Nová práce - z džínů do kostýmku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Indi_Anna
17 příspěvků 27.04.12 19:47
Nová práce - z džínů do kostýmku

Milé čtenářky i autorko Módního pekla,

právě jsem nastoupila na novou pracovní pozici - z bohémského prostředí reklamky tak najednou postupuji na ředitelskou pozici, kde je přísný dess code - šaty, kostýmky, halenky, lze kalhoty a sako, ale nikoli trička, už vůbec ne džíny nebo jiná „street móda“.

Potřebuju poradit, jak relativně levně, ale kvalitně pořídit nový šatník na cca první dva měsíce (pak už budu mít výplatu, ze které si budu moci pořídit další kousky a rozšířit si šatník, botník i kabelkovník na léto a podzim, později i na zimu).

Jaké obchody, značky byste doporučily, případně jaké kousky bych měla mít v šatníku?
Poprosím jen obchody v Praze, žádné e-shopy, mám lehce nestandardní postavu a vše si musím zkusit(jsem malá, trochu při těle, krátké nohy).

Nyní předpokládám útratu do 10.000 - 15.000 Kč. Do této částky by se mělo vejít vše potřebné na cca květen - červen/červenec.

Mám již zakoupeno:

• 1 x černé kožené lodičky + černá kožená kabelka (menší)
  • 1 x hnědé kožené lodičky + hnědá kožená kabelka (větší)

Mám nějaké kalhoty i saka, jeden kalhotový kostým - vše z Nextu. Sukně zatím žádné, ale plánuji si pořídit, z košil mám kvalitní jen jednu, těch levných z HM/CA/FF „k džínám“ mám spoustu, ale ty nosit asi už na této nové pozici nemůžu (jen výjimečně).

Tak, teď baby raďte.
Co si musím koupit? Uvažuju o šatičkách z Promodu (polozavinovačky na kolena), nějaké veselé lodičky, barevnou kabelku apod…
Hodí se vůbec Promod? Není to moc „laciné“? Je lepší Next? Nebo musím zajít do Pietro Filipi (nyní je to na mě ještě relativně drahé)?

Jsem mladá (30), ale pozice je vysoká a na mezinárodní úrovni. Tedy musím chodit kvalitně, vkusně, slušně… ale nechci bílou košili a černý kostým. Chci i dál chodit vesele a v barvách.

Poradíte prosím?

Děkuji

Anna

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Ems
1482 příspěvků 27.04.12 20:19
Jen krátce

Jsem sice mladá studentka, ale kvůli účasti na mnoha akci s nutnosti dodržovat dress code už se v mém šatníku objevuje oblečení které se nebojím nosit ani do divadla.

Mě přijde vhodné i H&M občas tam najdeš opravdu slušné věci, Promod je skvělý ale dle mého vždy velmi malý výběr. Jinak můžu doporučit Orsay (nejlepší je ten v Šestce protože tam moc lidi nechodí a není to tudíž tolik probrané)

Pietro Filipi mi přijde opravdu cenově přemrštěné (zvláště jako chudé studentce :D) ale asi je vhodné mít jeden kvalitnější kostýmek.

Kousek který se bude vždycky hodit je černé sako, to bych si být tebou pokud na to máš finanční dispozice koupila dražší a kvalitní. Můžeš ho totiž kombinovat s barevnýma věcma, a je to něco co nikdy nevyjde z mody.
Zbytek bych klidně koupila levnější ale třeba trochu víc toho ať mužeš barevně kombinovat a být barevná ! :-)

KinderKucheKirche
252 příspěvků 27.04.12 21:23

Zkusila bych i Tatuum, přijde mi, že se trochu barvami i střihy vymykajíz produkce ostatních řetězců, takže na mě působí „dražším“ dojmem.

continuity
5851 příspěvků 27.04.12 21:27

osobne bych se vykaslala na barevne lodicky a kabelky. kvalita stoji docela dost penez (nekvalita vypada lacine) podle mne to prisnemu dres kodu moc neodpovida.

kdyz chces chodit barevne oblecena, sla bych do barevnych halenek, satku, brozi a dalsich doplnku. drz se spis pravidla, ze radsi par kvalitnich kousku v zakladnich barvach. ty se daji dobre kombinovat. na ty dva mesice ti staci jedna barevna linie, pak uvidis. nepises jake barvy, ale jako zaklad na leto bych videla jeden kostymek (nebo komplet sako + kalhoty/sukne) v tmavsich barvach a jeden ve svetlejsich.

to cele pak to doplnit klido levnejsimi halenkami. v kvalitnim kostymku vypada dobre i levnejsi bavlnena nebo smesova kosile, halenka, ale kdyz z kostymu trci nite a levny material na vsechny strany, tak to uz nic nezachrani.

temi halenkami a treba satky taky muzes zakladni kusy satniku dobre obmenovat a vybec nevadi, ze mas kostymky treba jenom dva.

dal bych vahala nad saty. a koupi radsi poodlozila, jestli si nebyla predtim privykla suknim. az budes mit dost penez, budiz, ale do te doby bych investovala do zarucenych veci, ktere proste vyuzijes.

taky pocitej, ze neni business den jako business den. nekdy se hodi obleceni i v tom tmavem kostymu a halence a nekdy si muzes dovolit vice odvahy. totiz, tmave obleceni s kontrasty pusobi kompetentne a velice to pomaha pri jednanich (hlavne pokus je ti 30). kdyz nabehnes v pudrove sukni, ruzovem svetriku a sedivem sacku, sice budes k zulibani, ale budes hrat oslabovku hned od zacatku.

Indi_Anna
17 příspěvků 27.04.12 22:24

Moc děkuju! Přesně tohle jsem potřebovala slyšet (číst).

Je rozhodnuto:

• 2 x kvalitní kostým (sako, kalhoty, sukně) + klidně levnější blůzky, košile, trička, nějaké šátečky… a barvy doladí korále a náušnice (ty si sama dělám, tak nemám nouzi).
  • Zaběhnu do Tatuum (tatuua? - skoňování…)
  • Vyberu kvalitní černé sako
  • Barevné lodičky, kabelky + šaty zatím ze seznamu škrtám.

Skvělá je rada i od Continuity - tmavé oblečení + kontrasty (bych si jinak - já blbka - taky mohla koupit jeden kostým růžovej a druhej béžovej… a to by bylo jedno velké Uuppss)

Dívky a dámy, ještě jednou moc děkuju. Doufám, že si brzy na nový styl zvyknu.

Anna

Sibyla
2639 příspěvků 28.04.12 00:43

Držím palce. Taky jsem pro nepořizovat garderobu naráz, ono to postupně vyroste. Nejsem si jistá, jestli vlastnoruční náušnice obstojí, záleží na materiálu: kov ano, Fimo ne! Minimalismem nic nezkazíte, barvy můžete přidávat postupně.

Linie
1704 příspěvků 28.04.12 07:14

Doporučuji navštívit obchod 1-2-3 ve Vodičkově ulici, je to francouzská móda, kvalitní materiál i zpracování a na oblečení je vidět, že není levné, z řetězců.http://www­.1-2-3.be/cz/home.php
Dále Van Graaf, ve slevách /mají nějaké stále/ se dá vybrat a Peek Cloppenburg.

Skrolew  28.04.12 09:13

Košile a halenky určitě Van Graaf.

ZetKa
289 příspěvků 28.04.12 10:05

Nevím, jestli to mezi radami typu 1-2-3 obstojí, ale já bych zkusila zaběhnout i do Marks&Spencer potažmo Debenhams hned naproti na Václaváku. Business módu mají ve velkém rozpětí a dá se vybrat jak levné, tak i kvalitnější a dražší…

Azara  28.04.12 12:06

Skus ten Marks and Spencer, Debensham, Chantal, Mango, Peek and Cloppenburg. Zostavu satnika najdes aj tu: http://www.vizazista.sk/…-satnik.html

taisao
68 příspěvků 28.04.12 12:51

Ještě bych doporučila Massimo Dutti /pobočka na Pankráci v Arkádách/, mám od nich sako a kalhoty, pěkné, kvalitní provedení, 100% vlna a spokojenost:).

http://www.massimodutti.com/…6518/Blazers

GreatSusan  28.04.12 13:20

s obchody sice neporadim (jako ne Prazak), s ostatnima radama taky souhlasim, jeste bych doplnila vlastni zkusenost - kupovala jsem tez vic veci najednou a kdyz mi napr. kosile dobre sedela, tak jsem ji koupila hned nekolikrat. Teoreticky je to sice hezke, prakticky mate potom Vy i Vase okoli dojem, ze chodite porad v tom samem, tj. kdybych mela nakupovat znova, tak bych koupila stejny strih, ale v ruznych barvach.
Vyborne, i kdyz ne zrovna levne kosile, dela Eterna a Van Laack. Na zacatek tam nemusite koupit vsechno, ale mozna ze by treba jedna, evidentne draha a kvalitni kosile, neskodila - urcite Vas postihne nejaka dulezita schuzka, kde se bude hodit vypadat „dulezite“.
Hodne stesti pri reditelovani!

slecnalucka  28.04.12 14:28
typ na obchod

já doporučuji zaru sna dmě za ní ostatní pekelncice nezabijí ale já ji miluji :D

gulietta  28.04.12 14:35

@slecnalucka ZARA na kvalitní business módu?

slecnalucka  28.04.12 14:38

na ty levnější kousky jako svršky a doplňky…

Sibyla
2639 příspěvků 29.04.12 16:22

A co takhle kostým Christian Dior? Za 1490?
http://moda.aukro.cz/…5364671.html

Indi_Anna
17 příspěvků 29.04.12 22:43

Ještě jednou všem moc děkuju za rady a inspirace (jen ten Dior výše neprojde - není to vůbec můj vkus, ale i tak děkuju).
Zítra vyrážím do Fashion Arena , kde snad něco najdu a zakoupím.
 Anna

Linie
1704 příspěvků 29.04.12 22:49

My jsme vás ale posílaly na Václavák! Tam najdete Van Graaf, 1-2-3, ev. Marks-Spencer a Debenhams. Ve Fashion Areně jsou jen ty levné a méně kvalitní značky…

Ems
1482 příspěvků 29.04.12 23:07

Fashion arena neni špatná, jen je to „zbytkáč“ občas se tam najdou dobré věci, ale člověk se tím musí prohrabat. Slušné je tam třeba Mango…

Indi_Anna
17 příspěvků 29.04.12 23:30

Tak dobře - zkusím probrabat hrabárnu ve Štěrboholích, ale nebudu kupovat nic nekvalitního. Je tam Next (ten miluju - hrozně mi sedí jejich střihy). A z dražších značek pak Mexx, Pietro Filipi, Sarar, Lisca, Benetton, Gant, Geox - tam něco být musí. A v úterý si skočím na Václavák :)

slecnalucka  30.04.12 09:37
kvalita

jak si stojí ohledně kvality mango podle vás prosím? podle mě je to stejné jako již zmiňovaná zara.

Ems
1482 příspěvků 30.04.12 09:52

Já nikdy problémy ať už s kabelkami, či oblečením z Manga neměla, naopak i věci které mám x let staré jsou stále v pořádku…
I kdyby ne tak tím „slušné“ bylo spíše míněno to, že není příliš rozebrané.

Linie
1704 příspěvků 30.04.12 10:11

Pokud jde někdo na vrcholnou pozici v mezinárodní firmě, tak by měl volit oblečení podle toho. V Čechách je možná Mango a Zara /Next atd./ super firma, ale bohužel ve srovnání se světem to tak není. Dámy v těch firmách ho brzy prokouknou. Můžete to nazvat snobismem, ale je to tak.

slecnalucka  30.04.12 10:16
kombinace

to máte asi pravdu… já ale spíše myslela v těchto obchodech nakupovat třeba nějaké doplňky, košile… když to dáte dohromady s nějakým kvalitním, luxusním kostýmkem tak to vůbec nevadí nebo ano? přeci jen jsem mladá a tak v těhle věcech nemám úpln ějasno taže budu ráda za ponaučení a radu děkuji moc :)

continuity_neprihlasena  02.05.12 21:48

Linie: mluvime stale o tom, jak poridit uvodni satnik s omezenym rozpoctem?

jestli pak tazatelka bude v baraku dele, uz to predpokladam nejak udela - uvidi, jak chodi oblekane „kolegyne“ na jeji pozici.

jinak jde uniknout tomuto znackovemu snobizmu - nechat si sit u dobre svadleny na miru. a dle meho toho je stale lepsi dobre sedici Mark 'n Spencer, nez nesedici Max Mara, jenom proto, ze je to znacka.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit