Obchody v Holandsku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kateřina
246 příspěvků 29.05.12 21:57
Nákupy v Holandsku

Zdravím všechny pekelnice, nemá některá tip na obchody v Holandsku? Určitě nejlépe přímo v Amsterdamu a okolí. V létě se tam chystám a chtěla bych zakoupit nějaké oblečení či doplňky. Ale klidně pište i tipy na obchody s jídlem, čímkoliv, co vás třeba zaujalo. A také v nějaké rozumné cenové relaci, děkuji :-).

Příspěvek upraven 30.05.12 v 11:22

Reakce:

drENT
593 příspěvků 29.05.12 22:09

Z Amsterdamu jsem se vrátila ani ne před týdnem (bohužel jsem tam byla jen velmi krátce a velmi pracovně). Z toho mála, co jsem stihla vidět a oběhnout, doporučuju všemi deseti bleší trh na Waterlooplein - nepřeberné množství VŠEHO, ale absolutně všeho, co si člověk vzpomene, ceny od 1 eura. Vzhledem k nedostku času a místa v kufru jsem ale bohužel mohla jen zatlačit slzu a jít dál…
Jinak z holandských specialit doporučuju kromě profláknuté goudy ochutnat siroopwafelen - takové placičky z jakoby perníkového těsta, plněné karamelem, nejlepší pochopitelně čerstvě upečené. Šťastnou cestu, ať vám vyjde počasí!

Kateřina
246 příspěvků 29.05.12 22:59

Nádhera, děkuji! Těmito tipy jste mi přímo kápla do noty :-). Kdyby měl ještě i někdo nápad na nějaká zajímavá místa, restaurace, sem s tím. A klidně i naprosto profláklá, jsem holandskou kulturou nedotčena.

Kateřina
246 příspěvků 29.05.12 23:24

A můžu se ještě zeptat - jak často je ten bleší trh otevřený - je vůbec nějak omezený nebo je každý den? Abych třeba nepřijela zrovna, když bude zavřený :-(. Edit: Tak už nemusíte psát, našla jsem si to sama - od pondělí do soboty do 17:00 ;-).

drENT
593 příspěvků 29.05.12 23:47

S restauracemi vám bohužel moc neporadím; stravovali jsme se tam pokongresovsku. Nicméně točený Heineken někde venku k večeru v hospůdce na břehu některého z kanálů je téměř holandská kulturní povinnost ;)
Z holandské kultury je určitě nutno vidět květinový trh, projet se lodí po kanálech, jít do Rijskmuzea (jejich Národní muzeum, nyní je bohužel v rekonstrukci a otevřené je jen jedno křídlo - což ale poskytuje naopak výhodu, že všechna nejznámější díla od Rembrandta či Vermeera jsou koncentrována na jednom místě a můžete je zhlédnout za slabou hodinku a půl), zajít do Čtvrti červených luceren - zejména doporučuju vidět ten kontrast ve dne a v noci :) Dále jsme byli na věži kostela Westerkerk - krásná vyhlídka, navíc i s příjemným průvodcem. Bohužel jsme ale nestihli zajít do Van Goghova muzea, odradila nás šíleně dlouhá řada před vstupem; dále potom např. Muzeum Anny Frankové nebo Rembrandtův dům - ty mám také na wishlistu při příští návštěvě Amsterdamu.
Bleší trh by se měl konat denně kromě neděle.

GreatSusan  30.05.12 01:18

zajimave obchody jsou ve ctvrti Jordaan a odsud smerem do centra, oblast se jmenuje 9 straatjes - napr. Ve Wolvenstraat je za sebou nekolik sekacu, vesmes hadrarny, muj oblibeny je Laura Dols, prodava ponekud strelene spolecenske saty, daji se tam najit vintage poklady (mezi hromadama srandovnich, ale nepouzitelnych veci). Obchody tady jsou ve spektru sekac az luxus, casto to zvenci nejde poznat a vsechny stoji za navstevu. Hlavni nakupni trida s beznymi retezci je Leidsestraat, o vikendu je nepricetne narvana. Velky vyber bot. Doporucuju i HM, maji o dost jine zbozi nez v Cechach. Velmi holandsky je obchodak HEMA, maji tam vsechno a pokud mozno v zarivych barvach - bezne spotrebni zbozi, ale aspon tam nakouknete, je to hodne holandske. Nekde na te hlavni tride (myslim blizko Espritu) je krasne knihkupectvi s anglicky psanou literaturou. Obchody zaviraji v 6, ve ctvrtek o neco pozdeji. Ten blesak je rozhodne zajimavy, na nakupy i turisticky.
Na jidlo muzu doporucit Spanjen En Van Twist na Leliegracht (kousek za Anne Frank House), je to spis kavarna, maly vyber, ale dobre jidlo, ceny ok a poloha primo na vode u mostu, nadherne pri zapadu slunce. Celkove se ale v Amsterodamu necha dobre najist vsude, vybirala bych spis hospodo-kavarny, restaurace jsou dost drahe (nebo spis jeste o dost drazsi). Trochu rustikalnejsi, ale levna je australska hospoda (Coco neco) na takovem namesticku blizko rembrandt plein, nevim presne adresu, ale je to typicka hospoda pro turisty a nelze prehlednout (dobry steak s pecenyma bramborama za 10e).

efCZa
19 příspěvků 30.05.12 09:06

pokud tam nejedeš jen na otočku, nebo neplánuješ jen 1-2 muzea, tak doporučím pořídit si museumkaart (prodávají na informacích, nádražích i muzejích) a pak máš velmi často vstup zdarma - a jako tip - s museumkaart máš často vstup do muzejí jinou bránou, takže bez front u pokladny

GreatSusan  30.05.12 22:29

jeste jsem zapomela - velmi dobre (neromanticky, ale levne) se da nakupovat v outletu ve meste Roermond. Je to na hranicich s Nemeckem, vicemene na trase z CR a vyhnete se tomu v sobotu.

top topic
949 příspěvků 31.05.12 06:23

V Amsterdamu jsem stihla jen čtvrť červených luceren, večer a upřímně byla jsem ráda, že jsem v pánské společnosti:-)
Zvládla jsem i nějaké obchůdky přímo v centru, bohužel si názvy nepamatuju, což je mi líto, neb jeden obchůdek s prádlem a dole sex shop by stál za hřích. Objevila jsem tam značku Marlies Dekkers, je k sehnání i tady v ČR, takže jsem měla takový post holandský prádlový dáreček.
K těm oplatků, co psala Drent na začátku: jsou fakt výborné, tady je prodává třeba i Albert (jestli teda myslíme ty samé), ale až si tam na ně vytvoříte závislost, tak v Albertovi v ČR nekupovat. Ti syčáci prodávají výrobek pro českého spotřebitele, takže v české verzi téhož výrobce, ale pro český trh najdete ztužené tuky místo másla, místo cukru něco jiného a bourbon vanilku to nevidělo ani z rychlíku.

tiresius
5 příspěvků 01.06.12 08:13

@GreatSusan, za seba musím povedať, že outletom v Roermond-e som bol sklamaný. Bol som tam pred 2 týždňami. Toto nákupné centrum je outlet len podľa názvu, nie podľa cien. Džínsy, na ceduľke bežná cena 135 Euro, prečiarknutá, aktuálna cena 89,90. Toto nie je outletová cena ani náhodou. A takto je to so všetkými cenami. Tričká, priemerná cena 20-25 Euro. Je to obrovské, všetky značky tam majú svoje obchody. Všetci predávajú v princípe to isté. Džínsy často z lacnej mizernej látky za, vzhľadom ku kvalite, mimoriadnu cenu. Zaujímavé, pekne ušité džínsy som tam videl asi 2 krát. Raz to bol výpredaj asi za 40 peňazí, tým pádom malý výber veľkostí, takže som si nevybral. Látka spravidla v použitom vzhľade, štandardný strih, často lacné hliníkové cvoky; uprednostnil by som medené; gombíky podobne. Na zadnom vrecku temer ako zákon nejaký oblúčik alebo vlnovka. To teraz majú všetky džínsy za 10-15 Euro a ja som na tento prvok už alergický. Kúpil som si tam jedno tričko, páčili sa mi možno 3, tie ostatné nemali v mojej veľkosti. Celkový dojem, sklamanie. :(
Ak navštívite akýkoľvek Peak&Clopenburg tak si určite vyberiete lepšie.
Trochu k téme – v nedeľu sú obchody v Holandsku otvorené od 12,00 do 17,00.

Přeslička
6 příspěvků 01.06.12 15:17

Taky můžu doporučit čtvť Jordaan, hlavně sekáče, mají originální a zajímavé věci, minule jsem odjížděla se dvěma koženýma kabelkama - krásné kousky, všichni mi je tu chválí :-) a pak taky nakouknout do místních pákistánských, arabských a činských obchůdků, v záplavě klasických suvenýrů se totiž najde moc pěkná bižuterie a další drobnosti, na které u nás nikde člověk nenatrefí.

Kateřina
246 příspěvků 02.06.12 13:09

Dámy a pane, všem vám děkuji za nápady :-). Mám ještě jeden dotaz - jak je to s lístky do muzeí? Mám v plánu aspoň ta nejprofláklejší - Van Goghovo a Rijskmuzeum, protože tam jedu s pánskou neumělecky založenou společností. Ale ty řady na lístky mě děsí, nedá se to nějak objednat dopředu nebo případně kdy si pro lístky jít, aby tam nebyla nějaká šílená řada? Na jedněch stránkách jsem četla, že ráno. Pak je tady ještě možnost online vstupenek: http://www.vangoghmuseum.nl/vgm/index.jsp?… , ale já tomu houby rozumím, když je to v holandštině. Nemáte s tím někdo zkušenost?

GreatSusan  03.06.12 14:02
@tiresius píše:
@GreatSusan, za seba musím povedať, že outletom v Roermond-e som bol sklamaný. Bol som tam pred 2 týždňami. Toto nákupné centrum je outlet len podľa názvu, nie podľa cien. Džínsy, na ceduľke bežná cena 135 Euro, prečiarknutá, aktuálna cena 89,90. Toto nie je outletová cena ani náhodou. A takto je to so všetkými cenami. Tričká, priemerná cena 20-25 Euro. Je to obrovské, všetky značky tam majú svoje obchody. Všetci predávajú v princípe to isté. Džínsy často z lacnej mizernej látky za, vzhľadom ku kvalite, mimoriadnu cenu. Zaujímavé, pekne ušité džínsy som tam videl asi 2 krát. Raz to bol výpredaj asi za 40 peňazí, tým pádom malý výber veľkostí, takže som si nevybral. Látka spravidla v použitom vzhľade, štandardný strih, často lacné hliníkové cvoky; uprednostnil by som medené; gombíky podobne. Na zadnom vrecku temer ako zákon nejaký oblúčik alebo vlnovka. To teraz majú všetky džínsy za 10-15 Euro a ja som na tento prvok už alergický. Kúpil som si tam jedno tričko, páčili sa mi možno 3, tie ostatné nemali v mojej veľkosti. Celkový dojem, sklamanie. :(
Ak navštívite akýkoľvek Peak&Clopenburg tak si určite vyberiete lepšie.
Trochu k téme – v nedeľu sú obchody v Holandsku otvorené od 12,00 do 17,00.

na dziny jsem tam nikdy nekoukala, co se tyka jinych veci - parkrat jsem tam dobre nakoupila. Je to asi jako v kazdem jinem nakupnim centru, proste obcas neco pasujiciho najdete, obcas ne. Ze zrovna Vy jste mel smulu s dzinama a zrovna to pro Vas bylo moc drahe neznamena, ze cele nakupni centrum je spatne.

GreatSusan  03.06.12 16:11

Kat.: co treba vlevo nahore zmenit rec stranky?

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit