Objektivní ošklivost - co s ní?

Fotoalbum tématu (12) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Trianna
10 příspěvků 21.04.13 14:09
Objektivní ošklivost - co s ní?

Pekelnice,

zajímal by mě váš názor na objektivní ošklivost? Jak by se měly oblékat, upravovat, líčit ženy, které nemůžeme považovat za krásné, nemyslím tloušťkou či zanedbaností, ale neestetické nějakou vadou či výraznou asymetrií, nebo postižením?

Před pár lety jsem měla operaci na jednom oku, začalo dost šilhat, občas má nezdravou barvu, praskají tam žilky, věčně zakrvácený koutek, občas vykoukne jizva, kterou mi to oko prořízli. Lékaři mi nedoporučují žádnou operaci a odmítají s tím cokoliv dělat, aby mi nezničili ty zbytky zraku, co mi tam zůstaly.
Nicméně co teď s tím, šilhající člověk nevypadá příliš inteligentě, cizí lidi se ke mě začali chovat jinak. Občas pomůže, když všude chodím tak trochu overdressed, aby to nevypadalo, že jsem nějaká postižená chudinka, občas ale registruji dost znechucené pohledy, že se opovažuju líčit si oči a upozorňovat na obličej. Měla jsem i období, kdy jsem se líčit přestala, tahala jsem jedny džíny, aby na mě každý nekoukal a já splynula s davem, ale taky to nebylo ono.

Co byste poradily, jak k tomu přistoupit, jak se s tím vyrovnat? Máte taky nějakou vadu, která nejde zamaskovat a jste kvůli ní považované za „ošklivé“?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »

Reakce:

kayav  21.04.13 14:17

Já bych asi zůstala u vaší strategie overdressed, to vypadá jako dobrý nápad. No a obličej bych určitě líčila, zkuste se třeba více zaměřit na rty a oči ličte třeba jen řasenkou.

Jiná Realita
13791 příspěvků 21.04.13 14:22

Mně napadly tónované brýle.

možná je to blbost, sama brýle nenosím vůbec, ale lehce tónovaná sklad by možná mohla vadu oka trochu zakrýt (?) v nějaké barvě, která vyvažuje červenou, pokud trpíte na krvácení (něco ve smyslu třeba zeleného korektoru na červená místa na pleti).

pappi
109 příspěvků 21.04.13 14:27

Podle mě na to jdete dobře. V mém okolí se pohybuje mladá žena, která zřejmě (neznám ji osobně, jen usuzuju) měla těžký rozštěp a prodělala operaci/e. Je to hodně viditelné. Tudíž oproti Vám je její „vada“ daleko větší. Chodí vždy perfektně oblečená a upravená, je i nalíčená, a vždy, když ji potkám, upoutá moji pozornost. Ale v dobrém smyslu-prostě oceňuju, že nerezignovala, jakkoliv se asi musí vyrovnávat s různými pohledy a komentáři.
Osobní zkušenost nemám. Měla jsem výrazné vystouplé hnědé znaménko na bradě, které jsem vůbec nevnímala jako nějakou vadu na kráse, a až když jsem si ho nechala odstranit, došlo mi, že jsem zřejmě byla skoro jediná. :-D Psychika je mocná.

eftcha
130 příspěvků 21.04.13 14:29

@Trianna Taky lehce šilhám a přestože si toho lidi spíše nevšímají, tak když už náhodou ano, tak to někdy stojí za to. A proto už mě několikrát napadlo pořídit si nějakou zajímavou pásku přes oko, nebo více různých a ladit s outfity. Co myslíte?

Jetthro
1129 příspěvků 21.04.13 14:31

Ja bych teda hlavne neresila co si kdo mysli a proste se oblikala/licila tak, jak se to libi mne..a okoli mi muze treba polibit sedaci sval :)

kayav  21.04.13 14:32
@eftcha píše:
@Trianna Taky lehce šilhám a přestože si toho lidi spíše nevšímají, tak když už náhodou ano, tak to někdy stojí za to. A proto už mě několikrát napadlo pořídit si nějakou zajímavou pásku přes oko, nebo více různých a ladit s outfity. Co myslíte?

To je taky možnost, mrkněte na článek z plesu v opeře, je tam slečna s páskou přes oko. nevím, kdo to je, ale asi nějaká „celebritka“, viděla jsem ji na více fotkách v bulváru.

eftcha
130 příspěvků 21.04.13 14:34

@kayav Jj, to jsem viděla a pamatuju si, že se řešilo, jestli to slečna nosí jen tak, aby byla zajímavá, nebo jestli to potřebuje. To mě teda celkem pobavilo, jako by to mohl nosit jen někdo, kdo na to má „právo“.

marca
437 příspěvků 21.04.13 14:37

Nejřív bych zašla i za jinými doktory, pokud jste to už neudělala, než se trápit zbytečně… Potkávala jsem pěknou slečnu s ohněm po celé tváři, byl asi nezamaskovatelný, ale byla vždycky hezky ostříhaná, oblečená a celý její postoj byl takový sebevědomý, přátelský. Rozhodně jsem pro se malovat a oblékat lépe. To malování Vám někteří určitě vyčtou, ale nezbývá než se obrnit… Držím palce.

DanielaS
4603 příspěvků 21.04.13 15:28

Snažila bych se to v rámci možností maskovat, ve Vašem případě tmavými brýlemi i tehdy, pokud slunce nepálí (ale zase posuďte, nakolik by to Váš zrak snášel). Jako hvězdy, co nosí tmavé brýle za každého počasí a často i v interiéru. Pásku přes oko ne, vždyť to jedno oko úplně odstaví a to je nesmysl, pokud funguje.
No a jinak nerezignovat a než se přemáhat s líčením, které Vás osobně tak neláká, spíš to přehánět s oblékáním, tak, jak to už děláte. A dbát na vlasy, nějaký kratší sestřih, který do světa křičí „mě musí udržovat“.

eftcha
130 příspěvků 21.04.13 15:37

@DanielaS Nemusí nutně odstavit, naopak to může dost pomoct, já třeba vidím dvojitě a musela jsem se složitě učit vnímat jen jeden obraz, ten „pravý“ a používám většinu času jen jedno oko, to které je na tom líp, takže to druhé stejně „leží ladem“. Teď samozřejmě mluvím čistě za sebe…

DanielaS
4603 příspěvků 21.04.13 15:39

Jistě Vám neřeknu nic nového, že dvojité vidění se dá brýlemi korigovat… Jenže my houby víme, jakou vadu má Trianna, a vzhledem k tomu, že je ráda za zbytky zraku v operovaném oku, asi by ho zakrývat nechtěla.

Trianna
10 příspěvků 21.04.13 15:45

@kayav, @eftcha Ad páska přes oko. Jak jsem tu slečnu viděla, napadlo mě to taky. Prostě přes to plácnout placku a je to. Ale pro mě by to nebylo vhodné řešení, jednak na to oko nejsem slepá a přijde mi škoda se ochuzovat o už tak chabé vidění po levé straně. Úspěšnost průchodu dveřmi bez vražení do futer by se ještě snížila, což už teď, když vrazím a lidi to vidí, je pro mě dost stresující. Navíc jsem introvert, oceňuji, když si mě lidi nevšímají - slečna pásku přebije kouzlem osobnosti, mě by přebila páska a vyrobila ze mě zvadlého zbloudilého piráta, na kterého ještě navíc lidi koukaj.
Takže pro sebe pásku ne, ale @eftcha - pokud Vám pozornost nevadí a jste na ní zvyklá, tak proč ne? Vadu to sice nezakryje (tedy zakryje, ale :) ), ale je to zpráva okolí: „mám něco s okem, ale ty si klidně čum, jak mám místo něho hezkou placku,“ a to schvaluju.

@pappi @marca Máte pravdu, nejdůležitější je vystupování. Pro mě je to trochu problematické, protože jsem hodně plachá a nespolečenská. Trochu průbojnosti a suverénnosti mě to ovšem naučilo. Ono co vám zbývá, když kdejaká babka za pokladnou nebo na úřadě začne mluvit extrémně pomalu a nahlas a po každé větě se ujišťovat: „rozumíte, co vám říkám?“ Takže v těhle situacích jsem si zvykla hodně mluvit, používat cizí slova a komplikovanější souvětí, aby bylo poznat, že „já jako nejsem blbec“. Výraz těch babek občas přináší příjemné zadostiučinění.
A jakmile se naučíte vyrovnávat s jedním chováním, zas vás někdo na ulici překvapí. Dodneška jsem neskousla, když dvě nastajlované a typicky krásné a módní slečny si na mě začaly ukazovat prstem a jedna druhé něco šeptat do ucha. To mě odrovnalo na hodně dlouho. Pak se člověk začne zmítat v tom, jestli má cenu vůbec se snažit. Je to víc jak rok zpátky a dodneška, když mám na sobě něco výraznějšího, třeba rtěnku, jak nepřímo navrhla @kayav, si na to vzpomenu a začnu zas váhat.

eftcha
130 příspěvků 21.04.13 15:45

@DanielaS U mě teda například mizivě. Ale o to nejde, taky se páska nemusí nosit pořád, třeba jen na určité příležitosti a podobně. Pak už záleží na tom, jestli kosmetická stránka věci převáží nad funkcí.

MP Maggie
991 příspěvků 21.04.13 15:53

@Trianna Ty dvě to neměly v pořádku v hlavě, ale to není na první pohled patrné. Myslím si, že je chyba, nazývat nějaký handicap ošklivostí. Na vašem místě bych se asi často neudržela a suše pronesla, že mám pouze vadu oka, nejsem hluchá ani blbá.

aailyyn
807 příspěvků 21.04.13 15:55

Brýlemi a to klidně hodně výraznými, si z toho můžete udělat přednost. Jinak si nemyslím, že existuje něco jako objektivně ošklivá žena, když ví, co jí sluší a dbá o sebe. V tom případě se, myslím, dá opravdu tohle přehlédnout.

eftcha
130 příspěvků 21.04.13 15:56

@Trianna A můžu se teda zeptat, jestli vidíte dvojitě nebo jen nevidíte prostorově?

Jinak se nenechte zviklat, lidi si rádi ukazují prstem, no co už. Taky se mi párkrát stalo, že mi někdo tvrdil, že to přece není vůbec poznat, a o měsíc později mi to hezky vmetl do tváře.

Black Tears
53 příspěvků 21.04.13 15:59

@Trianna Souhlasím s @MP Maggie ty dvě to neměla v hlavě v pořádku, jinak smát se někomu, kdo má hendikem mi přijde jako debilita.

Btw před lety byla v televizi holčina měla minisukni a byla bez nohy.

marca
437 příspěvků 21.04.13 16:02

@Trianna věřte mi, že na mě lidi někdy taky zírají :) Důvody se vždycky najdou, někteří lidi prostě nemají vychování.

Trianna
10 příspěvků 21.04.13 16:41

@eftcha @DanielaS Měla jsem opakovaně odchlípnutou sítnici, po třetí operaci už je tím laserem natolik spálená, že sice drží na místě, ale jsou tam vypálené jizvy - čili slepá místa. V oku navíc mám silikonový olej, který má jiné optické vlastnosti, než přirozený sklivec. Ve výsledku levým okem vidím jen několik oblastí a ty navíc jen jako přes pískované sklo. Nemám dojem, že bych neviděla prostorově, ovšem vzdálenosti okolo metru přede mnou mi dělají problém - typicky špatně chytám, natahuju se pro věci blíž než ve skutečnosti jsou. Šilhání mi doktoři nijak nevysvětlovali, myslím si ale, že je to tím, že jak levé oko vidí rozmazaně a pravé ostře, že prostě levé začalo jít pravému z cesty. Dokážu vůlí levé oko donutit, aby koukalo zpříma, ale pak vidím tak rozmazaně, že to nemá smysl. Dvojitě vidím, jen když si s tím hraju :), jinak ne.

@MP Maggie, @Black Tears, @marca
Ukazovací slečny - já rozumově chápu, že to jejich problém, ovšem pocitově to skousnost nedokážu. Čili je mi naprosto jasné, že na ně nemám brát zřetel, ovšem rozum bohužel v těhle záležitostech není vždy vítězem.
Taky proto jsem tu v Pekle nic nekomentovala - je tu příliš příspěvku „jak takhle může jít mezi lidi, měla by zůstat doma“ a já pak přemýšlím, co by ti lidé řekli o mně. Ale přílišnou citlivost je třeba korigovat, je to stejná vada charakteru, jako když je někdo hrubý a netaktní. Vím o tom a pracuji na tom.

@MP Maggie Máte pravdu, považovat vadu za ošklivost je na hraně, ovšem já to u sebe tak chápu. Mě má vada hyzdí, vady u jiných jsou jen…zkrátka vady. Takže v současnosti bojuju o to, aby má vada zůstala jen vadou. :)

Příspěvek upraven 21.04.13 v 19:06

MP Linda
65 příspěvků 21.04.13 16:44

@Trianna Overdressed pomáhá, znám kluka s opravdu malým vzrůstem a i trochu deformovanou postavou, který nosí často obleky - a super.

Nemyslím si, že je člověk kvůli tělesné vadě postižená chudinka. On má každý něco, některé věci jsou vidět víc, některé míň a některé vůbec, ale skoro každý má nějakou „vadu“.
Moje dobrá kamarádka, nádherná a fakt charizmatická holka, řešila své prsty na nohou (dokonce operací) a my, její spolubydlící, jsme o tom vůbec netušily, že s nimi něco má. A pak jsme nechápaly, proč jí taková z našeho pohledu blbinka vadila.
(tím nechci říct, že nemáte své oko řešit, ale že skoro každý má něco divného)

Já osobně mám křivá záda, je to v obtaženém triku viditelné. Mám za sebou období pánských plandavých košil a fleecových bund a podobně (moc to nepomáhalo celkovému vzhledu)

Příspěvek upraven 21.04.13 v 18:12

CarmenZ
77 příspěvků 21.04.13 17:19

Jak již bylo výše několikrát zmíněno, overdressed způsob je dle mého nejvhodnější postup… Napadlo mě, že jsem v pátek viděla v jednom supermarketu mladou, hezkou, štíhlou slečnu bez jedné nohy, bylo to tak naprosto přiznané (bez protézy a v šortkách), že mě to úplně odzbrojilo. Jinak sama zkušenost nemám, ani v blízkém okolí, tedy ověřený způsob, jak se vyrovnat s podobnou vadou také ne…Rozhodně bych byla ale pro nezanevřít na sebekrášlení a upravenost!

marca
437 příspěvků 21.04.13 17:26

@CarmenZ to jste mi připomněla dívku s protézou http://www.thesartorialist.com/…-new-york-7/

kayav  21.04.13 17:30

Nikdo ještě nezmínil tu paní bez prsou..

Lenka M.  21.04.13 17:46

@Trianna Z vlastnej skúsenosti viem, že kto chce blbo čumieť a chovať sa jak blb ten bude čumieť a chovať sa ako blb či budete mať na sebe mech, alebo Pradu..Najlepšie je zvoliť prístup aký najviac lahodí Vám-Vašemu sebavedomiu, Vašej osobe..odlišnosť na tvári a duplom v očiach len tak neschováte-o to viac myslím záleží na tom prijať to ako súčasť seba. Kľudne aj s pomocou odborníka-psychologa, ten Vám myslím pomože najlepšie nájsť iný uhol pohľadu.
Mimochodom objektívna škaredosť-vzhľadom k tomu, že krása je v očiach toho kto sa pozerá neexistuje ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit