Nošení uniformy v létě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

adeelka890  29.07.13 16:37
Nošení uniformy v létě

Ahoj, chci se zeptat - jak sníšíte nošení uniformy v letě? Pokud jde o letní šatičky, tak pohoda, ale kamarádka pracuje jako číšnice a mají dress code:

kalhoty nebo sukně pod kolena, košile s vestičkou a kravatu. Vše upravené, límeček košile zapnutý. Teď v horku si nemusí brát vestičku, ale řádně upravenou kravatu mít vždycky mají.

Mátě někdo zkušenosti s nošením uniformy v letě? Jak to šlo?

Díky

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

razorblade  29.07.13 16:54

Si tu praci vybrala, tak at se prizpusobi. navic sukne pod kolena a kosice se zapnutym limeckem neni nic strasneho. hasici musi nosit osmikilovy oblek a taky nedrzkuji

uživatel  29.07.13 16:56

.

Příspěvek upraven 05.10.16 v 22:39

Carrion
80 příspěvků 29.07.13 16:56

Uniformu naštěstí nosit nemusím. Ale před několika lety, kdy jsem si přivydělávala modelingem, jsem v létě fotila zimní oblečení a bylo to absolutně strašné, takže obdivuju lidi, kteří zrovna třeba v tom dnešním vedru chodí v uniformě, která se na léto vůbec nehodí.

drazel
125 příspěvků 29.07.13 16:56

A co vojáci? Maskáče, kanady a pokrývka hlavy.

Viktorie H.
664 příspěvků 29.07.13 16:57

Taky myslím, že ta čísnice ještě není nic hrozného. Představte mít stráž na Hradě v poledne, když je třeba 38°C.

Gräfin
2634 příspěvků 29.07.13 16:57

@adeelka890 no ja, jako všichni ostatní, trpím, hodně piju a když můžu, sundávám punčochy a myslím na ty chudáky muže v oblecích.

carote
4 příspěvky 29.07.13 17:26

Moje zkušenost s uniformou jsou maskáče, na nohou černé kanady :-))), propocená trička už ani nepočítám…ale je to práce a tak se to musí vydržet :-))

Merida
54 příspěvků 29.07.13 18:07

„Mátě někdo zkušenosti s nošením uniformy v létě? Jak to šlo?“
Upřímně, jakou odpověď čekáte:D? Je to ovlivněno mnoha faktory. Záleží na zaměstnavateli, prac. prostředí, materiálu takové uniformy a jeho variacích. My máme dlouhé kalhoty z těžkého materiálu a polo triko. Variací je dlouhá, riflová a neslušivá pasová sukně pod kolena a nutné silonky, takže 100% volí ty kalhoty, které jsou přeci jen volnější, pohodlnější a slušivější. Horko jak v peci, žádná klimatizace pro zázemí, jen pro zákazníky, občas(v extrémních výkyvech) nějaký ten kolaps z horka. Stručně řečeno, v létě je nám horko, v zimě zima. Rozhodně to však není nic, co by se nedalo přežít, dá se zvyknout a vytvořit si časem tzv.„vyšší teplotní toleranci“.D

v2e2rka
477 příspěvků 29.07.13 18:27

Já pracuju v laboratoři, takže sice netřeba uniformy, ale ochranné pracovní pomůcky používat musíme. Takže v létě zasásadně dlouhý volný plášť s krátkým rukávem, pod něj pokud možno jen kalhotky a na ručičky gumové rukavice…Naštěstí netrávíme většinu času přímo s infekčním materiálem, takže si můžem celkem dost dovolit, kamarádka musí mít na sobě dlouhé kalhoty, ponožky, tričko ke krku, plášť s dlouhým rukávem a gumové rukavice 8 hodin denně (a občas šátek nebo síťku na vlasech a obličejový štít nebo roušku)
Jinak teda klimatizaci nemáme ani my, ani ona, laborka je pod střechou, takže sympatických 32°C na chodbě, kde je nejvíc chladno.

Goku
410 příspěvků 29.07.13 18:32

Mno, včera jsem jela vlakem z Rimini, bylo naprosto šílený vedrusko, lidi se ovívali čím mohli a nástupišti čekali tři kadeti z vojenské akademie. Kalhoty až na zem, uzavřený boty, košile a na tom jakejsi hacafrak zapnutej až ke krku. Z nás ze všech lilo a oni byli naprosto v pohodě…

Ems
1482 příspěvků 29.07.13 18:39

V práci mám košili a sukni po kolena, máme tam konstantně rozpálenou min. jednu plotnu na palačinky plus „pec“ na trdelníky - teplota je kolem 40 stupňů stále. Údajně se jim tam povedlo naměřit i kolem 60. Prostě práce je práce, a věřím že mnozí jsou na tom hůř.

Karja
4766 příspěvků 29.07.13 18:44

Já jsem brigádničila přes léto taky jako číšnice, dlouhé kalhoty byly nutností, uzavřené boty a košile s dlouhým rukávem taky. Nic zvláštního mi na tom nepřišlo. To až letos, kdy jsem ve vedrech pracovala bez klimatizace a teplota dosahovala celou směnu ke 40 stupňům. Když jsem nadávala jako blázen, nějaký pracovník od pecí mi řekl, že oni mají ve vedru 60 a že jsou zvyklí. Čím víc zkusíte, tím jste odolnější.

Jiná Realita
13791 příspěvků 29.07.13 18:44

@Goku
a nebo takové řádové sestry, umělinový černý několikavrstevný hábit a ještě pokrývka hlavy.
ale ono ve vedru i bez uniformy nejsou některé pozice žádný med, třeba u vysokých pecí nebo v pekárnách.

Goku
410 příspěvků 29.07.13 18:49

Jo, já bych asi chcípla, nesnáším vedro, ble.

BEZDOMOVEC
1648 příspěvků 29.07.13 18:59

A vemte si chudáky poslance. Celej den v kvádru!

666mahu
1490 příspěvků 29.07.13 19:29

@adeelka890, zrovna jsem se vratila z Italie, bylo tam jeste o neco tepleji nez u nas, a vsimla jsem si /a litovala/ cisnic. V hotelovem baru na terase obsluhovaly cely den v kosilich s kr, dlouhych kalhotach, zastere, ponozkach a uzavrenych botach. V restauraci ve meste obsluhovaly taktez venku v bluze, sukni, zastere, uzavrenych botach a puncochacich/pun­cochach?
To u nas mivaji cisnice hole nohy a otevrene boty /zabky nejsou vyjimkou!/ klidne v chladnejsim pocasi.

Jiná Realita
13791 příspěvků 29.07.13 19:51

@666mahu
u nás mívají i holé poloviny zadku, břicha a skoro celé dekolty…

666mahu
1490 příspěvků 29.07.13 19:55

@Jiná Realita, :D, ano, nekde ukazuji skoro vsechno. :D
Vic neupravena obsluha prekvapuje v podnicich tvaricich se jako lepsi.

Roseline
2319 příspěvků 29.07.13 20:53

@adeelka890
Jiná povolání mají mnohem „horší“ pracovní oděvy než obsluha v restauraci, jak už zmiňovaly jiné uživatelky přede mnou. U vámi zmíněné kamarádky záleží na tom, kde pracuje nebo z jakého materiálu je pracovní oděv (např. mně jsou v tomhle počasí příjemnější vzdušné maxišaty než pouzdrovky nad kolena - a věřím, že nejsem sama).

Mimochodem - tento týden jsem byla v jedné lepší restauraci, všichni číšníci měli uniformy (kalhoty, košile), jenom jedna servírka (oplácanější slečna) měla džínovou mini a tílko. A bylo to jako pěst na oko. Možná si uniformu zapomněla, možná si ji ušpinila, ale vypadalo to prostě strašně nepatřičně.

andreama
228 příspěvků 29.07.13 21:01

@666mahu V Řecku totéž, číšníci i autobusáci mají košile, dlouhé kalhoty a polobotky. Nikomu to nepřijde divné. Žabky, kraťasy a tričko jsem viděla jen v plážovém baru.

666mahu
1490 příspěvků 29.07.13 21:21

@andreama, vim, ze je to vsude na jihu bezne. Tentokrat mi to prislo az moc. Restaurace nebyla luxusni, myslim, ze puncochace na obsluhu na namesti nebyly nutne, a jak v ni, tak v hotelu byly cisnice dost pri tele - oplacane kolem 40, v restauraci 2 cisnice kolem 60 /byl to rodinny podnik, pracovaly tam tri generace plus dalsi zamestnanci/.
Take se v jizni evrope nestava, ze by lide byli citit potem jako bezne u nas.

drazel
125 příspěvků 30.07.13 08:34
@carote píše:
Moje zkušenost s uniformou jsou maskáče, na nohou černé kanady :-))), propocená trička už ani nepočítám…ale je to práce a tak se to musí vydržet :-))

A jedno tričko a dva páry ponožek na rok na příděl, že ano…

Caralina
916 příspěvků 30.07.13 09:36

Hmm asi záleží jaká uniforma. Pro dopraváky kontrolující auta na rozpálené silnici to asi bude peklo, pokojská ty svoje šatičky zvládne.

Dorenika
464 příspěvků 09.08.13 17:02

Ja tiez musim nosit dlhe nohavice, koselu zapnutu a kravatu a rukavice trapne semisove a som rada ze mam robotu, trochu viac si treba vazit ze nejaka je a ne stale len stazovat sa bozeee je teplo, no je leto takze teplo je ked sa jej nepaci nech ide robit plavcika alebo vojaka/hacica/dok­tora ten tiez neoperuje v sortkach a zabkach tipujem

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit