Oblečení na opeře v Národním divadle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Baru91
6 příspěvků 26.10.12 11:58
oblečení

Včera jsem byla poprvé v ND na opeře. Myslela jsem si, že jít do ND na klasiku je veliká společenská událost a každý to ví a vhodně se podle toho obleče. Bylo to příšerné!!!Ne­vyžehlená košile bez saka, špinavé tenisky, černá podprsenka v bílé halence..navíc naprosto nevhodná velikost halenky, lyžařský svetr, neupravené vlasy, laciné boty jak do night clubu, no absolutně příšerné! Každý přece ví, že se má do Národního slušně obléci, že jeany jsou absolutně nevhodné, natož další pikantní kousky, které jsem ten večer viděla. Je to naprostá neúcta ke kultuře, i operním pěvcům, k divadlu i k národu.

Reakce:

opona
147 příspěvků 26.10.12 12:03

No tak každý evidentně neví, že se má do ND slušně obléknout, soudě dle toho, co jste viděla. :-)
Jínak podobných diskuzí už je tu hodně. Např. http://www.modnipeklo.cz/…ivadla-1349/

Podle mého chybí pořad typu Etiketa od Špačka. Furt se hledají talenty, superhlasy atd, ale základy společenského chování lidi neovládají.

opona
147 příspěvků 26.10.12 12:04

A další diskuze: http://www.modnipeklo.cz/…ivadla-1334/

ale omlouvá vás, že jste nováček:-)

gulietta  26.10.12 12:08
@Baru91 píše: …Je to naprostá neúcta ke kultuře, i operním pěvcům, k divadlu i k národu.

František Josef v. r. napísal Mým národům a aj napriek tomu národ takto zneuctil sväté právo a išiel oblečený na balet v neuctivom oblečení. Hanba im! Mým národům bolo síce o inom ako o oblečení ale veta " A tak jsem nucen přikročiti k tomu, aby se moci zbraní opatřily nezbytné záruky" by sa mala použiť aj na ľudí ktorí sa nevhodne oblečú na operu.

Baru91
6 příspěvků 26.10.12 12:09

Uplný nováček:) kamarádka mi ukázala tuhle stránku a moc se mi líbí.
Navíc jsem potřebovala tento šílený zážitek sdělit někomu, kdo bude chápat mé..ano řekla bych zhnusení nad tím co si na sebe někdo dokáže obléci.

gulietta  26.10.12 12:10
@Baru91 píše:
Navíc jsem potřebovala tento šílený zážitek sdělit někomu…
…založením diskusie? Fíha to bol ale silný zážitok! :-D Čo dávali?

Baru91
6 příspěvků 26.10.12 12:12

Ano, bylo to příšerné. Navíc nechápu ironii, že ve Varech si v jednom hotelu hrají na kdo ví jaký luxus a vyžadují oblek při příchodu, ale do Národního můžete jít klidně jako na procházku se psem.

gulietta  26.10.12 12:15

@Baru91 a aký kus hrali viete? Alebo len oblečenie divákov ste si pozerala, tak neviete či na javisku bola labuť alebo Louskáček.:-)

Baru91
6 příspěvků 26.10.12 12:17

Rusalka…moc krásné, byla jsem nadšená:) Můj drahý tak nadšeně nevypadal, ale já jsem byla moc spokojená.

opona
147 příspěvků 26.10.12 12:18

@Baru91 ano, to by bylo řešení, nepustit je dál. Napsat na vstupenku, jaký oděv je vyžadován a pak je u vchodu vyrazit, pokud příjdou jako hastroši. Podobně nepustí třeba v Itálii návštěvníky do některých sakrálních památek, pokud nemají přikrytá ramena a kolena.

gulietta  26.10.12 12:20

@opona ale pustia, na krk vám dajú šatku z ich zásob, okolo pasa ďalšiu a idete dohastrošená ešte viac, ale dovnútra vás pustia, hlavne, že ste zaplatila.:-)

Baru91
6 příspěvků 26.10.12 12:20

Jezdím do Plzně na balet a tam by si nikdo nedovolil vzít nevhodný oděv, ale v Praze si nikdo nebere servítky.

Mylady2
12409 příspěvků 26.10.12 12:22

@Baru91 a co jste měla na sobě Vy?;-) ukažte nám to…

Baru91
6 příspěvků 26.10.12 12:28

Dlouhé černé šaty, nejsem v tom vyfocená

Belauh
30 příspěvků 26.10.12 14:03
Ach, ach

Pamatuju si, že když jsme ve čtvrťáku na gymplu jeli se školou na týden do Prahy, museli jsme povinně i do dvou divadle. Učitelka nás, balíky z maloměsta, důrazně upozornila, že všichni s sebou budeme mít společenské šaty a boty, kluci oblek. Jeli jsme dálkovým autobusem, všichni kluci tahali obaly na obleky, holky šaty (pravda, povětšinou tedy z tanečních, ale šaty! Největší rebelky zvolily černé látkové kalhoty a halenku…). Třídní se pořád strachovala, abychom nebyli mezi honorací z velkoměsta za vidláky. A realita? Za vidláky jsme stejně byli, většina Pražáků totiž došla v riflích (a to i lidé z VIP zóny), majstrštýlo byla u chlapů košile, u žen sukně, jinak žádné hogo fogo. Na nás třicet nebožáků se všichni koukali jako na exoty, kteří poprvé v životě vyrazili za kultůrou a dali tomu přehnaný důraz. Myslím, že můj zážitek je vševypovídající. Hanba by mě fackovala jít do divadla takovéhoto formátu v keckách…

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit