Nosíte vejáre?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

modny guru
280 příspěvků 18.04.13 14:43
nosíte vejáre?

Dobrý deň. Keďže veľmi zle znášam horúčavy a toto leto má byť vraj najteplejšie za posledných 10 000 rokov (to som počula, neviem to naisto), rozhodla som sa, že si kúpim vejár. Neviem však, kde by som nejaký pekný zohnala, hľadala som už na internete, ale našlo mi to samé chlpaté, pierkaté ohavnosti. Poznáte nejaký obchod s vejármi? Aký je váš názor na nosenie vejárov? Beriete to ako dávne passé, alebo si myslíte, že vejár môže skvelo oživiť outfit? Pýtam sa, lebo na ulici nestretávam veľa ľudí s vejármi, bohužiaľ.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

girlie
91 příspěvků 18.04.13 14:49

Vejar nosim len v teple ako funkcnu vec, nie ako doplnok outfitu. Len proste cestujem MHD, kde to je niekedy v lete masaker, tak sa nim ovievam..plus to doplnam tou vodou v spreji.

Mam dreveny, co som kupila na nejakych remeselnych trhoch, tak skus pozriet tam :)

666mahu
1490 příspěvků 18.04.13 14:57

@modny guru, nenosím, ale mám (ze Španělska). Líbí se mi jednobarevné jednoduché.
Určitě najdete internetový obchod s vějíři.

volfish
903 příspěvků 18.04.13 15:19

Řešili jsme to tu už loni - http://www.modnipeklo.cz/…ir-tipy-767/ zkuste tu diskuzi proběhnout, tuším tam nějaké odkazy na eshopy byly.
Já mám vějíř přivezený z dovolené ve Španělsku.

eftcha
130 příspěvků 18.04.13 15:23

Nosím, vytahuju hlavně v tramvaji…nějaké jsem viděla na Aukru, nebo pokud se náhodou chystáte někam do zahraničí, bývají jich plné obchody se suvenýry…

mikita.miki
1931 příspěvků 18.04.13 17:11

Nosím, většinou obyčejný za pár kaček od vientamců či z nějaké té batavie a spol. mám nyní asi 4. na co dávám pozor, aby se dal jedním pohybem uzavřít stejně jako rozevřít a byl aspoň trochu odolný, takže nikde žádné třčící nitě či vetchý papír. nejlépe se mi osvědčil vějíř kde celý ten list byl z tenkého bambusu či co to bylo s vyraženou kraječkou, ne jen tyčka s nalepeným papírem či látkou. ten byl extrémně odolný a rozlámal mi ho až syn. vytahuju když mi je teplo a neb nejsem vedru-odolný jedinec, tak vlastně pořád. co je fajn si nacvičit je pěkný pohyb rukou a zápěstím, aby to nevypadalo jako když máváte vlaješkou při prvomájovém průvodu, určitě nějaké ty popisky jak na něj najdete na netu. mimochodem já na to zbalila svýho chlapa :-D

Ančurka
27 příspěvků 18.04.13 17:40

Jasnééé ja používam vejár. Je to skvelý doplnok v letných horúčavach. Kúpila som si ho v darčekovom obchode v Košiciach. A co ma na nom najviac potesilo je ze je drevený a nie plastový. Teraz sa vejár dá zohnat pomerne lahko. Hladajte po darcekových obchodoch alebo tam kde predávujú „akože starožitnosti“.

modny guru
280 příspěvků 18.04.13 18:20

@mikita.miki
Wow, to, že na to budem baliť chlapov mi ani nenapadlo, brala som to viac-menej ako praktickú záležitosť. Vďaka za tip:)

modny guru
280 příspěvků 18.04.13 18:21

@volfish
Pardon, nevšimla som si predchádzajúcu diskusiu.

jenja
18 příspěvků 18.04.13 19:22

Pěkné vějíře mají ve Flamenkinu. To je sice v Praze, ale dá se objednat nebo najít podobný obchod v Bratislavě (předpokládám). Vějíře jsou dřevěné a dobře se rozklepávají i zavírají. (Pro běžné použití ovšem doporučuju malou velikost, ty velké jsou opravdu velké!)
Při nákupu pozor na takový ten hřebíček, kterým drží vějíř pohromadě. Když moc vyčnívá, bude dřít do ruky.

Ivi kiwi
23 příspěvků 18.04.13 19:51

Mám jich asi deset, všechny z dovolené ve Španělsku, v létě v MHD pobaveně sleduji ty závistivé pohledy, když se ovívám a narozdíl od zbytku osazenstva neomdlívám :D Nicméně furt se odhodlávám je předvést před přítelem, myslím, že to na něj bude silná káva :D

mikita.miki
1931 příspěvků 18.04.13 21:13

@modny guru ve většině kultur používajících vějíř a to i v té evropské byl vějíř jednou z pomůcek, jak dávat njevo své úmysly atd. a takový letmý pohled nad vrškem vějíře dělá divy :-) podle pozice, v jaké dáma držela vějíř, jak se s ním ovívala, jak vysoko ho držela, podle toho dávala pánovi signál, jestli jí má vyzvat k tanci, zda má zájem o seznámení atd :-) jak to taky jinak ty chuděry svazované konvencemi měly dělat, že :-)

TinaV
170 příspěvků 18.04.13 21:19

Příspěvek upraven 18.01.16 v 19:43

mikita.miki
1931 příspěvků 18.04.13 22:23

@TinaV ech… děkuju… a to sem si ani nevšimla, že bych tu nějak hýřila moudry :-) a že to potěší, to vám povím :-D

Bartesva
92 příspěvků 19.04.13 00:31

Nosím, dostala jsem jako dárek japonský, je to hezké i praktické.

KláraN
42 příspěvků 21.04.13 13:38

Já sí koupila černý látkový vějíř na ebay (je skládací a má dřevěnou „konstrukci“), už nevím za kolik, ale bylo to relativně málo…

Připravte se na pohledy lidí… Když jsem vytáhla vějíř prvně mezi kamarády, nejdřív se mi smáli a pak záviděli.

eless
1057 příspěvků 21.04.13 18:10

Ja som kupila jeden dreveny v etno shope. tie lopatky alebo co to je su velmi tenke, drevo je svetle nelakovane. mam ho len od minuleho leta na prezitie cesty v mhd a zatial som ho nerozflakala. cena tusim 1 euro

Příspěvek upraven 26.12.13 v 10:15

modny guru
280 příspěvků 21.04.13 19:54

@eless
Dakujem, zrovna to sa mi hodi, mam to tu na skok, a chcela by som jednoduchy dreveny vejar, aby som nemusela velmi riesit, co k tomu. Chystam sa potom kupit tych vejarov viac, jeden chcem ale univerzalny.

Janettali
23 příspěvků 23.04.13 09:05

Dobrý deň! Vejár je na letné horúčavy super. Už som sa s tým stretla v MHD, mám už aj ja, doniesla som si z Japonska. Drevený kombinovaný látkou. Videla som aj u nás v KE…v obchode s darčekovými predmetmi.

Sailorette
1589 příspěvků 23.04.13 09:56

Vějíř nosím a používám celé léto, v MHD by ze mě bez něj zbyl leda tak mastný flek. Naučila jsem se to ve Španělsku, kde bych bez něj fakt nepřežila. Sice se tam ovívaly většinou starší paní, ale to mi bylo fuk. Nejlíp ovívají ty úplně obyčejné plastové z Aukra asi za třicet korun kus.

trnk
295 příspěvků 30.04.13 18:04

Dnes jsem si koupila vějíř (v Karmelitské po levé straně od Malostranského nám. jak tu někdo radil - díky -). V přírodní barvě, výroba Španělsko za 150 Kč. Jsem zvědavá jak budu v horkém létě (pakliže takové bude) vyčnívat, ovšem zpříjemním si pobyt v MHD i na ulici. Nebýt tohoto vlákna tak mě ani nenapadne si ho koupit.
Edit: Je sice bez kroužku k uchycení na ruku, ale měli ho v různých barvách.

Příspěvek upraven 01.05.13 v 15:32

GalianosjednimL  30.04.13 18:07

http://www.japonsko-v-cechach.cz/…onske-vejire

AnoNe
839 příspěvků 01.05.13 17:29

Nosím. Hlavně do vlaku. Kupuju u místních Vietnamců, stojí cca 30-40 Kč, vydrží hodně. Vzhled zhruba takovýto:
 http://www.dekorace-asie.cz/index.php?…

anju
55 příspěvků 14.05.13 11:21

Vejár nosím už tretí rok. Fantastická vecička. Mám ich niekoľko. Za 1 € od Vietnamcov, ale aj krásne umelecké zo Španielska. V lete v kabelke nesmie chýbať, v práci na stole a doma rôzne pohodené aj v kuchyni, keď varím. Tiež sa na mňa ľudia pozerali divne a pritom sa ovievali kusom kancelárskeho papiera, čo je ešte divnejšie. Raz vejár pýtal od mňa aj môj muž, keď nebola na blízku klíma a od tepla omdlieval. Videla som aj po meste už chodia dámy s vejárom, skôr tie staršie.

Esmee
4372 příspěvků 14.05.13 11:55

Když jsou opravdu horka, vějíř s sebou nosím. Před dvěma lety jsem si koupila v benátské laguně na ostrově Burano dřevěný vějíř, potažený jejich ručně vyráběnou krajkou. Nezavřete ho tedy rázným pohybem, ale já už si vycvičila grif. Je moc fajn a je odolný :-)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit