Oblečení inspirované romskou módou

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nian
124 příspěvků 30.07.13 23:42
Oblečení inspirované romskou módou

Ahoj, zajímal by mě váš názor na romskou módu. Pro upřesnění - nemyslím tím názor na to, jak se oblékají romské ženy, tahle diskuze by o tom být neměla. Myslím šátky, zlaté doplňky, rozevlátost, trochu vyzývavost, trochu přeplácanost v dobrém slova smyslu. Něco jako toto :-) http://fineartamerica.com/…-greczi.html nebo toto http://www.flickriver.com/…/8154701391/ (nejsou to úplně ideální odkazy, ale pro představu snad stačí…)
Líbí se vám to? Myslíte, že to sluší jen tmavým typům, nebo si to může dovolit i blondýna? Nosíte sami? V jakých případně kombinacích?

Reakce:

stricc  30.07.13 23:49

Proč ne. Zřejmě to předpokládá být celkově výraznější energický typ, co se nebojí budit pozornost, a taky opravdu dobrý cit pro kombinaci a stylizaci, aby výsledek nepřipomínal spíš zmatenou kolotočářku než Carmen.
Já bych to nenosila, ale docela ráda bych se po takových modelech koukala.

jumbeee  31.07.13 00:31

@Nian Myslím, že na blondýně to nevynikne, pokud nemá extrémně výrazný obličej.

Mofu
1041 příspěvků 31.07.13 06:16

Ahááá vy myslíte CIKÁNSKOU rozevlátost a přeplácanost…tak to potom joooo. Romská rozevlátost a přeplácanost jsou spíš legíny s bolerkem a navrch 150kg ;)

Betty J.
2031 příspěvků 31.07.13 06:55

Cikánský styl mám ráda, bohužel příležitostí k uplatnění takového oblečení se mi moc nenaskýtá.

Politická korektnost zde rozhodně není na místě, u řezníka asi taky nekupujete dvacet deka romské pečeně.

KlaudieS
1640 příspěvků 31.07.13 06:58

Já si hned vzpomněla na mexickou telenovelu Cikánky, na kterou jsem čuměla s otevřenou pusou, protože byly hrozně krásné :D

Jinak jako inspirace nejsou romky vůbec špatné:

Barvy, rozevláté střihy, výrazná náušnice, moc se mi to líbí :)

andreama
228 příspěvků 31.07.13 07:27
@jumbeee píše:
@Nian Myslím, že na blondýně to nevynikne, pokud nemá extrémně výrazný obličej.

Přesně, podobně se to tady řešilo s indickou módou.

Caralina
916 příspěvků 31.07.13 09:29

Osobně se tak neoblékám, ale líbí se mi to. A myslím, že i blondýně to slušet může. Vygooglete si Candice Night například.

stes  31.07.13 09:40

@Nian myslíte třeba toto? :-) to je rómská móda, to pěkné je cikánská (čili ne u nás)

Isca
958 příspěvků 31.07.13 10:19

Z téhle módy si mi líbí kombinace upnutého vršku s krátkými rukávky nebo ramínky a výstřihem, a lehká rozevlátá rozšiřující se sukně, případně ještě při večerním ochlazení šátek nebo šál přes ramena. Jestli je to pro blondýny? Záleží samozřejmě na kombinaci barev a vzorů, spíš to chce aspoň nějaký pas, a samozřejmě se v tom trochu nést.

Alizon
1233 příspěvků 31.07.13 10:39

Libi se mi to, sluset to bude podle me spis tmavym typum. Sama nenosim, nemam moc kam a hlavne jsem docela cikansky typ, takze se obavam ze bych v takovych modelech vypadala az prilis „opravdove“:))
Modely na tretim obrazku od Klaudie S bych si klidne vzala, tam uz je to opravdu jen vzdalena inspirace - proste normalni rozevlate saty.

modny guru
280 příspěvků 31.07.13 11:13

@Alizon
Nie, nebojte sa toho! Hlupakov, ktori s tym maju problem by ho mali aj bez ciganskeho oblecenia. Aj tak nikdy nevidim rozdiel medzi Ciganom a Spanielom, a uz vobec som nevidela ziadnu Ciganku v takychto satach.

Alizon
1233 příspěvků 31.07.13 11:30

@modny guru
Ja se nebojim, ja jsem zvykla. Navic v Belgii v mistni „multi-kulti“ by to asi nikomu divne neprislo. Spis to opravdu nemam kam nosit a i v lete je tu zima a prislo by mi to tu proste jako pest na oko, podobnou modu mam spojenou s jihem. Kdybych zila ve Spanelsku (to byl mimochodem vzdycky muj sen, ktery mi moc nevysel) tak si nejaky stylovy model klidne poridim.
V puberte jsem celkem nosila dlouhe rozevlate sukne, ale to byl spis takovy pokus o hippie style.

stricc  31.07.13 13:06

@Alizon Španělky to nenosí, nanejvýš jako kroj při nějaké slavnosti. Ale na každém rohu se to prodává turistům :-)

modny guru
280 příspěvků 31.07.13 13:31

@Alizon
Jasne, ak sa to neda vyuzit, je zbytocne sa do toho nutit. Ja som Vam len chcela povedat, ze ak sa Vam to paci, neberte ohlad na ostatnych a oblecte si to:)

DanielaS
4603 příspěvků 31.07.13 14:00

Ja si takovou divocejsi sukni a halenku usila, ale taky po mne koukali jako po opravdove Cikance, a to tu neni, neni dobre. Takze sukni nosim s trickem na doma, je ohromne pohodlna. Nejvic se mi ten styl libi na subtilnich dospivajicich divkach s dlouhym krkem.

kayav  31.07.13 15:31

Mi se to libi moc. Jedna znama, jejiz otec je z Alziru, ma takove cikansko-hispanske rysy a dlouhou, kudrnatou tmavou hřívu, a ještě se do toho i stylizuje - cingrlátkové náušnice, vzory, barvy. Je to nádhera. Já to občas taky zkusím, ale je to nebe a dudy.

Nian
124 příspěvků 31.07.13 21:44

Díky za příspěvky :-) Mně je celkem jedno, jestli Rom nebo Cikán, prostě se slovo „romské“ dneska používá častěji, tak mně ani nenapadlo napsat to jinak :-D ale když už jsme u toho, tak i ty české klasické Romky, které jsem viděla na cikánské zábavě, byly oblečené podobně :-) Spousta jich mělo krásné pestré šaty a zlato. K té módě v ulicích - jak jsem do toho moc nechtěla šťourat - ty holky, pokud jsou oblečené hezky, často nosí i ty džíny a tílko způsobem, který jim zrovna sluší, ale jenom jim. Myslím nápadné doplňky, výrazný make up, boty na podpatcích. Mně se ty tretky a kýčovitost na hezké štíhlé Romce líbí, zatímco na mě by to vypadalo, že jsem zrovna utekla z blázince :-)

Oveeec
1368 příspěvků 07.10.13 01:42

Je to nejlepší!:) Občas nosím.

blacken
2320 příspěvků 07.10.13 03:39

V téhle formě se mi to líbí a zdá se mi to nositelné  

Výrazné šperky, kombinace barev a vzory se mi líbí - ale podle mě je to ideální podle éterické a tmavovlasé dívky. Čím větší odchylka od toho, tím nenápadněji bych se inspirovala. Pro blondýnky to podle mě moc není. Hranice do které to bude vypadat dobře a od které už šíleně bude asi docela tenká…

Morže
1091 příspěvků 07.10.13 08:08

Líbí se mi to jen na cikánkách.

Shit
6 příspěvků 22.11.14 23:03

Ja bezmedzne obdivujem kostymi z niektorych vystupeni Carmen.

bosorkáňa
215 příspěvků 28.11.14 09:50

Mě se celkově líbí jak tenhle styl, tak styl amerických černošek. Sluší jim výrazné věci. Nebojí se nosit výrazné doplňky, velké naušnice, náramky, šátky ve vlasech i do podoby nějakých turbánků.

Taky si ale myslím, že tyhle věci sluší víc brunetkám.

Hnědooká Lee
5 příspěvků 08.08.16 22:53

Barvy ještě moc sluší Indkám. Taky jsou tmavé.
Miluju ty barvy, pestrost, cetky… ale jak přikročila na krk padesátka, už je po všem veta. Byla bych za blázna. Ale když to maj mladý holky, tak jim můžu jen závidět. Ono jim to rozhodně sluší víc než černé legíny a černé triko, byť s odhaleným pupíkem a botkama na podpadcích. Prostě v tom cikánském je jakási svoboda… a velká porce ženskosti.

rusalienka
6 příspěvků 18.08.16 17:08

Mne sa to páči práve preto, ako sa tým cigánkam blýskajú tie tmavé, výrazné oči. U svetlých typov to fakt vyzerá zvláštne, a posúva sa to už trocha k protipólu „ukrajinská zbohatlíčka“

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit