Nošení batohů u žen

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HertaDeOran
866 příspěvků 09.01.13 15:41
Nošení batohů u žen

Zajímalo by mě, jaký máte názor na nošení batohů u žen. Já sama batoh nenosím už od školních let, protože mám dojem, že se k holčičímu oblečení prostě nehodí.
Co vy na to? Jsou vůbec nějaké batohy, které by mohly ženy nosit v městském prostředí aby nevypadaly, že jdou zrovna na tůru?
A co batohy na notebook, to je kapitola sama pro sebe, krásou nevynikají, spíš naopak, ale odpouštíte to kvůli praktičnosti?

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

stric
762 příspěvků 09.01.13 15:44

Za celou svoji historii lidstvo nevymyslelo žádné praktičtější zavazadlo pro nošení těžších břemen. Nosičky větších nákladů byly tradičně vždycky ženy, protože muži potřebovali především volné ruce pro okamžité použití zbraně. Není tedy vyloučeno, že nůše, ranec na záda a později z nich vzniklý batoh je spíš ženský než mužský vynález. Takže co je na tom neholčičího?

ionicera  09.01.13 15:48

O tom se často bavíme s dcerou. Hodně ji bolí záda, ale batoh by si do školy nevzala. Notebook tahá v kabelce.
Taky by mě zajímalo, jak to elegantně vyřešit, protože sportovní oblečení nenosí- k tomu by se spíš ten batoh hodil.Ale ke kabátu a sukni ne.

Tebah
4255 příspěvků 09.01.13 15:52

Já batohy taky nenosím, protože mi přijdou nepraktické - potí se pod nimi záda, je k nim obtížný přístup (nutné sundat, vytáhnout danou věc a znovu dát na záda) a taky se z nich dobře krade. Při pohybu po Praze si batoh vážně neumím představit, nenosím ho ani na túry nebo na kolo - takové situace řeším crossbody taškou. Navíc by se mi nehodil k oblečení, protože chodím oblékaná spíš elegantněji.

Poslední doobou se hodně rozmohly kožené batohy, ale mně se strašně nelíbí - nevýhody batohy zůstaly a navíc mi to silně připomíná děti školou povinné.

Když jsem jako studentka tahala notebook, tak jsem jeden čas dojížděla, což obnášelo i cca půlhodinou chůzi pěšky. Tak to jsem si batoh na notebook pořídila, protože mě fakt bolely záda. Jak jsem dojíždět přestala, obratem jsem ho prodala. Pak jsem si koupila netbook a bylo po problému :-)

stric
762 příspěvků 09.01.13 15:52

@ionicera Zkuste argument, že ani sebeelegantnější kabát neschová jedno rameno níž a křivá záda. S určitými typy sukní se batoh navíc nevylučuje a bunda nebo jednodušší kabátek taky ne.

Tebah
4255 příspěvků 09.01.13 15:53

@ionicera Pokud to jde, koupit netbook, případně ultrabook, pokud potřebuje velký monitor.

Guinea Pig
1190 příspěvků 09.01.13 15:59

No těžko hledat vhodnější způsob přenášení věcí. Ať už do školy nebo na cvičení. Tašky na notebook mi připadají ok, je jich nespočet velikostí, tvarů, designů.

Helena8
26 příspěvků 09.01.13 15:59

Mám křiklavě modrý batoh od Playbagu a nosím ho pořád. Většinou se mi nehodí k oblečení - kabátu, ale co na tom? Chci nebolavá a neohnutá záda! a jestli se na mě někdo dívá blbě, noco!:) otázka preferencí:) ale když jsu do divadla mám dámskou kabelkou - případně ho nechám v šatně:D

ionicera  09.01.13 16:02

@stric Asi by tam vážně byla za exota, když jsem párkrát viděla její spolužačky. @Tebah pracuje se na tom-šetří

ionicera  09.01.13 16:04

Jo a vzpomínáte na články od Ady, kde nošení batohu kritizovala? Ale nevím, jestli si to nepletu, nechce se mi to hledat.Ale tuším, že to tam vyznělo jako dost velké peklo-asi jako špičaté boty.

Dáma_s_hranostajem
136 příspěvků 09.01.13 16:05

Batohy nenosím asi posledních deset let, notebook nevlastním, běžné věci denní potřeby se mi vejdou do kabelky a není těžká. Neřešila bych, jestli batoh ano/ne, ale spíš jaký ano/jaký ne. Jako odstrašující případ uvedu paní kolem čtyřicítky, kterou potkávám několikrát týdně v jídelně zdravé výživy - je dost štíhlá, chodí spíš sportovně oblékaná a pokaždé má na zádech červenou KROSNU, ne úplně tu největší, ale krosna to je, navíc jde vidět, že v ní skoro nic nemá. A největší šok je, když si v létě obleče tenké dlouhé šaty, sandály a k tomu tu krosnu. Prostory v jídelně jsou celkem stísněné, takže tou krosnou na zádech šťouchá všechny lidi kolem. Dodnes jsem to nepochopila, pracuje cca 10 minut od té jídelny, kam stejně jezdí na kole (i v těch letních šatech). Tipla bych, že je jí úplně jedno, co má na sobě a jak vypadá.

Helena8
26 příspěvků 09.01.13 16:06

@ionicera takže Aďa napsala! a ted nesmíme!??:D

stric
762 příspěvků 09.01.13 16:08

@ionicera Já si pamatuju dvě fotky. Na jedné byla holka v tričku, rovné dlouhé manšestrákové sukni a s plnou krosnou, čili vypadala přesně tak, jak se člověk oblékne, když něco někam vleče, to byl údajný příklad bezbřehé hrůzy, a pak ještě komentář k nějaké skupinové fotce, že mladík v pozadí si samozřejmě neodpustil batoh a ještě ke všemu ho má narvaný.
Myslím, že právě tyhle dva komentáře mě přesvědčily víc než cokoliv jiného, že tyhle stránky budou dobrý kabaret.

ionicera  09.01.13 16:08

@Helena8 A proč byste nesměla? To je přece vaše věc.

Letefa
716 příspěvků 09.01.13 16:17

@Tebah Crossbody taška na túru? Fakt? Jako na túru, ne na procházku? Protože mi přijde, že to musí být šíleně nepohodlné, při chůzi do strmějšího kopce se posunovat a ještě z toho po delší túře musí bolet inkriminované rameno.

Letefa
716 příspěvků 09.01.13 16:19

@Tebah Jinak souhlas s těmi koženými batohy, taky se mi nelíbí. A stejně tak ty mini kožené, co jim jdou zipem spojit popruhy a rázem je z toho něco jako kabelka…

Tebah
4255 příspěvků 09.01.13 16:19

@Letefa Jako fakt :-) U batohu mi vadí, jak se mi potí záda a na túry tak často nechodím a zatím jsem opravdu problém neměla, neposunuje se, jen to chce ji mít pořádně zapnutou, abych obsah nemusela sbírat. Ramena střídám, takže nebolí.

Tebah
4255 příspěvků 09.01.13 16:20

@Letefa Tak to je největší příšernost a dobrovolně přiznávám, že jsem jeden exemplář asi jako pětiletá vlastnila a tehdy to bylo hrozně cool :-)

Letefa
716 příspěvků 09.01.13 16:21

Vždyť existují batohy s vystuženou zadní stranou, které se dotýkají zad asi na 20% plochy. Zkuste, doporučuji a flaška s pitím se v tom nese o poznání snáze ;-)

Letefa
716 příspěvků 09.01.13 16:22

@Tebah ad batoho-kabelka: některým to bohužel zůstalo dodnes :D

waw
336 příspěvků 09.01.13 16:24

@Tebah Tak právě túry a kolo jsou jediné činnosti, kam batoh nosím (už mi i zachránil zdraví, když jsem se vysekala na kole a spadla ze srázu přímo na záda). Notebook nosím v neoprenovém puntíkovaném obalu :-)

Edit: překlep.

Příspěvek upraven 09.01.13 v 16:36

Letefa
716 příspěvků 09.01.13 16:28

@waw Teda žádného tůra jsem si ještě osedlat nezkusila :D :D

waw
336 příspěvků 09.01.13 16:32

@Letefa Potřebovala bych červenající se smajlík..

Edit: že by?

HertaDeOran
866 příspěvků 09.01.13 16:42

@stric
Děkuji za reakci i náhled do historie, takhle jsem o tom nepřemýšlela. Že je batoh praktický, to je jasné, ale když se zrovna nestěhujete - líbí se Vám ženy s batohem? Míněno při běžném denním nošení.

PythonRegius
286 příspěvků 09.01.13 16:48

Prava dama nosi decentni kabelku a k tomu chlapa-nosice, ktery ji odtahne ten zbytek :D
Batohy klidne nosim a nenapada me duvod, proc bych nemela. Kdyz tahnu neco objemneho a tezkeho, tak vynalez batohu opravdu ocenuji. I kdyby mi to pripadalo hnusne, stejne je mi porad prednejsi zdravi. Pokud nesu mene veci, mam radeji tasku crossbody nebo kabelku na rameno, protoze je nemusim sundavat ze zad, kdyz se pro neco hrabu.
K tem kozenym damskym batohum - videla jsem uz takove, ktere mi pripadaly elegantni a nestydela bych se vzit si je k elegantnimu zenskemu obleceni. Jenom tedy byvaji mensich rozmeru, takze si myslim, ze se tam ani neda nacpat nic tak tezkeho, ze by se to nedalo nest pohodlne i v kabelce. Jak je to s existenci vetsich modelu netusim, tam asi bude tezsi eleganci zachovat.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Netradiční svatební šaty v barvě zpěněného moře

Léto je v plném proudu a spolu s ním i svatby. Každá žena má vždy... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Nezapomenutelné filmové kostýmy

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Ve slavných filmech vždy najdete také výjimečné šaty. Mezi ty... Celý článek

Reklama