Obarvení hotových hedvábných šatů - existuje služba?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mitford sister
524 příspěvků 02.05.12 14:27
Obarvení hotových hedváb.šatů - existuje služba?

Zdravím vespolek,
potřísnila jsem jedny hedvábné šaty a z dalších nemohu dostat potní skvrny (zkoušela jsem octovým roztokem, nadrceným aspirinem atd.) Obarví mi někde šaty na černo? Případně jak to nejlépe udělat podomácku? Barvy, na které jsem koukala, vyžadují ponoření látky do vroucí vody a různé další tepelné procedury - nesrazí se šaty? Přemýšlím o barvě ve spreji, ale údajně není tak trvanlivá. Ani jedny šaty nejsou na běžné nošení - má to cenu dělat sprejem (akryl)? Nebude mi to pouštět na těle?

Reakce:

Bugatti
4052 příspěvků 02.05.12 15:05

Rozhodně nebarvěte barvou na textil ve spreji!!! Na barvení velké plochy není barva vhodná, navíc „vytvrdí“ materiál a hedvábí tím poškodíte. Lilip tu už dávala odkaz na firmu, která se barvením zabývá: http://www.mse.cz/barveni/ Poraďte se s nimi, zda vám hedvábí obarví. Na hedvábí a vlnu (živočišná vlákna) se používají jiné barvy než na bavlnu. Obecně se může vlna i hedvábí barvit za tepla, ale je NUTNO VELMI POMALU ZVYŠOVT TEPLOTU A VELMI POMALU NECHAT VYCHLADNOUT. Právě tepelné šoky způsobují srážení. Pokud se jedná o společenské šaty, rozhodně nebarvěte doma. Pokud jde o např. top nebo jednoduché letní šaty z pongé, šly by nabatikovat, pokud to umíte. Před lety jsem si polila šaty z bílého hedvábného buretu červeným vínem, navíc na služební cestě, takže nešly hned pořádně vyprat. Po asi dvou dnech jsem na skrvny nalila Vanish, nechala chvíli působit a pak vyprala v pračce. Nosím je dodnes. Pro příště je vhodné si do hedvábných šatů našít bavlněná „potítka“.

mitford sister
524 příspěvků 02.05.12 19:51

MOC DÍKY, Bugatti!

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit