Nosíte vintage?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

DonChichot  14.05.13 12:29
Nosíte vintage?

Inspiroval mne článek ve včerejším Respektu (20/2013) o Angličance, která má na Žižkově vintage obchod.
Nosíte to, kupujete? Co doporučujete? Kde nakupujete? Co vás k tomu vede?

Najdete v encyklopedii: Vintage

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Sicilianwidow
505 příspěvků 14.05.13 12:35

Vintage mám ráda, ale nesmí na tom být vidět, že ta věc právě přiletěla z NDR osmdesátých let z továrny na umělé hmoty. Mám pár věcí přešitých po mámě (bílou flokovanou sukni s obrovskou mašlí nad rozparkem, modré plisované šaty apod. vše většinou kupované na začátku osmdesátých let v buticích ve Vídni, vše super kvalita i střih). Sama pak nakupuji v takových těch pojízdných hrabárnách - mají tam spoustu anglické módy ze sedmdesátých let - naposledy jsem tak ulovila světlemodrý kašmírový cardigan s červeným sobem za 30,– nebo šátek Hermes z roku 1976 za 20,–. Prostě to musí být nadčasové kousky, které i po těch letech mají své kouzlo.

DonChichot  14.05.13 12:36

Tak toho Hermése vám nepokrytě závidím.
Pojízdná hrabárna? Co to je?

Robena
1257 příspěvků 14.05.13 12:46

Vintage se mi libi, ale sama nenosim. Nejsem na to ten typ, nebo jsem na tento zpusob odivani stara (nic ve zlem), nebo to neumim, nebo nevim…
Na mladych divkach ci zenach vypada bajecne. Na mne jako kdybych vyhrabala ze skrine sve stare saty, o kterych nevim, ze jsou demode. :-)

Sicilianwidow
505 příspěvků 14.05.13 12:52

Pojízdná hrabárna je obyčejný pojízdný second hand (já chodím do tohoto: secondhandpress. cz), byl tu o tom i článek. Chodím do něj už několik let a pokaždé něco vyhrabu, ale chce to fakt hodně silný žaludek a hromadu vlhkých ubrousků (špína, nepořádek, které jsou korunovány myšími bobky v lokálním kulturáku). Jezdí sem jednou za měsíc - chodí na to hromada lidí, ale všichni jdou naštěstí po Nextu a podobných značkách, vintage nechávají mně :)
Jinak tady je můj Hermes: akorát ten můj je v lososové barvě
 http://www.ebay.com/…380638375168?…

Sailorette
1589 příspěvků 14.05.13 12:58

Nosím, ale jen v kombinaci s moderními kousky. Kdybych v tom byla oblečená celá, vypadala bych jak tetka, nejsem na to ten správný typ a na málokom se mi to líbí. Někde jsem čela, že člověk by měl nosit jen věci z období, která sám nezažil, to jest, já nejpozději ze 70. let, osmdesátky by na mě už mohly vypadat spíš tak, že jsem zapomněla obměnit šatník. Celkem se s tímto názorem ztotožňuji.

Sicilianwidow
505 příspěvků 14.05.13 13:12

@Sailorette V zásadě s Vámi souhlasím, akorát bych si k tomu dovolila dodat, že záleží také na jednotlivém módním kusu - mám šaty ze dvacátých let a cokoli ze současné doby k nim nevypadá nic moc dobře, takže k nim nosím zase jen vintage.
A ta teorie, že bychom z vintage měli nosit jen to, co jsme nezažili je přesná!

Sailorette
1589 příspěvků 14.05.13 13:30

@Sicilianwidow Ano ano, já přemýšlela spíš nad těmi 60s a více, k šatům z dvacátých let se jistě hodí doplňky z dvacátých let, nebo alespoň ala dvacátá léta, jen zmodernizovaná.

llolla
2102 příspěvků 14.05.13 13:31

Nosím svetr, co přivezla moje teta za hluboký totality ze Západního Berlína, kabelku po babičce a šaty, co šila babička mý mámě, když byla tak stará, jako já (kolem 20). A vlastně ještě jeden svetr, kterej pletla prababička (takže tak z 30.- 40. let).

Zoe
316 příspěvků 14.05.13 14:27

Když se do módy dostal vintage styl, řekla jsem si: konečně! Vždycky jsem si totiž myslela, že je škoda některé pěkné nadčasové kousky vyhazovat.
Z doby, kdy jsem ještě nebyla na světě, mám modrou koženou kabelku a hedvábnou, vyšívanou halenku oboje ze 30. let po babičce. Jelikož jsem 50+, tak mám ještě vlastní starší kousky - většinou slavnostní šaty z různých období, které jen čekají na svou příležitost. No, možná se nedočkají :(, ale já je stejně nevyhodím.

DanielaS
4603 příspěvků 14.05.13 14:46

Cha, ja nosila vintage davno predtim, nez veslo do mody! Napriklad v silonovych satech do tanecnich po mamince jsem byla hustej hipster, akorat jsem o tom v roce 1995 nevedela (a citila se priserne).
Jinak ano, obema rodicum jsem satnik projizdela prubezne a napriklad upnuta tricka se snerovanim ze sedesatych let byla ma oblibena (a ona byla myslena jako PANSKA, bozinku!).
Dnes nosim vintage kozichy po babicce a nove veci z vintage latek, jestli to plati. Do antilopiho semisaku z roku 1965 z Afriky se bohuzel uz davno nevejdu.

Zuzicka32  14.05.13 14:49

V sekacoch sa obcas naozaj daju najst poklady! len to chce velku trpezlivost a odhodlanie (t. j. neprestat aj ked ste sa zatial prehrabovali iba smradlavymi handrami) ja som takto objavila napriklad malinku kabelkocku Yves Saint Laurent!

uu  14.05.13 14:58

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 15:42

Haniccino
66 příspěvků 14.05.13 18:21

Vintage nenosím, nelíbí se mi ani na mě ani na ostatních. Příliš mi to připomíná období kdy jsem se jakožto student z chudé rodiny oblékala po second handech nikoliv z lásky k „úlovkům za pakatel“, ale z nutnosti. Evokuje mi to celkovou odrbanost a úzkost té doby. Jistě, nepohrdla bych diamantovým náhrdelníkem z 20tých let, ale oblečení, boty, kabelky a cokoliv kde je znát patina ať už opravdová nebo umělá se mi příčí.

kayav  14.05.13 20:21

Já nosím. Nosím i staré věci po babičkách, nosím i retro šaty které sama šiju a baví mě to. Je to něco jiného než se vidí v obchodech a to mi vyhovuje.
Z těch vintage kousků bych jmenovala psaníčko po prababičce (uvnitř je zabudované zrcátko a peněženka na mince), skládanou vlněnou sukni ze západního Německa, ušila jsem si kabát z látky po babičce, nosím šaty po mámě, mám i jedny kozačky, které nosila máma na gymplu. Taky nosím klobouk po dědovi jako památku na něj. Baví mě ten příběh a taky mě baví se tm chlubit, když mi někdo danou věc pochválí.

kayav  14.05.13 20:22

@uu tak to já to mám přesně naopak

ninočka
57 příspěvků 15.05.13 09:47

Mám doma šaty, co si šila moje babička, když byla mladá. Jsou jednoduché, modré se vzorem. Ráda jsem je nosila, bohužel jsem z nich tak trochu „vyrostla“ (no spíš jsem přibrala).

Jirkátor
1515 příspěvků 16.05.13 09:05

Sám to nenosím ( pro muže to myslím není úplně ono ), ale pokud potkám ženu, která to „umí“, tak jsem vždy u vytržení.

Sicilianwidow
505 příspěvků 16.05.13 09:31

@Jirkátor Tak navíc v českých ulicích je hromada mužů, kteří nosí vintage díky své ignoraci módy (zejména starší ročníky).

Jirkátor
1515 příspěvků 16.05.13 09:40

@Sicilianwidow :D Ale oni nejspíš neví, že je to vintage.

Zebra33
2038 příspěvků 16.05.13 09:50

Obcas nosim nejake doplnky po babicce (nebo po nekom jinem, ale dostala jsem je od babicky), ale sama nekupuju. A nutno dodat, ze vetsinu z tech „skvostu“ muj pritel z hloubi duse nesnasi. Vedeme napriklad tichy boj o jedny lodicky v barve slonove kosti. Ja je bezmezne miluju kvuli neotrelemu strihu a pritel tvrdi, ze jsou babske. Bohudik pro pritele se mi nedavno nestastne odrel podpatek a jak je ta kuze stara a pomerne sucha, tak s tim asi nic nepujde udelat.

Shrew
63 příspěvků 31.07.13 21:24

Miluju vintage! V srpnu otevírám svůj vlastní vintage obchod. Mám malou sbírku oblečení a doplňků - od roku cca 1910, ručně šitých, konfekčních i couturiérských. Nejraději mám věci z dvacátých let.

Go-lightly
3428 příspěvků 01.08.13 09:18
@Sicilianwidow píše:
@Jirkátor Tak navíc v českých ulicích je hromada mužů, kteří nosí vintage díky své ignoraci módy (zejména starší ročníky).

To jsou právě ti, kteří to neumí.
Mám ráda vintage kousky k moderním. Nějak mě nebere vypadat celá retro, přijde mi to trochu psychózní, jako útěk nebo tak, ale uznávám, že někomu to sluší. No, proč ne, je to originální, ale já bych takovou za kámošku nechtěla (natož s ní randit, být chlap)

Bagheera
344 příspěvků 01.08.13 12:55

@Shrew Dejte odkaz!

Doudou
1234 příspěvků 01.08.13 13:30

Musí se to umět nosit a kombinovat, aby to nevypadalo zanedbaně a ušmudlaně. Bohužel já to neumím :-o

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit