No-poo metoda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

superla
64 příspěvků 26.01.13 13:00
No-poo metoda

Co si myslíte o metodě no-poo, čili nepoužívání šamponů na vlasy?

Edit: O té metodě byl dnes ráno příspěvek v rádiu v pořadu Meteor na ČRO2. Podrobně tam rozebírali fungování šamponů a pod. V archivu rozhlasu se to asi dá vyhledat.

Příspěvek upraven 26.01.13 v 18:55

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

chekotay
410 příspěvků 26.01.13 13:34

Zkoušel jsem to jedno léto během týdenní práce v terénu, a zkombinoval to rovnou i s no-soap a no-toothbrush metodou, a byť musím říct, že umývat se v rozvodněné říčce během povodní je zajímavá kombinace peelingu a tsunami, nějak to nebylo úplně ono. :-)

Nimochodem, nevěda, oč jde, považoval jsem podle nadpisu toto vlákno za zajímavou odnož breatheriánství. Ono se tomu opravdu říká „no-poo“ metoda? ;-)

PythonRegius
286 příspěvků 26.01.13 13:50

O tom slyším poprvé. Doporučuji wikipedii, je to tam docela dobře vysvětleno (pokud umíte anglicky) http://en.wikipedia.org/wiki/No_poo
Jaký na to mám názor… to si zatím nejsem jistá :-)) Asi si o tom ještě něco přečtu. Věřím, že pokud to opravdu takto funguje, tak to může být dobré hlavně pro jedince, kteří mají problém s alergickými reakcemi na běžné šampony. Já bych do toho asi nešla. Měla bych pocit, že vlasy nejsou umyté dostatečně. Nesnesu na hlavně neumyté vlasy a mám ráda ten pocit čerstvě po umytí. Oželet chemii ano, ale já bych na to šla pořízením nějakého šetrnějšího šamponu, který neobsahuje tolik chemikálií. Pokud něco takového existuje. Šmudlat si vlasy jedlou sodou, to bych asi psychicky nedala :-))

Grete
797 příspěvků 26.01.13 13:54

No když se řekne no-poo metoda, tak se mi vybaví tohle ;)

http://www.youtube.com/watch?…

valery
1579 příspěvků 26.01.13 14:34

Já už se těšila, že tu najdu nějakou radu jak řešit „zácpu“ ;-(

Zajuša
15 příspěvků 26.01.13 14:43

Zajímavé:) Už jsem zkoušela přírodní šampóny, výluhy z bylin, olej na suché konečky…ale vždycky zůstal jako základ ten šampon. Asi vyzkouším i tu sodu:)..Předminulé léto jsem dělala experiment, povzbuzena zajímavým setkáním se slečnou, která si vlasy vůbec „klasicky“ nemyje (používá právě jen vodu jednou za čas a různé výluhy a vlasy má nádherné)a zkoušela co nejvíce prodloužit interval mezi mytím. Nejprv jsem vydržela týden a půl, déle už jsem to nějak psychicky neunesla:)Pak následně co týden…samozřejmě to nebyla žádná nádhera (a ano, mohla jsem si to dovolit jen díky tomu, že jsem nemusela moc mezi lidi a že mi vcelku sluší šátky:) )no a nakonec se interval ustálil na 2× týdně. S tím, že vlasy mezi umytími vypadají dobře. Oproti původnímu každý druhý den je to paráda…Ale chce to trpělivost.

PythonRegius
286 příspěvků 26.01.13 14:44

Já naopak čekala metodu, jak nevykonávat velkou pltřebu :D Vůbec mi nepřišla na mysl souvislost se šamponem :-))

majuss
94 příspěvků 26.01.13 14:45

Skúšala som to pred rokom, asi mesiac a pol, hlavne kvôli tomu, že som nemohla nájsť vyhovujúci šampón a po takmer každom ma škriabala hlava. po nejakom mesiaci si vlasy asi trochu zvykli a vyzerali lepšie, než po prvých pár dňoch, no stále dosť zle. teraz striedam dva šampóny na citlivú pokožku hlavy a jeden na hnedé vlasy, mojim vlasom to už chvalabohu vyhovuje a vyzerajú dobre.

Lanevra
371 příspěvků 26.01.13 14:58

Já tedy myji vlasy jednou týdně přírodním šamponem, takže teoreticky bych metodu bez šamponů mohla vážně vyzkoušet. Zrovna zítra mám naplánované mytí, tak uvidím jak pak budou vypadat a když tak tady poreferuji.
Každopádně znám dlouhovlásky co preferuji „homeopatické“ množství šamponu, nebo třeba myjí vejcem či výluhy z bylin.

smrtonoška  26.01.13 15:05

Proti používání alternativních metod v zásadě nic nemám. Ale proti nemytí bych měla výhrady. Zvláště pak pokud se člověk pohybuje v prašném městském prostředí. Někde v panenské přírodě je to určitě trochu o něčem jiném.

Osobně nejlepší pocit po umytí v životě jsem měla po vymáchání vlasů v ledově studeném potůčku v Norsku, to byla jedna báseň - vlasy hladké a lesklé jako nikdy předtím :D

llolla
2102 příspěvků 26.01.13 16:07

@valery
A já zas myslela, že se bude řešit, jak se nepo-rat z výsledku voleb =)

Ceresa
465 příspěvků 26.01.13 16:57

@llollatotalne ot,ale vase placka je super, nemate po ruce link?;)

llolla
2102 příspěvků 26.01.13 16:58

@Ceresa
http://www.reflex.cz/…napisem.html

rice
348 příspěvků 26.01.13 21:09
@smrtonoška píše:
Někde v panenské přírodě je to určitě trochu o něčem jiném.

Jakože panenský prach je lepší, než smogové mikročástečky? :-)zas si tu přírodu tolik neidealizujte, jako prase budete za pár dnů všude, zvlášť v létě.

PythonRegius
286 příspěvků 26.01.13 21:13

@Lanevra
Můžu se zeptat, o jaký přírodní šampon se jedná? Přemýšlím, že bych nějaký vyzkoušela :-)

Lanevra
371 příspěvků 26.01.13 21:35

@PythonRegius: Tak momentálně používám Alverde se skořicí a citronovými listy - pokud se tedy nepletu. Ale já jsem člověk co napatlá na hlavu kde co, včetně toho že už jsem si myla hlavu mýdlem na ruce, protože nic jiného nebylo. :-D

Barbuchaa
211 příspěvků 26.01.13 21:36

Můžu jen souhlasit s tím, že čím méně často si vlasy umývám, tím déle vydrží se nemastit, nicméně poslední dny před umytím už je to fuj a mezi lidi bych tak nemohla, tudíž si stejně vlasy myji obden a „odpočinout“ je nechávám jen o víkendu, když zrovna nikam nemusím.

Nedokážu si představit mytí vlasů jenom vodou. Je však pravda, že chemické šampony plné silikonů nic dobrého vlasům nepřinesou, aspoň těm mým. Používám přírodní vlasovou kosmetiku, konkrétně šampon mám od Hennecolor (ten s přídavkem henny, ale v nabídce mají i bezhennové), a i tak ten přechod byl nezvyk, protože přírodní šampon na rozdíl od těch běžných prakticky nepění. Z dlouhodobého hlediska jsem ale spokojená - žádné parabeny ani silikony, vlasy jsou pěkné, kondicionér ani nepotřebují, šamponu stačí na umytí jen maličko, takže hoodně dlouho vydrží, a ještě hezky voní po bylinkách.

PythonRegius
286 příspěvků 26.01.13 21:41

@Lanevra
To zní zajímavě, mám ráda skořici. A citrusy taky :-)) A jaké jsou vlasy po umytí? Zkoušela jsem nějaké šampony, co se snažily být přírodnějšího slození, ale měla jsem pak takový hnusný, hrubý a lepivý pocit na vlasech. Takový, jaký je např. po mytí vlasů sprchovým gelem.

Lanevra
371 příspěvků 26.01.13 21:49

@Barbuchaa: myslíte tohle? http://www.henna.eu/…kty/sampony/ Já to měla asi dvakrát, než že by mi to nevyhovalo, ale vůně z vlasů nebyla některým osobám příjemná, tak jsem přešla na jiný šampon.

@PythonRegius: Tak s takovým pocitem jsem se nesetkala ani při mytí obyčejným šamponem. To mi spíš připadá jako nedostatečně vymyté, to pak dělají všechny šampony na vlasech hnusné věci.
Na pocit mám různé podle toho jaký použiji šampon, třeba po avokádovém jsem měla vlasy víc splihlé, po tom co používám teď jsem nadýchanější, ale zase vůně nevydrží tak dlouho.

Barbuchaa
211 příspěvků 26.01.13 21:55

@Lanevra Ne ne, používám tenhle: http://hennecolor.patriotcaffe.cz/…mahagon.html a příjemný je mi tedy moc :)

smrtonoška  26.01.13 21:56
@rice píše:
Jakože panenský prach je lepší, než smogové mikročástečky? :-)zas si tu přírodu tolik neidealizujte, jako prase budete za pár dnů všude, zvlášť v létě.

Ano, pokládám „obyčejnou špínu“ za lepší než nějaké městské splodiny. Ale to je věc názoru…

Příspěvek upraven 26.01.13 v 21:59

Lanevra
371 příspěvků 26.01.13 21:57

@PythonRegius: Tak oprava, zvedla jsem pozadí a šla se podívat, je to citron a meruňka, ale vím že dělají i skořici a něco. Pamatuji si to, protože jednu dobu když jsem si zabořila večer nos do vlasů mi voněli skořicí.

PythonRegius
286 příspěvků 26.01.13 22:01

@Lanevra
Vymyté to bylo dost a bratr u stejných šamponů zaznamenal stejný jev. Ten má vlasy kraťoučké, takže asi nehrozí, že by si to špatně vymyl. Když tak nad tím přemýšlím, dělaly mi to nejen přírodnější šampony, ale i klasické. Některé. Třeba matčina Shauma na objem, ale i jakýsi pivní šampon od Manufaktury. Nevím, jak ten dojem popsat, prostě už po opláchnutí, když jsou vlasy ještě mokré, když se rukou projede ve vlasech, tak nejsou hladké jako obvykle, ale ruka se v nich jakoby lehce zadrhává, lepí.

Lanevra
371 příspěvků 26.01.13 22:01

@Barbuchaa: Aha, znám z vyprávění, ale nikdy jsem nepoužívala. Možná bych se mohla kouknout k nim na prodejnu, zkusit si napatlat na ruku jestli mi nevyskáčou pupínky a koupit. Hodilo by se mi to do sbírky. :-D

Lanevra
371 příspěvků 26.01.13 22:05

@PythonRegius: A nebyl v těch šamponech například druh oleje? Ten by se měl při usychání vsáknout do vlasů a po jejich uschnutí už by neměl být na dotek patrný, pokud ho člověk nedal moc (to by nemělo u šamponů hrozit). Protože lidé nezvyklí právě na olej mají dojem že jsou jejich vlasy lepivé.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit