Nutriční poradenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jonacka
8 příspěvků 25.10.14 14:39
Nutriční poradenství

Ahoj,
rozhodla jsem se, konečně něco udělat se svou váhou a potřebovala bych poradit něco efektivního a zároveň ne moc fyzicky náročného. Přemýšlela jsem nad nutričním poradenstvím. Co vy na to?

Reakce:

Giulietta  25.10.14 14:50

@Jonacka Súhlasíme.

Bacteria
393 příspěvků 25.10.14 16:05

Jak nám říkal jeden uznávaný diabetolog na přednášce o obezitě: Pohyb je daleko účinnější, než nežrat, ale spousta lidí radši začne řešit to jídlo, jenom aby nemusela pohnout zadkem a mohla jíst dál. Takže tak

vashtie  25.10.14 17:00
@Jonacka píše:
Ahoj,
rozhodla jsem se, konečně něco udělat se svou váhou a potřebovala bych poradit něco efektivního a zároveň ne moc fyzicky náročného. Přemýšlela jsem nad nutričním poradenstvím. Co vy na to?

Fyzicky náročný by zajít za nutričním poradcem bejt nemělo - dobrý rozhodnutí!

stricc  25.10.14 17:02

@Jonacka @Giulietta já nesouhlasím. Ať to není tak jednoduchý

Sieglinde
252 příspěvků 25.10.14 20:03

A ja se zdrzuju hlasovani

Bacteria
393 příspěvků 25.10.14 20:20

@vashtie Tak třeba je to poradenství online…

MaláČarodějnice
706 příspěvků 25.10.14 21:37

Zkuste svou váhu strčit někam, kde ji nenajdete (jako u nás…) a nutričně se poraďte na stránkách STOB. Za ušetřený peníz nám všem kupte nanuka :-) nebo vyměňte oblečení (svoje)

vlm
2590 příspěvků 27.10.14 14:22

Pro mě si dělejte co chcete

jennyfor
758 příspěvků 27.10.14 16:43

Já tomu moc nevěřím. Stejně se člověk nejvíc zná sám a tak nějak tuší, co dělá blbě. Třeba jídlo až večer, zato hodně, tabulka čokolády na posezení (já :)), různý uždibování během dne, jídla, co mu nesednou a stejně si je neodepře, moc sacharidů nebo zas třeba moc masa, však to každá ví, kde ujíždí…jen ta vůle většinou chybí.
Když se dokopu začíst jíst tak nějak líp, kvalitní suroviny, ovoce, zeleninu, ryby a pokud možno pravidelně a v menších porcích a k tomu trochu hejbnu zadkem, třeba schody místo výtahu a pár zastávek pěšky a ani pak se nebudu cejtit líp a kila se ani nehnou, tak nejdřív oběhnu doktory, jestli štítná a tak a až jako poslední půjdu k nutričnímu poradci. Ale fakt bacha, nevěřím, že až na pár výjimek to jsou odborníci, vždyť nábor vidím často pomocí inzerátů, kde jim stačí, že případná nová „nutriční poradkyně“ se „zajímá o zdravý životní styl“.
Z mého pohledu vyhozené peníze.

jennyfor
758 příspěvků 27.10.14 16:53

Jen ještě dodatek…teď se mi to kecá, ale ještě loni jsem byla zoufalá, nebyla jsem tlustá, ale taková oplácaná, prdelatá, chodila jsem cvičit a pěšky a fňukala, že sotva žeru a furt to leze nahoru, že mám určo nějakou poruchu metabolismu a okolo ty kecy, že přechod a stáří a už se mám s tou pneumatikou smířit.
A tak nějak loni v září jsem se kousla, prolezla net a objevila http://www.kaloricketabulky.cz/ a teprve koukala, co toho za den splácám, hlavně v sacharidech. No a začala jsem si to poctivě psát, ze začátku to šlo ztuha, ale postupně jsem se propracovala k jídlu, co má kalorií tak akorát, víc bílkovin než sacharidů, začalo mě to bavit, jak mi ta křivka grafu klesala a za pár měsíců 10 kilo dole. A to mi bohatě stačí. Tak teď jen, jak to udržet. Ale když si na to člověk přišel sám a funguje mu to, tak by byl blázen, aby se zas začal přežírat…teda aspoň doufám :)

jennyfor
758 příspěvků 27.10.14 17:24
@Bacteria píše:
Jak nám říkal jeden uznávaný diabetolog na přednášce o obezitě: Pohyb je daleko účinnější, než nežrat, ale spousta lidí radši začne řešit to jídlo, jenom aby nemusela pohnout zadkem a mohla jíst dál. Takže tak

Jo, svatá pravda, ale někdy se člověk i hýbe, ale veškerou snahu pak následně bojkotuje špatnou stravou a životním stylem. Ono to opravdu tak jednoduchý, jako že „pohyb a půjde to dolů“ není. Komu to tak funguje, tak jen tiše závidím. Já musela překopat všechno. Pohyb, skladbu jídla, víc spánku, relaxace…až pak to šlo tak nějak samo. Předtím jsem mohla makat jak blázen, 3× tejdně tělocvična, o víkendu kolo a žádný přejídání, ale stejně žádnej efekt. Ono je to i v hlavě a v okamžitým nastavení organizmu, stres taky nedodá a tělo jakoby brání každý kilo, páč se cítí ohrožený.

Bacteria
393 příspěvků 28.10.14 01:57

@jennyfor to máte jistě pravdu, jen jsem reagovala na to „ne moc fyzicky náročného“. Spousta lidí pro sebe dělá maximum a výsledky jsou prostě vydřené. A jak jste sama říkala, prvně jste makala jak blázen a pak začala uvažovat dál, co změnit. A to je přesně ono. Styl „jsem tlustá, tak si nechám poradit něco s jídlem, hlavně aby to nestálo moc práce“, je prostě cesta do pekel. Pokud to budu řešit jen jednostranně jídlem, výsledky se buď nedostaví, nebo jen krátkodobé, s jojo efektem. Ty „úspěšnější“ si vyrobí nějakou psychicky podmíněnou poruchu. Ohledně pohybu se nedá moc vymlouvat ani na zdraví, sportují invalidé, astmatici, kardiaci, lidé po ortopedických operacích…Je to o vůli a motivaci začít.
Jinak sice neplatí „pohyb a půjde to dolů“, jak píšete, ale podle mnoha klinických studií platí, že samotný pohyb snižuje hladinu krevního cukru, zlepšuje citlivost těla k inzulínu, snižuje hladinu cholesterolu a podobně daleko úspěšněji, než samotná dieta. Takže je člověk alespoň zdravější, když už nic. Samozřejmě je krásná představa umět pohyb i jídlo vybalancovat tak, aby to opravdu všechno pomohlo člověku zhubnout

Sieglinde
252 příspěvků 28.10.14 03:50

@Bacteria hubnuti cholesterol zvysuje

Bacteria
393 příspěvků 28.10.14 13:07

@Sieglinde toto mě zaujalo, můžete mi vysvětlit mechanismus? (Teda kromě kachexie a anorexie, tam bych věděla)
Jinak jsem psala o vlivu pohybu, ne o vlivu hubnutí na hladinu cholesterolu (LDL cholesterolu a vůbec lipidů)

choocky
23 příspěvků 28.10.14 13:14

@Jonacka Nikdy jsem neměla problémy s postavou a nechápala, proč s tím ti tlouštíci nezačnou bojovat včas. Proč jim dochází, že něco není v pořádku, až když mají nadváhu 20 – 30 kg. Pak přišla nemoc, hledání těch nejvhodnějších léků, omezení pohyblivosti a tak nějak pomalu, plíživě, nenápadně jsem za tři roky přibrala 15 kilo. Většinu oblečení jsem rozdala, zrcadlu se vyhýbala a všem tlouštíkům se v duchu pokorně omluvila. A letos v srpnu při vyplňování nějakých kaloricých tabulek jsem narazila na větu, která mi pomohla shodit zatím 4 kila a která opravdu funguje: Úprava jídelníčku při hubnutí je sice důležitá, ale bez pohybu to nepůjde. A nejtěžší pohyb na světě je ZDVIHNOUT ZADEK Z GAUČE!! Přeju ti ať se ti to podaří :-)

no-li
27 příspěvků 28.10.14 13:27

Asi před 3 lety jsem došla ke stejnému rozhodnutí. Navštěvovala jsem Kompliment institut v Brně (teď jsem hledala odkaz a zjistila jsem, že v létě ukončili činnost). Mně osobně pomohli a pod jejich vedením jsem zhubla 9 kg (za 10 týdnů = 20 návštěv), v následujícím půl roce dalších 6. Váhu se mi podařilo udržet dodnes.

Co se mi líbilo na jejich přístupu (a co bych hledala u jiných, pokud bych znova něco takového chtěla podstoupit):

• sezení bylo individuální. Nemusel nikdo cizí sledovat, jak cvičím a poslouchat, co jím.
  • Během sezení mi vysvětlili, jak má správný jídelníček vypadat. Nikdy mi nedali jimi vytvořený jídelníček. Vždy jsem si podle zásad, co mně naučili, ho musela vytvořit sama. Na každém sezení to se mnou prošli a řekli co bylo dbře či špatně a proč.
  • návštěvy u nich byly příjemné. Pokaždé jsem se tam těšila.

atlanticka  21.11.14 13:11

@Jonacka po vlastní zkušenosti, kdy jsem se snažila hubnout svépomocí a vyžadovaných výsledků to nedosahovalo, ať už to bylo prostřednictvím diet, různých přípravků a já nevím všeho…bylo to k ničemu, až díky nutriční terapeutce se mi podařilo opravdu dostat do formy..takže za mě ano, jít k nutričnímu poradci má smysl…

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit