Oblečení dnešních dívek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anne-Ladybug
76 příspěvků 01.02.13 14:10
Oblečení dnešních dívek

Vážně by mě zajímalo, co si myslíte o tom, jak se v současné době oblékají -náctileté holky. Líbí se vám to? Co jste vypozorovaly? A co považujete za opravdový peklo? Všimly jste si nějaké chyby, které se dopouští hodně dívek? Klidně porovnávejte i s dobou minulou :D jestli se pamatujete :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Sekhmet
1918 příspěvků 01.02.13 14:12

Všechny dívky mladší generace než ta naše jsou hrozné, nevychované, sprosté a neumějí se oblékat. Vždycky a bez ohledu na to v které generaci se zrovna nacházíte. O tempora, o mores…
A vůbec to nejsou kyselé hrozny :)

Chichinka
74 příspěvků 01.02.13 14:20

Mně osobně se nelíbí, že mohou nosit cokoli a většina skončí v keckách, džínách a lyžařské bundě :-) Je to škoda… a ano na střední, před šesti osmi lety, jsem byla také tak jednotvárná :-D

Luara
138 příspěvků 01.02.13 14:22

Sekhmet: Řekla bych, že to platilo i v naší generaci (té které z nás). Někdy mě chytá hrůza, když si vzpomenu, v čem jsem občas (často mi v tom naštěstí zabránila matka) vyrazila a jak nalíčená. A to jsem neměla ještě takové ty choutky vypadat sexí a kurvoidně (a v každé době se najdou dívky, co je mají).

Takže myslím si, že hodně mladých holek se dnes (stejně jako dříve) obléká jak vulgární štětky, pak hodně jako špinavé cuchty, hodně jako šedé myši a určité množství i docela dost hezky (kladu si otázku, zda mají přirozený cit, nebo jsou vedené z domu příkladem třebas matky).

Víc než oblečení mi přijde smutné, jak se mladé holčiny podbízejí hošíkům svého věku, ti je kolikrát vyloženě urážejí a ony to berou jako komplimenty, že si jich všímají. Ovšem to není věc módy ve smyslu oblečení a doplňků. Kdybych měla dceru tohoto věku a chovala se tak, bylo by mi strašně smutno a uvažovala bych, kde jsem udělala chybu, že se tak ponižuje. Tohle mi na mladých holkách vadí víc, než jakkoli divné oblečení.

pehot
685 příspěvků 01.02.13 14:24

Já jsem zas ráda, že v době, kdy mi bylo -náct, neexistovalo žádné Peklo, módní blogy…a vůbec k informacím se dostávalo podstatně hůře, takže „nikdo“ neřešil, jaká zrůdnost je nošení riflí a tenisek do školy.

Garfie
4452 příspěvků 01.02.13 14:32

Já nevím, mě přijdou dnešní holky oblečené většinou líp než my v jejich letech…(80/90tá). Jasně že jsou excesy, ale ty přece k tomu věku patří. Jasněže nejsou schopné využít ten potenciál a my bychom se s dnešními zkušenostmi uměly v jejich věku předvést v plné polní…ale o tom ten věk prostě je. Je určený k úletům a experimentům-a taky trochu ke stádovosti. Vlastně přesně nevím o čem tady mluvit :-)

babyjo
10 příspěvků 01.02.13 14:45

Spíše než hodnotit oblékání -náctiletých, bych se chtěla pozastavit nad krásnou jadrnou vyřídilkou, kterou tyto mladá děvčata oplývají. Snad nejsem sama komu dnešní mladé dámy připadají sprosté jak dlaždiči a drzé jak opice.Jsem ročník 1978 a rozhodně se neřadím mezi prudérní typy, ale občas žasnu, co jsou schopny mladé kočky vypustit z pusinky.

Curlygirl
1901 příspěvků 01.02.13 14:48

Nelíbí se mi to vůbec, ale i to, co jsem nosila já zpětně vidím jako totální peklo. To patří k mládí. Kdy jindy experimentovat a vypadat jak strašák… mládí to ještě unese a navíc se to má šanci časem vytříbit a zlepšit.

TulaJ
254 příspěvků 01.02.13 15:02

Za mojich mladých čias (trvrdý socík) jednak moc toho nebolo dostať (t. j. moc pekných vecí - zas úplne prázdne tie obchody neboli, ale väčšina vecí bola pre mladých nenositeľná; každý sa snažil zohnať niečo „zo západu“ alebo z Tuzexu, a ešte sme doma šili z Burdy), jednak do školy sme nesmeli nosiť hocičo (jeansy - vtedy nazývané „texasky“ - vôbec, jeden čas dievčatá ani normálne nohavice nie; napodiv, krátke sukne - bol čas mini - až tak nevadili; akýkoľvek makeup a dokonca aj vytrhané obočie a u chlapcov dlhšie vlasy boli zakázané…nafarbiť vlasy alebo nechty by nás ani nebolo napadlo). Keď tak spätne pozerám, ani tak strašne oblečená som nechodila, jednak, mama mala výborný vkus (a ja som bola pomerne poddajné dieťa - nespomínam si, že by som vôbec bola mala nejaké rebelské obdobie), jednak, otec dosť cestoval služobne a s mamou sme ho vycvičili na nákup oblečenia (a dokonca občas aj topánok! ešte aj svadobné lodičky mi doniesol z Fínska, nakoľko v tom čase asi v celej ČSSR nebolo dostať biele). Dnes závidím mládeži tie možnosti, čo majú - a podľa mňa ich veľmi mnohí nevyužívajú tak, ako by mohli; a možno to množstvo vecí, čo sú v obchodoch, zabíja kreativitu (my sme dosť tvorili doma a vedeli sme sa vynájsť - „západniari“ boli často prekvapení, ako pekne u nás sú ľudia oblečení, napriek nedostatku tovaru v obchodoch). A nie, nepáči sa mi predčasné maľovanie, farbenie vlasov atď. už niekedy v dvanástich (no čo, som stará…), extravagancia ako taká mi nevadí, to predsa k mládeži patrí.

KajčaLiška
79 příspěvků 01.02.13 15:57

Já jsem vypozorovala dvě věci a to, že se náctileté dívky oblékají buď elegantně (kozačky, kabáty) nebo sportovně (kalhoty, kecky, bunda). Někdy se zadaří a někdy ne, ale hezké může být oboje. Peklo moc nepozoruji, to nejspíš přijde v létě se špatnou velikostí kalhot, sukní a topů, zase uvidíme podprsenky kdoví kde :-) Co ale u mladých holek nikdy nevídám, to je originalita. Ale chápu to, v určitém věku se nechctete odlišovat, ale naopak splynout s davem.

llolla
2102 příspěvků 01.02.13 15:58

Přijde mi, že je dneska mnohem větší rozmanitost stylů, než když jsem chodila na základku já (jsem ročník 1990). S dobou minulou tudíž srovnávat nemohu, ale i tak vidí docela posun. Je mnohem víc holek, který už kolem 14-15 roku mají vyhraněný styl (to, že se někdo odívá do džín, kecek a triček s potiskem až o důchou nemyslím=). Já jsem ráda, že jsem všechy možné módní blogy, Sartorialist, Lookbook apod. objevila až relativně nedávno, protože je mi jasný, kolik času bych na nich byla bývala schopná trávit… Ale je fakt, že tu změnu vidím jen ve větších městech- u nás v městě okresním znám jen tři holky, které jsou ještě na střední, ale oblékají se parádně- dvě z nich jsou sestry, jinak se u nás čas zastavil v roce 2004…=) Ale jak už tu někdo psal, kurvičky, šmudly a podobné jsou pořád a všude…

stric
762 příspěvků 01.02.13 17:32

Ono se v zásadě asi moc nezměnilo.
Pamatuju si jakýsi dotaz pro Sally v Mladém světě: Není trochu divné, když si moje mladší sestra na zábavu bere ty nejhorší džíny, ve kterých doma uklízí, protože se to tak prý nosi?
Za mých mladých let kdesi v poslední třetině minulého století se řešilo „bereš si sukni?“, když se mělo jít se školou do divadla nebo pro vysvědčení, dneska je to totéž, jen se teda asi řeší, jestli tenisky nebo glády, jestli červený přeliv nebo zelený a jestli je lepší pearcing v nose nebo v obočí. Nenosit to samé, co zbytek třídy, znamená buď ze sebe udělat outsidera nebo být tak silná osobnost, že to nakonec dopadne tak, že se zbytek třídy začne opičit po té jedné a zase vypadají všechny stejně. V tomhle věku je názor vrstevníků důležitější než cokoliv jiného a z pohledu starší generace se občas těžko chápe, proč dcera zarytě odmítá vzít na sebe něco hezkého a trvá na jakési hrůze, ale je to prostě tak. Osobně jsem se přestala snažit do toho mluvit už dávno.

GalianosjednimL  01.02.13 17:47

Teď budu vypadat jako mentorující stařík nad mládeží, ale nějak nemusím kombinaci těch bezprdelních džín, hip hop stylu, kolíbavé pohyby jak z Harlemu, zdravení se, jak dealeři od Darlingu v Praze. K tomu styl „Pudlice“ - vlasy na pudlíka (zesekaná ofina), a oči ve stylu „experimentuji s konturkou a už podruhé jedu oko dokola“ a to vše zarámuji do silných obrouček. Pak už jen duckface a máme tu jednu uniformní hustěkrutopřísnou hmotu, mocinky moc muck… Tak tohle megamoc nelovískuju :)

stric
762 příspěvků 01.02.13 17:50

@GalianosjednimL Ne že bych nesouhlasila, ale jelikož tipuju, že už vám je určitě víc než tak pětadvacet, tak jste pro tyhle holky stařec nad hrobem s naprosto irelevantním názorem.
Moje dcera mě například vehementně přemlouvala, abych si aspoň na rodičáky do školy pořídila džíny, abych tam vypadala normálně a nedělala jí ostudu. Nepřemluvila mě, ale já ji taky ne, aby nepovažovala za jediné pro sebe vhodné kalhoty o tři čísla větší maskáče.

GalianosjednimL  01.02.13 18:07

@stric Nebojte.Ja bych se je taky se svym zpatecnickym a nemodernim nazorem nedovolil otravovat. :) Staci, ze mi ex-pritelkyne rekla, ze v te sve bunde vypadam jak pantata (cscscs, jsem mel na sobe bundu do pasu od Fred Perry :))

stric
762 příspěvků 01.02.13 18:13

@GalianosjednimL Jsem si to musela vygůglit. To jste vypadal jak Belmondo, ne?
Já jsem se před časem rozplývala nad anglickou verzí Poldy z Marsu, jak ti chlapi v 70. letech chodili hezky oblečení, a jedna moje o generaci mladší kamarádka kriticky poznamenala, že ale ty hrozné účesy. Světe zboř se, oni měli VLASY!
No a co s tím naděláte, nic :-)

GalianosjednimL  01.02.13 18:17

@stric Nemam sice tak nadherny nos, ale asi dost podobne :):):) Ten pohled si umim predstavit, asi jako muj kolega (taktéž o generaci), kterému jsem ukazoval bony :)

stric
762 příspěvků 01.02.13 18:24

Copak bony, to bych i chápala, že pro mládež je to něco podobného jako potravinové lístky z protektorátu, ale já tak nějak obecně nechápu ty občasné výkřiky tady, že například tělové silonky v zimě NIKDY (a co se asi tak nosilo cca 80 zpátky v jednom kuse?), že sukně do půl lýtek vypadá hrozně a není možné v tom vypadat dobře (zajímavé, pro mě je to nejkratší možná délka a dobře to vypadá), že tohle a tamto, vrchol byla ta debata o holinách, jeden by myslel, že ještě předloni byly ulice při každém deštíku liduprázdné, protože všichni na tom byli jak Božena Němcová, je mokro, nelze vyjít na ulici, a tak dále. Jasně, momentálně je jiná móda, ale jelikož zrovna ta současná móda je dost uhozená, tak fakt nevím, proč na ní tak strašně lpět. Jestli to takhle půjde dál, tak se tady bude chodit stejně ještě za padesát let, no děkuju pěkně teda.
(si představuju ty úctyhodné stařenky v bokovkách, ještěže se toho už nedožiju)

GalianosjednimL  01.02.13 18:47

@stric Je pravda, že mne ti kluci 15-17 let, co maji načesané a vyfoukané ofiny dost připomínají éru Beatles…teda tu už jsem sice nezažil, ale asi se to docela vrací :).V souvislosti s tím, jak se tu občas hubuje za crocsy jsem si vzpomněl na jeden příběh, co jsem zaslechl v obchodě, kdy zákazník požadoval bílé a bez děr. Prodavač měl jen ty děrované. Zákazník nad tím projevil lítost, že prý je lékař a operuje, tak ty plné jsou fajn, ale do děrovaných by mu natekla krev, takže je tam nesmí mít. Z toho plyne poučení: Nehaňte crocsy, nikdy nevíte, co nosí váš operatér :):)

edit: chyba

Příspěvek upraven 01.02.13 v 23:45

Aroosak
618 příspěvků 01.02.13 18:54

No já snad ani nevím, co ty dnešní holky nosí. Na ulici spíš koukám po lidech v mém věku anebo starších. Jen od jisté doby jsem přestala kupovat jako dárek oblečení pro svou nyní sedmnáctiletou neteř, jelikož když jsem ji něco ukázala, tak mi na to řekla, že by v tom byla trapná. Tak nic, no ;-) Jediná náctiletá, kterou jsem zaregistrovala, je tahle . Řekla bych, že mladí lidi v ČR málo experimentují. Tedy třeba v porovnání s Berlínem. Tam mi naopak připadalo, že s davem jde ten, kdo se liší ;-)

Lola  01.02.13 19:05

Pokud můžu soudit podle spolužaček mého syna na gymnáziu, oblékají se mnohem méně stádně, než jak tomu bylo za mých mladých let. Já pamatuji, že absolutní top představovaly ty šťastnější z nás, co měly tetu v Rakousku nebo přístup k tuzexovým bonům (což jsem díky služebním cestám mého otce měla taky, ale rodiče hanebně ty bony utráceli hlavně za vybavení domácnosti, a to jsem teda fakt nechápala), ty méně šťastné se je snažily dohnat sortimentem maďarských butiků (těch bylo nejvíc), a pak se našlo pár lesan, které byly nejvíc happy v manšestrákách barvy lišejníku a vlastnoručně batikovaném tričku.

Dnes se děvčata oblékají rozličně a lze tam potkat celou řadu stylů. Neřeším, jestli se mi to líbí nebo ne, protože cítím, že pro ně stejně spadám do kategorie matko, vrať se do hrobu, a ve shodě @babyjo mi mnohem víc vadí to, že kolikrát mluví jak kanál a bez cigarety ani ránu. Zaplaťpánbu, díky tomu, že škola mého syna spadá do kategorie tzv. prestižních (jakkoli si o tomto označení myslím svoje), tak je tam výskyt těchto vulgárních nebožátek řídkým jevem.

modny guru
280 příspěvků 01.02.13 19:51

Mam 15, cize patrim medzi teenagerov. Uprimne poviem, ze sa mi nepaci styl obliekania mojich vrstovnikov. Ja sa snazim byt originalna a zaroven vkusna, myslim, ze sa mi to dari:) Niektori moji rovesnici sa na mna pozeraju divne, ale vacsina moju ‚inakost‘ ocenuje. Mam rada eleganciu, ku ktorej volim nieco svieze a mlade. Najviac sa hanbim za dievcata, ktore si obliekaju vylucne iba dzinsy o 3 cisla mensie, obtiahnuty top, cim viac podprsenky z neho vytrca tym lepsie, zmachlene oci a platinove blond vlasy, samozrejme s tmavymi odrastmi. Na moje od prirody blond vlasy pozeraju tak ze „nechces s nou nieco spravit?“ Teraz mi pride byt najviac IN co najneprirodzenejsi vzhlad. Cim viac umeliny, tym lepsie? Nemyslim si. Neviem, ci to poznate, ked sa citite trapne aj za ineho, ale ja to poznam velmi dobre, hlavne ked pride moja spoluziacka totalne „vykozená“ pretoze je to ohromne sexi a zacne trepat o tom, ako sa na minulej diskoteke opila, az si nepamata, co robila. Preto sa nerada radim k tejto vekovej kategorii.

klubo  01.02.13 20:32

Myslím, že když jsem chodila na střední (93-97), byli jsme oblečeni tak nějak stejně a i když bylo možné při detailnějším zkoumání nalézt cosi jako pindulínu, hipísačku, punkerku… nakonec jsme měly všechny rifle a něco k tomu. Dnes je víc zboží, ty stylové rozdíly jsou větší. Co ale nechápu jsou ty středoškolačky, které vypadají jako prostitutky (tmavý make up, leciné jehly, mini/elasťáky, „nadupaný výstřih“, chemické vlasy, plastovo fejkovní kabelečka, cigaretka a „co je p*čo!“ na jazyku…)- to myslím do školy jednoznačně nepatří. Ale holky se určitě víc líčí, make up si za mých dob na střední dělalo jen pár holek (buď hodně „ambiciózních“ nebo těch s problematic­kou pletí)

Taky se mi zdá, že jsou na oblečení mladých (a nejen jich) víc vidět příjmové rozdíly, a možná spíš kulturní poměry, ze kterých pochází (včetně dražších věcí, jež jsou nevkusné, absolutní nevkus stánkově sexí módy, ale i soudnost a poučení třeba blogy…). A co mé mládí zcela minulo jsou značky oblečení…

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 01.02.13 21:20

Všimla jsem si, že mladé holky rády nosí vzorované punčocháče nebo legíny a přes to kraťasy. K tomu mikinu s kapucou a skejťácké kecky s tlustým jazykem a barevnými tkaničkami. Moc tomu nerozumím :-/ V zimě zase často vídám barevné vzorované bundy ze skate shopů. A pak jdou na ples „za princeznu“-šíleně nevkusné šlehačkové šaty nebo na diskotéku-obrovský výstřih, podivný make-up, flitry, glitry a jiné hrůzy. Ale určitě existují i výjimky :-)

ni2ka  01.02.13 21:40
-

Ani by tak nevadilo oblečení, ale že jsou kolikrát tlusté.
nevím, jak bych to slušněji napsala- myslím tím špeky kolem pasu
a na bocích. to „za nás“ nebylo, tlustá holka si ani „neškrtla.“
je to drsné, ale je to tak. ještě taky byl mimo, kdo neuměl sport,
dneska je to jedno. kamarádka učí tělák na druhým stupni a říká, že je to
děs, ne neschopnost, ale nezájem.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit