Nošení barev

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gräfin
2634 příspěvků 05.08.12 11:59
Nošení barev

Chtěla bych se naučit nosit barvy a moc nevím, jak na to. Když se podívám do svého šatníku, 75% tvoří černá a šedá, hlavně teda černá, zbývající čtvrtina je převážně červená, občas něco modrého a zeleného. Zdá se, že se hodí všechno ke všemu, ale upřímně, je to tmavá nuda.

Mám spoustu bižuterie, kterou jsem nosila dřív, ale teď se v ní necítím dobře. Přestala se mi líbit ta umělina. Jediné co mi zůstalo použitelné, jsou patery naušnice - s říčními perlami, stříbrné maltézké kříže, zlaté kroužky, stříbrné s červeným kamínkem a jedny stříbrné se zirkonem. Na krku nosím buď zlatý nebo stříbrný tenký řetízek s přívěskem nebo říční perly. Nejvýraznější doplněk jsou na mě hodinky, občas nosím připnutou látkovou kytku.

Poslední dobou jsem dokoupila pár výrazných šál - červenou, zelenou, modrou

V práci nijak přísný drescode nemáme, ale očekávají se trička a halenky s rukávy, sukně od 10 cm nad kolena.

Mám 180 cm a nejsem zrovna modelkovské postavy a někdy ze sebe mám pocit, že se do té tmavé schovávám. Máte podobný problém? Jak se naučit nosit barvy?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Malina jahodová
175 příspěvků 05.08.12 12:31

Být Vámi, tak si zjistím, jaký jsem barevný typ, a také jaké jsou vhodné střihy pro můj typ postavy, abych se nepotřebovala schovávat do černé. No a pak už jen shánět vhodné kousky. V létě to jde, ale sehnat třeba barevný zimní kabát nebo boty za slušné peníze, to už je fakt dřina.

Viktorie H.
664 příspěvků 05.08.12 12:37

Nejsem nějaký módní znalec, ale byla jsem na tom podobně. Spíše jsem se ale schovávala do džín, mikin a tenisek a to v převážně v tmavých barvách. Asi před 2 lety jsem se začala o módu zajímat více. Nejdříve jsem začala doplňky, barevné šálky, šperky, brože. Potom barevná trička, tílka a svetříky, mikiny. Kalhoty ale pořád zůstavaly džínnové, nanejvýš černé. V létě se to změnilo, koupila jsem si pěkné žluté šortky, které se pěkně kombinují, vínové tílko, zelené tričko, bílé s potiskem, atd. Nedávno jsem si koupila petrolejové kalhoty, nejsou černé ani džinové, ale jsou tmavé, takže pokud se bojíte změny, tmavé klahoty ale ne černé jsou podle mě ideální. Petrolejová se dle mého pěkně kombinuje, s pískovou, tlumenou oranžovou, vínovou, tmavou zelenou…
Také záleží pokud chcete do svého šatníku vnést barvy, nebo ho mít celý barevný. Začala bych tedy u barevných topů, triček atd. Kalhoty/sukně bych prozatím nechala tmavé. Také barevné botky outfit pěkně oživí.

Gräfin
2634 příspěvků 05.08.12 12:47

@Malina jahodová

barevný typ jsem se pokoušela zjistit podle na MP zmiňované knížky „Jaká barva mi sluší“. Dobrala jsem se k tomu, že budu asi kontrastní typ - zelené oči, tmavé vlasy, světlá pleť, ale jestli studený nebo teplý nejsem schopná rozlišit, prostě to nevidím. Resp. nejspíš budu teplý typ, ale jsou mi sympatičtější barvy studeného typu :)

Určitě nechci mít šatník celý barevný, ráda bych měla základ v neutrálních barvách (ale takový základ, abych mohla odjet na 2 týdny na služební cestu a nenosit pořád to samé) a doplňovat barvami.

Ještě bych k tomu doplnila, že nemá ráda divoké vzory. Raději jednobarevné věci nebo jednoduduchý vzor ve 2 max. 3 barvách.

Boty nosím kromě černých a hnědých i výrazně zelené, nude, modré, červené a zlaté, ale v případě, že jsou barevné boty a zbytek tmavý, mi to pořád připadá neúplné. Vyřešit to zvládám zatím jenom u červené.

Eirean
244 příspěvků 05.08.12 12:48

Jak se naučit nosit barvy? Prostě si něco barevného koupit :D
Teď vážně - zaprvé: tmavé barvy nejsou nic špatného, někdo se v nich prostě cítí dobře, někomu sluší, netřeba celé lidstvo navléct do jásavých barevných hávů, od toho tady máme Polynésany a jim podobné.
Já osobně mám takové ty klasické věci jako kabát, pouzdrovka, boty, kabelka v tmavých barvách a oživuji levnějšími kousky - šátky, šaty, halenky..
Barevnou kabelky nebo boty jako takové nemám a ani mi nepřijde, že bych je potřebovala. Možná to zní trochu podivně, ale moje začátková strategie byla koupit si něco poměrně drahého, aby mi pak nebylo líto to nechat ve skříni (dala jsi za to tolik a tolik peněz, přece to nebude jen tak viset na ramínku). Chce to ale zkoušet, která barva Vám sedne a která naopak ne - a nemusí to mít nic společného s barevným typem, to uvidíte v zrcadle sama, pro mne je to třeba vínová, jinak docela normální barva, mně prostě nesedí.

Mimojiné to chce trochu odvahy, ze začátku má člověk pocit, že na něj všichni zírají, ale žádný strach, většinou to není to negativní čumění :) Chce si to jen zvyknout.

Eirean
244 příspěvků 05.08.12 12:50

@Gräfin : Vzory jsou fajn, stačí jemný barevný vzor klidně i ve dvou, třech barvách a zbytek jednoduchý, neuvěřitelně to oživí :)

billie
369 příspěvků 05.08.12 13:33

Pozrite si ešte aj tento blog možno vás to niečím inšpiruje. A súhlasím s Eirean, skúste si niečo farebné kúpiť. Ešte sú výpredaje a niečo farebného určite zoženiete.

uu  05.08.12 13:43

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 14:00

Gräfin
2634 příspěvků 05.08.12 16:56

Ještě k těm doplňkům…na první fotce to, co nosím pravidelně a ráda, na druhé to, co jsem v průběhu posledních 4-5 let nakoupila a teď si s tím nějak nevím rady. Napadá vás, s čím kombinovat, co dokoupit? Oblečení nosím spíš jednodušší

razorblade  05.08.12 18:01

Az priste pujdete do obchodu s oblecenim, vezmete si do kabinky veci ruznych barev, i tech, po nichz byste treba na prvni pohled nesahla… zkuste si je, experimentujte s kombinacemi, ale kupte, az kdyz si budete jista, ze v tom barevnem kousku jste to stale vy… hlavne se do niceho nenutte. kdyz se v tom nebudete citit, bude na vas znat, ze to lamete pres koleno. je spousta lidi, kteri chodi cely zivot v tlumenych barvach, slusi jim to, jsou stylovi

hhhudec  05.08.12 18:10

@Gräfin Nejspíš na tom budu jako vy. Nebojte se jít do barev. Osobně nosím skoro všechny, je to ale o tom to vyzkoušet. Jedno tričko v určité barvě mi sluší, ale v jiném tričku ve stejné barvě, idkyž střihově mi sedí, vypadám jako idiot. Mě by se na vás nejspíš líbila nějaká tmavší tlumená fialová, zářivá červená, tmavší jasná zelená, jasná modrá. Pak jste podle mě i typ na hnědou.
Hlavně se to musí líbit vám na vás.

666mahu
1490 příspěvků 05.08.12 20:16

@Gräfin, a co využít kamarádku, kolegyni, příbuznou, která to s barvami umí? V každém případě zkoušet a zkoušet, jak se píše nade mnou. A vzít k tomu dobrou kamarádku nebo i dvě, tři. Víc očí víc vidí.;-)

Začala bych něčím menším, jak už někdo psal - topem nebo halenkou do oblečení, které už máte. V čem se necítíte, nekupujte. Někdo radí koupit drahé, že vám bude líto nechat to ležet ve skříni. Já to dělám zase opačně, protože cena mne nepřinutí věc nosit, když chci zkusit barvu či novou kombinaci, tak začnu s levným (ale ne s hadrem, levně se dá koupit i slušné tičko a někdy je lepší než drahé). Záleží jaká jste.

Líbí se mi vaše motýlí brož, samozřejmě perličky a mám moc ráda látkové květy (i když já nenosím červenou, není to moje barva). Ze spodních bych si vybrala tak možná „zelené korále“ a fialový oválný přívěšek, a i to je na mne málo výrazné, takže na ně radu nemám. Kupuju bižuterii až jako doplněk k něčemu, většinou v barvě nebo jako zajímavý kontrast. A co už nenosím nebo když se úplně netrefím, schovám buď do krabice nebo věnuju.

klubo  05.08.12 20:40

Svůj boj s černou jsem vyřešila tím, že jsem ji vyměnila za tlumené odstíny modré, šedohnědou, šedou, tělovou, ale i lomené odstíny zelené, cihlovou, fialovou. Barevné oblečení nemusí nutně znamenat zářivé odstíny. Veselejší mám naopak doplňky - včetně plastové bižu, kde právě ty barvy cením. I mezi plastovou bižu lze najít pěkné kousky, obzvlášť ten, kdo má rád neotřelý design nebo retro, se může vyřádit.

hanabanana76
160 příspěvků 06.08.12 10:38

Rozhodne zkouset, zkouset a zkouset - v obchodech si vybrat barvy, ktere normalne vubec nenosite, nenechat se zviklat tim, ze nektere pokusy budou velmi nevydarene a vytrvat. Jedine takhle najdete barvy a odstiny barev, ktere Vam slusi a jdou k pleti.No a pak uz je jen a jen na Vas, jak odvazna budete a jestli budete nosit pouze doplnky v teto barve a nebo rovnou cele kusy obleceni.

Ziné
82 příspěvků 06.08.12 10:45

Podle mě to chce přidávat barvy postupně - nezačít ze dne na den chodit jako papoušek, v tom by ses pak asi necítila dobře. Postupně dokupovat různé barevné části oděvů - pro začátek začít s drobnostmi (bižuterií, šátky, tričky) a postupně si zvykat na větší barevné plochy. Nebo zpočátku nosit barvy tlumenější, ve kterých člověk nemá pocit, že září na dálku.
Třeba ale časem zjistíš, že ti barvy nesedí a že se přece jen cítíš nejlépe v černé a šedé. Nevidím v tom problém, i takový styl má něco do sebe.

Wiolla
586 příspěvků 06.08.12 12:07

@Gräfin Vy jste celá já! ;-) Mám také 180cm, modelkovské míry nemám, takže dlouhou dobu u mě převládala tendence „schovávat“ se do černé barvy, protože ta zeštíhluje a nepřipadám si pak tak „veliká“ (jako že v černé jsem „jen“ vysoká ;-)) Vzory také nemám ráda, přijde mi to pak moc složité ne kombinování. Raději upřednostním jednobarevný kousek zajímavého střihu než něco strakatého. A také mám ráda neutrální barvy (bílá, černá, šedá, béžová), vyloženě barevných (modrá, fuchsiová, tyrkysová) mám jen pár…

Ale musím říct, že tento web mě přivedl k tomu s barvama něco udělat. Myslím si, že vím, jaký jsem barevný typ, takže se toho snažím držet (ale vyplývá to i z toho, že nemám ráda oranžovou barvu, že mi oranžová vyloženě nesluší, takže třeba tutově vím, že jsem studený typ).

Začala jsem (jedno)barevnýma botama, abych neměla všechny boty černé. ;-) Pak sem tam barevný top. Doplňky nosit neumím, šperky mi vadí, takže jen velké hodinky, sem tam náramek. No jako je to bída, proto to tady čtu…

Mmch, ohromně mě baví tady zatracovaný polyvore! Tam mi skládat barevné kombinace i s doplňky jde! Tam to najednou „vidím“. Už jsem něco málo přenesla i do reálu…

lestoc  06.08.12 12:57

@Gräfin: Taky jsem si vždycky kupovala oblečení, aby se barevně hodilo všecko ke všemu a skončila jsem u šedo-tmavěmodro-černého smutného šatníku. Mám dva způsoby, jak se s tím vypořádat.
Za prvé jsou to lehké pestré šátky kolem krku. Nemusí být drahé (nechcete-li rovnou Hermés)a nemusíte kvůli nim překopávat šatník, přesto ho rozsvítí. Třeba k těm černým šatům na vaší profilové fotce by se nějaký hodil. Zároveň si všímám, z jakých barev je složený vzor na šátku a pak se snažím si koupit třeba tričko a sukni v jedné z těch barev.
Za druhé jsem začala utrácet za oblečení méně často, ale za to jsem si koupila rovnou víc kousků nebo celý „outfit“ najednou tak, aby barevně ladil.
Netvrdím, že jsem nějaká módní hvězda, ale u mě to funguje, teď jsou „smutné“ a „veselé“ barvy v mém šatníku tak napůl.

Olive Oyl
197 příspěvků 07.08.12 20:25

@Gräfin podle mně je nejjednodušší začít od doplňků; nejenom šátky a šálky, ale co třeba barevná kabelka? a pokud vám bižu přijde moc umělá, co třeba dřevo, polodrahokamy, skleněné korále???

Jetthro
1129 příspěvků 07.08.12 20:44

Doporucuju si s sebou na pristi nakupy vzit nekoho kdo barvy nosi a bude schopny vam dobre poradit a nezaujate ohodnotit, vybere vam na vyzkouseni veci ktere by vas samotnou nenapadly :) Me se takhe podarilo prevliknout kamarada z vorvanu, vytahanych tricek a sportovnich bot do slusnych padnoucich dzin, bot, barevnych polo tricek, kosil a svetru - vrcholem vykonu byla jarnepodzimni satko-sala, i pres pocatecni tvrzeni ze „v satecku budu ale vypadat jak teplous“ :))Samozrejme teda z jeho iniciativy, ale vy barvy chcete zacit nosit, tak co aby vas nekdo popostrcil? Kamaradka, pripadne dcera..

aailyyn
807 příspěvků 25.08.12 16:07

90 % mého šatníku je v černé, ale problém s tím celkem nemám. Mám pocit, že černá, eventuálně černobílá kombinace mi padne, tak proč to měnit. Nikdy jsem si nepotrpěla na blýskání, barvičky, divočinu. Občas to doplním třeba červenou nebo fialovou (lak na nehty, náušnice, líčení), protože vím, že mi tyhle barvy sluší. Nicméně i tak se soustředím na minimalismus s několika málo výraznými doplňky, který nejen sluší, ale i dává tomu doplňku vyniknout. Opravdu mě nějak netáhne potřeba si koupit červené kalhoty, když vím, že mi červená sluší, tak přece barvy…

Lacrimosa
159 příspěvků 03.03.13 22:13

Já bych se chtěla zeptat (nevím kam s tím, tak to vkládám sem), zda by mě někdo nenasměřoval na ten jakýsi interakční barevný vzorník. Už jsem na to tady někde narazila, ale nedaří se mi dohledat. Nejspíš špatně hledám. Ráda bych si s tím zas pohrála :D

janiiiv
781 příspěvků 03.03.13 22:39

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 00:49

Pohlednice
32 příspěvků 03.03.13 22:45

[ @Lacrimosa
nebo třeba toto:
https://kuler.adobe.com/#…

Amonute
360 příspěvků 04.03.13 12:47

Mala som podobný problém. V zime som točila dokolečka čiernu, sivú, červenú. V lete keď som opalená ( rozumej už nie biela ako stena ale s náznakom normálnej farby) si toho dovolím viac… Ale úprimne ma nakopla až Konzultácia s P. Čížikovou kde som pri šatkovej metóde objavila asi 20 farebných kombinácii ktoré pristanú môjmu typu ale dovtedy som nemala odvahu (ani nápad) ich nosit. Inak povedané, skúšať skúšať skúšať a až sa niečo zapáči zaradiť do v skrini tak, aby ten kus oblečenia bol na očiach :)

Lacrimosa
159 příspěvků 04.03.13 15:50

@janiiiv, @Pohlednice: JO! Moc děkuji slečny.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit