Galanterie v Praze - co vám v nich chybí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xpavlusakx
9 příspěvků 05.08.13 12:19
Nová galanterie v Praze

Hezký den všem,

plánuji otevřít novou galanterii v Praze zaměřenou na prodej háčkovacích a pletacích přízí. Ráda bych se proto zeptala těch z Vás, které zajímá háčkování a pletení, co Vám ve stávajících galanteriích chybí, co byste ocenili, co Vám naopak vadí. Uvítám jakékoli tipy ;)

Předem děkuji za reakce

P.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Moir
1806 příspěvků 05.08.13 12:43

@xpavlusakx není úplně snadné sehnat velmi malé háčky, menší než 0,6 mm, teda ty ty jsem objednávala ze zahraničí, takže obecně, cokoli menší než 1 mm

Zebra33
2038 příspěvků 05.08.13 13:20

Jednu dobu jsem shanela ruzne komponenty na vyrobu kabelek jako treba ruzna drevena ci bambusova ucha nebo drevene ramy. Tuhle se tady nekdo ptal na korpus takoveho toho tvrdeho psanicka (to teda nevim, jestli se vyrabi jako „polotovar“).

ksrenblixen
12 příspěvků 05.08.13 13:24
galanterie

Mě hodně chybí dobrý výběr přírodních přízí (merino vlna, alpaka, hedvábí atd), kupuji po iternetu, protože obvyklé jsou příze akrylové a ty neberu. Napište pak až bude otevřeno, půjdu se hned podívat.

Zebra33
2038 příspěvků 05.08.13 13:35

@ksrenblixen - krom prirodnich prizi si taky pamatuju, ze me obcas mrzelo, ze byla v kniznim navodu uvedena urcita prize nejake zahranicni znacky, kterou jsem v CR nikde nemohla sehnat. Co podle me neni spatne, prodavat knizky s navody a zaroven prizi od znacky, ktera je v tech knizkach uvadena. Na me jako na neprilis zkusenou je to dobry marketingovy tah. Prolistuju, do neceho se zamiluju a rovnou si muzu koupit prizi, z ktere je model upleten, v doporucenem mnozstvi, takze odpada riziko, ze to neodhadnu.

Linie
1703 příspěvků 05.08.13 20:11

Xpavlusakx: Znáte obchod paní Taborsky? Ta vše, co zde někdo hledá, má. Navíc dělá i kurzy a různá soustředění.
 http://www.fashionmartina.cz/cs/

DRW
1237 příspěvků 05.08.13 21:40

Prodavat zahranicni knih a casopisu o pleteni a hackovani. Napr. estonske krajkove vzory (pletene) etc. Poradat kurzy/workshopy pleteni a hackovani jako to delaji v UK ci USA (ne ze bych to vyuzila, ale obcas i ja objevim techniku, kterou jeste neznam ;) ), k prodejne mit e-shop a nejaky klubovy bonus. Krome toho bych si najala pani, ktera bude umet poradit s vyberem prize k danemu vzoru. Je toho hodne, ale casem na to prijdete.

Zebra33
2038 příspěvků 06.08.13 11:51

@DRW - ta zahranicni literatura me taky napadla, ale nema pak hodne lidi problem si to prelozit? Ja si ted nakoupila par nemeckych knih a ackoliv nemecky umim dobre, tak ty navody to je teda orisek. Vzdycky kupuju jenom knizky, kde jsou vzadu i nazorne obrazky, jak se ktere to oko plete (takze jsem schopna priradit nemecky nazev k provedeni).

DRW
1237 příspěvků 06.08.13 19:56

@Zebra33: taky jsem si to myslela, ale v podstate jde jen o to najit ten spravny preklad a pak uz to jde velice lehce, zapasila jsem lehce s US a UK terminologii, ale pak jsem nasla dobry slovnicek terminologie prelozeny, s nemcinou to bude podobne, navic nemecke popr. evropske casopisy pouzivaji vzdy grafiku na rozdil od US

xpavlusakx
9 příspěvků 12.08.13 12:09

Moc děkuji všem za tipy!

P.

jenja
18 příspěvků 10.09.13 16:31

Možná už je to pasé, ale ještě si přisadím: Důležitá je prodavačka, musí dobře poradit. :) Hodně oceňuju, když je v obchodě na výběr celá barevná paleta daného druhu příze, dá se pak dobře kombinovat.

Brunhilde  10.09.13 16:35

@xpavlusakx
Mně vadí ta naprdnutá prodavačka v Palladiu.
Jinak bych uvítala možnost doobjednat přízi podle katalogového čísla. Sama si kupuju i přes internet, ale není to ono. Měla jsem supr přízi, Limba Mexico, už ji nemůžu sehnat.

trnk
295 příspěvků 10.09.13 17:28

@Brunhilde Některé firmy posílají vzorníky přízí např. Vlnap Nejdek, VSV Pilníkov a snad i další.

Brunhilde  10.09.13 17:30

@trnk
U Vlnapu pravidelně nakupuji, ale kvalita není bůhvíco.

andreama
228 příspěvků 10.09.13 19:35

Sháním kožená nebo koženková ucha k pletené kabelce, koupila jsem si návod, plete mi jí tchýně, ale nevím kde je v Praze koupit. Nechci objednávat přes internet, ráda bych je zkusila přiložit k vlně. Odkaz http://1url.cz/J2vX
A nechci slyšet, že je hnusná, protože už je upletená!!!
Byla jsem u Stoklasy na Smíchově a tam je neměli.

Sicilianwidow
505 příspěvků 11.09.13 10:08

Já bych uvítala eshop a jehly na frivolitkování, ke kterým by byla paní prodavačka schopná poradit i přízi, protože i po několika letech na to pořád nemám oko. A taky bych uvítala různou zahraniční literaturu, jak tady už někdo zmiňoval. Většinou ani není třeba rozumět jazyku, stačí pochopit návody a obrázky, se zbytkem pomůže i Google Translator (vlastní zkušenost s maďarským časopisem s lidovými vyšívanými motivy)

Zebra33
2038 příspěvků 11.09.13 10:31

@andreama - v tomhle vlaknu trochu off topic, ale zajimalo by me, ja jsou ta ucha prichycena k te kabelce. Pokud me zrak nesali a jsou prichycena jen k pletenine (a ne zaroven i k podsivce a nejlepe nejen vzdy jen v jednom bode), tak vam kabelka moc dlouho nevydrzi. Podsivka je predpokladam samozrejmosti, jinak staci kdyz do kabelky hodite penezenku, doklady, telefon a klice a budete mit kabelku u kolen :)

DanielaS
4603 příspěvků 11.09.13 10:39

Ja ve sve galanterii ocenuju, ze dvakrat tydne jezdi majitel do velkoskladu. Takze co nema, do tri dnu doda. Casto si ode me vezme ustrizek latky nebo jiny vzor a podle toho dohleda barvu zipu apod.

andreama
228 příspěvků 11.09.13 11:04

@Zebra33 Podšívku si budu šít a ucha hodlám přišít vlascem přes obě vrstvy a pak navrch obšít vlnou.Jak to bude vypadat zevnitř asi řešit nebudu, to by musela být podšívka dvojitá a to už je práce navíc. Každopádně v návodu to nebylo.

Sicilianwidow
505 příspěvků 11.09.13 11:27

@DanielaS Tak to Vám závidím galanterii. Já v té své mám už dva měsíce objednaný rámeček na vyšívaný obraz a pan majitel na mě pěkně kadí. Předpokládám, že jste asi myslela italskou galanterii, to bych pak chápala.

trnk
295 příspěvků 11.09.13 18:20

@andreama Spíš než kabelka bych ji nazvala taška a vůbec není špatná. Možná ta podšívka by mohla být vyztužená vlizelínem, aby to bylo pevnější, ovšem pokud by to skrz pleteninu nebylo vidět.

kayav  11.09.13 18:24

U nás „na vsi“ (rozuměj předměstí Prahy) je jediná galanterie, která NIKDY nemá to co potřebuji. A to si nevymýšlím žádné špeky. Dnes jsem např. potřebovala modrý skrytý zip a 5 knoflíků na kabát. Ani jedno, ani druhé. A to je tak vždycky. Nebo ještě přápadně mají zavřeno (hodinová pauza na oběd, v pátek jen do 13:00). Takže stejně musím do centra a tam už je to jedno, kam pojedu.

DanielaS
4603 příspěvků 11.09.13 23:06
@Sicilianwidow píše:
@DanielaS Tak to Vám závidím galanterii. Já v té své mám už dva měsíce objednaný rámeček na vyšívaný obraz a pan majitel na mě pěkně kadí. Předpokládám, že jste asi myslela italskou galanterii, to bych pak chápala.

Ne ze by italske galanterie byly nejake terno, Cesi jsou jeste moooc rukodelny narod. Ale ja si tu svou uz vycvicila. A nosim chlapum babovky a marmelady a oni mi obcas daji na dluh.

andreama
228 příspěvků 12.09.13 18:28

@trnk Dobrej nápad, dík

xpavlusakx
9 příspěvků 13.09.13 13:36

Ještě jednou děkuji všem za reakce. Začínám být trochu vyděšená, protože těch věcí, co by tam člověk chtěl mít je fakt moc… No, jdu do toho se zápalem a nadšením, tak snad to nějak půjde ;) Každopádně už teď můžu říct, že zahraniční literatura bude a luxusnější zahraniční příze snad taky. A ještě něco navíc, ale to si zatím nechám pro sebe :)

Všem přeji heký den!

Pavlína

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit