Oblečení ke stromečku

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sarka.ste
43 příspěvků 11.12.12 19:47
Oblečení ke stromečku.

Dobrý den,
zajímalo by mně jak se oblékáte ke štědrovečerní večeři. Jestli volíte šaty, popř. ke slavnostnímu oblečení obujete i lodičky, Nebo vám to připadá zbytečné a zůstáváte třeba v domácím oblečení?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

corleone  11.12.12 19:48

Me by zase zajimalo - kdy pect pernicky, aby byly mekke co nejdrive? Dekuji vsem varilkam.

real.blond
6688 příspěvků 11.12.12 19:50

@corleone tusim ze v Aha byl nedavno recept na pernicky, ktere jsou temer hned mekke! Rikala mi o tom babicka.. pokud chcete, poprosim ji, aby mi pro Vas dala recept :))

corleone  11.12.12 19:51

A co si o tom mysli Zakladatelka?

Mylady2
12409 příspěvků 11.12.12 19:55

@corleone @real.blond tak nebuďte tak zlí! Jeto otázka o módě:-)
Já se obleču hezky ale pohodlně;-)

real.blond
6688 příspěvků 11.12.12 19:58

@Mylady2 ja nejsem zla, chtela jsem poradit! O tom receptu mi babicka vazne rikala o vikendu! :)

Jinak taky se oblecu pekne, ale pohodlne.. a je dokonce pravdepodobne, protoze se pres den nekolikrat prevlecu, protoze budu mit tri stedre dny v jednom.. budu se premistovat :-) Jo a lodicky si neobuju, nechodime doma v botach a na jehlach uz vubec ne ;)

Mishelle
26 příspěvků 11.12.12 20:16

Já mám nějaká recept doma také, tak klidně pošlu hned.
K oblečení, v dopoledních hodinách pohodlně - strojit stromeček v podpatcích nee, ale k štědrovečerní hostině a pod stromeček večer něco pěkného a elegantního (aby to vypadalo hezky na fotkách přeci ;) )

Ceresa
465 příspěvků 11.12.12 20:41

Neco kapku svatecnejsiho a pohodlneho. Nastesti se nefotime…jeste toho tolik.

Dahllie
2222 příspěvků 11.12.12 22:49

K večeři a ke stromečku se převlékáme do „svátečního“. Já si beru i lodičky, protože v pantoflích mi to prostě nesedí. Boty to jsou většinou nové, bo jsem botoholik a často nakoupím ve slevách s tím, že je budu nosit až z jara.
Přes den jsem v domácím „pracovním“. Nejsem Bree Van de Kamp, vařit v koktejlkách neumím.

bestia
2296 příspěvků 11.12.12 22:50

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:42

zwedavka
676 příspěvků 11.12.12 22:56

Jo, vaťák, holiny, pilku a pracovní rukavice, nejlépe i lopatu, sněhu napadlo až až.

Park
427 příspěvků 12.12.12 08:35
@zwedavka píše:
Jo, vaťák, holiny, pilku a pracovní rukavice, nejlépe i lopatu, sněhu napadlo až až.

A s tou pilkou pak jdete do lesa??

Katrine
13 příspěvků 12.12.12 08:56

Tak jsem asi divná, ale na štědrý den budeme na chalupě (já, děti, manžel) a rozhodně si nebudu oblíkat koktejlky.Vemu si prostě rifle, tričko a pantofle. Tak a teď mě zlinšujte!

Caralina
916 příspěvků 12.12.12 09:04
:-)

Zlinšovat nevím, ale lynčovat bychom vás asi mohli. I když nějak nevidím důvod.

Mylady2
12409 příspěvků 12.12.12 09:04

@Katrine tak jo: Zlinš!

Katrine
13 příspěvků 12.12.12 09:12

Ok, uznávám „lynčovat“ nebo jsem spíš měla napsat „uramínkujte“
No když to tady kolikrát čtu, jak všichni odsuzujou džíny, jinak než v sukni nechodí, prostě všechny pekelnice jsou super vystajlované :-)

Robena
1257 příspěvků 12.12.12 09:16

Soused, cely rok ke spatreni v teplacich, dostaval na Stedry den ciste, svatecni teplaky s puky.

Tebah
4255 příspěvků 12.12.12 09:16

@bestia My taky nemáme stromeček, ale přesto se k večeři obleču slavnostně, tzn. koktejlky i lodičky - doma sice normálně v botách nechodím, ale na ten jeden večer s tím problém nemám, zvlášť když ty boty jsou čisté. Papuče a koktelky podle mě moc nejdou dohromady, to už bych radši chodila bosky. Stejně tak přítel si vezme košili s kravatou. Slavíme Štědrý večer sice jen ve dvou, ale to neznamená, že musím být v teplácích.

EDIT: Podle mě je slavnostní hlavně ta večeře, ta dárky ani moc ne.

Fae
71 příspěvků 12.12.12 12:05

Přes den normálně na večeři vždy něco slavnostního i s lodičkama (které stejně většinou v průbehu večera zuji), ale přišlo by mi divné mít šaty a být bosa. Prostě štědrovečerní večeři považuji za slavnostní záležitost. Letos netuším, obávám se, že taťka (a jako svobodná jsem přes Vánoce s rodinou) bude ještě v nemocnici, takže potom budu trávit část dne tam:(

chinin
2788 příspěvků 12.12.12 13:15

@corleone
S perníčky vám neporadím, ale mám od svojí babičky skvělý recept na vanilkové rohlíčky, kdybyste měl zájem…

Některé žádosti o názor k palčivým problémům zde bohužel zůstávají nevyslyšeny. Asi není v silách zdejších diskutérek zodpovídat vše.

Pokud jde o téma diskuze (která zde překvapivě byla již před loňskými Vánocemi:-)), pak za sebe odpovídám, že „k večeři a stromečku“ většinou oblékám něco v tzv. evening business style. Letos to budou asi černé šaty… Vlastně mám také problém, se kterým by mi mohli ostatní pomoci… Mám si k nim vzít výrazné boty a drobné šperky, nebo decentní lodičky a výrazný šperk na krk?

MPSkrolew
1845 příspěvků 12.12.12 13:23

@chinin Chinin, když nad tím tak přemýšlím, tak asi to druhé - z toho důvodu, že u štědrovečerního stolu bude víc vidět horní půlka těla… kdybyste šla na párty, bylo by to jiné, nebo kdybyste měli doma taneční sál a po večeři si dali valčík :-)

valery
1579 příspěvků 12.12.12 13:24

@Fae
máte pravdu, je to divné, ale já jsem každoročně nucena se téhle „divnosti“ dopouštět, protože podlahu v obýváku, kde štědrovečerní večeře probíhá, máme z dřevěných parket a na tenhle povrch vběhnout na podpatcích opravdu nejde - to by byl jeden důlek vedle druhého.. škoda, řeším to aspoň polobotkami jakž takž korespondujícími se šaty…

DanielaS
4603 příspěvků 12.12.12 13:24

Vyrazny sperk na krk, ten bude vsede u stolu videt.

Ja si vezmu modre krepove saty, cerne sako, prevlikat se od rana nebudu. Ale lodicky by mi neprosly, dostanu pekne navstevnicke pantofle. Nicmene na vareni nebudu muset sahnout a darovanemu koni…

MPSkrolew
1845 příspěvků 12.12.12 13:29

@Katrine No já nevím, asi nás na MP trochu podceňujete :-), přece když budete na chalupě, tak stylově oblečená budete právě v džínách, hrubém svetru, kostkované košili a ručně pletených ponožkách s rustikálním vzorem… Ve venkovském stavení si dát v tomto případě koktejlky a lodičky by právě trochu poukazovalo na nedostatek citu pro příležitost.

Lola  12.12.12 13:44

Na Štědrý večer se oblékám úměrně tomu, že jde o slavnostní příležitost, tzn. černé koktejlky a perly. Namísto lodiček baleríny, s ohledem na podlahu v obýváku. Synové (11 a 13 let) mají košile a kravaty (mají to rádi, chtějí vypadat jako taťka - typický kravaťák). Kdybych byla na chalupě, obléknu si tmavé kalhoty, světlou halenku a svetřík.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit