Obchody (e-shopy) s kvalitními pletenými věcmi

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada Pekelná
971 příspěvků 02.01.13 18:12
Obchody (e-shopy) s kvalitními pletenými věcmi

Nedávno jsem našla v sekáči naprosto úžasný kardigan na zip. Je pánský, ale ne moc velký, takže ho můžu nosit. Materiál je uvedený 30 % kašmír, 70 % vlna, 4-ply. Svetr je na omak neuvěřitelně měkký a hebký, jako by byl čistě kašmírový, je pěkně tlustý a jeho výhřevnost je přímo skandální. Bohužel na něm není štítek se značkou, pouze ten materiálový.

Ráda bych posbírala nějaké tipy na obchody s takovými kvalitními pletenými věcmi - hlavně svetry (lehké i tlusté), kardigany, prostě vršky. Mám kašmerinový svetr z Woolowers.co.uk, taky skvělý, ale tenčí. Kašmírový Dunedin z Heritage of Scotland. Několik vlněných z různých zdrojů, např. Land's End, ten taky hřeje jako kamínka.
Budu ráda za každý tip na e-shopy kdekoli z EU! Ráda nosím v zimě maximálně 3 vrstvy (tričko - svetr - kabát) :)

Reakce:

ionicera
4551 příspěvků 02.01.13 18:27

Tip na obchod nemám, ale potřebovala bych vědět, jestli je něco špatného na složení svetru 81% viskoza, 17% polyamid a 2% elastan. Koupila jsem ho ve Van graaf a zatím mi příjde úžasný, hodně příjemný na nošení. Na složení jsem se koukla až doma.

blanc
10 příspěvků 02.01.13 19:04

@Ada Pekelná

Rovnaký štítok na podobnom mieste má
http://www.eric-bompard.com/

teraz majú nižšie ceny o 30% na kód
JPEB13 - platí do 6.1.
potom by mala nasledovať zľava 40% - 50% (bez kódu, podľa pozorovania z roku 2012)

antees
731 příspěvků 02.01.13 20:35

Aran crafts z Irska - nice stuff :)
http://www.arancrafts.com/

MUDr.Lant
389 příspěvků 04.01.13 09:03

S vědomím toho, že se nejedná o pletené věci, ale pouze věci z vlny, doporučuji Icebreaker, mám od nich košilku (krásně hřeje, neškrábe a má i hezký střih) a v nabídce mají krom věcí na sport i hezký kardigan či vršky, nicméně oděvů na sport je drtivá většina.

Vipera
204 příspěvků 04.01.13 14:14

Když už je tu zmíněn e-shop Woolowers.co.uk, tak bych se ráda zeptala, mám tam vyhlídnutý kašmír-merino svetřík, ale znepokojuje mě, že v přepočtu stojí něco kolem 900,–. Bojím se, aby nebyl moc tenký a nehřál tak, jak si představuji. Má někdo nějaké konkrétní zkušenosti s jejich zbožím?

Já zatím vybírám mezi tímto kardiganem a tímto svetrem. Díky za rady

Khajka
506 příspěvků 04.01.13 14:39

@Vipera Záleží na tom, jak si představujete, aby Vás hřál ;-) Mně od nich přišly po Vánocích svetříky se stejným složením, ale já je rovnou plánovala nosit k sukni místo halenky, tudíž od nich neočekávám přílišnou hřejovost (a taky malinko doufám, že nebudou hřát až moc). Zkuste ale prohledat diskuze, někde se to tu před nedávnem probíralo (bylo to myslím ve vlákně o pánském teplém zimním svetru).

Cotton
44 příspěvků 04.01.13 14:48

Před měsícem jsem koupila za směšných cca 60-80 Kč temně modrý kardigan, spíš tlustší, v perfektním stavu, 90 % vlna, 10 % kašmír, zn. Jigsaw. www.secondhand-iva.cz Ale byla to náhoda, chodím tam už déle (na sukně) a nikdy nic podobného neměli.

darjana
5 příspěvků 08.01.13 10:58

Mám tip nie na zvršky, ale na kvalitnú funkčnú vlnenú spodnú bielizeň z merina nórskej značky Devold (norskamoda. cz) Výborne izoluje, neškriabe, je príjemná na nosenie - jednoducho komfortná. Je drahšia, no tá kvalita stojí za to… A keď máme špičkový základ, nemusíme sa v mrazoch vrstviť „do bezvedomia“, aby nám bolo príjemne teplo…

Zoe
316 příspěvků 08.01.13 15:26
kašmírový svetr

Máte nějaké zkušenosti s tímto prodejem (ceny, kvalita, doprava, placení)?

http://www1.macys.com/…sweater-shop?…

Katy_S
65 příspěvků 09.01.13 18:58

yoox.com má/měl spoustu svetrů z vlny, kašmíru, angory, merina..

DonChichot  09.01.13 20:26

Já si loni koupila kardigan z www.jaeger.co.uk, je velmi teplý i hezký. I letos jsem koukala, že tam leccos ve slevách mají. Ceny se mi po těch slevách zdají být přijatelné i pro středněpříjmového našince.

InTheMiddle
171 příspěvků 09.01.13 20:27

Nepochybuju, že http://www.ivko-knits.com/ Ada zná - ale za připomenutí určitě stojí (i když ceny jsou čtyřciferné). V Praze prodává jejich výrobky Horoskop na Tyláku a Stefan v Platýzu. Jejich sukně je to nejpříjemnější, co na zimu a speciálně na letošní zimní těhotenství mám.

saryvary
664 příspěvků 15.01.13 19:57
@Katy_S píše:
yoox.com má/měl spoustu svetrů z vlny, kašmíru, angory, merina..

Nakupujete tam? Nevím, jestli to chápu správně, ale my Češi tam musíme nakupovat za eura? Je to totiž mnohem dražší, než v librách.

Katy_S
65 příspěvků 16.01.13 01:00

Občas ano, nejsem si jistá, ale zdá se, že měnu to samo mění podle místa doručení.

dittta
5 příspěvků 20.01.15 08:23
Bompard - zkušenosti

@blanc
Nakoupit u Bomparda je výkon - nejdřív se mi nepodařilo vytvořit účet - v okamžiku, kdy jednou zadáte české PSČ to ten systém vezme jako chybu. Na francouzsky psané oznámení odeslané 7. ledna nikdo ze zákaznického nereagoval. Dnes se mi podařilo vytvořit účet tak, že jsem rovnou zadal nouzových 99999 a když jsem chtěla platit, tak se mi to nepodařilo ani kartou ani přes Paypal, protože v tom zase mají chybu. Takže se mi bohužel opět potvrdilo, co si o Francouzích myslím už dlouho.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit