Oblečení do letadla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Roseline
2319 příspěvků 31.01.13 23:07
Oblečení do letadla

Dobrý večer,
zajímalo by mě, jak se oblékáte na dlouhé lety. Jestli máte nějaké osvědčené slušivé a zároveň pohodlné kombinace na cestování. A řešíte make-up?
Já se tedy rovnou přiznám, že mé letadlové outfity jsou spíše pohodlné. Nepůsobí (jak doufám) pekelně, ale jsou nudné a nezajímavé (doplňky mi při cestování vadí). Lehký make-up mám pouze při krátkých letech, při dlouhých ne.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 31.01.13 23:10

Tepláčky, tričko a mikča;-) abercrombie…
Pohodlné a hezké… Jen jsem ještě neletěla 1st…tak nevím jestli by me tam tak pustili;-D
Byznys v pohodě…
Obdivují dámy co cestují třeba v kozačkách na 12 cm podpatku…a ještě si ty boty ani v letadle nezují…to musí být pak maso ta nateklá nožka:-)

Příspěvek upraven 31.01.13 v 23:15

Mylady2
12409 příspěvků 31.01.13 23:12

Make up no…moc neřeším. Řasy mám furt…takže max bb cream a pomáda na rty + termální voda LRP.

Sibyla
2639 příspěvků 01.02.13 01:06

POhodlně určitě. V dětství jsme létali dlouhé lety do Asie, a první, co maminka udělala po nástupu, bylo, že nám svlékla skládané sukénky. Ty by vypadaly! Dnes bych si asi vzala v zimě leginy a dlouhý svetr, něco měkkého, netísnícího, nemačkavého. Někdo se v letadle převlékne do teplákové soupravy, a některé společnosti je i poskytují. ROzhodně ne těsné džíny, tam bych se bála i zdravotních komplikací: může-li dlouhé sezení bez pohybu uškodit, tak těsné kalhoty taky.

monicka
565 příspěvků 01.02.13 05:47

Já si obvykle beru sukni v pase na gumu (ale tak, aby se to nikde nazařezávalo), punčocháče (v letadle bývá pěkná zima) a na vrch nějaké bavlněné tričko nebo tílko a svetr. Ještě s sebou obvykle balím šálu, do které se můžu zabalit. Boty mám takové, které se dají rychle zout a obout a u kterých vím, že mi budou, i když mi po dlouhém letu nateče noha (při svém prvním dlouhém letu jsem tohle nevěděla a vzala jsem si kozačky, abych ušetřila místo v kufru - a potom jsem málem musela jít po letišti bosá, protože jsem se do nich nemohla dostat). Při posledním letu jsem rezignovala na jakoukoliv módnost a obula jsem si tenisky, protože jsem měla dva kufry, tašku na notebook a kabelku (celková váha skoro 50 kg), cesta trvala 26 hodin a zahrnovala dva přestupy, přičemž při tom druhém jsem se musela přesouvat na úplně jiné letiště… :)
Vzduch v letadlech mě strašně vysušuje, takže obvykle na makeup kašlu a mažu se akorát krémem (make up maxilmálně až těsně před přistáním) a balzámem na rty.

Lola  01.02.13 08:58

Někdy je to docela výzva - odlet v -10°C, v letadle 21°C, přistání v +35°C, za situace, kdy se mi nechce tahat větší příruční zavazadlo s věcmi na kompletní převlékání.
Takže osvědčená kombinace: pohodlné plátěné kalhoty, tričko, lehký propínací svetřík nebo kardigan, pašmína, tlusté spací ponožky (při dlouhých letech se vždy zouvám). Při zimním odletu z teplých krajin mám navíc silné punčochy, které před přistáním navléknu pod ty kalhoty, a tenkou koženou bundu do tašky s sebou (neprofoukne, a přitom nezabere moc místa).
Při dlouhých letech make-up moc neprožívám, jen řasenka, lehké stíny, základní krém. Stejně člověk vyleze z toho letadla natěšený na nejbližší hotelovou sprchu, k níž míří nejpřímější možnou cestou.

Roseline
2319 příspěvků 01.02.13 09:19
@Lola píše:
Někdy je to docela výzva - odlet v -10°C, v letadle 21°C, přistání v +35°C, za situace, kdy se mi nechce tahat větší příruční zavazadlo s věcmi na kompletní převlékání.

Tohle řeším ta, že si teplé oblečení hned na letišti dám do boční kapsy kufru - a pokud letím obráceně (tedy z tepla to zimy), tak mám opět oblečení nachystané v boční kapse kufru a teple se obléknu až před odchodem z letiště.

Lola  01.02.13 09:23
@Roseline píše:
Tohle řeším ta, že si teplé oblečení hned na letišti dám do boční kapsy kufru - a pokud letím obráceně (tedy z tepla to zimy), tak mám opět oblečení nachystané v boční kapse kufru a teple se obléknu až před odchodem z letiště.

Tam mám nacpané zimní bundy pro děti :)

Roseline
2319 příspěvků 01.02.13 09:30

Jinak moje oblečení do letadla nejvíce odpovídá tomu, co popisovala @monicka - pohodlná sukně, triko, kardigan, punčochy.

MUDr.Lant
389 příspěvků 01.02.13 09:32

Osvědčily se mi kalhoty z orsay, klasický střih, v důsledku zhubnutí mírně volnější, takže nikde netlačí a vypadají hezky, obuv - něco bez podpatku a pohodlného a hlavně s sebou beru pashmínu, která je příjemnější, než svetr, člověk se do ní může dle potřeby „zabalit“. A kapky do očí - klimatizace mi dělá značné problémy.

Mylady2
12409 příspěvků 01.02.13 10:38

@Roseline já když letíme z tepla do zimy tak teplé oblečení neřeším. Lítám z Phy a do Phy a v hale je teplo takže počkám na taxi (tam je taky teplo) a pak su za 25min doma;-) takže klidně v balerinách…bundy a kozačky se mi moc nechce vozit.

Roseline
2319 příspěvků 01.02.13 11:10
@Mylady2 píše:
@Roseline já když letíme z tepla do zimy tak teplé oblečení neřeším. Lítám z Phy a do Phy a v hale je teplo takže počkám na taxi (tam je taky teplo) a pak su za 25min doma;-) takže klidně v balerinách…bundy a kozačky se mi moc nechce vozit.

To chápu. Já sice také nejčastěji létám z Prahy, ale cesta na letiště mi trvá cca 4 hodiny.

Lenka M.  01.02.13 11:13

Hlásim sa k pohodlne a nudne oblečenej skupine cestujúcich:) Make-up si urobím jednoduchý - jemne tónujúci krém, púder, riasy..a v taštičke tampóniky na otieranie roztečených očí. Ale HLAVNE ani na krátke lety nevynechám zvlhčujúce kvapky do očí -vždy ich mám suché tak, že pri žmurkaní uplne počujem ako mi viečka vŕzgajú o bulvy a to je teda hnus:)

Mylady2
12409 příspěvků 01.02.13 11:20

@Roseline tak to je jasný;-) bydlet daleko od letiště tak se přizpůsobím;-)

lioncity  01.02.13 11:26

Ja pohodlne, kalhoty, tricko a neco idealne propinaciho, nikdy nezapomenu nafukovaci polstarek, po deseti hodinach je to k nezaplaceni. Na dalkove lety se nelicim, naopak plet doma vycistim, hydratuju a necham odpocivat, nastesti jsem vyrazny typ a jsem viditelna i bez make-upu. Do tasticky si beru trosku pletove vody a kremu, pred pristanim vycistim a nakremuju plet, nikdy nezapomenu pastu a kartacek.

V ramci tohoto tematu zakladam malou podotazku - kolikrat nam Mylady zdurazni, kterou tridou lita? :-)

Curlygirl
1901 příspěvků 01.02.13 15:56

Krátké lety po Evropě - neřeším, normálně jak chodím tady podle toho, jestli neletím hned po práci atd…

Dlouhé lety - většinou úpletové šaty, pod ně legíny, přes ně propínací svetr a šátek/šála. Legíny a šátek dle situace a tepla/klimy odkládám/přikládám :-)
Nelíčím se vůbec, jsem teda světlý vyblitý typ, vypadám na 13 let takhle ohozená, ale neřeším to, pohodlí a komfort pleti mi je přednější.

Mylady2
12409 příspěvků 01.02.13 16:00

@lioncity economy a byznys;-) chtěla bych někdy 1st zajímá mě jaké to je. Ale zdá se mi to drahe:-( a taky by mě zajímalo zda by mě tam vpustili v teplákách.

Kate 123
73 příspěvků 01.02.13 16:21

@Mylady2 pustili ;-) a ještě byste vyfasovala pyžamo a bačkory :-D

Na krátké lety (po Evropě) lítám normálně oděná. Na delší lety si beru punčochy, termo tričko, svetrové šaty a volné kozačky, a nebo polobotky, termo tričko, fleece mikinu a nějaké pohodlné kalhoty. Nelíčím se, díky klimatizaci se mi postupně loupe celý obličej, takže ho pouze krémuji.

Mylady2
12409 příspěvků 01.02.13 16:31

@Kate 123 sakra to je servis! No aspoň člověk vidí za co platí;-)

cibetka 1  01.02.13 16:35

@Mylady2
Jasně že pustili, co si zaplatíte, to máte a je jedno v čem přijdete. :)
Zrovna bačkory a pyžamo jsme nedostali, ale teplé ponožky ano. Místo a servis je fakt rozdíl, servis spíše využije muž, ale já zase ocením polohu vleže na široké skoroposteli. Ale v každém případě je to stejně hnusný, dlouhý, nekonečný, zbytečný čas, kdy když nespím, přemýšlím o přenesení v čase. Dodnes jsem nepochopila ženy, které celou dobu sedí rovně, v kostýmku a lodičkách. Mě je po pár hodinách úplně fuk jak vypadám, hlavně aby byl konec.

edit: Doplňuji: v kosmetické tašce, která je plná různých věcí dostanete i prezervativ!

Kate 123
73 příspěvků 01.02.13 17:30

@cibetka 1 není 1st jako 1st. Ty rozdíly mezi leteckými společnostmi jsou markantní, a to nemluvím jen o 1st. Jinak teplý ponožky člověk dostane i v premium economy. Všeobecně mi ale 1st přijde jako vyhazování peněz ;-)

cibetka 1  01.02.13 17:43

@Kate 123
Souhlas, já reagovala na to pyžamo.
Znám jen air france.

Kate 123
73 příspěvků 01.02.13 17:51

@cibetka 1 já jsem si říkala, že bude řeč o air france ;-) nechť si každý létá ve třídě, která mu vyhovuje, já se svým trpasličím vzrůstem jsem skladná a prostor na nohy atd. příliš nedocením :-D

cibetka 1  01.02.13 17:59

@Kate 123
Jsem také malá, ale muž je obr a já dost ocením tu postel. No a souhlas, francouzi nic moc.

Mischura
336 příspěvků 01.02.13 18:15

@cibetka 1
No, u British Airways v prvni tride dostanete pyzamko, pantofle a kosmetickou tasticku se zakl. hydratacni kosmetikou. Jidlo a vino relativne OK, ve srovnani s Lufthansou ale nic moc. Obsluha - hmmm, hodne zavisi na posadce, mam pocit, ze letusky sluzbu v prvni dostavaji za odpracovana leta, takze jsou vetsinou starsi, nekdy dle meho nazoru neprijemne… Postele jsou ok, u ted vylepsene prvni tridy maji i vice prostoru i na odkladani, ale tu zatim nemaji ve vsech letadlech. Nezbyva mi nez cekat nez budou ty nove airbusy 380 ;-)

Jinak na dlouhe cestu se nelicim vubec, naopak si v letadle nandam hydratacni a vyzivne masky, vetsinou letame na noc takze rano se probudim a nevypadam jako scvrkle jabko…

Jinak z obleceni doporucuji kasmirove pledy (vymrazena letiste) a kasmirove ponozky do letadla…

Oprava preklepu

Příspěvek upraven 01.02.13 v 18:22

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit