Oblečení o Štědrém dni a ke stromečku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZetKa
289 příspěvků 24.12.11 13:42

Chcete se pochlubit, v čem jste šli ke stromečku? Případně v čem jste uvítali návštěvy nebo jste sami šli k někomu na návštěvu?
Začnu u sebe:
Mám bílé šaty s černým zdobením po kolena, přestřižené pod prsy. Jsou z lnu, ale přesto jsou slavnostní. Stylem vhodné i třeba pro hosta na svatbu. K tomu mám černé jednoduché bolerko.
Starší syn (3 roky) měl na sobě bílou košili s dlouhým rukávem, kravatu si ale nenechal dát, ale nenutila jsem ho :). Tmavě zelené kalhoty, které jsem ještě tenhle týden šila, protože má samé sportovnějšího střihu (kapsáče nebo manšestráky).
Mladší (1,5 roku) měl bílé body, přes to vlněnou vestičku. Kalhoty světlé, ne kapsáče, ale také ne džíny.
Manžel měl kalhoty od obleku a bílou košili s krátkým rukávem. Na saku od obleku jsem netrvala, ale uvidíme, třeba příští rok budu.
Tchýně se úžasně vyfikla, ačkoliv uznává spíše pohodlnou módu. Měla černé pouzdrové šaty se zajímavým zdobením na švech, ČERVENÉ PUNČOCHÁČE, bílou šálku. Fakt jí to seklo!
A švagr přišel v obleku a jako jediný z chlapů měl kravatu.

Reakce:

kiwi  24.12.11 14:07

Zatím se tu motám v zástěře :-), ale na převléknutí ke sváteční večeři trvám - pročež pánové budou mít košili a tmavší kalhoty, a já mám nachystaný pletený šaty.

seznam.mih  25.12.11 08:48

Já teda oblečení na Štědrý den neřešila. 23. Jsem byla přivezená domů po odpolední svým mladým, kde jsem se osprchovala, upravila nějak rozumně, potom jsme jeli k němu, kde jsem strávila noc a rovnou od něho jsem šla k našim stavět stromeček a večeři jsme měli k obědu, protože sestra musela do práce - pracuje s nedonošenejma miminkama ve Fakultní nemocnici.
Takže mám na sobě hnědé kalhoty upnutějšího střihu, které už mi jsou velké a tak potřebuju nový kalhoty s omezeným rozpočtem (doufám v pořádné povánoční slevy)¨takže na mě ty kalhoty divně vicí, červené tričko, které už taky na mě visí a výstřih je tak velikej, že ještě víc zhubnout, tak mi prsa vylezou na seksí model a vlasy si už nějakej ten den nedokážu pořádně umejt - vlasy si meju jako obvykle obden, ale potom mám ty vlasy pořád takový divně umaštěný, ukroucený .. už abych se ostříhala a nakoupila nový oblečení :D
Jinak u nás se teda oblečení na Štědrý večer neřeší.
A pod stromeček jsem dostala žehličku na prádlo, topinkovač, mixér, povlečení, foťák a krémy na ekzém přímo z lékárny (Altermed). Z oblečení jsem dostala takovej „svetrorolák“, tričko s dlouhými rukávy - má to pěknej střih a dvoje tepláky na doma. Jo a šálu nebo šátek nebo co to je. Budu muset nějak vymyslet, jak to nosit, pač šátkošála je to pěkná, ale šály či šátky moc dobře nosit neumím - vypadám v tom jak stará mladá. A rukavičky a fusekle :) od mladýho jsem dostala klec na morče, které dostanu v lednu :) Takže jsem musela bejt letos fakt hodná :)))

ZetKa
289 příspěvků 25.12.11 14:09

Seznam.mih: to je škoda, že ses nefikla.. vždyť přeci umíš šít, určitě by sis zvládla ušít jednoduché kalhoty a top nebo třeba šaty … Je jasné, že před Vánoci na to moc času není a látky také něco stojí. Tak třeba příští rok! :)

pixie
232 příspěvků 25.12.11 14:14

Na to, že Vánoce neslavím, jsem vypadala, jako bych se ke stromečku kdovíjak šňořila (sestra, malý bráška a otčím měli džíny), ale já jsem šla ráno ještě do města, natáhla jsem si žluté punčocháče, šedou skládanou sukni ke kolenům a bílou halenku, do vlasů dala dvě sponky s kytkou, pak jsme jeli k babičce, tak jsem v tom vydržela celý den i k té večeři. Byl to běžný oděv, ale připadala jsem si trochu mimo. V naší rodině se totiž za slušné oblečení považuje vše, co není špinavé nebo děravé a nejsou to tepláky.

seznam.mih  25.12.11 14:51
ZetKa ha detto : Seznam.mih: to je škoda, že ses nefikla.. vždyť přeci umíš šít, určitě by sis zvládla ušít jednoduché kalhoty a top nebo třeba šaty … Je jasné, že před Vánoci na to moc času není a látky také něco stojí. Tak třeba příští rok! :)
jednoduché kalhoty zvládnu to není problém, i když to potom stejně není žádná sláva. Jde tu o mojí lenost :)

Dahllie
2222 příspěvků 25.12.11 16:08

Letos jsem to odflákla. Černé kalhoty a barevnou halenku, kytičky na modrém podkladu. Vlasy jen stažené sponou.

ZetKa
289 příspěvků 25.12.11 16:11
seznam.mih ha detto :
jednoduché kalhoty zvládnu to není problém, i když to potom stejně není žádná sláva. Jde tu o mojí lenost :) ---------------
Lenost naprosto chápu! :)

sasha
171 příspěvků 25.12.11 21:43

http://protivna-blondyna.blogspot.com/…plakove.html

DanielaS
4600 příspěvků 27.12.11 08:49

Jeli jsme k rodine do Zenevy, sjeli jsme se ruzne zdaleka a ac se o dress codu nemluvilo, povazovala jsem za SAMOZREJME, ze obleceni bude „lepsi“. Mela jsem cerstve dosite viskozove saty, nepruhledne cerne puncochy, ruzovy (lila?) kasmirovy svetrik a na krku a v usich perly. Zbytek (Italove) byl v modrych dzinach ruzne potrhanych a flisovych mikinach. Ach jo. 

MP Motyka
29 příspěvků 27.12.11 09:31
Vánoce s chlapem neslavíme a navíc jsem si byla přivydělat brigádkou za kasu v supermarketu. Jen co jsem přišla domů, servala jsem ze sebe pracovní dresscode a zahučela do pelechu. Zbytek dne ve spodkách (přesto doma netopím) při asistenci vaření chlapovi a zadělávání na vánočku a štrůdl, pochutiny určené na druhý den k jeho rodičům.
Nicméně k jeho rodičům se oblékám asi jako na zkoušky. Pouzdrová černá sukně, vínový top, modré punčochy, černá košile a svetr, kabát, zimní dámské kanady s podpatkem, ale přesto stabilní abych udržela našeho čtyřnohýho divočáka a vínový klobouk.

DanielaS
4600 příspěvků 27.12.11 10:38

To zni, jako bys vlastnila velmi agresivni klobouk!

GabrielaCharlota
114 příspěvků 27.12.11 13:34

Já šla k štědrovečerní večeři takhle:

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/…692505_n.jpg

Není to zas tak formální, ale tepláky to taky nejsou. Jinak maminka byla v malých černých a vyčesaným drdolem, tatínek v slušných černých kalhotech, košili s dlouhým rukávem v bílé barvě a temně modré kravatě.

DanielaS
4600 příspěvků 27.12.11 14:15
GabrielaCharlota ha detto : Já šla k štědrovečerní večeři takhle: https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/…692505_n.jpg

Obvaz ladi s paskem, chvalim!

NightFury
25 příspěvků 27.12.11 15:57
Já jsem to letos malinko odflákla, měla jsem černou sukni nad kolena, černé punčocháče se stříbrnými aplikacemi, bílou halenku a modrý svetřík, na krku perly.
Mamka měla modré šaty a bolerko, sestra černé sametové šaty, táta kalhoty a košili s krátkým rukávem a naše nejmenší černou sukni, punčocháčky a tričko se stříbrnými flitry..
Nic extra, ale přece jen je to lepší, než normální oblečení ke společné večeři :)

Lama_z_Lana  27.12.11 17:18
U nás je to na Štědrý den taková klasika. Pánové tmavá kalhoty a košile, bez kravaty a většinou s krátkým rukávem, mamka kalhoty, svetřík nebo halenku, já letos tyto „vánoční“ šatky. Psík to zachraňuje mašlí:)

PS: Bačkory byly přezuty.

GabrielaCharlota
114 příspěvků 27.12.11 18:20
DanielaS ha detto :
GabrielaCharlota ha detto : Já šla k štědrovečerní večeři takhle: https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/…692505_n.jpg
Obvaz ladi s paskem, chvalim!

Nejnovější módní doplněk! Dokonce podbarven oranžovou- color blocking? :)

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit