Oblečení na svatbu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PEjan
20 příspěvků 17.05.14 16:06
Oblečení na svatbu

Dobrý den,
budu se ženit, máme již 13 letého syna a tak nevíme, co na něj obléci. Tedy… určitě se to neobejde bez něčeho formálního (synátor vlastní trojdílný oblek). Rozmýšlíme se, jestli sako, sako+vesta nebo vesta, ovšem největší problém nastal u košile a kravaty. Košile nosí běžně, a to jednobarevné, zde je tedy obrovský počet na výběr, kravatu bude mít nějakou moji, a zde jich také není málo.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

PEjan
20 příspěvků 17.05.14 20:47

Omlouvám se za dvojitý příspěvek, ale nikdo neodpoví? :( Už jen pár dní :(

any2
246 příspěvků 17.05.14 20:58

Bílá košile nic nezkazí, je asi nejslavnostnější, nejformálnější, jaký máte výběr kravat nevíme. Těžko radit se sakem a vestou, když opět nevíme, jak to vypadá, pokud sedí může to být moc hezké…nebo to může být pohroma.

Mimochodem, košile by měla mít dlouhé rukávy.

PEjan
20 příspěvků 17.05.14 21:03

@any2 O dlouhých rukávech samozřejmě vím, nic jiného taky za košile nevede. V jakékoli kombinaci obleku vypadá dobře (hraje na kytaru, takže na koncertech jsme viděli všechny tři kombinace).
U kravat je to trošku těžší, je jich „hodně“. Nevzorovaná (všechny tmavé) zelená, červená, černá, bílá (ale tu budu mít já) a šedá. Potom ty samé, jen bez černé a bílé, ovšem s proužky.

any2
246 příspěvků 17.05.14 21:13

V tom případě si může vybrat sám, když všechno sedí jak má, tak je to asi jedno, totéž platí o kravatách, žádná divočina, základní barvy.

PEjan
20 příspěvků 17.05.14 21:16

@any2 Já mám právě strach z toho, že si vybere sám. Když jsem mu oznámil svatbu a zeptal se ho, co si na ni vezme (většinou mu tu volnost dávám), řekl, že rifle a „takový to černý triko s lebkou“… Od té doby zákaz vybírání oblečení do 18 let :/ No a potom je tu i možnost motýlka, což se mi ovšem nějak moc nelíbí, ovšem i já mám poněkud divný vkus.

A ta kombinace vršku - sako, sako+vesta nebo jen vesta?

Akitaken
4960 příspěvků 17.05.14 21:21

A co mu nabídnout ty kombinace co tu zmiňujete a dát mu vybrat z nich?

PEjan
20 příspěvků 17.05.14 21:22

@Akitaken To jsem zkoušel… prý je mu to jedno, že už tak půjde za šaška

any2
246 příspěvků 17.05.14 21:29

Když už je teda názoru, že bude za šaška, tak bych mu dala jen to sako, tmavou kravatu, zbytečně ho nenutit do vestiček, barev, kdo by se taky ve svatební den chtěl dívat na kyselou tvářičku.

Ani se nedivím oblečení, jaké si vybral, vždyť to vidí na svatbách všude kolem a je to hrůza.

PEjan
20 příspěvků 17.05.14 21:32

@any2 No… on ne že by byl špatný (dneska za mnou přišel a řekl „Tati, udělám co chceš aby se ti ta svatba podařila“) a v tej vestě a saku se mi nějak prostě líbí… ale zase z něj nechci dělat sebe :D On je zvyklej na takový oblečení (jak už jsem psal, tak jednou měsíčně to na sebe navlíkne na koncert), možná to bylo tím šokem ten šašek… Ale vyzkoušený má všechny kombinace, vypadá to na něm dobře (to, že sako i vesta jsou nejlepší, na tom se shodnem s budoucí manželkou).. já prostě vážně nevím :D
A u té kravaty, zelená? :)

any2
246 příspěvků 17.05.14 21:40

Zelená, modrá, šla by i černá, ale to by byl dle etikety slavnostněji oblečen než ženich :) Jestli se vám líbí ve vestě a je ochotný, tak není co řešit. S puberťáky v tomhle věku je to těžké, nebyla jsem o nic lepší, možná si to ještě třikrát rozmyslí :D

PEjan
20 příspěvků 17.05.14 21:43

@any2 No, snad už si to nerozmyslí, teď mi tedy odkýval sako+vesta… modrou kravatu nemám, a černá - byl by slavnostněji oblečen než já, celý v bílém? :o

trinita
323 příspěvků 17.05.14 21:51

Je to 13-ročný chalan, tak by som skúsila skôr nejakú farebnú, možno tú červenú? alebo nejakú svetlú so vzorom? možno aj nejakú „funny“ ktorá by sa mu páčila…
inak, myslím, že tá reakcia „džíny a tričko s lebkou“ vyzerá ako trucreakcia na vašu svadbu, neviem podrobnosti, len mi tak napadlo, že je to ukážková reakcia dieťaťa, ktoré má obavu z toho, že prichádza o rodiča…

PEjan
20 příspěvků 17.05.14 21:51

Ještě přemýšlím o kapesníčku…?
@trinita o rodiče určitě nepřichází, klapalo nám to 15 let bez závazku, snad to bude klapat minimálně třikrát tolik i po svatbě :) a ta světlá… nevím nevím, jak to vynikne na té bílé košili

any2
246 příspěvků 17.05.14 21:58

Černá kravata, černý oblek, to je formální záležitost, alespoň podle pana Špačka, jestli si dobře pamatuju, snad nešířím bludy ;)

Kapesníček, proč ne, trochu barvy do toho. Jen se mi osobně nelíbí, když je úplně stejný jako kravata, ale ani tím nic nezkazíte.

Nedělala bych z toho psychologickou poradnu, tričko s lebkou mi přijde jako typická pubertální reakce, něco jako: kravata je trapná, kravaťáci jsou trapný, s lebkou jsem frajer.

Příspěvek upraven 17.05.14 v 22:03

PEjan
20 příspěvků 17.05.14 21:59

@any2 No… ono to asi opravdu bylo tím šokem, protože to triko na sobě měl dvakrát za život… :D potom se zase vrátil ke košilím

PEjan
20 příspěvků 17.05.14 22:20

Ach jo… ten stres…
Jste někdo schopní mi sem napsat, co na něj navlíknout komplet včetně drobností? Máme s tím teď tolik práce, že jsem rád, že aspoň teď ležím a mám čas se tu ptát…

Eleanor Rigby
552 příspěvků 17.05.14 23:46

@PEjan
Ze všeho nejlepší bude nechat volbu na něm. Košili a kravatu si vybere podle vkusu, vestu/sako/obojí pravděpodobně podle počasí. Bylo by fakt hloupé, kdyby měl mít svatbu vlastních rodičů pokaženou tím, že ji stráví v oblečení, ve kterém si bude připadat jako šašek. A navíc by pak byl nejspíš i protivný…
Je mu třináct, umožněte mu konečně trochu samostatnosti.

PEjan
20 příspěvků 18.05.14 08:17

@Eleanor Rigby Jak už jsem psal, on a samostatnost je nebezpečí…
A je mu to jedno… sám mi to řekl…

Betty J.
2031 příspěvků 18.05.14 09:10

@PEjan: syn ať se obleče jako na koncert a máte hotovo. Nicméně z Vašich příspěvků mám neodbytný pocit, že oblečení potomka není to hlavní, co Vás trápí.

PEjan
20 příspěvků 18.05.14 09:15

@Betty J. Ono to ani není to hlavní, co mě trápí… mám s tím teď hodně jiných starostí, zkrátka… Snažím se, aby on tam nebyl v koutku, protože na něj všichni budou koukat jako na blbce v riflích, jenomže svatba není jen oblečení… :)
No, dobrá, jako na většinu koncertů (sako+vesta+kal­hoty+bílá košile+černé polobotky), a přidám mu nějakou tu kravatu a kapesníček.

any2
246 příspěvků 18.05.14 09:16

@PEjan Tak ať ta samostatnost není úplná, vzala bych oblek, košile, krvavaty, vesty, manžetové knoflíčky, které by se mi líbili, položila je před něj a nechala ho, ať se z těch věcí oblékne. Nakonec, není jedno, jestli si vybere červenou/zele­nou/pruhovanou kravatu? Předpokládám, že v rámci té samostatnosti si kalhoty nenasadí na hlavu ;)

PEjan
20 příspěvků 18.05.14 09:19

@any2 No tak to asi ne :D A ano, není to špatnej nápad, udělám to takhle… kdyžtak mu nějak poradím :) Ale na výběr dostane jen z kravat, manžet a kapesníků… už se s tím nehodlám s**t.

Lenka M.  18.05.14 09:21

@PEjan Ja by som pubertálnemu synovi dovolila vybrať si nejakú megahustokruto­prísnu kravatu-aj keby tam mali byť lebky..

PEjan
20 příspěvků 18.05.14 09:24

@Lenka M. No… představte si, že by Váš syn na Vaší svatbě měl kravatu s lebkou… navíc, nic takového nevedu, svoje kravaty nemá a nakupovat to jenom na svatbu nebudu.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit