Oblečení do tanečních

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veunka.c
1 příspěvek 29.09.12 21:50
Oblečení do tanečních

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na Váš názor na oblečení do tanečních. Mezi inspirací jsem našla fotku dvou slečen s popiskem, že je to oblečení do tanečních, a byly velice tvrdě kritizovány, především proto, že je to do tanečních nevhodné.. jelikož mi příští týden také začínají taneční, a moc nemám představu, chtěla bych se Vás zeptat : Co považujete za vhodný model do tanečních? Pokud pošlete i nějaké odkazy na hezké šaty, budu ráda. Děkuju za každý názor!

Reakce:

Rabbit-Heart
644 příspěvků 29.09.12 21:58

Na normální hodiny není třeba mít nějakou večerní róbu, ale myslím si, že šaty by měly být aspoň po kolena a hlavně by to měl být společenský oděv, ne to tričkovité cosi s mohutným páskem, co předvedly slečny v „Inspiraci“. Já osobně bych si na hodiny vzala něco takového (dost možná, že mě s tím ostatní vypískají :) ), na prodlouženou už je to samozřejmě něco jiného.
PS: Fotky jsou ze Zary a Asosu.

Dahllie
2222 příspěvků 29.09.12 22:21

Na výukové hodiny bych to viděla na koktejlky, přeci jen učednice kolikrát potřebují vidět na nohy. Na prodloužené dlouhé šaty a na věneček dlouhé bílé. Ale nemůžu moc moralizovat, v šestnácti jsem na etiketu taky dlabala (i když jsme byli taneční mistrovou poučeni o vhodném oblečení) a chodila jak hastroš. Bylo to i tím, že jsem byla děsně alternativní hipík :-D. Ve své podstatě závidím klukům, ti to mají jednoduché - oblek a bílé rukavičky.

Ems
1482 příspěvků 29.09.12 23:08

Ten věneček bych nehrotila, ne všude je my třeba měli jen plesy a kromě asi 4 slečen měli holky kratší šaty (ke kolenům). Dlouhé šaty na prodloužené taky nikdo neměl, spíš aby to vypadalo jako společenské, ne do divadla ale třeba nějaké šaty které si vezmete na první plesy.

river fairy
6 příspěvků 29.09.12 23:36

Nedávno jsem tu zakládala diskuzi na podobné téma, viz zde: http://www.modnipeklo.cz/…ecnich-1196/
doufám, že Vám (Ti?) to alespoň trochu pomůže :)
já nakonec chodím na normální taneční hodiny v těchto:
http://www.modnipeklo.cz/…rankovani/2/?… (korálové šaty, H&M)

Hodně štěstí při výběrů šatů! :)

Ichy
67 příspěvků 30.09.12 13:48

Já jsem šaty nenosila. Koupila jsem si klasickou černou sukni a jen jsem měnila halenky. Přišlo mi to mnohem lepší a praktičtější, protože jsem mohla být pokaždé jiná. :)

janiiiv
781 příspěvků 30.09.12 14:18

.

Příspěvek upraven 02.10.13 v 01:15

Sibyla
2639 příspěvků 30.09.12 16:19

Klidně letní šaty, teď se nosí ve stylu 50tých - široká sukně, těsný živůtek - pokud je koupíte teď, budou ve výprodeji a budou na příští léto. Důležité je: ne dlouhé rukávy a ne holá záda, aby partner položil ruku na látku. Ano, určitě plnou špičku, jak píše janiiv, to byste nevěřila, jak vám podupou nohy. Sukně s topem jde, i když… To co mají ty dvě v inspiraci je opravdu přes čáru.

janiiiv
781 příspěvků 30.09.12 16:27

.

Příspěvek upraven 02.10.13 v 01:15

Karoleenah
2322 příspěvků 30.09.12 16:45

Já se přidávám k @Ichy a @janiiiv, na hodiny jsem nosila spíš sukně a k nim nějaké „lepší“ halenky. Sukně jsem měla áčkové nebo kolové v délce po kolena, konkrétně černou se saténovou lemovkou, tmavofialovou taftovou a vínovou saténovou. Halenky už si moc nevybavuju, vím, že jsem měla nějakou černou klasiku a pak jednu, co se dost podobala vrchní polovině těch jemně růžových krajkových šatů, co sem postovala Rabbit-Heart. K tomu jsem vždycky měla nějak sladěné doplňky - různé náhrdelníky, perličkovou čelenku, květinu do vlasů… Boty jsem měla černé páskové latinky, tančilo se mi v nich dobře a palec mi nikdo kupodivu neukopnul, nicméně silonky jsem měla na jedno použití, ty se v oblasti prstů trhaly náramně. :)

llolla
2102 příspěvků 30.09.12 16:58

Sukně a halenky by mohly být dobrou variantou- jedna univerzální sukně a k tomu halenky. Ale NE trička. Na normální hodiny by to mohlo být asi něco v tomto stylu (myslím stupeň slušnosti a společenskosti).

Linie
1703 příspěvků 30.09.12 20:07

Halenky se sukní se nedoporučují, v některých pražských kurzech jsou i zakázané. Vypasovaná halenka se při zvednutých rukách vyhrne a děvče myslí spíš na ni než na tanec.
Další pravidlo je, že sukně musí být rozšířená, aby dáma mohla dělat dlouhé kroky. Délka samozřejmě ke kolenům, žádné mini.
V kurzech v Lucerně dokonce paní mistrová posílala děvčata nevhodně oblečená domů převléknout!

llolla
2102 příspěvků 30.09.12 20:17

@Linie
Aha, vidíte, to jsem netušila. (To s těma sukněma a tak). Bohužel by to chtělo více takových mistrových…

Sibyla
2639 příspěvků 30.09.12 20:55

Pamatuji se, že v mých tanečních (Praha, Radiopalác) se na děvčata v sukních dívalo jako na popelky. Byly tolerované, ale lehce pohrdané. A je fakt, že šaty líp sedí, zvlášť s nervózním partnerem, který vám blůzu rukou na zádech povytahuje.

z_dediny
1034 příspěvků 01.10.12 11:02

Šaty neporadím. Měly by být pohodlné a neměly by překážet v pohybu (třeba padající ramínko apod. zbytečně znervozňují). Jen bych doporučila boty s plnou špičkou - tanečníkům a tanečnicím se občas pletou nohy, tak jsou páskové boty nebezpečím pro prsty. A možná i pásek přes nárt, aby se bota nezouvala.

Sekhmet
1918 příspěvků 01.10.12 12:25

Já do tanečních podědila šaty po mámě. Měla jsem tehdy stejnou postavu, jako ve stejném věku ona. A zatímco my byli „chudí“, moje maminka do tanečních dostala od babičky dvanáctero nádherných šatů od švadleny na míru, všechny z nositelných materiálů, nadčasového střihu a perfektně zachované (bůh žehnej babiččině švadleně, která je ušila a babičce, která je nevyhodila). Každou hodinu v tanečních jsem tak měla jiné. A na věneček jsem měla asi nejkrásnější svatební šaty, které jsem kdy viděla. Typově trochu podobné svatebním šatům vévodkyně Kate - dlouhé, projmuté (bez korzetu, ovšem) s krajkovým nepříliš hlubokým výstřihem a dlouhými úzkými krajkovými rukávy. Kdo ví, kde skončily, měla jsem je jen půjčené od kamarádky.

DanielaS
4603 příspěvků 01.10.12 14:20

Uz se to tu probiralo, zapatrej v diskusi. Velmi souhlasim se saty (oproti sukni s halenkou) kvuli vyhrnovani. Anebo teda nejakou halenku se spodkem jako body. Celkove se lip tanci v satech bez rukavu, min se ten vrsek deformuje. Pokud se citis na tenka raminka, tak silne doporucuju na zadech prekrizena - nehrozi, ze raminko sklouzne.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit