Oblečení na golf - poprvé

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

999  15.06.13 11:01
Oblečení na golf - poprvé

Donedávna jsem myslela, že jsem schopna se dobře obléct na jakoukoliv událost. Teď mě čeká golfový kurz pro začátečníky a já trochu tápu. Nikdy jsem golf nehrála, nevím, jestli mě bude bavit, jak moc se mu budu věnovat. Mám představu, že si koupím rukavičku, golfové tričko a možná boty. Ale podle reakcí lidí, kteří golf hrají, jsem pochopila, že pokud si vezmu např. černou nepromok - neprofuk bundu, kterou mám na kolo, není to úplně košér. Proto se ptám těch, kteří golf hrají, je opravdu golfové prostředí tak konzervativní, popřípadě snobské? Díky

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Woey
135 příspěvků 15.06.13 11:58

Záleží na konkrétním klubu…ale vždycky je jistější oblékat se podle golfové etikety. Tričko s límečkem (tílko ne), kraťasy (ne kratší než do půli stehen) popřípadě dlouhé kalhoty/tříčtvrťáky (NIKDY džíny, oblečení by taky nemělo být příliš upnuté). Boty se Vám určitě vyplatí koupit přímo golfové, jsou pohodlné a neklouznou. Co se týče té bundy, záleží na tom, jak vypadá, ale pokud je nějaká neutrální, tak bych to tak neprožívala…

Esmee
4377 příspěvků 15.06.13 13:07

Já jsem nedávno byla také na první zkušební hodině golfu a jelikož si studentský rozpočet nemohl dovolit kupovat rukavičky, speciální boty a oblečení, tak jsem zvolila pólo triko, bílé kalhoty (vhodnější jsem nenašla) a svetřík, kdyby bylo chladněji.

PreppyGirl
27 příspěvků 15.06.13 14:11

@999 golfové prostředí není snobské, ale má svá pravidla a svoji etiketu, a to, co Vám ještě projde v tréninkovém zázemí, rozhodně neplatí pro hru jako takovou. Modré džíny jsou tabu, stejně jako kratoučké sukně. Vzhledem k tomu, že se chystáte na první hodinu, pak to to vyřeště jako @Esmee nebo si vezměte to, v čem je Vám dobře a nebude Vám ani chladno, ani teplo. Pokud Vás golf nadchne a budete se mu chtít věnovat, zjistíte, že golfové oblečení splňující požadavky etikety je hezké a slušivé. Co se rukavičky a bot týče, rukavička Vás při prvních pokusech uchrání od nehezkých mozolů na dlaní, tedy bych si ji pořídila, i kdyby jste po absolvování kurzu ji měla zahodit. S botami nespěchejte, je to investice uz docela velká a základní kurz se určitě dá zvládnout v pohodlných teniskách.

Esmee
4377 příspěvků 15.06.13 15:28

@PreppyGirl Díky za tipy! Jsem nováček, ale ohromně mě to nadchlo, chtěla bych se golfu věnovat častěji :-)

PreppyGirl
27 příspěvků 15.06.13 16:23

@Esmee Vítejte v zeleném světě :-) Vím, že jste psala o omezeném rozpočtu, ale pokud už víte, že se budete chtít golfu věnovat, tak si botky klidně pořiďte. Ono i tzv. spikeless modely mají trochu jinou úpravu podrážky než obyčejné tenisky a celá bota se pak chová jinak. Za sebe Vám mohu doporučit Adidas a to ideálně starší modely, z letošního počinu této značky do stropu neskáču :-( A ještě jedna věc, pokud to jen trochu jde, vyhněte se začátečnickým setům holí nebo provizorním řešením, rychle budete měnit za něco, co vám bude sloužit lépe.

gabous
196 příspěvků 15.06.13 16:53

Kurz v pohodě odchodíte v teniskách, delších šortkách a jakémkoli tričku s límečkem (nebude vadit ani to tílko). Rukavičku si určitě pořiďte. Hole Vám nejspíš na kurz půjčí klub, takže ty bych řešila až pokud získáte osvědčení. V černé nepromokavé bundě problém nevidím (pochybuji, že by někdo poznal, že není golfová - já mám Callaway a vypadá jako normální černá sportovní bunda).
Během tréninku jsou pravidla oblékání poměrně volná (často potkávám na Rohanském ostrově i pány v obleku nebo džínách, co si zašli odpálit pár míčků během polední pauzy :)), na hřiště to pak skutečně chce přiměřený oděv. Ale takhle to je v každém sportu :). Taky nepůjdete na tenis v džínách nebo na skákat parkur v minisukni :).

999  15.06.13 19:51

Milé dámy, děkuji vám za rady, dám vědět, jak jsem uspěla. Docela mě potěšila zmínka PreppyGirl o botách Adidas, zrovna jsem si jedny golfové od této značky vybrala. Ostatní oblečení si případně koupím po kurzu, mám jen trochu problém, že v tomto oboru (na rozdíl od módního světa), se vůbec neorientuju :-). V golfové prodejně zažívám stejné pocity, jako když nakupuji oblečení pro mou dceru, která jezdí na koni. Vůbec nepoznám, co je módní :-).

GalianosjednimL  16.06.13 21:31

@999 Kamarád vlastní golfovou školu, takže mi na trénink (kam jsem nikdy nedorazil :) ) doporučil kšiltovku, rukavice, polo-triko (s límečkem), dlouhé kalhoty, nejlépe béžové a nějakou konzerva obuv. Myslím, že podobně může jít i žena.
Osobně mne to nenadchlo, často se na ten sport dívám z Libeňáku, každopádně přeji mnoho úspěchů a zážitků.

PS:Golfový handicap není postižení :) :) :)

999  16.06.13 22:23

@GalianosjednimL jsme na tom podobně, má cesta na golf je už léta odkládaná :-) Ale teď už se nedá nic dělat, prostě vyrazím. Jak jsem psala výše, budu informovat. Hendicapem k dosažení slušného hendicapu snad nebude nevhodné oblečení :-)

monulex
18 příspěvků 28.08.13 12:06

Já když začínala s golfem, tak jsem si na začátku koupila jenom pár obyčejných triček s límečkem z hm myslím. Prodávají se teď prakticky v každém obchodě. Kalhoty jsem našla doma a ani boty jsem neměla ze začátku golfové. Až později, když jsem věděla, že bych chtěla hrát dál, jsem si koupila i boty a k tomu rukavici. Jinak nic speciálního nemám. Ještě se mi líbí golfové sukýnky, ale jenom ty, která mají všité kraťásky. Vystrkovat zadek by nebylo zrovna košér :)Takže na příští sezónu si asi nějakou pořídím

zloba
22 příspěvků 28.08.13 17:10

Taky jsem začátečník, dělala jsem si Zelenou kartu teprve na jaře - zatím nosím plátěné kalhoty, mám dvoje od značky st. Oliver - jedny námořnicky modré a jedny béžové, k nim nosím tričko s límečkem a když je chladno tak svetr do V. Golf jenom vypadá „snobsky,“ můj přítel hraje už 15 let a oblečení na hřiště řeší asi tak z desetiny tolik, co já. A když prší, tak si klidně vezme i tu „šustku na kolo“ :)

Jinak rukavičku určitě doporučuju, obyčejná stojí kolem 300kč a boty se později dají koupit i „z druhé ruky“ nebo se vyplatí sledovat akce na internetových obchodech.

Karja
4767 příspěvků 28.08.13 17:47

Já jsem věčný začátečník, a ty začátky několik let absolvuju v něčem podobném jako Esmee. Beru si plátěné bílé tříčtvrtáky, bílé botasky a kšiltovku a nějaké slušnější tričko. Ještě jsem nikoho nepobuřovala a spíš tak slabá polovina má nějaké extra golfové oblečení.
Přítel hraje golf už roky a vůbec se s oblečením nepáře. Tím nechci říct, že je to dobře, ale to, že nemusíte mít skrz oblečení strach.
A vůbec, prvně se má sport zkusit, jestli bude bavit a až poté něco kupovat. Mě to moc nejde, nejsem trpělivá a když vedle sebe vidím šestileté děcko, jak mu to jde, trpim.

monulex
18 příspěvků 29.08.13 09:28

Já si boty objednávala z UK, takže mě přišly na dobrou cenu. Ty jediné bych si z druhé ruky nekoupila. A jsou super, že nekloužou jako klasické tenisky, které jsem měla dřív a taky se nepromočí. Bundu taky nijak neřeším, mám jednu takovou sportovnější černou a tu si beru, pokud není dobré počasí.
Jinak nevidím důvod, pokud hraju golf, abych si kupovala tričko třeba za dva tisíce, jen abych na někoho zapůsobila :)

999  31.08.13 14:03

Dlouho jsem se odhodlávala k následujícímu přiznání: 15.6. jsem vás prosila v tomto vlákně o radu a doposud jsem na golfu nebyla. Několikrát jsem to odložila, potom bylo hřiště pod vodou, pak jsem odjela na dovolenou…Vidím to asi takhle - koupím si oblečení, rukavičku, boty, prostě všechno. Snad to bude ten správný impuls, bude mi trapné tohle všechno nechat ležet ve skříni ladem :-).

zloba
22 příspěvků 31.08.13 15:55

@999 :) my jsme měli taky půlku léta hřiště pod vodou… Být Váma bych to ale opravdu nejdříve vyzkoušela, třeba Vás to nakonec nechytne a fakt budou věci doma ležet ladem. Já jsem takhle kupovala hole a boty od paní, co byla na golfu asi 3× - použila z bagu hole jenom dvě. Myslím, že na začátek bude rukavička a tričko stačit - to v nejhorším vynosíte i jinak. :)

monulex
18 příspěvků 02.09.13 10:09

Taky bych se přikláněla k názoru @zloba.Pokud vás golf bavit nebude, tak zbytečně utratíme peníze za něco, co vůbec nevyužijete. Nevím jak to máte s vybavením, ale do začátku mi stačily jenom dvě hole a až později jsem si koupila bag.
Mě taky trvalo dlouho, než jsem se na golf dostala poprvé - já se tehdy nechala nalákat na bezplatnou lekci s trenérem v Jinačovicích a tím to vlastně všechno začalo :)

kacikaa
16 příspěvků 20.06.15 20:17

Já jsem začala hrát golf s přítelem, pod vedením lektora. Teď chceme hrát dál sami, ale potřebujeme svoje hole, protože náš to fakt chytlo. Kupovali jste si je přes internet nebo jste šli přímo někam do obchodu?

Karakas
341 příspěvků 20.06.15 20:32

@kacikaa do obchodu jdete abyste zjistila, jakou potrebujete velikost a bud tam rovnou koupit, nebo se zeptat v golfovem klubu ci nekdo neprodava cely bag pouzity. Velmi casto ano. Anebo pak kdyz uz vite co potrebujete, tak pres internet.

jancaa11
17 příspěvků 23.06.15 17:20

Přesně eshop když už člověk ví co je pro něj nej a kamenný obchod, když potřebuje radu. Já teda golf nehraju, ale přítel si kupuje na digitalgolf věci. Už ví co potřebuje.

kacikaa
16 příspěvků 26.06.15 10:12

Jo takže první si nechat poradit v obchodě a potom až budu zkušená, tak na eshopu. Z toho jsem měla strach, že vyberu blbě a budu donekonečna vracet.

jancaa11
17 příspěvků 29.06.15 19:28

Jo přesně tak. Je to lepší než pořád zkoušet a trefovat vedle. V obchodě ti zezačátku poradí a až budeš mazák, tak to bude ok :)

Fakturavydaná  18.10.16 00:29

NUDA, NUDA, NUDA!!!

Fakturavydaná  18.10.16 01:16
@kacikaa píše:
Jo takže první si nechat poradit v obchodě a potom až budu zkušená, tak na eshopu. Z toho jsem měla strach, že vyberu blbě a budu donekonečna vracet.

Oravdu se těším, až budeš zkušená. LOL. Jaký máš HCP?.

Fakturavydaná  18.10.16 01:18
@Fakturavydaná píše:
Oravdu se těším, až budeš zkušená. LOL. Jaký máš HCP?.

A co bys jako vracela???

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit