Obarveni vlny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
steve
4 příspěvky 20.10.13 19:51
obarveni vlny

Vyprala jsem svetr z vlny merino a na loktech z ozdobneho prošití se mi obarvily rukávy. Prala jsem v pračce ve wolite na vlnu ve studené vodě s minimálnima otáčkama. Svetr je v pořádku jenom kdyby nebylo obarvení rukávů. Nevím co s tím a protože je svetr nový a hodně drahý tak ho nechci vyhodit. Poradte jsem neštastná.


Reklama

Najdete v encyklopedii: Vlna


Reklama

Reakce:
 
Bugatti
4068 příspěvků 20.10.13 20:08

Jestliže je svetr nový, raději bych ho zkusila reklamovat. Pokud nemáte účtenku, svěřte obarvení specializované firmě. Vlna sice jde dobře barvit, ale je vhodné používat speciální barvy, živočišná vlákna se barví jinými barvami než vlákna rostlinná. Starší nebo sekáčové kousky bych zkusila obarvit doma, ale dražší svetr raději svěřte odborníkům.

 
lipo
303 příspěvků 20.10.13 20:09

Jakou barvu má to prošití? Nešlo by to obarvit celé na jednu barvu? Barvy na vlnu existují:). Ale zkoušela jsem zatím jen na kabát, nevím, jestli by na svetru nepouštěla. Na kabátu drží.
A jak se vám to obarvilo? Je to jeden flek, nebo jich je víc, jsou všude nebo jen někde? Pokud jsou skvrny jen na loktech, nedaly by se na ně našít třeba takové ty záplaty, jestli už to teda není pasé? I když, jestli byl svetr drahý, tak to asi není dobrý nápad, protože to asi brzo pasé bude…

 
steve
4 příspěvky 20.10.13 21:19
obarvení vlny

Svetr je prvně praný a stal nekolik tisic. Možná skusím ty odborníky.

 
steve
4 příspěvky 20.10.13 21:25
Obarvení vlny

Ten svetr je bílej, jenom na těch rukávech jsou loketníky olemované hnědou barvou a právě tou hnedou to je obarvené až k prstům. Já bych potřebovala jak tú nežádoucí barvu z toho dostat.

 
steve
4 příspěvky 20.10.13 21:50
obarvení vlny

Tak jsem prošla internet a tady k dané problematice nic. Zkoušet a dělat pokusy o kterých člověk neví jak by dopadly tak to nebudu dělat. Jsem z toho neštastná.

 
Milli
2523 příspěvků 21.10.13 14:09
@steve píše:
Svetr je prvně praný a stal nekolik tisic. Možná skusím ty odborníky.

Tak jestli byl tak drahý, došla bych ho s účtenkou reklamovat. Pokud jste dodržela prací postup podle cedulky, bude chyba na straně výrobce.

 
Alterations
554 příspěvků 27.10.13 14:34

Prodávají „Odbarvovač pro omylem obarvené prádlo“ zn. Dr Beckmann. Zkušenosti s tím ale nemám.

 
Alterations
554 příspěvků 28.10.13 15:11

Mám kabát z mohérové látky /bez podšívky/ a chtěla bych ho dát obarvit na tmavší odstín. Dříve to se skvělými výsledky dělaly čistírny, ale teď nemohu žádnou sehnat. Nevíte o nějaké?


Reklama

 Váš příspěvek

Dior v Tokiu sází na sakurové květy

Luxusní značka Dior otevřela svůj největší obchod v dalekém Tokiu.... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Co to je Greenery a jak ji nosit?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Zelenkavá barva je k vidění úplně všude. Stala se totiž barvou roku... Celý článek


Reklama