Nosíte v zimě sukni? Materiál vlna, manžestr?

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aimee.Dee
15 příspěvků 12.10.11 11:55

Pod článkem o punčochách spousta z vás psala, že i v zimě nosite sukně. Chtěla bych se proto zeptat, z jakého materiálu ty sukně jsou, jak jsou barevné, popřípadě kde je kupujute. Ráda bych si také nějakou pořídila, ale nějak nemám představu jaká by měla být.

Najdete v encyklopedii: Manžestr

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reakce:

OlgaN.
6 příspěvků 12.10.11 12:47
na zimu mám většinou silnější vlněné sukně většinou v tlumenějších odstínech , ale klidně bych si vzala i riflovou… :)

monicka
565 příspěvků 12.10.11 13:57

Ty sukně, které nosím já, nemusí být vyloženě zimní - vezmu si silonky, legíny, normální (klidně i bezpodšívkovou) sukni, zabalím se do kabátu a je mi teplo :).

Mori  12.10.11 14:31

Teď mám zrovna na sobě dlouhou teplou manšestrovou, neb na mě něco leze, ale obvykle zůstávám u bavlněných sukní po kolena, takže až na lněné sukně a šaty nosím vlastně totéž co v létě (s punčocháčema teda). Vlněnou sháním, ale v délce do půlky stehen se necítím dobře a delší jsem nějak nikde neviděla. S mojí postavou si po internetu nakupovat netroufnu, asi budu muset vyrazit do velkoměsta nebo šít.

Katy
91 příspěvků 12.10.11 15:14

v zimě nosím skoro jenom sukně, většinou z teplejší látky a podšívkou, a i když jsou krátké, je mi větší teplo než v kalhotách. teplé punčocháče, návleky, kozačky. pravda že teplé sukně se shánějí blbě, a barevné už vůbec…

Lama_z_Lana  12.10.11 17:09
Nosím. Nejoblíbenější mám manšestrové a pak jednu z hodně tmavé džínoviny asi takového střihu.
Momentálně se rozhlížím po nějaké pěkné „tlusté“.
Hodně oblíbené mám v zimě taky teplé pletené, vlněné šaty.

Apolena
32 příspěvků 12.10.11 17:22

Kupuju v sekáči. Po revizi mám opravdu zimní tři, rezavou manžestrovou áčkovou, šedou vlněnou pouzdrovou a půlkolovou tvídovou, světlotmavěhnědou. Všechny ke kolenům. Ta tvídová je dokonalá a průběžně hledám nějaký její klon.

Eiwen
134 příspěvků 12.10.11 18:10

No jistě. Buďto dlouhé (až na zem), ze silnější látky nebo manšestru, či ke kolenům a pod ně klidně spodničku (takže další tři vrstvy). Podle počasí doplňuji nejrůznějšími silonkami, punčochami, punčocháčemi, pod/nadkolenkami či výjimečně leginami (do vysokých bot)

MP scully  12.10.11 18:36

Pracuju v kancelari, takze minimalne na porady sukni nosit prakticky musim - tedy , muzu i kalhoty, ale invetsice do kvalitnich kancelarskych kalhot, ve kterych mi nebude v zime zima je nemala - mansestraky leda cerne a i tak si pripadam divne, a vlnene kalhoty jsou dost drahe a nemuzu chodit v jednech. Navic si pak pripadam jak Krutanda z Dokonaleho Sveta a to se mi nelibi :-( Sukne nosim bavlnene nebo tvidove, pouzdrovky ke kolenum, daji se v rozumne cene sehnat i v beznych retezcich, vetsinou v zimnich a podzimnich kolekcich, k tomu tmave silnejsi puncochace, pokud mam na sobe sukni v decetni barve, tak si klidne vezmu i barevne puncochy a sladeny vrsek (napr. halenku s lahvove zelenymi prouzky a k tomu zelene puncochy, vypada to dobre, prece jen mi je 27 a nechci byt za vdovu). Pokud jdu ven na pivo, tak klidne i minisukni a opet silnejsi puncochy nebo leginy a kozacky. Souhlasim s tim, ze v sukni je tepleji nez v kalhotach - vtstva vzduchu, ktera je pod ni, hreje mnohem vic, nez upnuta latka na holych nohou! Navic pokud jsi vyssi postavy a stihla, tak by ti mohly sluset ackove sukne do puli lytek a la 70. leta, a v tech by zima nemusela byt vubec. A tenhle styl muze byt elegantni do kanclu, i prakticky na pobihani po meste. Mne, s typicky slovanskou postavou krev a mliko, tj, prsa ctyrky, stihla v pase, ale siroke boky, v kombinaci se 158 cm tohle bohuzel nelichoti, vypadam v tom jak kdyz jdu zrovna ze staje od koni :-(((

seznam.mih  12.10.11 21:10

Tak já v zimě skoro nosím to samý, co v létě - jen s rozdílem v délce - pro některé paradoxně v zimě nosím krátké sukně a v létě dlouhé - protože mám citlivou kůži, když se oholím, nebo odepiluju, tak mě ty nohy stejně svědí a pak tam mám slušný strupy, a to v krátké sukni (nepléct s mini sukní!) nevypadá dobře, ještě když mám tlustá lejtka, tak opravdu víc působím, jako bych hrála v sukni někde fotbal a padala hodně na hubu :))) a v létě je mi příjemnější bavlněná, nebo lněná sukně volná dlouhá, než v krátké sukni. Jak je sukně dlouhá, tak to tak příjemně ovívá :DD
A v zimě nosím radši krátkou, protože nosím kabát a čouhající sukně zpoza kabátu nevypadá dobře. navíc se vyřádím v punčochách a třeba takovej bowling jsem zjistila, že je mi příjemnější hrát v sukni, než v kalhotech - se dycky musím tak divně přidřepnout a kalhoty mě v tom omezujou tím, že mám pocit, že se rozpulí :D
materiál je mi vcelku jedno na zimu.

Ani  12.10.11 22:04
S tou čouhající sukní zpoza kabátu je to komplikované :(
Dneska jsem měla černé vzorované punčocháče a v duchu místních rad k nim červenou kostkovanou sukni (dřív bych brala bez vzoru, ale já fakt nějak nedokážu na sobě poznat, co vypadá lépe), vlněnou, s podšívkou, nad kolena. A bylo mi teplo asi až moc.
No jenže jsem si k tomu vzala černý kabát, jiný než černý podzimní tloušťky nemám, na sako zase byla zima moc… a hned byly vidět jen punčocháče a černej kabát a nic víc :( Tak jsem byla zase za nudnou černou můru. Přišlo mi to jako škoda. Vlastně pak je fuk, co mám pod kabátem… Aspoň jsem ho pak v obchoďáku rozepla, stejně tam bylo vedro.
Člověk takhle kombinuje dvě nezávislé vrstvy, které spojují jen ty punčocháče a boty, to je pak těžké :(

seznam.mih  12.10.11 22:38

A proto mám červenej kabát :))) sice je spíš takovej podzimní, ale minulou zimu jsem v něm odchodila s huňatým svetrem v pohodě. Takže když si chci vzít spíš nenápadné punčochy, beru si k němu výraznej kabát, a pokud výrazné punčochy, tak spíš nenápadnej kabát. jednoduché ;))
Ale s těma nezávislýma vrstvama to znám. Kolikrát dost přemejšlím co si vezmu dolů a zapomenu myslet, že nemám pak nic nahoře, takže pak blbec sháním něco nahoru a pak někam příjdu pozdě a stejně vypadám jak strašák do zelí :))

MP Nazdarek
1 příspěvek 14.10.11 11:52

Sukeň nenosím v zimě ani v jiném ročním období. Nosím pouze sukni.

kurzatko
230 příspěvků 14.10.11 14:06

V zimě sukně nosím, ale nesmí být zase moc velká zima (třeba mínus 10 a větší). Ani ne tak kvůli sukním, ale protože do těchto teplot nemám vhodný kabát, ale pouze prošívanou bundu v délce pod zadek, ke které se sukně nehodí. Jinak nosím krátký černý vlněný kabátek a k němu manšestrové sukně - mám oranžovou a fialovorůžovou, pod ně nosím ještě tenkou spodničku. Určitě bych ještě potřebovala další sukni a slušný dlouhý kabát, ale na ten si asi budu muset našetřit.

Aimee.Dee
15 příspěvků 15.10.11 19:41

Diky vsem za tipy, snad nekde neco sezenu, letnich sukni mam dost, tak je vyzkousim s puncochacema a uvidim jestli se budu citit na to vyjit v tom ven :)

Evrim
9 příspěvků 16.07.12 07:39

Na zimu mám retro plísovanou vlněnou v délce do půli kolen a béžovou uplou ke kolenům taky vlněnou. Je v nich větší teplo než ve většině kalhot… Obě sem navíc ulovila v sekáči po 40 korunách :D

Evrim
9 příspěvků 16.07.12 07:40

A na zimu určitě zahoďte rifloviny-akorát studí!

Sibyla
2639 příspěvků 16.07.12 08:10

Sukně jsou určitě na zimu vhodnější než kalhoty. Silné punčocháče, vlněná/tvídová sukně do půli lýtek pod dlouhý kabát, a jste v pohodě i pohodlí. Do mrazů se mi nejvíc osvědčila silná kalhotová sukně, pod tu ani nefouká.

top topic
949 příspěvků 16.07.12 08:52

Vzhledem k tomu, že vlastním dost omezený počet kalhot, které navíc ještě ani nejsou zimní, tak chodím jen v sukních:-)

klubo  16.07.12 09:18

Vzpomínám si, že když v zimě uhodily takové ty mrazy pod 10°, tak jsem potkávala snad víc minisukní (!) než v létě. To jsem ovšem i já, spíše sukňař, měla kalhoty - nutno podotknout, že pod nimi tlusté punčochy a ponožky, což ovšem málokdo snese:-)

Pink_lemonade01
86 příspěvků 16.07.12 09:31

Zimní sukně mám, vlněnou ke kolenům, která opravdu hřeje, pak taktéž vlněnou, ale úpletovou, plisovanou nad kolena, ve které si připadám jak školačka a dvě džínové, do mínus pěti v pohodě nositelné. Kalhoty nosím taky, asi tak 50/50, nepřipadá mi, že by v džínách byla zima, ale já jsem extrémně horkokrevná a mám vlněné kabáty pod zadek, ten mám ráda v teple:)

jumbee  16.07.12 10:36

Nečetla jsem vše, ale já mívám často problém s tím, že se mi sukně hrnou. Jinak se mi už někdo smál, že v zimě nosím kratší sukně, než v létě :). Nosím totiž v zimě často krátké (většinou pouzdrové) šaty a k nim tlusté silonky.

seznam.mih  16.07.12 10:43
@jumbee píše:
Nečetla jsem vše, ale já mívám často problém s tím, že se mi sukně hrnou. Jinak se mi už někdo smál, že v zimě nosím kratší sukně, než v létě :). Nosím totiž v zimě často krátké (většinou pouzdrové) šaty a k nim tlusté silonky.

To já taky. Paradoxně v zimě nosím barevné věci a sukně s punčochy a v létě bych zase nosila jen černou, nebo černobílou a kalhoty. Přitom mám ráda teplo a nenávidím zimu :D

jumbee  16.07.12 10:48
@seznam.mih píše:
To já taky. Paradoxně v zimě nosím barevné věci a sukně s punčochy a v létě bych zase nosila jen černou, nebo černobílou a kalhoty. Přitom mám ráda teplo a nenávidím zimu :D

Já právě v létě naopak ráda nosím dlouhé sukně a různé rozevlátější věci :). Kalhoty celkově moc nemusím.

madline
55 příspěvků 21.07.12 20:58

Sukni nosim celorocne, na zimu se daji koupit z teplejsiho materialu, v zimnich kolekcich je toho spousta. Nebo mam i par tvidovych. K nim jsem sehnala loni v CaA uplny zazrak - cerne puncochace, co jsou uvnitr fleesove. Navenek vypadaji jako klasicke silnejsi puncochace, ale i ve velkych mrazech je v nich 100% teplo :) Obvykle mam pod nimi klasicke tenke silonky a ty teple v praci sundam a je to.

A obecne si myslim, ze v sukni, teplych puncochacich a kabatu je mnohem vetsi teplo nez v dzinach a bunde do pasu, coz vidam na kazdem druhem.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit