Nové šaty na ples

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

julkajulcao
18 příspěvků 25.01.13 17:53
Nové šaty na ples

Dobrý den, je mi 23 a vlastním červené plesové šaty, které jsem si sice v době koupi na maturitní ples zamilovala, ale teď jsem na rozpacích, zda je můžu stále nosit. Nejsem si jistá, jestli jsou na běžný ples vhodné, případně jestli bych na sobě neměla mít už něco kapku „dospělejšího“.
Posílám obrázek, kde jsou šaty na modelce příslušného salonu.
 http://www.verino.cz/…olovou-sukni

Reakce:

kappa  25.01.13 21:32

Pravdepodobne z nich nikto neodpadne, ake su krasne, uzasne a sofistikovane, ale aj na klasicky ples budu podla mna vhodne.

queenmargot
1106 příspěvků 25.01.13 21:34

Na ples v nich klidně můžete, už bylo hůř s návrhama v poradně. Osobně bych tolik peněz za umělinu nedala. To byl vlastně důvod proč jsem si své plesové nechala šít.

CandyKendall
1164 příspěvků 25.01.13 21:42

Taky bych se jich nebála - je to takové, že to nenadchne ani neurazí, ale nevidím důvod, proč by nebyly vhodné na ples. Nicméně doufám, že Vám sedí lépe než modelce. Ta totiž vypadá, že jí každou chvíli spadnou :)

julkajulcao
18 příspěvků 26.01.13 10:26

Moc díky,
mám sice v plánu šaty co nejdříve prodat, ale do plesu bych to nestihla a na nové ted nejsou úplně penízky. Vlastně ani nechápu kam se poděl můj vkus, když jsem si je v 18 kupovala. Nikdy jsem neměla ráda princeznovské šlehačky, ale dneska mám pocit že jsem tenkrát k tomu neměla až tak daleko…
mimochodem netušíte, kolik dnes vyjde takové šití plesových šatů u švadleny z nějakého příjemného materiálu? a jak moc musí člověk přijít s propracovaným návrhem, poradí mu kdyžtak, co se k němu hodí a co ne?

Linie
1700 příspěvků 26.01.13 11:34

Šaty nejsou špatné. Můžete je vylepšit živou květinou připnutou na živůtek a druhou do vlasů. Zkuste si to doma před plesem, je to jednoduché, levné a velmi působivé.

julkajulcao
18 příspěvků 26.01.13 16:51

A jaká květina a jaké barvy by podle vás byla nejlepší? Mám strach aby to nebyl zase takový ten kýč, i když to jsou ty šaty už samy o sobě. Červená růže? Smetanová růže? K šatům nosím jednoduché perličky do uší a jednu na krk, tak třeba by se to hodilo.

Josefka
346 příspěvků 26.01.13 19:40

A jaké botky a kabelku?

julkajulcao
18 příspěvků 26.01.13 19:51

No bud by mohla být černá kabelka a černé boty, nebo taková bílá až perletová kabelka a boty téže barvy, ještě mám teda profesionální taneční kožené pletové barvy, ale ty nemusím mít nutně.

Linie
1700 příspěvků 26.01.13 21:59

Zvolila bych smetanovou růži, možná do vlasů 2-3 květy hodně rozvité. Nejlepší, když si to dopředu zkusíte. Učešte se tak, jak budete na plese a vyzkoušejte si umístění květiny.

kappa  26.01.13 22:27

Otazka na doplnky k satam je aj v poradni, kde som pisala toto

za mna teda doplnky nejakej v kombinacii s cervenou neokukanej farby – ocelova, tmavofialova, tmavozelena – mozno nieco jemne metalicke(ak to nebude vyzerat lacno). co sa tyka doplnkov, asi nieco jednoduche, ja by som sla do jednoduchich tiffany sperkov ako toto alebo toto (namiesto tych „paciciek“ radsej nejaky polodrahokam)

a ak netrvate na satach az po zem, mozno by som porozmyslala o odstraneni tej tylovej spodnicky (a mozno aj o nejakom slusnom razporku na boku)

julkajulcao
18 příspěvků 27.01.13 12:13

Jelikož do rad nemůžu psát příspěvek, protože jsem radu sama položila. Tak to napíši sem.
Je sice hezké a nejraděj bych to i sama udělala, pořídit si úplně nové šaty, protože co bylo možná fajn na maturáku před pár lety, se ted už nehodí. Ale tenkrát jsem ty šaty dostala s tím, že už je budu mít na plesy skoro až do smrti. Nejvím, kolik z vás bylo ve svých 17, 18 natolik zasvědceno do módy, aby vědělo, že za pár let už nositelné nebudou a nakolik má středoškolačka vytříbený vkus a hlavně znalosti, co se týče kvality materiálů. Sama jsem začínala šít až na vysoké a po složení látek se pídit až nedávno. Krom toho, tenkrát byly i ty opravdu lepší obchody plné umělotiny. Což mě ale neomlouvá.

Jelikož jsem ale „chudá studentka“, co se musí sama živit, nemůžu si prostě dovolit nové šaty, i kdybych si je sama ušila, už i látka je prostě drahá. Takže jsem chtěla spíš radu, co udělat se současnými šaty a doplňky, aby to nebylo úplné faux-pais a nemusela se za svůj oděv stydět a cítila se v něm alespon trochu pěkně a dobře.

Jinak ta tylová spodnička - tyl je našitý jen asi na spodních 10 cm sukně, která je podšívkou pro tu horní a ten jsem ustřihla hned, jak jsem šaty dostala, protože se mi nelíbil, takže už nekouká. Slečně modelce na obrázku jsou sice poněkud velké, ale já si je tenrát koupila tak, aby mi byly akorát - nikde nic nepřetékalo ale ani nechybělo a nepadalo, prsa mám oproti modelce celkem dost větší, takže tam není odstávající prázdno.

julkajulcao
18 příspěvků 27.01.13 12:16

A ted mě napadá, kdyby se některé z vás chtělo ten příspěvěk zkopírovat a dát do rad, já ho tam dát nemůžu… děkuju

llolla
2102 příspěvků 27.01.13 12:40

@julkajulcao
No, pokud tam není dole ten tylovej cancour a korzet vám sedí, tak nevidím důvod, proč byste je nemohla nosit- zvlášť, když na jiné nemáte. Udělala bych si na hlavě nějaký sofistikovaný drdol a hlavně bych se vyhnula levným bižuteriím.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit