Oblečení od mladých návrhářů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nordthik
5 příspěvků 02.08.15 15:01
Oblečení od mladých návrhářů

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, jak se stavíte k mladým, teprve vystudovaným oděvářům?
Jsem jedna ze studentek a strašně mě baví šít oblečení na míru, navrhování, zpracování látky atd. Jenže vím, že spousta lidí si raději vyberou „renomované“ návrhářky, jen aby měli značku, přitom to někdy není značka úspěchu. Chtěla bych to dělat i po škole, ale bojím se, že neseženu klientelu.

Díky za váš názor.

BP

Reakce:

Gorilka
654 příspěvků 02.08.15 16:07

Obecně? Nedůvěra. To že máš školu totiž nic neznamená. Budeš se mít po škole čím prokázat? Nějakou prací nebo praxí?

Bačavelmistarý
112 příspěvků 02.08.15 16:41

Já jsem neměla o klientelu nouzi, a to obor, který jsem vystudovala, nemá nic společného s šitím :-D kdyby mě nějaká věc zaujala, tak je mi jedno, kdo to šije, hlavně aby to bylo řemeslně dobře zpracované a aby se mi to líbilo.

Radím ti založ si živnosťák už teď při škole, jestli ho ještě nemáš, ať nemusíš platit plné zálohy na sociální a zdravotní. Taky je podle mě fajn se nějak konkrétně vyprofilovat vůči zákazníkům, najít dírku na trhu a tu vyplnit. Musí tě ťuknout, co zde chybí, a když to pak začneš vyrábět (a dobře), tak klienti budou. Podle mě je fajn udělat i dvě řady oblečení, jednu takovou základní, levnější, jako takovou „konfekci“, s tím, že to ochotně ušiješ i třeba ve velikosti 56, přizpůsobíš na míru apod., aby si tě zákaznice mohly na něčem otestovat, a vedle toho pak nabídnout i ty návrhářské služby.

999  02.08.15 16:44

Běžně nakupuji přes Molo7, kde svoji práci prezentují i začínající tvůrci.

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 02.08.15 19:55

Pozitivne :) Hodil by sa mi niekto, kto by na mna dokazal usit pricetne oblecenie, k smrti neznasam nakupovanie v retazcoch. Druha vec je ale cena - ak si mlady navrhar nauctuje za tricko 2000, tak ma to sice mrzi, ale radsej si kupim nieco, co sice nebude originalne a na mieru, ale urobi to v podstate rovnaku sluzbu za desatinovu cenu…

nordthik
5 příspěvků 03.08.15 08:25

Děkuji za vaše názory. Už teď něco šiji, většinou jen na zakázku a zákaznice mám spokojené. Je ale vždycky těžké rozhoupat se a udělat první krok k něčemu většímu, hlavně když za sebou nemáte silného investora :). Jo, to by pak bylo vše jednodušší ;-).

kayav  03.08.15 17:03
@nordthik píše: ..hlavně když za sebou nemáte silného investora :). Jo, to by pak bylo vše jednodušší ;-).

nebylo, věřte mi. Pracovat na volné noze bez cizího kapitálu je mnohem snažší, můžete si dělat co chcete, vybírat si co budete dělat a pro koho a to je na té práci to nejdůležitější. Pod tlakem se pracuje blbě a nic kreativního nevypadne. No a v neposlední řadě, nemusíte se dělit o zisk.

nordthik
5 příspěvků 04.08.15 16:31

Ale pokud se chcete prezentovat, musíte mít již něco našito, minimálně pár kousků, kterými se budete prezentovat. A i to něco stojí. A než někdo toto oblečení koupí, máte v tom peníze. Vždycky je to aspoň o malém kapitálu. Ale vy určitě víte, jaké jsou začátky, nemusím vám to říkat :) @kayav

volfish
903 příspěvků 04.08.15 16:42

@nordthik tak vždycky můžete začít tím, že si to oblečení ušijete na sebe a pro sebe, stejně něco nosit musíte a jak jinak dokázat, že to za něco stojí než tak, že to sama nosíte? ;-)

kayav  04.08.15 16:55

@nordthik jasně, ale tak ušití jedné menší kolekce nejsou žádné statisíce, na to nepotřebujete „silného investora“
A přesně jak říká @volfish - ušijte si to ve své velikosti a když o to nebude zájem, aspoň to sama vynosíte.

nordthik
5 příspěvků 04.08.15 19:11

Jasně, máte úplnou pravdu :). Vím, že je více způsobů propagování svých Výrobků a nemusí to hned být našití sta kusů a čekat, jestli se mi prodají.

Kajdaa  15.09.15 20:52

Myslím, že podpora a vyhledávání místních mladých návrhářů je rok od roku silnější…Nejvíce udělá asi spokojená klientela, která vás bude dál doporučovat…So­ciální sítě v tomto také dost pomáhají

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit