Oblečení na pohovor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tinuviell
2 příspěvky 10.11.11 13:37

Ahoj,prosím o radu - zítra se chystám na pracovní pohovor a vzhledem k typu práce potřebuji být oblečena velmi formálně a elegantně. Mám naprosto perfektní šaty, ale mám dilema, co se bot týče. Bojím se, že v klasických lodičkách zítra umrznu a nejsem si jistá, jestli kozačky jsou ok. Ačkoliv k tomu vypadají dobře, nejsou asi 100% elegantní (na boku mají nevtíravý dekorativní zip a podatek je cca 7 cm, ale ne jehly)..a já jsem asi už zblbá ze Špačkovy etikety, která hlásá, že na pohovor jedině v tmavém kostýmu a v lodičkách :o)A když jsme u toho, co s vlasy? Vesměs je na pohory nosívám stažené do culíku (mám rovné v délce po lopatky), ale zase nechci působit příliš tvrdě..(ano, o tu práci hodně stojím, a proto řeším až takové „kraviny“ :o)). Díky!

Reakce:

Nanynka
23 příspěvků 10.11.11 14:49

Zítra má být 6 stupňů nad nulou, v těch přece neumrznete. Osobně bych kozačky na formální pohovor neriskovala… jestli jste zimomřivá, co třeba nějaké podkolenky, které se v šatně nebo na toaletě strčí do kabelky?

The sheep
30 příspěvků 10.11.11 14:59

já bych brala lodičky

modra_kocka
903 příspěvků 10.11.11 15:02

Kdyby mělo být -10, tak pochopim obavy o umrznutí. Ale je ještě stále nad nulou, tak to tu chvilku snad vydržíte v lodičkách ;) Nebo vyražte dřív, a cestou se někde přezujte (v kancelářských budovách většinou lze i na záchodě, ale musíte přijít dřív). Chce to ale velkou kabelku, kde se nají schovat kozačky. Jednou jsem to takhle dělala…
Účes si udělejte takový, v jakém se budete dobře cítit. Pokud nenosíte rozpuštěné vlasy, tak si je nedělejte ani teď. Mě zkušenost naučila - na pohovory a důležitá setkání / porady zásadně neexperimentovat, ani v líčení, ani v účesech.

belle de jour
96 příspěvků 10.11.11 15:18

souhlasím s modrou kočkou, přezula bych se a vlasy bych stáhla do culíku, líčení jemné přirozené.

NightFury
25 příspěvků 10.11.11 15:34

Určitě lodičky a spíš stažené vlasy, zvlášť, když jsi na to zvyklá. Líčení jemné, nic přehnaného a prý je poměrně důležitá i kvalita kabelky, tak radši „usedlý“ kvalitní kousek, než nějaký líbivý, leč umělý model.. Ale to už je možná zbytečně stresující.. :) Hodně štěstí!

modra_kocka
903 příspěvků 10.11.11 18:19

Kvalita kabelky je důležitá na pohovory? Ještě jsem nepotkala manažera (a vůbec muže), který by tomu rozuměl :D To bych vážně neřešila. Manažerka by kvalitní kabelku možná poznala (ale takových je málo), ale to bych se pak trochu bála, abych neměla dražší, než ona sama. Ono upřímně - je velmi málo lidí, kteří na pohled rozeznají kvalitní kůži od kvalitní koženky. Nebo vůbec kůži od koženky. Většina to nepozná ani na dotek :)

Beru
34 příspěvků 10.11.11 18:49

Možná nerozeznají kůži od koženky, ale hnusné kabely by si určitě všimli - třeba ušmudlané, jako od cirkusu apod. :D Ale když už se někdo detailně zabývá oblečením a obuví, tak si určitě nevezme nevhodnou kabelku a pokud na to někdo kašle, je to vidět nejen na kabelce…

NightFury
25 příspěvků 11.11.11 08:40

Myslela jsem to spíš tak, že spousta z nás sice změní styl oblečení, ale nosí pořád stejnou kabelku či dvě.. přiznám se, že se mi taky stává, že pospíchám a na odchodu prostě popadnu tašku, ve které zrovna mám věci, aniž bych přemýšlela, jestli je to nejvhodnější taška k tomu, co mám na sobě. Ale právě na pohovor se vyplatí nad tímhle přemýšlet a doladit i zdánlivě nedůležitý detail. (Záleží samozřejmě na firmě a místě, o které máte zájem. Na svůj první pohovor na brigádu jsem přišla z batohem přímo ze školy a byla to nejlepší brigáda vůbec, s nejlepší šéfovou. :) )

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit