Oblečení na víkend do Londýna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

msvehlova
1 příspěvek 27.03.14 20:08
Oblečení na víkend do Londýna

Na přelomu dubna-května letím na prodloužený víkend do Londýna. Neměl by někdo nějaké tipy, jaké oblečení a boty s sebou, co se dobře kombinuje a vrství, abych toho nevezla zbytečně moc nebo aby mi něco nechybělo a zároveň, aby to mělo šmrnc :-) Budeme převážně navštěvovat památky. Díky :-)

Reakce:

SkyP
170 příspěvků 28.03.14 00:42

No… co my víme, jaký bude počasí a co máte ve skříni… Já když se balím, tak si v duchu procházím situace, co budu dělat a co bych si asi oblíkla. Na krátký „výlety“ pak všechno oblečení ladím dohromady (třeba modro, zeleno, černá), abych si mohla oblíct různý kombinace a nebyla jak z cirkusu. Tak asi tak…

VeronikaProsteNika
269 příspěvků 28.03.14 01:14

Já se ted z Londýna vrátila a den před odletem jsem koukla jaký má být počasí a podle toho si prostě zabalila na 3 dny - tm. modrý džíny, černý kalhoty, k tomu barevný svetříky do V, bílá košile, puntíkatá košile, černý a bílý triko (snídaně), 2 hezký vršky na večeři v restauracích, černý baleríny. Letěla jsem v černých džínách, roláku, kožený bundě a converskách. Dceři jsme balila podobně oblečení - prostě na každý den jednu sadu, plus trika navíc - přece jen je jí 5 a u stolu to není 100% lady :-D Vešly jsme se do malého kufru. Vuittonku přes rameno na peněženku, brýle a papírový kapesníky a nic víc nebylo potřeba :-) Užijte si výlet.

BEZDOMOVEC
1648 příspěvků 28.03.14 02:30

Já si beru do Londýna to samý, co do Moskvy.

Dahllie
2222 příspěvků 28.03.14 09:12

Jedna zásadní zkušenost - nevěřte předpovědi počasí, v Londýně se počasí může obrátit během půl hodiny. Takže mějte s sebou deštník i sluneční brýle. Ale jinak si vemte oblečení jako kamkoliv jinam. Trekový boty a softsheelku nepotřebujete, Londýn není Lake District ;-)

LorelaiH.
2998 příspěvků 28.03.14 10:40

@Dahllie to mi připomnělo, jak do nás angličtinářka v souvislosti s britským počasím vtloukala přísloví: „rain at seven, sun at eleven“ :)
@msvehlova takže nezapomeňte deštník :)

stes  28.03.14 10:43

@LorelaiH. Ta 11. hodina je celkově nějaká osudová, nejen v Londýně, protože už jsem to slyšela od různých lidí na různých místech, nejen tady v ČR, že 11. rozhodne

Lenka M.  31.03.14 08:20

@msvehlova Blbé je, že na tých pár dní toho musíte aj tak zobrať pomerne dosť, pretože neviete aké bude počasie..Vezmite si jednoducho to, čo by ste si vzala na predĺžený víkend kamkoľvek inam s podobným programom. Osobne by som si vzala baleríny a šnúrovacie kožené poltopánky, tmavé úzke nohavice, pohodlnú dostatočne dlhú sukňu, alebo 7/8 nohavice,6 vrškov hodiacich sa k spodkom, sako, zapínací sveter/alebo kacafrak :)/ a nejaký jarný kabátik, alebo bundičku. A ľubovoľné doplnky. Dostatok pančúch a ponožiek, aby som mala čo meniť keby sa pošťastilo a celý čas lialo. Nepáchla by som tam bez poriadneho dáždnika a s finančnou rezervou, aby som si v najhoršom prípade na mieste kúpila nejaké /krásne/ gumáky a pršiplášť. A kabelku dosť veľkú, aby sa mi tam zmestil ten dáždnik aj výletnícke potreby a náhradné ponožky. Na cestu by som si vzala tie nohavice, poltopánky a jarný zvrchník zo zoznamu+top s dlhým rukávom, alebo teda s krátkym+teplú pašmínu. Či to bude mať šmrnc závisí od toho čo máte doma a aký máte sama štýl ;) Nebála by som sa napríklad vziať veci, o ktorých ste presvedčená, že vám nevýslovne pristanú, ale na miestne pomery sa vám zdajú divoké/extrava­gantné/nepocho­pené/vyvoláva­júce pozornosť a preto ich nenosíte.

Dixie Sunday
417 příspěvků 31.03.14 08:39

No ja neviem, ak sa neobliekate šmrncovne normálne, prečo si dať extra záležať v Londýne, a naopak, ak sa tak obliekate aj bežne, tak musíte vedieť, čo si zbaliť. Inak do príručnej batožiny sa dá zbaliť aj na týždeň úplne v pohode, takže predĺžený víkend by ste mohli zvládnuť.

Jedna užitočná zásada pre balenie sa do Anglicka v podstate kamkoľvek: vrstvite. Pripravte sa na to, že raz si sveter/blejzer spod kabáta zložíte, potom ho zasa oblečiete. To isté pre istotu zbaliť aj tielka pod blúzky a tričká. Rýchla výmena vrstiev je v tejto krajine pre váš komfort nevyhnutná :)

Holka_Hnědooká
68 příspěvků 31.03.14 09:26

Já byla v Londýně loni na jaře. Počasí se střídalo taky, i když bylo převážně hezky. Měla jsem s sebou trenčkot (doporučuju proti všudypřítomnému větru), nevlající sukni a měnila jsem jenom vršky - trička a svetry. Na nohy baleríny. V trenčkotu a sukni jsem letěla, takže v kufru jsem měla minimálně věcí. To se hodilo obzvlášť při balení asi tuny suvenýrů a nového oblečení při cestě zpět ;-)

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit