Nový telefon - výběr

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JankaM
254 příspěvků 1 inzerát 02.04.15 10:52
Nový telefon - výběr

Budu si muset koupit nový telefon, protože starý „nechytrý“ SonyEricsson odchází, ale nějak si nevím rady s výběrem, takže si dovolím zeptat se zde na vaše tipy a doporučení. Budu ho používat hlavně na volání, SMS, příležitostné focení a občas ten internet, ale pouze přes wi-fi. Ne moc velký, aby se vešel do běžné kapsy a malé kabelky spolu s peněženkou. Limit jsem si dala do 5.000,–- Kč. Z nových telefonů znám jen Samsung Galaxy S III NEO, který je fajn, ale poněkud velký. Také bych přivítala jinou barvu telefonu – krytu než je běžná černá/šedá/stří­brná, ale to je jen takový detail. Jaké telefony máte vy a jak jste spokojené?
(Úmyslně nevkládám do Peklo radí, protože se netýká módy.)

Reakce:

Jindrason
158 příspěvků 02.04.15 12:38

Samsung S 4 bych bral za ty peníze. Pak jsou ještě takový ty pseudo značky co si lidi kupuji (číňstí výrobci). To se dá najít na dealextreme třeba.

continuity
5851 příspěvků 02.04.15 12:45

@JankaM jak to ctu, k cemu ho chcete, tak zvazte Windows mobile.

Android s verzi nižší nez 4.4. bych z duvodu bezpecnosti dnes nepořizovala. jsou tam dost zasadni zranitelnosti. existuji patche, ale zavisi od výrobce jak se tim vyporadat, tudiz u konkretnich modelu s tim muze byt problem. také další podpora je z tohoto pohledu na Androidu docela bidna.

Jetthro
1129 příspěvků 03.04.15 10:02

Kupte si bazarovy iphone, minimalne se tim vyresi vase budouci problemy s vyberem telefonu protoze uz nebudete chtit nic jinyho :D iphone 5C sezenete bazarove i za tech 5000 (nebo si budete muset tak tisic prihodit) a je krasne barvickatej. Jen pozor na dovoz z USA, tam bude problem s blokaci na americke operatory. Hledejte napriklad zde http://jablickar.cz/bazar/iphone

Lightshadow
993 příspěvků 03.04.15 13:31

Já jsem naprosto nadšená ze značky Xiaomi. Je to čínský výrobce, ale seženete už v „normálních“ českých e-shopech (alza, czc, mall.cz). Měla jsem Samsung Galaxy S3, ten telefon 2× spadl (z toho jednou z cca půl metru na lino) a 2× jsem měnila sklo. Xiaomi (konkrétně mám Mi2S) si užil pádů až až a stále mu nic není. Plus tedy mi naprosto vyhovuje systém, který je postaven na Androidu, ale vzhledově dost připomíná iOS od Apple. Ono tedy i vzhledově je Apple trošku podobný (ne, není to kopie iPhone). Tahle značka se postupně rozrůstá a jsou na ní zatím vesměs samé kladné recenze. Přináší stejný výkon jako např. Samsung, HTC, apod. jen za menší peníze.

paktofonika  03.04.15 13:50

@Lightshadow súhlasím s Vami, ja som si chcela kúpiť Xiaomi Mi3. Je lepší ako Iphone 5, či už kapacita batérie, rozlíšenie, lepší procesor atď. Dostala som ale Huawei G7. Ale s tým som rovnako spokojná, tiež mi vyhovuje nadstava Androidu Emui 3.0 a je kovový, ten pred tým bol tiež(takisto Huawei) a neviem si to vynachváliť koľko krát mi spadol a vydržal 4 roky, potom začal primŕzať.

Lightshadow
993 příspěvků 03.04.15 14:27

@paktofonika Ano, další věc (jsem technický typ, takže si vše co mám rozebírám jen abych viděla, jak to vypadá uvnitř :D ) - Samsung je kompletně plastový, ale opravdu vše. Kovové tam jsou jen tištěné spoje a šroubky. U Xiaomi je kovový vnitřní rámeček. Ano, telefon je díky tomu trošku těžší, ale zase o to více vydrží. U Huawei moc nevím, znala jsem je před pár lety, kdy to nebylo nic moc, ale věřím, že teď jsou také na špičkové úrovni. Já do budoucna pokukuji po Xiaomi Mi4, ale zatím jsem s tímto spokojená.

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 03.04.15 14:41

@Jetthro já bych měla trochu obavy, fakt je inzerát tohohle typu
http://jablickar.cz/…ruzova_15976
důvěryhodný? těch pět se mi zdá hodně málo…

paktofonika  03.04.15 14:53

@Lightshadow ja napríklad pred nákupom musím prejsť x recenzií a riadim sa pomer cena x výkon. Ako som písala aj u mňa je Xiaomi favoritom, ale dostala som iný telefón tak ho predsa nezahodím. Zase ale poznám svoje hranice využiteľnosti, Mi4 je telefón ktorý by som asi už nevyužila, preto ani nestojím o vlajkové telefóny, stačí mi stredná trieda.

Jetthro
1129 příspěvků 03.04.15 15:54

@viktorka_od splavu Tak zrovna tenhle mi taky moc duveryhodny neprijde, ale i jinde jsem videla 5c treba za 5,5-6k. Predpokladam, ze pani/slecna tazatelka neni uplne blba a pozna, kdyz nejakej inzerat smrdi :)

Violet111
61 příspěvků 03.04.15 17:17

Taky teď řeším stejný problém, mám stejné požadavky, ale Samsung nechci… Zajímal by mě ještě Asus nebo Lenovo. Recenze se zdají dobré… Máte někdo?

Aranel
894 příspěvků 03.04.15 19:22

@Violet111 Lenovo má sestra a myslím dobrý.

Aranel
894 příspěvků 03.04.15 19:23

Aranel

Aranel

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 03.04.15 20:00

@JankaM na xiaomi taky slycham samou chvalu, ale je dost velky a tezky, ja bych takovou cihlu nechtela. ta nokia jak pise continuity by mohla byt pro vas fajn
 http://www.mobilmania.cz/…default.aspx

Olinka
2582 příspěvků 07.04.15 00:36

Koupila jsem si naprosto nechytrý mobil a jsem naprosto spokojená. Na internet se stejně dostanu nejméně 1× denně doma a na případné rychlé přečtení mailů to stačí. Suprově se na něm píšou esemesky. Je to už moje řtvrtá Nokia v pořadí (počítám i jednu s dotykovým displejem, kterou jsem měla půjčenou a připadala mi naprosto na prd, proto jsem šla do tlačítkové klasiky).

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit