno okolím.
To, že mí bližní páchnou čím dál míň, si vysvětluji osvětou. Dnes jsem vlastně trpěla takto pouze dvakrát, a v obou případech to byly dvě postarší obézní dámy. Nevím, jestli se s tím v jejich případě dá něco dělat.
Kupodivu pach ze zvířat (chléva) mi nevadí, nejvíc mne obtěžuje takový ten zápach nemytého zapařeného těla.

Aero
4 příspěvky 24.07.12 23:21
Něžené pohlaví?? VYSVĚTLENÍ

Dobře…to jsem netušil jakou velikou diskuzi se svojí troškou do mlýna spustím, ale co, lepší než, kdyby k tomu nikdo neměl co dodat. Takže, jen pro upřesnění…těm, které se cítí mnou trochu neoprávněně hodnoceny se omlouvám, je mi jasné, že většina z vás, co tu jste a přidáváte sem své příspěvky, to asi má zvládnuté, zároveň chápu i ty z vás, co mají jistá zaměstnání, která tělesnému pachu, respektive jeho zvládnutí, moc nepřejí…držím palce archeoložkám a ošetřovatelům :-)…ale uznejte, občas je to fakt síla. Nešel jsem žádnou stokou, nejel jsem MHD, dokonce ani sám jsem nepáchl…šel jsem prostě brněnskou Olympií jen od vchodu do kavárny…a na těchto cca 300 metrech jsem zažil to, co jsem Vám sem napsal…nikoho jsem neočuchával nebo nikterak nepatřičně neobtěžoval. Jen jsem si prostě v tu chvíli vzpomněl na slova jedné mojí kamarádky, která jednou cestou z WC řekla, cituji „Hovno něžné pohlaví…jestli jsou chlapi prasata, tak ženský jsou stádo sviní, chtělo se mi blejt“. Jisté tím nemyslela (ani já jsem tím nemyslel), že to platí pro všechny nebo na všechny…ale na ty, co jsem dnes potkal, trochu asi ano.

Šošana  25.07.12 01:10

@Aero To už raději před ženami nikde necitujte, žádný vřelý ohlas nezískáte :-))

bestia
2296 příspěvků 25.07.12 01:55

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:54

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit