Nošení kabelky na lokti

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sibyla
2639 příspěvků 17.06.12 11:50
Nošení kabelky na lokti

Nedávno jsem shlédla video stylistky, navrátivší se z Paříže, dobré postřehy, ale tohle mě zaujalo: „Pařížanka nikdy nenosí kabelku přes rameno, vždy na lokti, a to jí dodává šmrnc.“ Co si o tom myslíte? Pomiňme prosím praktičnost a argumenty typu: „ale já vleču nákup a dvě děti…“ - pokusme se pochopit, proč by kabelka na lokti měla dodávat šmrnc. Ovlivňuje nějak chůzi? Upozorňuje na boky? Já jsem ochotná tomu věřit, ale rád bych pochopila proč…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Ava
634 příspěvků 17.06.12 11:56

Nevím, zda to dodává šmrnc, ale nosím ji tak. Už jen kvůli tomu, že vyjma crossbody tašek, mají všechny moje tašky krátké uši. Možná ale, že se člověk tak nekroutí jako s taškou na rameni, více vynikne oblečení…
Každopádně jsem někde slyšela vtipné označení „Gucciho pahýl“

seznam.mih  17.06.12 12:00

Hm já teda nosím tašku bud na rameni, nebo křížem. Na lokti je to nepraktický a tahám tam spoustu věcí, které pak tašku dělají těžší. Možná je to předsudek, ale na mě slečna, co nosí kabelku na lokti, působí jako nějaká pipinka, která si myslí, jak je úžasná a šik. jestli je to pravda či ne, to nevím. Je to první dojem.

D.C.M  17.06.12 12:03

Mě teda napadlo, že kabelka na rameni je pro zloděje náročnější na sebrání než ta z lokte. Ale možná kabelka na předloktí méně zastiňuje siluetu.

Lama_z_Lana  17.06.12 12:08

Kabelka na předloktí působí sebevědomě! Dle mě to trochu víc poukazuje na vztah majitelky k té dané kabelce + je to výraznější doplněk - na rozdíl od kabelky přes rameno se nadá schovat pod ruku nebo za záda a tak by majitelka měla dbát na perfektní stav a pak se dá takovou kabelkou pochlubit a hezky se při tom nést :) Žena pak nepůsobí právě tím dojem, že v kabelce nese dvě hlávky zelí a kilo brambor. Nosím to tak ráda, někdy naschvál trochu afektovaně - pohledy lidí jsou často legrační.

Jiná Realita
13791 příspěvků 17.06.12 12:23

Podle mě kabelka na lokti šmrnc 90% ženám nedodává, protože ji nosí tím stylem, že afektovaně napřáhnou zalomenou ruku směrem nahoru a od sebe, a na ni pak pověsí kabelku. Vystrčená ruka vypadá divně a překáží nejen nositelce, ale i okolí. nosí to tak strašně moc českých žen, poslední dobou mi to přijde jako epidemie. nemůžu teď najít žádnou popisnou fotku.

snad něco jako victoria

nebo tohle

Osobně si myslím, že když kabelka na předloktí, tak má být ruka směrem dovnitř k tělu. taky to chce přirozenost, ne zaťaté prsty nebo divně vykloubené předloktí. Jinak to žádný šmrnc nemá, žena s tím spíš vypadá jako…ehm, figurína?

K dotazu - správně nošená kabelka na předloktí podle mě má větší šmrnc proto, že je celek odlehčený, kabelka je jen takový doplněk, nezakrývá nositelku, nevypadá utahaně. některé ženy se za kabelku na rameni schovají skoro z poloviny.

názorná ukázka rozdílu

nevím, jestli vy, ale já ho vidím.

Zoufi  17.06.12 12:26

Většinou též nosím kabelku na lokti, vypadá to lépe, elegantněji, kabelka se nedře o oděv a nemuchlá ho. Mám také jednu větší kabelu přes rameno, nenosím ji však přes tělo křížem (to si mohou dovolit spíš majitelky plochých hrudníků, kterým to nedeformuje poprsí řemenem zařízlým mezi…) nýbrž volně spuštěnou podél strany těla (v centru ji přidržuji svrchu rukou kvůli zlodějům)ze stejných důvodů. V té pak obvykle tahám všechny ty štosy knih a podobně. S trochou cviku ale unesete na předloktí v klidu i slušnou zátěž po celý den pobíhání po městě(a ještě nemusíte už nijak jinak posilovat paže a máte je hezky vytrénované a pevné), jak mohu potvrdit z vlastní praxe. S nadsázkou říkám, že při celém dni pobíhání s 5 kg na ruce mám už slušný sval (díkybohu ne vyrýsovaný)a je z toho důvodu dobré ruku, na které kabelku nosíte, střídat (pokud tedy ji nemáte poloprázdnou a lehounkou). Kabelku na lokti nosím hlavně proto, že většina mých kabelek má také krátká ucha, líbí se mi to více.

Jiná Realita
13791 příspěvků 17.06.12 12:31

Ještě bych se doplnila: Šmrnc by to mělo dodávat, kdyby ženy pochopily, jaké tašky se na předloktí nosí.

na rameno jsou určeny spíš velké pracovní kabely, do kterých vleze svačina pro celou rodinu, všechny tři díly anatomie a sada nářadí pro případ nouze. na loket patří lady kabelky, čisté, hladké, spíše elegantní. Kabela vážící 6 kilo na předloktí nikdy dokonale nezapadne. Nedá se nosit s tou lehkostí, jaká k předloktí patří.

Ema_SN
148 příspěvků 17.06.12 12:36

@Jiná Realita…zvlášť nie, ak je tá kabela lesklá koženková Nike a nositeľka má k tomu obuté botasky.

Bugatti
4051 příspěvků 17.06.12 12:37

@Ava Lidi mají uši, ale kabelky mají ucha… prosím… ;-)

Zoufi  17.06.12 12:47

Těch 5 kilo byla pochopitelně nadsázka.;) Ale ono se ta váha „drobností“ prostě nasčítá a občas mám tu kabelku na předloktí slušně těžkou, řekla bych - pak ale tím spíš přimykám paži pevně k tělu, jelikož se to tak nese snáz, případně, pokud tam narvu něco fakt hodně těžkého, tak ji nesu prostě v ruce (v dlani) podél těla. Rozhodně se s tím v křeči nervu tak, abych ji měla na lokti za každou cenu, spíš jsem ohodnotila jak většinou pobíhám. Ten loket má totiž další výhodu, kterou jsou - volné ruce. Věděla to už Coco Chanel, když si na svoje psaníčko tehdy přidala onen slavný řetízek:))

Mmch „kabelky“ (spíše se kloním k označení „sportovní brašny“, protože jde o výrobce sportovního vybavení) Nike se takto snad ani nosit nedají, zde se proboha implicitně předpokládá, že když se řeší jak nosit kabelku, tak je k tomu dotyčná adekvátně, tj. elegantně, oblečena.

Lama_z_Lana  17.06.12 12:51

OT k těm zlodějům. Někde jsem četla, že pro zloděje je nejméně atraktivní psaníčko, protože ho žena drží v ruce nebo ho má pevněji v podpaží a tím se na něj víc soustředí, než když ji visí na rameni. Osobně se mi to teda moc nezdá.

Jeanne87  17.06.12 12:51
@Zoufi píše:
S nadsázkou říkám, že při celém dni pobíhání s 5 kg na ruce mám už slušný sval (díkybohu ne vyrýsovaný)a je z toho důvodu dobré ruku, na které kabelku nosíte, střídat (pokud tedy ji nemáte poloprázdnou a lehounkou).

To je celkem zábavný, jak už mají lidi absolutně pochroumaný vnímání krásy. Leckde se v článcích slibujících modelky se sexy postavami předvádějícími spodní prádlo dočkáme povislých zadků, rozkydlých nedomrlých kostřiček, které sice váží 5O kg, ale třesou se jak sulc a pravděpodobně si sami neotevřou ani lahev minerálky…svalstvo aby pohledal. A pak má tady paní málem trauma z toho, že by mohla mít funkční zdravou, krásně tvarovanou paži s tuhým svalem :D zábavné… a zvrácené :) jinak proboha z nošení kabelky se skutečně nevypracujete, můžete být v klidu… to byste musela jinak zabrat :)

Ema_SN
148 příspěvků 17.06.12 12:52
@Zoufi píše:Mmch „kabelky“ (spíše se kloním k označení „sportovní brašny“, protože jde o výrobce sportovního vybavení) Nike se takto snad ani nosit nedají, zde se proboha implicitně předpokládá, že když se řeší jak nosit kabelku, tak je k tomu dotyčná adekvátně, tj. elegantně, oblečena.

Obávam sa, že dajú…bola som očitým svedkom…

Acrobaleno
948 příspěvků 17.06.12 12:54

Ale, tak ono to dodáva šmrnc? Ja som kabelky vždy nosila na lakti, lebo z pleca sa mi šmýkali dole, takže to bolo skôr z praktického dôvodu ako kvôli šmrncu.

seznam.mih  17.06.12 13:02

Ale je pravda, že když jdu domů úplně zničená - bolavý nohy, bolavá záda, klidně do toho může bolet hlava a k tomu deprese, tak mi ta kabelka sjede na loket, protože už ani nemám sílu ji udržet na rameni :D A myslím, že ke šmrncu mám setsakra daleko :D

Sibyla
2639 příspěvků 17.06.12 13:27

Díky, to jsou zajímavé postřehy, něco z toho mě ani nenapadlo. @Jiná Realita: tedy, způsob nošení s trčící rukou jsem ještě neviděla, myslela jsem, že každý drží ruku opačně, se zápěstím zhruba na pupíku. No, je to zajímavé.

Blair
359 příspěvků 17.06.12 13:30

Co si pamatuju, tak kabelku jsem nosila na předloktí vždycky. Na rameni jsem je nikdy nenosila. Pak nosím docela často psaníčka.
Ani nevím jak jsem na to přišla, možná jsem to viděla v nějakém filmu. Přijde mi to ženské, elegantní. Ale už jsem slyšela i ten názor, že tak žena působí namyšleně, že si o sobě myslí něco víc. To je mi líto, já na to takhle vůbec nepohlížím…

seznam.mih  17.06.12 13:42

@Blair Mám teorii, že to dělá média, že třeba já mám takovej předsudek. Určitě v nějakých pohádkách, nebo někde ve filmu byla taková ta typická role namyšlené pipinky arogantní a takovou slečnu stylizovali jako pěkně, nebo přehnaně oblečenou, nalíčenou a právě s kabelkou posazenou na lokti, jak si to namyšleně kráčí na ulici.
Myslím si, že sem člověk, co moc netrpí na předsudky, ale zrovna s tou kabelkou si nemůžu nijak pomoct.

Ema_SN
148 příspěvků 17.06.12 13:57

@Blair Už som bola označená za namyslenú kvôli môjmu písomnému prejavu aj neochote baviť sa s niekým, s kým si nemám čo povedať a dialóg by bol vyslovene trápny. Ale kvôli spôsobu nosenia kabelky?
Podľa mňa je kabelka na lakti šmrncovná, ale sama celok nespasí. A dosť tento spôsob nosenia dehonestujú slečny v handrách vyrobených čínskymi deťmi, ktoré na seba takto povesia kabelku LV.

eveK
333 příspěvků 17.06.12 14:03

Na lokti se mi nosí špatně. Pokud jsem sama a mám malou kabelku, tak jí obvykle nesu v ruce. A se synáčkem mám monstr kabelu přes rameno, potřebuji volné ruce. A stejně je kabelka nedostačující, potřebovala bych tu bezednou z Harryho Pottera.

Chany
871 příspěvků 17.06.12 14:24

Ono je to hlavně VÝBĚREM kabelky, co si budeme povídat. Kabelka s krátkými uchy se těžko „hodí přes rameno“ a tu s těmi dlouhými uchy těžko budeme nosit na předloktí…oba modely mají něco do sebe, záleží na preferencích nositelky. V padesátých letech šaty a kabelky na loket spolu krásně korespondovaly, ale pak- tipuju éru květinových dětí- se oděvní móda zvrtla trochu jiným směrem a to si žádalo i jiný typ kabelek ( jak, panečku, letěla „žebradla“!) A teď se nošení kabelek přes loket zase vrací- móda je vůbec o návratech…

Sibyla
2639 příspěvků 17.06.12 14:35

@Chany Ba, je tomu tak. Žebradla a vůbec měkké, „beztvaré“ labelky opanovaly scénu, a málo platné, jsou praktické: nacpe se do nich cokoliv jkéhokoliv tvaru. Ale právě že teď se objevily různé repliky a variace birkinek: pevných kabelek, držících tvar, které se na rameni nosit nedají, takže se asi kabelky na lokti vrací.

lilip  17.06.12 14:42

Jiná realita přesně vystihla všechny nuance a rozdíly.
Kabelky mám kromě jediné malé, které drží tvar, do ruky, nosím je v ruce, na předloktí posunu, jen když potřebuji obě ruce u tyče s oblečením, při placení. zalomené ruce nahoru a pověšený beztvarý obří vak jsem taky viděla. Hrůza.

FrancesAnn
81 příspěvků 17.06.12 15:12

Jiná Realita píše:
Osobně si myslím, že když kabelka na předloktí, tak má být ruka směrem dovnitř k tělu. taky to chce přirozenost, ne zaťaté prsty nebo divně vykloubené předloktí. Jinak to žádný šmrnc nemá, žena s tím spíš vypadá jako…ehm, figurína?

Už jsem viděla i ženy, které nosí na jedné vystrčené ruce kabelku a druhou má zalomenou taky - snad kvůli symetrii. Nemůžu si pomoct, vždycky se mi vybaví Hurvínek.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit