Nový šatník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

catarina89
5 příspěvků 11.06.13 08:11
Nový šatník

Mám na Vás, milé slečny, obrovskou prosbu.
Téma jsem dávala do ""peklo radí", ale slečny mě spíše odkázaly na diskusi. A také připisovaly, že jsem nezmínila věk, postavu atd. Proto napravuji a dávám dotaz zde.
S novým partnerem se mi objevil jistý problém. On je vcelku významně postavený muž. Občas se objeví v novinách, ve své oblasti působení je celkem známý. Podle toho také vypadá jeho šatník. Mnoho obleků, přes 50 kousků košil, oblečení samých lukrativních značek. Hugo Boss, Armani, Versace, Mustang, Calvin Klein, Zara a spousty dalších. A můj šatník ani zdaleka takové kousky neobsahuje. A ráda bych vedle něj vypadala, jak se sluší a patří. Ale bohužel má peněženka není natolik naditá, aby se mi to mohlo podařit. Od něj si nechci nechávat nic kupovat. A proto Vás žádám o rady a tipy. Kde nakoupit, ne moc draho, nějaké kousky, abych se vedle něj cítila tak jak bych chtěla:)
Děkuji za každou radu a pomoc. Nejlépe však bych byla, kdyby jste radily spíše nákupy po ČR. Do ciziny to moc nevidím a přes internet raději ne, stává se mi, že mi oblečení moc nesedí.

Je mi 24 let, zatím stále studující.
Postavu mám vcelku normální. Při výšce 172 cm mám 59 kilo, ale malá prsa:))
Mám dlouhé hnědé vlasy, modré oči.

Co se týče oblečení, nebráním se ničemu. Barvy mám ráda - bílá, černá, béžová, šedá, červená, tmavě modrá, hnědá. Občas mám nějaký kousek ve výrazných barvách - hořčicově žlutá, tyrkysová, růžová.

Děkuji za každou reakci:)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

Betty J.
2031 příspěvků 11.06.13 09:16

Doporučila bych Vám sehnat šikovnou švadlenu, pokud nechcete hledat moc dlouho, pak zakázkové krejčovství s delší tradicí a dobrými referencemi. Oblečení budete mít ušité na míru, a to je mnohem víc, než co Vám může nabídnout sebedražší obchod s konfekcí.
A přestože píšete, že nestojíte o to, aby Vám přítel cokoli kupoval, nebraňte mu, pokud se rozhodne Vám při nějaké příležitosti věnovat dárek - vhodná kabelka, hedvábný šátek nebo něco podobného na doplnění šatníku přece potěší každou z nás.

Gräfin
2634 příspěvků 11.06.13 09:19

@catarina89 doporučila bych vám přečíst si příspěvky od @chinin Několikrát tady diskuse o budování šatníku pomohla a to co píše @chinin opravdu funguje.

51katka15
2 příspěvky 11.06.13 11:06

Přesně, jak píše Grafin! :-)

DonChichot  11.06.13 11:12

Já vím, že se asi opakuji, ale navrhuji navštívit Pietro Filipi, teď budou slevy, oni vám něco vyberou.

Zebra33
2038 příspěvků 11.06.13 11:26

Ted to asi vyzni jako ze jsem zlatokopka, ale pokud pujde treba o nejakou vyznamnejsi prilezitost (napr. kde se bude ocekavat pritomnost medii), tak bych se nebranila tomu, abyste neco vybrala spolecne s pritelem a on to zaplatil. Pisete, ze jste studentka, takze si myslim, ze on nemuze ocekavat, ze budete mit adekvatne vybaveny satnik, pripadne sama dostatek penez na jeho dovybaveni prislusnymi kousky. Myslim, ze pokud mu na vas zalezi, bude sam chtit, abyste se pri podobnych prilezitostech citila dobre. Co se obleceni na bezne noseni tyce, sla bych do nadcasovych, kvalitnich, navzajem dobre kombinovatelnych kousku. Tech nemusite mit tolik, takze to vase vlastni penezenka unese.

přez-dívka  11.06.13 11:39

@Gräfin Vzpomněla byste si prosím, jaká diskuze to byla? Když dám hledat „šatník“, vyjede jich celá stránka…

Gräfin
2634 příspěvků 11.06.13 11:45

Určitě je něco v CJMDNS a taky tu bylo téma o budování šatníku pro čtyřicetiletou (nelekejte se, většina rad je univerzální). Možná se najde něco i v barevné typologii (nejsem si zcela jistá).

Taky si vzpomínám, že některé příspěvky @chinin kopírovala z jedné diskuse do druhé. Pokud je máš někde uložené, mohla bys je vložit i sem?

přez-dívka  11.06.13 11:56

@Gräfin Díky, podívám se!
A možná by bylo lepší, než vkládat rady sem, kde po čase zas zapadnou, založit vlákno „Chinin radí“ (myšleno zcela vážně). :-)

Gräfin
2634 příspěvků 11.06.13 12:00

@přez-dívka to záleží na ní :)

Garfie
4452 příspěvků 11.06.13 13:02

@přez-dívka Zkuste k @chinin na profil a „diskusní příspěvky“, vyjedou vám všechny, tuším se tam dá zadat i vyhledávací hes­lo…

Alizon
1233 příspěvků 11.06.13 13:15

Co je to ne moc draho? Nahore zminujete ze pritel ma obleceni od lukrativnich znacek jako Armani a Versace a potom tam do toho prileti Zara. Pokud je pro vas i Zara brana jako lukrativni a draha znacka, tak to bude horsi, tam je treba rada ohledne svadleny na nic, protoze uz vidim studentku pro kterou je draha i Zara jak jde ke svadlene a necha tam za saty X tisic.
Taky nespecifikujete s jakymi kousky chcete poradit - tedy vypadat k svetu jen kdyz s nim jdete do spolecnosti nebo chcete kompletne prekopat cely satnik a hledate i obleceni na volny cas?
Chcete pusobit „luxusne elegantne“ nebo chcete vypadat sice dobre ale mit spise „mladistvy, sprotovne elegantni styl“?
Kazda vam tu muzeme dat tipy na sve oblibene obchody, ale stejne to muze byt uplne mimo.
Uprimne receno, s trochou behani po obchodech a stastnou rukou se daji sehnat kousky ktere nebudou na dalku kricet „ja jsem laciny smejd“ i v tech nejobycejnejsich obchodech, ale musi se to umet.
Mam veci treba z HM (ano na vesacich vyselo 99 hruz a potom jeden pekny kus), nosim je normalne do prace na jednani, ze je to sako za par stovek na nem poznat neni. Oproti tomu ma veci od drahych znacek a stejne se mi nakonec vic libi/vic mi slusi/manzel mi chvali/znami mi chvali saty treba z Promodu. Je to proste kus od kusu.

kappa  11.06.13 13:18

Este je celkom podstatne, na ake prilezitosti ma byt to oblecenie (konferencie, plesy, vernisaze, koncerty, tlacove konferencie, vystupovanie v televizii?) a ake ma zhruba partner pole posobnosti (diplomacia, kultura, politika, umenie, veda?)

Druha a podstatna vec je to, aky je strop pre jednotlive kusy oblecenia(vazne si nemyslim, ze bezna studentka ma na to, aby sa nechala kompletne obliect v Pietro Filipi alebo u krajcirky ako bolo navrhovane).

Kazdopadne je mozne, ze sa krajcirke nevyhnete (v tom pripade precitat si tuto diskusiu) , pretoze pri 172 cm a 59 kilo s mensimi prsiami, co moze byt velkost xs-s, je ponuka „lepsieho“ oblecenia znacne obmedzena, mnohe veci sa siju az od velkosti 36.

Alizon
1233 příspěvků 11.06.13 13:22

Jinak - koupit nejdriv opravdu ty zakladni kusy, jednoduche, nadcasove, barevne kombinovatelne prakticky se vsim:) coz bude chtit hodne casu, behani a zkouseni. Je tu urcite vic diskusi kde se rozebiraji zakladni kousky satniku, byla tu diskuse Z dzinu do kostymku, Zaklady satniku a podobne. Taky muzu jenom odkazat na rady Chinin.
Pokud jde o konkretni znacky, opravdu by se hodila informace co je to „ne moc draho“, napr. kolik jste ochotna dat za halenku, saty atd, at mame nejakou predstavu (napr. „saty chci do 1500Kc“) a neposilame vas do 1,2,3, coz sice neni Versace, ale saty tam porad stoji okolo 100 euro.

Alizon
1233 příspěvků 11.06.13 13:24

@kappa
Presne tak, kdyby me jako studentku s omezenym rozpoctem nekdo poslal k Pietro Filipi nebo ke svadlene, tak se tam tak prijdu podivat, pozdravim a zase odchazim.

Betty J.
2031 příspěvků 11.06.13 13:41

@Alizon: samozřejmě jsem neměla na mysli, že se @catarina89 nechá u švadleny obšít od hlavy k patě, spíš jako to, že se jedná o možnost postupného budování základu šatníku pomocí kvalitních a dobře padnoucích kusů. Kromě toho neexistují jen drahá krejčovství, ale i švadleny, které si za šití neúčtují nijak horentní sumy (jen se nedají najít tak snadno jako ty renomované podniky).
Jinak téma „jak být dobře oblečená za babku?“ tu už bylo: http://www.modnipeklo.cz/…-nelze-1543/

Zebra33
2038 příspěvků 11.06.13 14:08

Co ctu modni peklo, tak mam pocit, jestli nejsem nejaka divna, kdyz by me v zivote nenapadlo jit ke svadlene :). To nemyslim nijak zle, jsem presvedcena o tom, ze dobra svadlena je urcite k nezaplaceni, zvlast kdyz nekdo treba nema konfekcni postavu. Jen nejak nevim, co by me melo k navsteve svadleny motivovat. Uz jenom z predstavy, ze bych musela dopredu presne definovat, co vlastne chci a z ceho to chci, jsem otravena (vetsinou zjistim, ze bez neceho nemuzu byt, az kdyz to vidim viset v obchode). Mozna jsem do navstevy svadleny zatim jenom nedozrala :)

Gräfin
2634 příspěvků 11.06.13 14:11

@Zebra33 u švadleny jsem si nechala šít poprvé šaty na maturitní ples, potom kostýmek a několikery kalhoty - jsem vysoká a nakoupit látky a podle jednoho mustru našít kalhoty z různých látek je jednodušší než nakoupit sedící střih v obchodech. Bohužel moje švadlena už ze zdravotních důvodů nešije a zatím jsem se do hledání nové nepustila.

Zebra33
2038 příspěvků 11.06.13 14:22

@Gräfin - kalhoty by bylo asi tak jedine, ty jsem posledne shanela docela dlouho. Ja mam prave docela konfekcni postavu, jen jsem celkem mala, takze kalhoty si musim v 99% zabirat, coz ale zvladnu na stroji v pohode sama. Jinak se omlouvam za lehky offtopic :)

Fretkodlak  11.06.13 14:48

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 12:19

Fretkodlak  11.06.13 14:53

.

queenmargot
1106 příspěvků 11.06.13 15:03

@Fretkodlak : tak to máme nejspíš stejnou kabelku, už nikdy více

moet.de.foret  11.06.13 15:06

Nevím, jestli je to úplně k tématu, ale teď jsem náhodou narazila na moc hezké kalhoty v HaM takové jako kdyby vyšívané. Byla jsem překvapená, vypadají formálně, ale s tou vzorovanou výšivkou (stejná nit jako barva kalhot) vypadaly zajímavě. A vůbec, když se podaří narazit na dobré HaM, které má kvalitně uspořádané oddíly, tak je to sice zázrak, ale i tam se dají sehnat moc hezké věci. Měli tam i saka a košile.
Na druhou stranu, teda jestli je partner takhle vysoko postavený a na očích, tak značky, které jste vyjmenovala mi přijdou jako „navrch huj, vespod fuj“. Jedná se o značky, které mají často šméčkovní věci, a spousta lidí je kupuje jen kvůli jménu. Představovala bych si na tu definici, něco jako Ermenegildo Zegna apod. :D

Fretkodlak  11.06.13 15:14

.

queenmargot
1106 příspěvků 11.06.13 15:17

@Fretkodlak :Já bohužel ano, nyní leží ve skříni a přemýšlím co s ní? Asi ji občas vytáhnu, hodila se tehdy k těm kozačkám, co jsem si koupila (nechtěla jsem černé, uff to byl boj sehnat širší kozačky v jiné než černé barvě, tedy v nějaké hezké hnědé a nezruinovat přitom účet)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit