Oblečení, po kterém v hloubi duše toužíme ale nosit bychom to nen

Fotoalbum tématu (18) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

seznam.mih  13.02.12 07:26
Slintáte v obchodě, nebo na internetu po kouscích oblečení, u kterého víte., že byste to stejně nenosili, nebo nenosili tak často. Nebo že je to příliš extrémní, nebo je to kus oblečení, co by neladil ze zbytkem šatníku a tak jen s rozumem to nekupujete? Snad chápete, jak to myslím …

Za sebe v létě jsem slintala v obchodě po krásnej čelence s velkou mašlí červenou. Říkala jsem si sakra vždyť bych to neměla k čemu nosit a vypadala bych, jak kdybych si zapomněla uvědomit, že už sem dospělá slečna. Tak jsem jí tam v obchodě nechala ležet dva týdny, ale pořád sem na ní musela myslet a vymýšlela kombinace, při který by to šlo. No to víte nakonec jsem si tu čelenku stejně koupila a na hlavu jsem si jí vzala jen párkrát :/ :)
A nyní moje skrytá elektronická dušička opět slintá po kalhotech z tohodle techno shopu po kterých toužím snad od mých 16cti let (21 let nyni :) ) ještě že tolik peněz jen tak nemám, jinak by se válely u mě ve skříni a nenosila bych je :)
A pak ještě různé gothic věci jako korzety, ty černé kožené kabáty. návleky, roušky … jéje :)
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

Ameline
95 příspěvků 13.02.12 07:56

To znám. S gothic stylem občas aktivně koketuju, stahovací korzety miluju, ale latentně mě fascinuje něco, co by se dalo popsat slovníkem pekla jako kvalitně ušitá verze kurvího kroje. Flitry, extrahluboké výstřihy, supervysoké boty a spol. Škoda, věčná škoda, že s tím jde takové stigma, jinak jsem už dávno nějáká tanečnice :D

fishka
5 příspěvků 13.02.12 07:56

Tak to znám! Hrozně jsem chtěla v 15 (!) klobouk. K narozeninám jsem ho dostala, krásný, smetanový. Vzala jsem si ho párkrát když jsem se fotila. Doma. Ale ven jsem s ním nikdy nevyšla, nenašla jsem odvahu. Už je to 15, jo houby, 16 let, co leží ve skříni. Ale chystám se ho znovu prohlídnout, třeba bych teď tu odvahu už našla.

Alena Cechova  13.02.12 09:19

Já bych chtěla bejt holohlavá. Nemuset nosi podprsenku. Chodit v džínách a tričku celej rok, a v sandálech.
Jiná přání nemám.

GreatSusan  13.02.12 09:34

Alena Cechova: to neni nijik nerealizovatelne prani :-)
Mne v podstate taky nic nechybi. Kdyz neco opravdu chci, tak si to koupim a pak nosim. Vyjimku obcas tvori boty na vysokych podpatkach, pro ktere nemam (vzhledem k me vysce) vyuziti, coz me opravdu mrzi. Na druhou stranu mi to setri spoustu penez a nohy, tak se to snazim videt pozitivne.
Na verejnosti se snazim pokud mozno neslintat.

Alena Cechova  13.02.12 09:47
GreatSusan ha detto : Alena Cechova: to neni nijik nerealizovatelne prani :-) Mne v podstate taky nic nechybi. Kdyz neco opravdu chci, tak si to koupim a pak nosim. Vyjimku obcas tvori boty na vysokych podpatkach, pro ktere nemam (vzhledem k me vysce) vyuziti, coz me opravdu mrzi. Na druhou stranu mi to setri spoustu penez a nohy, tak se to snazim videt pozitivne. Na verejnosti se snazim pokud mozno neslintat.
Přesně tak, zatím sbírám odvahu.

velkabota  13.02.12 10:00

To znám. Také občas skrytě toužím většinou po opaku toho, v čem chodím normálně. V mém případě vypadat jako žena…s ženskými atributy. Krásná (nejsem), elegantní, sebevědomá. No a k tomu prostě patří podpatky, pokud možno vysoké. Bohužel mi příroda nadělila postavu 180 centimetrové tyče (kdysi též přezdívané sirka), takže si to nemohu dovolit. Ale v obchodě, když už najdu své číslo, tak si ty štekle ráda vyzkouším. Navíc mi připadá, že když se obleču elegantně a žensky, že na mě KAŽDÝ zírá, že kvůli své výšce budím přílišnou pozornost. Takže se odplazím zpět domů a převleču se do svých anonymních, spíše unisex hadrů, a je klid.

zoufalanevesta
51 příspěvků 13.02.12 10:01
Ten kurví kroj, Ameline, to je přesné. Kvalitně zpracovaný úplý obleček z kůže nebo „latexu“ kombinovaný s krajkou, podvazky, makeup opravdu vyhrocený (černé stínové oči, rudá rtěnka) a boty s platformou a neskutečně vysokými jehlovými podpatky, pokud možno kovovými. Natupírované vlasy a dlouhé rudé drápy.
Za prvé by to byl dost drahý špás a za druhé si myslím, že najít takové kousky a nakombinovat je tak, aby to nevyznělo trapně, je pro mě nemožné. Nikdy to v reálu nebude vypadat jako z Playboye, už jen pro to, že se neumím tak nalíčit. Tyhle věci vypadají dobře jen na fotkách. Trapnost a křečovitost by z toho jen stříkala…
A druhý můj sen: mít na sobě šaty z červeného koberce. Nějaké ty ukrutně drahé dlouhé šaty, jaké můžeme vídávat na předávání Oscara. Takové šaty, které nevypadají jako noční košile, z luxusního materiálu, který nádherně vlaje a splývá, do detailů propracované, v úžasných barvách. Takové ty šaty, kde si řeknete marnost nad marnost…

GreatSusan  13.02.12 10:10

velkabota: myslite to vazne? Byt vysoka je ohromna vyhoda a vyhra, prave proto, ze jste napadna uz sama o sobe. Schovavat se v „unisex hadrech“ a oznacovat se za „tyc“ by me ani nenapadlo a ja jsem jeste vetsi nez Vy.

MP Buba
5 příspěvků 13.02.12 10:43

Můj sen bylo vždy obléct si pouzdrové šaty, k tomu boty na opravdu vysokém podpatku, šátek, muší brýle a obrovskej klobouk, takovej co nosila Eliška Balzerová ve filmu Ženy v pokušení. Tento styl se mi strašně líbí, ale představa, že si v něm vyjdu a čekám v naší vesnici na zastávce na autobus mi přijde docela absurdní :-))

zelitschko  13.02.12 11:40
oholit si hlavu, to bych opravdu chtěla. Vzít si k tomu rudou rtěnku a sluneční brýle. Chtěla bych mít sbírku paruk, které by vypadaly tak, jako vlasy. Chtěla bych každý den měnit identitu. Chtěla bych být dámou z 20. let (i když to už se snažím si občas plnit, ať lidi koukaj jak chtěj). Chtěla bych žít někde sama v 1+1 a každý den být někým jiným a mít svůj oblíbený bar někde v podloubí, kde bych si psala ty svý kravinky a vypisovala si svoje potrhlý fantazie. Chtěla bych mít tisíc klobouků a tisíc barevných punčocháčů, jednu sukni a halenku, ke které by to fungovalo.

Ta oholená hlava už mě dost dlouho tejrá, ale vzhledem k tomu, že ještě bydlím u rodičů, bych mohla být inzultována :)

A chtěla bych další punčochy s podvazky. :)

Risti
36 příspěvků 13.02.12 11:54

Ja vzdycky chtela nosit uplne kratky kratasy ale proste na to nemam nohy:-(. Taky pouzdrovy saty se mi strasne libi ale asi bych si je musela nechat usit aby mi sedely, to stejny se sakem.

A.C.
153 příspěvků 13.02.12 11:57

Hlavně bych chtěla, aby celý rok bylo teplo. Ať nemusím řešit punčocháče, svetry, šály, rukavice, čepice, kabáty… to je seznam toho, co nosit nechci.
Hodně toužím po vysokých šněrovacích botách na vražedném podpatku. Ale vůbec netuším, co bych s nimi dělala. Kromě pózování pro nemravný časopis :)))))

Mori  13.02.12 12:03

Hm, já mám hlavu vzadu placatou. Oholit asi není dobrej nápad, naštěstí tento sen mě přešel v patnácti. Klobouky nosím (vlastně nepamatuju, kdy jsem naposled vylezla z domu bez klobouku). Ale ráda bych měla nějaký opravdu extravagantní, s ovocem a peřím třeba:)
Taky se mi takhle platonicky líbí gothic a viktoriánské oblečení.
A toužím po kožených věcech, bundě, sukni, dlouhém kabátě - jenže mám pocit, že bych to neunosila, můj obvyklý styl spíš (netvrdím, že nutně úspěšně) aspiruje na bussiness chic a v kombinacích si netroufám tolik, abych k tomu vzala koženou bundu.

zelitschko  13.02.12 12:18
souhlas s A.C., to bych si taky přála, hlavně teda to teplo :)

Mori: v 15 jsem strašně milovala svoje dlouhé vlasy, a nakonec jsem se sama ostříhala a teď bych byla klidně plešatá :) gothic se mi taky líbí, ale hrozně bych si přála korzet, opravdový, ale neunosila bych ho.

Risti
36 příspěvků 13.02.12 12:41

Ty korzety naprosto chapu, sama jich mam nekolik ale vezmu si je na sebe parkrat za rok… Ten pocit kdyz ho na sebe necham nasnerovat a podivam se do zrcadla jak uzasne to vypada, ten je vybornej, ale po relativne kratke dobe se ozvou zebra a korzet holt musi dolu… A i kdyz si clovek na tu bolest zvykne, korzet je proste nepraktickej pro dnesni dobu, rano bejvam doma sama takze mi ho nema kdo zasnerovat a i kdyby jo tak to strasne dlouho trva…

DanielaS
4603 příspěvků 13.02.12 13:36

Strasne by se mi libily pouzdrove saty a pouzdrove sukne pod kolena; bohuzel nedisponuji utlymi boky a nekonecnyma nohama, takze sukne delsi nez 60 cm me spolehlive zarazi do zeme.
A taky bych rada etericke paze, ktere bych oblekla do rukavic nad lokty. 

navona
21 příspěvků 13.02.12 14:08
Ja hrozne túžim po tylovej sukni, ale nemám odvahu si ju kúpiť, mám pocit, že to skôr pre stredoškoláčky a že ja som na to už trochu stará (22).
A potom sa mi hrozne páči gotické oblečenie, ale na to som tiež nikdy nemala odvahu.

HippyKitty
8 příspěvků 13.02.12 14:57

Po precitani tejto temy sa znovuobjavila moja tuha po snurovacom korzete a steampunkovom kostyme.
Na bezne nosenie odporucam „falosny korzet“ so zapinanim na haciky a plastovymi kosticami. Jeden mam prave na sebe a je velmi pohodlny, rebra mi naozaj neotlaca. Je to podobny model , na stranke je aj 360-stupnovy pohlad pre lepsiu predstavu. Pouzivam ho namiesto podprsenky bez ramienok, pretoze pri mojom obvode mi ziadna nedrzi. Ak sa tu najde niekto, kto by mi vedel povedat ako sa guepiere nazyva po slovensky/cesky, budem velmi rada. Marne si nad tym lamem hlavu a Google vsetko preklada ako korzet.

HippyKitty
8 příspěvků 13.02.12 15:09

Navona, dovolim si oponovat. Mam 25, tylovu suknu nad kolena vlastnim v ziarivej

cervenej farbe a nikto sa nado mnou zatial nepozastavoval. Tiez ju rada pouzivam

namiesto spodnicky pod ciernu suknu rovnakej dlzky a strihu. Pokial sa nejedna o uplne mini zo starej zaclony, tak podla mna nie je co riesit.

Karoleenah
2322 příspěvků 13.02.12 17:09
Mně by docela stačilo mít víc odvahy a taky víc kašlat na to, co si o mně, resp. mém oblečení, myslí ostatní. Od té doby, co znám peklo, jsem víc sešněrovaná, pomyšlení na slídící pekelnice vyzbrojené fotoaparáty mi brání v rozletu. :))
Ale jinak obecně tíhnu ke kýči a infantilním prvkům. Holčičí šatičky, mašle ve vlasech, naducané tylové sukýnky, trička s komiksovými postavičkami, mary-janes z obchodu pro lolitky, kabátek, co má na kapuci medvědí uši - to všechno bych taaak moc chtěla nosit! Zřejmě je to nějaký nedostatek z mládí, neb už ve čtrnácti jsem vypadala výrazně dospěleji a vzhled s mým věkem začal korespondovat až teď, když je mi jednadvacet. A to už jsem na lolitku pěkně stará.

PsejsekAlik
19 příspěvků 13.02.12 17:59
Mám spíš přesně opačný problém, tíhnu k pánskému stylu oblečení (i když si klidně vezmu červené kalhoty a loni v létě jsem vzala na milost šaty) a moc jsem si oblíbila kanady (holt velká noha, a vydrží, sebelepší boty z nadměrných velikostí zruším za rok, nejdýl za dva). Ale zatím nemám odvahu sloučit je s krátkými kalhotami a punčocháči/ba­revnými podkolenkami. Prozatím to chci zkusit s menším kalibrem, a sice s nějakou designově jednodušší variantou těžkých bot.
A taky bych chtěla na hlavě číro, ale to už by asi okolí rozcházelo hodně dlouho.

RenaLange  13.02.12 18:04
DanielaS - kdysi dávno na koleji vedle mne bydlela holka výšky max. 162 cm, kulaťoučká, a nosila přesně takovéhle sukně, obšívala ji maminka podle Burdy.
Slušely jí, nosila vždy a za všech okolností klasické lodičky s vysokým podpatkem a krásně to protáhlo siluetu.
Vlastně až ve sprše jsem si kdysi s překvapením uvědomila jak je malá a buclatá :-).

Pavlena
778 příspěvků 13.02.12 18:06

Ou jeee. Lolitky stare v 21 a na tylové sukně pozdě ve 22...... Je mi hrubě přes 30 a tylovou sukni (v nositelné barvě!) si pořídím letošní jaro. Mašle, komiksové postavičky v rozumné míře již nosím.
Nedostižným snem jsou pro mě vysoké podpatky. Co vysoké. Nějaké podpatky. Nikdy jsem se na nich nenaučila chodit (trapně klopýtat fakt nechci!) a s malým dítětem už se asi ani nenaučím.
A další nenositelný doplněk, který jsem ovšem musela koupit je malý plstěný klobouček ve tvaru baretu, nositelný v účesu pomocí gumičky. V malinové barvě. Neodolala jsem, nicméně stále čeká ve skříni na správně ulítlý večírek.

seznam.mih  13.02.12 18:11
Karoleenah ha detto : Mně by docela stačilo mít víc odvahy a taky víc kašlat na to, co si o mně, resp. mém oblečení, myslí ostatní. Od té doby, co znám peklo, jsem víc sešněrovaná, pomyšlení na slídící pekelnice vyzbrojené fotoaparáty mi brání v rozletu. :))
Ale jinak obecně tíhnu ke kýči a infantilním prvkům. Holčičí šatičky, mašle ve vlasech, naducané tylové sukýnky, trička s komiksovými postavičkami, mary-janes z obchodu pro lolitky, kabátek, co má na kapuci medvědí uši - to všechno bych taaak moc chtěla nosit! Zřejmě je to nějaký nedostatek z mládí, neb už ve čtrnácti jsem vypadala výrazně dospěleji a vzhled s mým věkem začal korespondovat až teď, když je mi jednadvacet. A to už jsem na lolitku pěkně stará.

Mluvíte mi z duše :)
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit