Nová kabelka - koupit koženkovou kopii?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pammahone  12.06.12 19:10
Nová kabelka

Zdravím přítomné pekelnice,
po mnoha měsících mlčení nakonec taky zakládám diskusi. Důvod je úplně prozaický - rozpadla se mi kabelka (vlastně se mi postupně rozpadly skoro všechny, ale pořád nějak byly důležitější věci na kupování) a já jsem se definitivně rozhodla konečně si pořídit novou. Problém je ten, že ačkoli bych si nejradši nechala ušít koženou podle mých představ, jsem teď finančně hodně limitovaná, a proto se poohlížím po koženkových za pár stovek. Nechci, aby to vypadalo jako úplný šunt, ale moc vyskakovat si nemůžu. Při projíždění Aukra jsem narazila i na tenhle odkaz http://moda.aukro.cz/…7944029.html
Tvarově i barevně mi sedí, kvalita nebude závratná, ale nějakou chvíli vydrží. Na první pohled vypadá jako fejk nějaké luxusnější značky, ale zas takový přehled v tom nemám a tak mě to nijak neuráží, nicméně by mě zajímalo, jestli by v tom některá z vás poznala skutečnou předlohu. Prodejce netvrdí, že jde o originál, nad otřesnou češtinu, která je na Aukru běžná, už jsem se povznesla a radši budu chodit s tímhle než třeba s pravou, ale pro mě nevkusnou Vuittonkou.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

RenaLange  12.06.12 19:44
@pammahone píše:
a radši budu chodit s tímhle než třeba s pravou, ale pro mě nevkusnou Vuittonkou.

Prosím Vás, než příště něco tak hloupého napíšete, podívejte se co ten LV vlastně dělá a bude Vám jasno odkud autor téhle hrůzy čerpal inspiraci.
Panenko skákavá ty to vidíš! :)))

gulietta  12.06.12 19:46

@RenaLange, keď oná ta pravá Vuittonka má tak nevkusnú cenu. :-)

Coraline
1980 příspěvků 12.06.12 19:58

Já nevím, za ty peníze se obávám, že to bude kus nehoráznýho vikslajvantu. Ale zase vás to nebude muset pak tolik mrzet ty tři stovky.

viktorka_od splavu
7437 příspěvků 12.06.12 20:13

@pammahone: v nouzi bych to brala, pokud Vám jinak sedí a nebudete ji nosit do společnosti, kde by budila nežádoucí pozornost (nevím čeho nebo jestli je to fejk, ale nekvalitně vypadá). ve společnosti podobných se ale jistě ztratí.
vuittonku hodně kvalitní fake jsem dostala darem, ale i kdyby to byl originál, nevzala bych si ji ani za nic. protože k tomu nemám další odpovídající věci. není vhodný ze sebe dělat co nejsem.

Ema_SN
148 příspěvků 12.06.12 20:25

Za mňa - keď už šunt, tak by som si ho kúpila radšej od Vietnamcov, kde sa dá obzrieť šitie a materiál ohmatať a očuchať. Áno očuchať :-) Tá umelina zvykne dosť smrdieť.

Cinkitoo  12.06.12 20:32

V Tescu teď mají krásné kožené větší kabelky, béžová, červená, zelená, kůže, 999 Kč. I kdyby to byla kůže rozemletá a vylisovaná, pořád to nebude fejk. A voní.

Ema_SN
148 příspěvků 12.06.12 20:38

@Cinkitoo Je to pomletá a zlisovaná koža - genuine leather. Ale pekné sú :-)

Sibyla
2639 příspěvků 12.06.12 20:40

@Ema_SN Přesně tak, očichat!!! Miluji vůni nové kabelky - kožené ovšem. Ale do některých obchodů nemá ani cenu strkat nos - hned smrad prozradí, že je to asijský šunt.

RenaLange  12.06.12 20:55

@Ema_SN
No tak jestli to není lepší řešení?
I v Reserved, HM nebo Orsay vídám za výlohou různé tašky a taštičky, levné a určitě hezčí.
Chápu že každý nemůže nebo nechce dát peníze za drahou značku, ale kritizovat originál jako " nevkusný " a přitom si chtít koupit jeho ubohou mizernou kopii, to mi přijde prapodivné a přinejmenším směšné.

D.C.M  12.06.12 21:02

Na šmejd je ta kabelka stále dost drahá. Zajímavější jsem viděla v Deichmannu a v akci i levnější a můžu si je osahat.

Cinkitoo a Ema: Taky jsem na ty Tesco kabelky koukala. Barvy hezké. Střih není špatný, ale pak jsem podívala na ten materiál…

pammahone  12.06.12 21:12

Díky za reakce. To RenaLange: Kritizovala jsem LV tohoto a podobného typu Jak jsem říkala, vyznám se v tom velmi povrchně a přiznám se, že mě nenapadlo, že mnou zmiňovaná napodobenina je zrovna LV. Takže se kaju. Je mi samozřejmě jasné, že tohle v bleděmodrém (bohužel možná opravdu i v téhle barvě) najdu na každém stánku na tržnici, nicméně z toho Aukra to byl víceméně příklad toho, co potřebuju. Prostornou kabelku, do které se něco vejde, která nebude přeplácaná (což většina, i těch ze zmiňovaných řetězců, je), rozumně barevná a má aspoň nějaký tvar. Jestli si myslíte, že se hodlám nadnášet po městě a tvářit se, že jsme strašně cool s fake kabelkou… no, nehodlám. Jen potřebuju překlenout období dvou tří měsíců, než budu mít pár korun stranou na neco lepšího.

MP Barbucha
3716 příspěvků 12.06.12 21:16

čirá a ryzí kvalita a krása http://www.louisvuitton.co.uk/front/#…
http://www.louisvuitton.co.uk/front/#…

Dotaz kupuju si šunt za 300,– a tu nevkusnou vitónku bych stejně nechtěla, to je opravdu vtipné. Ale snad to tak nebylo myšleno, jen blbě napsáno…doufajme. Zní to jako kyselé hrozny trochu.
Já v takové situaci bych si koupila látkovou, která si na nic nehraje. Pokud už koženkovou, tak očichat.

pammahone  12.06.12 21:21

Ok, tak to asi zrušíme.
Achjo. O žádné kyselé hrozny se nejedná. Viz příspěvek výše. Ještě jednou díky za reakce, myslím, že už mám jasno.

MP Barbucha
3716 příspěvků 12.06.12 21:30

@pammahone sorry, příspěvek jsem četla až po odeslání mého příspěvku, kochala jsem se kabelkami.

eveK
333 příspěvků 12.06.12 21:47

No, já jsem si před časem objednala úchvatnou kabelku za 1000 korun z Aukra. Na fotkách luxus a přišel aušus z Polska, ze kterého lezou nitě a praskla karabinka. Takže bych byla s tím Aukrem opatrná. Jinak co se týče značkových kabelek, tak nejsem ochotná si odtrhávat od úst ve jménu LV, ale kdybych jí dostala darem, nezlobila bych se :-)

D.C.M  12.06.12 21:55

EveK: Taky bych se nezlobila dostat LV darem. Ale osobně se mi víc líbí ty kabelky, které už na dálku nekřičí LV (nemají ten jejich specifický vzorek).

viktorka_od splavu
7437 příspěvků 12.06.12 22:35

@D. C.M: dokázala byste ji nosit s grácíí? ladily by Vám k tomu ostatní části oděvu? máte celý outfit z podobně drahých kousků?

D.C.M  12.06.12 22:51

Viktorka: Proč bych ji měla nosit? Měla bych jí doma na koukání pro radost.

MP Barbucha
3716 příspěvků 12.06.12 22:56

Kdybych vuittónku dostala, tak ji nosím k elegantnějšímu oblečení, byť je třeba ze Zary. Pokud by se mi nelíbila a měla bych pocit, že mi nesedí, tak bych ji střelila a koupila si něco podle sebe:-)

viktorka_od splavu
7437 příspěvků 12.06.12 23:01
@D.C.M píše:
Viktorka: Proč bych ji měla nosit? Měla bych jí doma na koukání pro radost.

jo tak to mě nenapadlo:-)

miichalka
78 příspěvků 12.06.12 23:04

Nekupujte tu kabelku přes net! Polezou z toho nitě, materiál popraská, fotka může mít jinou barvu než ve skutečnosti…
Počkjete si den, dva - všude začnou slevy - minimálně v Camaieu začínají už 13. v Promodu o týden déle, a myslím, že v osttaních obchodech v podobných termínech. Zajděte do klasického obchodu, v prvních dnech slev tam kabelky mít budou, a když vám z ní začnou lézt nitě, začne se trhat materiál, nebo podobně, pořád máte dva roky na to, jim to jít reklamovat.

Sibyla
2639 příspěvků 12.06.12 23:38

Když mně se vuittonka s monogramy prostě nelíbí. Nelíbí se mi ten nápad, být posetá logy, a nelíbí se mi esteticky. Jo, birkinku bych si darovat nechala a nosila ji, nebo kelly-bag, ale vuittonnku, prosím, milionářští ctitelé, tu mi nedávejte - leda koženou.

Atlacoya
2146 příspěvků 13.06.12 02:08

Osviťte neznalce, v čem je genuine leather špatná? Dostala jsem k Vánocům kabelku právě z tohoto materiálu z Reserved, mám ji už 4 roky, používám ji celkem intenzivně a vypadá pořád stejně. Není odřená, poškrábaná ani jiank ošuntělá.

Katka2305  13.06.12 05:56

Pammahone: Jestli máte v okolí second handy, šla bych se podívat i tam. Jste-li z Prahy, můžu na kabelky doporučit Los Hadros v Lidické, Praha 5. Některé kabelky v Orsay jsou vcelku za rozumnou cenu a nepřeplácané.

Co se týká rozběhnuvší se diskuse o LV: Já jsem z kontextu pochopila diskutovanou větu zadavatelky tak, že právě bude radši nosit koženkovou noname kabelku než fejk LV. Proto se taky ptala, zda v tom někdo nepozná kopii.

No a můj názor na LV: Kdyby mi dal od nich někdo kožený kufr jednoduchého designu, používala bych ho, a jak ráda. Ale kabelky s logy jsou jednak tak zdiskreditované, jednak se mi ani moc nelíbí, že bych takovou kabelku asi opravdu nenosila. Mám ráda jednobarevné jednoduché, LV takové taky dělá (jen se tolik nekopírují, protože z toho na první pohled neřve, že je to LV), tak takovou bych taktéž brala.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit