Ničí barvení hennou (indigem) vlasy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vitria
1 příspěvek 14.08.16 02:25
Ničí barvení hennou (indigem) vlasy?

Dobrý den,
tímto bych poprosila další hennařky jestli neví něco o barvení indigem, jestli má stejné účinky jak henna krom barvy.
Chtěla bych se obarvit indigem, ale pokud vím, tak v indigu je nějaká zakázaná škodlivá látka, tak jestli neničí vlasy.
A uvítala bych i třeba nějaké vychytávky u barvení :).
Děkuji za přečtení a předem i za odpovědi a přeji hezký den.

Reakce:

LuciaAnchel
17 příspěvků 19.08.16 14:53
Henna

Barvila jsem se jí, měla jsem hezké vlasy, ale musí se nejdřív dát přírodní henna a pak to indigo, taky dodržovat teplota vody nebo černého čaje. Vlasy určitě neničí bývá dobře snášena, ale já měla alergickou reakci. Já co můžu všechny různé chemické barvy tak indigo mi způsobovalo šílené bolesti hlavy. Vonělo mi, ale ještě po 4 hodinách od umytí jsem měla migrény. Poprvé jsem nevěděla, že za tím stojí ta barva, podruhé jsem se vrátila k normální barvě. Za tu bolest hlavy to určitě nestálo. Navíc docílit tak černé barvy není jednoduché a to jsem měla kvalitní Hennu z Indie.

Barbuchaa
211 příspěvků 19.08.16 20:58

Z mé zkušenosti indigo hůře chytá než červená henna, ale jinak vše v pořádku, vlasy jsou krásné stejně jako po čisté henně. U indiga určitě kontrolovat složení, co mám od Five Fives, tak to je 100% přírodní. Teď koukám na krabičku a obsahuje pouze indigo (indigofera tinetoria) a hennu (lawsonia inermis). Ale to je obecně u všech „přírodních“ barev, do červené henny se zase často přidává sodium picratame… Jestli máte obavy z alergické reakce, zkuste si indigo „nanečisto“ na nějakém spodním pramínku vlasů.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit