Nový šatník - jak začít? Co s čím kombinovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Kvetina
11 příspěvků 09.02.12 14:32

Ráda bych změnila šatník.. Teď jsem se teda opravdu asi poprvé zamyslela, jak vlastně chci vystupovat, jak chci vypadat a v čem se cítím nejlépe. Napsala jsem si, i namalovala.. Skříň, která přetékala, jsem pročistila a teda mám pocit, že v ní téměř nic nezbylo. Jsem podnikavá/ aktviní maminka na mateřské..Chěla bych vystupovat elegantně a zároveň ležérně. V angličtině se mi líbí výraz: classy (to je přesně ono)
Co bych měla tedy považovat za základ? Koupila jsem si 1 ) černou sukni 2 ) béžové kalhoty slim střihu z riflového materiálu 3) elegantní kalhoty také slim střihu, tmavě šedé s mírným leskem3) Takže co dál? Sako/blejzr. Černé? Barevné? Pod to tričko? Barevné? Jednobarevné?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Lama_z_Lana  09.02.12 14:50
Na dlouhé zimní večery doporučuji si vyhrát na www.polyvore.com
Jsou to takové up-gradované vystřihovací papírové panenky :)
Já si tam často zkouším různé kombinace ve snaze napodobit svůj šatník a tím zjišťovat, co všechno by se k tomu hodilo. Když to pak vidím konkrétně před sebou, je to lepší než si říct, asi nějaký modrý svetřík, nebo červenou halenku :)
Tak třeba ten odkaz pomůže.

Sekhmet
1918 příspěvků 09.02.12 14:54

Hlasuju pro klasickou bílou halenku košilového střihu. Tou se nedá naprosto nic zkazit. Co se saka týče, doporučuju černé. Šedá i béžová jsou, s prominutím, svině. Jak netrefíte přesný odstín (a ten netrefíte nikdy, pokud to nekoupíte najednou v kostýmku), nebude se vám to hodit k tomu šedému/béžovému, co už máte.
A taky doporučuju tenký „kancelářský“ svetřík v nějaké barvě (přes hlavu nebo propínací), která Vám sluší - modrá, červená, růžová, zelená. Raději bez vzorů a vyhněte se barvám, které tvoří základ Vašeho šatníku (tedy nic šedého, béžového nebo černého).

MP Kvetina
11 příspěvků 09.02.12 15:08

Tak tak poznámka o tom, abych chytla tu správnou barvu k těm kalhotám je přesně ta správná poznámka.. Vezmu tedy černé sako. A co ten kancelářský svetřík? Myslíte přes nějaké tričko? Dlouhý rukáv? A výborná poznámka o té barvě.. Zase bych brala něco béžového a černého..! Vítám každou další radu:) Ještě k diskusi kabelka.. Kdybych si měla vybrat zatím první kabelku. S čím tedy sladit.. Už se tedy neslaďuje s botami, ale s čím tedy? Jakou tedy koupit barvu?

zelitschko  09.02.12 16:16
co jsem pochytila, tak se víceméně ladí na základě toho, že „všechny neutrální barvy se k sobě hodí“ (tudíž i černá s hnědou), ladí se barvy podobné sytosti, ale ne stejné, dál taky by to nejspíš šlo jedna barva v několika odstínech, to asi záleží na nátuře..

Doporučuju sehnat cokoliv vypasovanějšího (stačí náznak pasu), s potiskem - ideálně třeba květovaná halenka nebo něco na ten způsob.

A sako by podle mě mohlo být i hnědé nebo námořnicky modré.

MP Monis
50 příspěvků 09.02.12 16:18

Mimo to, co již bylo napsáno, za jeden ze základů šatníku považuji trenčkot (klasický běžový, šedý či černý) a za nadčasová považuji „námořnická“ trika. V případě, že hlavní základy vašeho šatníku budete ladit do neutrálních barev, doporučuji také barevné hedvábné šátky na oživení. Barva kabelky je strašně osobní záležitost, s tím se těžko radí. Já osobně preferuji různé odstíny hnědé, černých kabelek je všude až až. O barevných je asi lepší uvažovat, když už máte vytvořený nějaký základní kabelkový „arzenál“…

continuity
5851 příspěvků 09.02.12 17:53
mne se tedy v zivote nepovedlo vytvorit satnik, ve kterem by se seda a bezova linie moc prolinaly (nejake triko to jo, ale obecne mam „bezove“ a „cerne“ obleceni.
cerna s bezovou proste ne. a seda s bezovou je este vetsi problem.

hlasuji pro bilou kosilovou halenku to je jednoznacny. co s tim sakem - asi neni neutralni barva, kterou by jste unosila k cerne, sedive i bezove. ale co tak treba sedive pepito - krome te bezove by to slo. nebo svetle sede s prozkem? to by slo k sukni i sedym kalhotam.

ale jestli jste na materske, tak bych s tim sakem poseckala - mam dve a to chodim obcas do prace a unosim je minimalne. kvalitni sako je zaklad satniku a neni dobre to uspechat. nez se najdete, vyradila bych se ve vrskach - ruzne vzorovane, pruhovane topiky se daji sehnat za par kacek a dodaji smrnc. k tomu jeden nebo dva setriky (klido treba jeden neutralni a jeden vyraznejsi - treba cerveny a pro zacatek to je. svetry maji taky tu vyhodu, ze nemusite uplne trefit odstin, co je u sak problem a je problem i s materialem. (kdyz uz kalhoty a sako jsem spis zastance kostymu - je to jednodussi na kombinovani).

myslim si, ze lezerni eleganci je protreba se propracovat - bud od elegance nebo od lezerniho stylu a to chvilicku trva. take doporucuji sekace - pripadne omyly min financne boli, ale clovek si to zkusi.

DanielaS
4603 příspěvků 10.02.12 09:58

Myslim, ze vic classy k vozeni kocarku nez svetriky jsou blejzry. Samozrejme propinaci svetry se hodi, ale blejzr (kratsi, klidne nepodsity, trochu elasticky, at se muzete hybat) vas pozvedne zase trosku vys. Treba z elastickeho kordu nebo mansestru, unosite jak pod kabat, tak na jare a na podzim jako svrchni vrstvu.
Skoro bych se zastala vic halenek na ukor vecnych tricek, to taky dost zvedne celkovy dojem. Samozrejme na bezne noseni nejake praci (zadne hedvabi), vzorovane (spis zaniknou fleky, zname deticky).
Jeden z nejlevnejsich zpusobu, jak dodat smrnc, jsou taky barevne puncochace.

MP Kvetina
11 příspěvků 10.02.12 10:40

Moc děkuji za všechny rady: Mám dotazy: 1) přesně netuším, co je blejzr (pardooon:)). Je to sako? Barevné punčocháče už jsem zakoupila v několika barvách.. ty budou super… Zkoušla jsem černé sako. Vypadalo výborně, ale trochu se bojím takového toho tvrdšího materiálu.. Sice drží tvar, trochu se mačka..Je to 97%bavlna, zbytek elastan..Materiálům vůbec nerozumím.. Ale sluší mi moc.. Nicméně jsem v něm přeci jen trochu stažená.. tak nevím, abych se mu potom nevyhýbala..

1. Ještě si nejsem jistá,jak jsem si koupila ty šedé kalhoty a pak ty béžové.. Mám spíš studené barvy, jestli tedy nemám ty béžové kalhoty vrátit. Budou se mi dobře kombinovat? Jsou skinny, ale sportovní, materiál riflovina..
    MOC DĚKUJI ZA VŠECHNY RADY, V KAŽDÉ JE NĚCO CO POUŽIJU, na mátkou vybírám: námořnické nadčasové tričko, kombinovat syté se sytými barvami apod.. ZA KAŽDOU RADU JSEM VDĚČNÁ. Co tedy doplňky? Korále, šátky?

zelitschko  10.02.12 11:22
blejzr je méně formální sako, viz článek o sportovní eleganci, původně v námořnické modré. Dají se dobře pořídit u marks and spencer, dobrý poměr kvalita/cena. Skinny mám v hořčicové, moje jediné skinny a mám je fakt ráda, nosím je dost často, taky jsou džínovinové, dají se vzít vyloženě sportovně, ale jde si s tím i trochu pohrát a vzít si k nim halenku, korále, pěkně se učesat, vzít boty na podpatku a hned to taky vypadá dobře, zvlášť pro mě, protože jsou mi všechny kalhoty krátké. Doplňky - brala bych věci, do kterých se zamilujete na první pohled a budou mít svou užitnou hodnotu a taky pokud je unosíte - ne všechno vypadá dobře na každém a ne každý se v tom cítí.

Z mého pohledu je dobrá ještě kožená bundička v nějaké neutrální barvě, nebála bych se ani smetanové, rozepnutá vypadá výborně k letním šatům - přitáhne pozornost k pasu a dodá šatům šmrnc.

GreatSusan  10.02.12 11:37

nejlip, kdyz si to vygooglujete (to neni mysleno zle, je to proste nejrychlejsi metoda). Taky bych si nejdriv neco precetla o materialech, treba clanky tady v Pekle.

• souhlas se Zelitschko, namornicky modre sako nebo blejzr je dobra vec a v satniku se neztrati, totez prouzkova tricka, ruzne bretagne natelniky a pod.
    - ruzne kosile panskeho strihu v bile, bledemodre, pudrove ruzove, s jemnymi prouzky se taky vzdy hodi
    - ty bezove kalhoty bych si nechala
    - vypadat classy znamena mimo jine mit bezvadne vlasy a vypadat celkove pestene a fit, to neznamena jen obleceni
    - dost dulezite jsou kvalitni doplnky, drzela bych se spis zpatky a kupovala min, ale kvalitne - tj. jedny lepsi hodinky, ktere zaroven funguji jako sperk a ne levne s hromadou lacine bizuterie, jedny kvalitni nausnice (to neznamena drahe, ale neco co nevypada lacine a ma styl), atd. Co se tyka kabelky, ja bych zacla kvalitni taskou z tmavohnede, spis hrubsi kvalitni kuze (myslim teda tasku na bezny, kazdodenni provoz) - tmavehneda kuze se hodi ke vsemu, dokonce i kdyz mate komplet cerne obleni, tak to ta tmavohneda spis ozivi. Ale to je muj vkus, takze to neberte jako slovo bozi. Plus dobre boty a pasek.
    - Penize bych dala spis do doplnku a saka. To jsou veci, ktere budete mit dele, nez treba tricka, ktera se obmenuji casteji.
    - nekupujte si veci, ve kterych se citite nepohodlne - stejne to pak nebudete nosit.
    - vzhledem k malemu diteti a tim i min casu (aspon myslim), bych si vymyslela nejaky zaklad, ktery lze snadno a rychle obmenovat. Napr. bezove kalhoty, tmavemodry blazer plus ruzne kosile a tricka. Ja osobne mam relativne malo bizuterie a pod., protoze me nebavi ztracet cas rozjimanim, co k cemu. Takze mam jedny napadne (a kvalitni) hodinky, snubni a zasnubni prsten a barevne napadne nausnice z jednoho (praveho) kamene - cele se to hodi ke vsemu a vypada docela sik.
    ted musim dal pracovat :-((

marca
437 příspěvků 10.02.12 11:44

S tou modrou námořnickou bych brzdila. Kvetina nerekla nic o tom jaký je typ. Třeba já v tmavě modré vypadám blbě, takže univerzální barva to určitě není.

Mori  10.02.12 11:48

marca: totéž může platit o černé.

Sekhmet
1918 příspěvků 10.02.12 11:59

Zásadně nesouhlasím s tvrzením Conny, že černá s béžovou se k sobě nehodí. Hodí a jak, jen už obtížně snesou jakoukoli další barvu. A taky bych nedoporučovala na saku šedé pepito - má většinou tendence mít nádech lehce do žluta. A při pohledu z dálky, je to pořád šedá - a když máte šedé kalhoty, bude to na 99% ta blbá šedá. Takže k šedým kalhotám to nepůjde, k béžovým už vůbec ne a k černé sukni to nebude žádná sláva. Pokud jste začátečník, je lepší se vzorům vyhnout, pokud si nejste stoprocentně jistá, že „toto je ono“.
Co se svetříků týče, musím se jich zastat. Samozřejmě sako pozvedne oblečení o úroveň výš, ale jestli máte malé dítě, které vám každou chvíli něco někam kydne, líp se perou ty svetříky, než sako (hodně z nich se musí nechat čistit a věřte mi, jak tam uděláte flek, čistírna ho většinou vyčistit nedokáže).
„Kancelářský“ světřík je přiléhavý svetr nejčastěji s výstřihem do V, který se nosí přes halenku (proto doporučuji koupi bílé halenky košilového střihu) tak, že límeček, manžety a případně spodní cípy halenky koukají ven. Když je tepleji, dá se svetřík nosit na holé tělo. V Camaieu nebo Marks & Spencer jich mají vždycky hromady za ceny kolem čtyř stovek - takže si jich můžete koupit víc a vyřádit se s barvami. Je to sice jen akryl, ale pokud se šatníkem začínáte, na kašmír máte času dost.
Vzorované oblečení má sice výhodu, že se na něm kdejaký flek ztratí, ale už je to fakt trochu látka pro pokročilé.
Co se kabelek týče, souhlasím s Monis, že černých je všude kolem hafo a už hodně dlouho jsem nepotkala černou kabelku, která by se mi líbila. Sama nějakou sháním už několik měsíců. Černá by se mi hodila nejvíc, ale všechny, co jsem viděla, jsou taaaak škaredé..... Vypadá to kolikrát jako laciný pytel, i když je to z kůže a stojí to pět tisíc.
Takže souhlasím s tím, že kabelku spíš béžovou, nebo „slonovou kost“ - pro vás spíš béžovou.
Doplňky jsou ideální když začínáte s colourblockingem. Vzhledem k tomu, že jste začátečnice, doporučuju kupovat „sady“ - naušnice, náhrdelník nebo náramek dohromady. Získáte tak tři věci, které se k sobě hodí (ideální jako doplněk k jednobarevnému oblečení) a zároveň je to použitelné každé zvlášť. Začátečnicím nedoporučuju kombinovat více šperků z různých sad, nemuselo by to dopadnout dobře. Jestli jsou vašimi základními barvami černá, béžová, a šedá, doporučuju tyrkysově modrou, nebo světle růžovou (záleží jaký jste typ, ale nebála bych se ani takové té „dětské růžové“) a k šedé vypadá geniálně zářivě kanárkově žlutá - naprosto ideální jsou pro to takové ty náramky a náhrdelníky z polodrahokamů (tyrkys třeba - může být i barvený křemen) + nebojte se plastů, čím bude vaše oblečení jednobarevnější, tím výraznější barvu si můžete dovolit na doplňcích.

GreatSusan  10.02.12 12:05

souhlas s tema svetrikama do V, je to bezvadna vec, ktera casto zachrani, kdyz se musite obleknout rychle a nemate cas na vymysleni. Brala bych vsechny barvy, ktere Vam slusi.
taktez cerna a bezova, prijde mi to jako kombinace velice elegantni.
mozna by neskodil maly popis - neco jako barva vlasu a pod., abychom mohly byt konkretnejsi…

MP Meri
1323 příspěvků 10.02.12 12:09

Námořnická by měla být v rámci možností univerzální barva pro všechny barevné typy (bráno samozřejmě s rezervou) 

http://www.supervizaz.net/…4%8Das%C5%A5

Sekhmet
1918 příspěvků 10.02.12 12:14

Souhlasím s Meri. Námořnická je univerzální barva, proto se dá obtížně určovat, zda „sluší“, či „nesluší“. Pokud jste hodně bledý typ, budete třeba od hlavy až k patě v námořnické vypadat vyblitě, stejně jako v jakékoli hodně tmavé barvě. A proto nosíme barevné šátky, perly, doplňky. Rozbije to ponurý dojem a hodí do tváře odlesk barvy.

GreatSusan  10.02.12 12:27

taky souhlas s Meri a Sekhmet - namornicky modre sacko je maximalne univerzalni kus obleceni, s trickem nebo kosili nebo tema svetrikama do V ho lze vzit k hodne ruznym barvam kalhot a sukni, i k dzinam.

marca
437 příspěvků 10.02.12 12:28

Dobře, dobře jsem ubitá argumenty, takže mi poradďte :) Koupila jsem si tuniku s proužky modrá, bílá. Výstřih do V. Jsem bílá, vlasy přírodně do rezava. V tunice vypadám mrtvolně bledá, při nákupu to tak nevypadalo :-/ K ní bych dala třeba skinny džíny nebo pouzdrovou černou sukni. Ale co ty doplňky? Zkoušela jsem žlutý šátek kolem krku, jenže je to pořád takový malý kousek a nezdá se mi, že by mi to pomohlo.

Mori  10.02.12 12:35

marca: a nedělá to spíš ta bílá než modrá? Jsem podobný typ a tmavomodrou mít můžu (i když trochu do zelena je lepší). Je fakt, že mám k tomu výrazné tmavohnědé oči - dělá to nečekaně moc, narozdíl od mámy (stejné vlasy+pleť, oči do zelena) můžu nosit i černou a červenou (i když hnědá a oranžová je přecejen lepší). V bílé vypadám divně.
Žlutá mi nepřijde jako to pravé (ale hodnotím to podle sebe, vy to můžete mít jinak), volila bych spíš nějaký teplejší odstín hnědé.

Sekhmet
1918 příspěvků 10.02.12 12:36

Co to nahnat do „námořnicka“ ? Červený „Nicky“ šátek a další červené doplňky (napadly mne i červené skinny jeans) - třeba delší červený náhrdelník (spíš přívěsek na dlouhém řetízku), nebo masivnější náramek, nebo něco červeného do vlasů. Ovšem s rezavými vlasy bude fakt nutné vychytat odstín červené. Domluvte se s prodejcem, aby vám dovolil vylézt z krámu na denní světlo (já to dělám běžně a někde za mnou běhají i s velkým zrcadlem, abych se venku mohla řádně prohlédnout :)) - pod zářivkami vypadá každý jinak, než při denním osvětlení. Což je možná taky důvod, proč jste si před tím nepřipadala bledá a teď ano.
BTW - opravdu jste v tom bledá? Není to zas tím světlem?

MP Monis
50 příspěvků 10.02.12 12:41

Ještě inspirace k námořnickým vrškům a tmavomodrým blazerům (modelka je blondýna a vyblitě mi nepřipadá…)
http://www.burdastyle.de/…id_3047.html
 http://www.burdastyle.de/…id_2635.html

marca
437 příspěvků 10.02.12 12:42

Dobře, dobře jsem ubitá argumenty, takže mi poradďte :) Koupila jsem si tuniku s proužky modrá, bílá. Výstřih do V. Jsem bílá, vlasy přírodně do rezava. V tunice vypadám mrtvolně bledá, při nákupu to tak nevypadalo :-/ K ní bych dala třeba skinny džíny nebo pouzdrovou černou sukni. Ale co ty doplňky? Zkoušela jsem žlutý šátek kolem krku, jenže je to pořád takový malý kousek a nezdá se mi, že by mi to pomohlo.

MP Meri
1323 příspěvků 10.02.12 12:45

Napadlo mě to samá jako Mori, jestli to není spíš tou bílou, než tou námořnickou modrou. Bíla sluší opravdu málokomu a proužky jsou samy o sobě dost výrazný prvek. Žlutá pro zrzku není úplně ideální (taky jsem zrzka), tedy, záleží na odstínu, lepší je spíš okrová, něco do hněda, nebo do cihlova, rozhodně ne nic sytě žlutého, kanárkového, pastelového a podobně.

marca
437 příspěvků 10.02.12 12:47

Hups, opakuji se. Světlem to není. Nakupovala jsem na code mode a moc světla nebylo tam. Téhle modré v celých plochách se vyhýbám i černá není moc dobrá, ale k té je lehčí přidat doplňky a další barvy. Mám červené brýle tak asi zkusím červený šátek. Červené věci nosím dost a řekla bych že sedí. Vlasy mám většinou obarvené na hnědo, takže to zas takový problém není. Díky za OT řešení :) Vracím vlákno Kvetine.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit