Oblečení podle typu postavy - hruška

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

blue0015
186 příspěvků 07.07.12 13:29
oblečení podle typu postavy - hruška

Protože se v jiné diskuzi otevřelo téma, jaké oblečení je vhodné pro ženy s postavou hrušky, založila jsem tohle samostatné téma. Myslela jsem si, že to mám už docela vychytané, ale zřejmě se mám ještě hodně co učit. Pokud je tu někdo z vás s tímhle typem postavy, jak se oblékáte? Jaké střihy si myslíte, že jsou pro vás vhodné?
Já bych začala se sukněmi – jaký typ sukně by podle vás měly hrušky nosit?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ani  07.07.12 14:47

Vedle jsem to jen tak prolétla. Ale z fotky vidím, že jsi úplně jiná hruška než já. Vlastně mi vůbec nepřipadáš jako hruška (resp. jsi, ale nedokážu si představit, že kompenzuješ boky volánkovým vrškem apod.). Boky máš výrazné to je fakt, ale prsa také. Nejužším místem těla je asi pas, ale je velmi podobný a velmi blízko linii pod prsy (i když v tom tričku to bude klamat).

Jak jsem psala, mám postavu dost jinou. Přibližně po zaokrouhlení (z hlavy teď nevím) 80–60–90. Ráda si zvýrazňuji pas. Trička nosím taková, aby nekončila v nejširším místě boků a klidně přes ně nosím pásek. Sukně mám ráda áčkové, ale klidně i obtáhlé, jen ne nabírané v oblasti boků, ani bokové moc nemusím. Šaty miluju ve stylu 50. let, ale nosím skoro jakékoli. U hrušky bez nadváhy není třeba schovávat boky, spíš kompenzovat vršek. A to se mi zatím moc nedaří (sehnat a dostat do šatníku vhodné kousky) – lodičkový výstřih, zajímavé prvky u prsou nebo na výstřihu, límečky, rukávy takové, aby rozšiřovaly, výstřih voda apod. Ale většina z toho mi pro tebe připadá neideální, tak nevím. Vedlejší fotka na mě dělá tak trochu selkovský dojem.

blue0015
186 příspěvků 07.07.12 15:03

@Ani: To jsou krásné míry. Já mám 90–74–105, měřím 154 cm a nadváhu mám asi tři kila. Oblékat takovou postavu je fakt fuška :D Ale aspoň už nemám tak strašný mindráky, jako dřív. A jinak se snažím jíst zdravě a cvičit (to kdyby se tu objevil někdo, kdo by radil, ať radši zhubnu, než abych řešila oblékání).

Většina lidí tvrdí, že když se zastrčí vršek do sukně, tak to působí jako selka. Jenže kdybych si ten vršek nechala volně přes sukni, vypadá to ještě hůř. Tak teď teda nevím :D

Roseline
1794 příspěvků 07.07.12 16:04
@blue0015 píše:
Já bych začala se sukněmi – jaký typ sukně by podle vás měly hrušky nosit?

taky mám postavu typu hruška a držela jsem se osvědčených áčkových sukní
letos poprvé jsem si koupila pouzdrovou sukni, které jsem si vždycky předtím bála, a ono to kupodivu vůbec nevypadá špatně!

Ani  07.07.12 16:17

@blue0015 No moc hezké ne, při mé výšce mám podváhu. To zastrkování… nevím. zastrkuji ráda, ale buď věci, co mi přesně kopírují postavu, nebo potom takové ty lehounké volnější materiály, a ty nechat trochu přes pas. Ale nosím i trička přes. Buď tak krátké, že jdou jen trochu přes (pak jsou nepoužitelné k bokovkám), nebo delší s páskem. Ono to chce asi si hrát, zkoušet, ty hezké kombinace se objeví.

blacken
1837 příspěvků 07.07.12 16:59

Taky zastrkuju do sukně – ale musí být vršek upnutý, to triko bylo moc volné, podle mě… nebo dát na sukni pásek, to často používám…

Jsem taky hruška – ale já mám 62–92 boky a k tomu malá prsa – 85cm a uzká ramena. Takže taky hruška, ale zase jiná. Kompenzuju to nabíranými rukávy, nemám ráda lodičkové výstřihy a nelíbí se mi na mně. Pořád tak nějak experimentuju se sukněma – mám i pouzdrovou – necítím se v ní úplně dobře, ale není to tak zlé. Pak jednu nabíranou a tu moc nenosím – mám problém, že jsou mi volné v pase, takže je musím nechat upravit. Zatím nejvíc mi seděly šaty jakoby pouzdrové – vršek – se sukní mírně rozšířenou po kolena…

Rahja
158 příspěvků 07.07.12 17:13

Ta áčková sukně se ale podle mě hodí spíš tehdy, když má člověk silnější i nohy. Já mám třeba stehna i lýtka štíhlá a stejné poměry jako vy, ale když si vezmu áčkovou sukni, připadá mi, že můj „spodek“ se tím celý zvětší, protože sukně úplně zakryje tvar nohou. Takže radši nosím pouzdrovku. Nemyslíte?

blacken
1837 příspěvků 07.07.12 18:02

@Rahja jestli to bylo na mě, tak jsem myslela mírně rozšířenou… klasicky áčkový nenosím… ale záleží podle mě i na barvě a vzoru – a hlavně vybrat dobrou délku

blue0015
186 příspěvků 07.07.12 18:08

@Rahja Já mám štíhlá lýtka, ale stehna bohužel ne. Nenosím sukně delší než těsně pod kolena, myslím, že je to pro mou výšku i tvar postavy nejlepší.
Tak tedy budu experimentovat a snad se mi podaří najít nejlepší variantu.

Canavi
221 příspěvků 07.07.12 18:41

@blue0015 doporučuji ti blog http://www.supervizaz.net/blog.php, v pravém sloupečku úplně dole jsou rozebrané celebrity typu hruška

Jinak to modré tričko se mi na tobě taky střihově nelíbí – je moc volné, rukávy jsou moc dlouhé. Doporučuji lodičkový výstřih, motýlkové rukávky.

blue0015
186 příspěvků 07.07.12 18:54

@Canavi Tenhle blog znám, je super, články jsem četla. Já jsem četla spoustu informací o tom, jak by se tenhle typ postavy měl oblékat, bohužel to někdy neumím na sebe úplně správně aplikovat :D Proto jsem ráda, že je tu tahle možnost, kdy získám názory dalších lidí (v příbuzenstvu se nikdo o oblečení nezajímá a většinou mi řeknou, že mi všechno sluší a co řeším :D ). Budu se snažit najít lepší tričko.

Katio
196 příspěvků 07.07.12 19:43

Podle toho, co píšete, budu asi taky hruška (84–65–96 až 98 jak kdy). Když přiberu, tak v pase a přes boky. Při pohledu do zrcadla vypadám celkem souměrně. Pouzdrové sukně rozhodně nosím, do pasu nebo i výš. Halenku i volnější a zastrčit – to myslím postavu vyváží a vytvoří štíhlý pas. A nejvíc se mi snad líbí, když je pouzdrová sukně eleastická a dole kolem kolen užší, ne rovná. Připadá mi to velmi ženské.
V pase nabírané sukně vytvoří „typ selka“ – když jsem si šila šaty a nabrala v pase látky moc (chtěla jsem mít sukni bohatší), vypadala jsem jak Sophia Loren (bez bujného poprsí). Když jsem látku ubrala, výsledek byl hned lepší. Ale u štíhlých to myslím vůbec nevadí, holky se silnějšími boky asi musí více přemýšlet.

lilip  07.07.12 21:04

Ahoj hruštičky. to je širší pojem – nejlépe rozděluji postavy ta knížka Která barva mi sluší. On je to totiž trojúhelník na špičce. Prsa, ramena úzká, ale až kolem zadku se rozšiřuje. Pak je trojúhelník na základě – ramena širší než boky.
Přesýpací hodiny jsou ideální – zaoblené přesýpací hodiny jsou macatější zakulacená ramena i větší boky.
Pak je útlý sloup, když máte v rovině ramena, pas i boky, podobný je obdélník.
Na ty bokaté ženské tam právě doporučovaly dílové sukně – instinktivně jsem k nim tíhla už předtím. tady je jak jsem to myslela. Fotka na mě je jen aby byl vidět vršek, nevešel se mi do záběru. :-)

blue0015
186 příspěvků 07.07.12 21:10

Chápu, tenhle tvar vypadá zajímavě. Určitě se zkusím po takové sukni poohlédnout. Mimochodem, připadá to jenom mě, že je v obchodech hrozně málo sukní nebo jste si toho taky všimli?

lilip  07.07.12 21:15

Sukní je spousta, ale málokterá použitelná a lichotivá. Chtěla jsem si koupit a nenašla, co by ze mě nedělalo nařvanou machnu nebo mi děsně netrčel zadek.
tenhle kostýmek mi šila švadlena (takhle dělá sukně standartně, jako konfekci ihned k prodeji) – rukávky chci ještě nechat předělat, moc se nepovedly.

anicka  07.07.12 21:17

Neviem, ja mam po minulotyzdnovych snahach o nakup pocit, ze zeny, ktore si mozu dovolit nosit kratke sukne (tzn okolo kolien), predsa nemozu mat problem s nakupom siat alebo sukni… Ja musim pre seba hladat sukne az po zem, a to je potom problem – bud je to na zeny o 30 rokov starsie alebo na vysoke a stihle (take tie dlhe saty typu „teplakova rura so snurkou v pase“ alebo saty prestrihnute tesne pod prsami, takze v nich vyzeram jak mesiac pred porodom). Nasla som jedny vyhovujuce saty, ale 4000 za kus obycajneho letneho oblecenia je pre mna momentalne vela :-/

blue0015
186 příspěvků 07.07.12 21:21

@anicka Bohužel můžou a dost velké. Já dlouhé sukně nosit nemůžu, jsem malinká, takže bych vypadala akorát ještě menší. A proč musíte nosit jenom dlouhé sukně?

anicka  07.07.12 21:27

Ja som tiez mala (160 cm), ale mam siroke (a hnusne) lytka, tak ich radsej zakryvam (cvicenie uz nepomaha a vysoke topanky tiez nie). Asi sa naucim konecne sit :-/

blue0015
186 příspěvků 07.07.12 21:30

@anicka: I kdyby vaše lýtka byla sebeošklivější, podle mě je škoda stále je zakrývat a držet se jen jednoho typu sukně. Někdo má prostě lýtka silnější, znala jsem jednu dívku, která byla štíhlá, ale lýtka měla opravdu silná. Je škoda si kvůli tomu nekoupit kratší sukně.

anicka  07.07.12 21:36

Je to dilema, rozmyslam nad tym dost casto :-) Ale potom si nejaku kratsiu suknu vyskusam, a je mi jasne, ze si nic take nekupim. Pripadalo by mi to rovnako blbe, ako ked sa dama s vyraznou nadvahou napcha do tenkeho pruzneho upletoveho tricka – nesedi to, a existuje alternativa…no, v mojom pripade teda aspon cisto teoreticky :-D

blue0015
186 příspěvků 07.07.12 21:40

Myslím si, že obézní žena, která se narve do trička o pár velikostí menšího, je úplně jiný případ. Ta prostě nemá soudnost a nezná svou velikost. Ale sukně, které končí těsně pod koleny přece nejsou krátké a malým postavám lichotí. Pokud nemůžete zhubnout ani cvičením, tak se nestresujte a přijměte fakt, že máte lýtka taková, jaká jsou. Třeba tahle blogerka se za svá lýtka taky nestydí: 

anicka  07.07.12 21:49

No, som majitelkou podobnych lytok, mozno este trochu sirsich, akurat o „par“ cisel mensieho zbytku postavy (kedze ako spravna hruska mam vacsinu „materialu“ nahromadenu v spodnej casti tela). Takze ked si dam kratku suknu, odhalim to, co je na mne najmenej pekne, a proporcne to proste dopadne uplne inac ako u slecny na fotke. Ale planujem sa poriadne obut do chudnutia, tak 10 kil dole by bolo fajn, a mozno sa podari dat dolu aj par cm cez tie nestastne dolne koncatiny %)

Katio
196 příspěvků 07.07.12 21:53

@anicka Já loni nechtěně zhubla a projevilo se to i na lýtkách – poznala jsem to podle kozaček, které jsem předtím stěží dopla. Naděje existuje :)

Milli
1984 příspěvků 08.07.12 15:19

Jsem taky „hruška“, momentálně spíš kulička (těhotná). Normální míry mám tak 90–70–100 (173/63) s tím, že mám normální až užší pánev, ale hodně široce posazené kyčle – tzv. rajtky. To se dost blbě obléká. No a k tomu normální nohy tak od půl stehen dolů, ale špekatá kolena.
Nejraději nosím sukně dílového střihu, jako vkládala @lilip, ideálně v délce do půl kolen nebo těsně pod. Kdysi jsem si v zoufalství nechala ušít sukňový kostýmek na míru v butiku a šikovná švadlena mi tam vybrala přesně tenhle typ.
Snažím se kompenzovat vršek, nemám sice zvlášť úzký ramena, ale ty boky to nevyváží. Preferuju lodičkový výstřih, volánky na rukávech (ruce mám štíhlé, dobře tvarované). Spodek většinou jednobarevný, vršek vzorovaný nebo kontrastní, aby přidal objem. Hodně se to taky spravilo po koupi správné velikosti podprsenky.
Nakupuju nejraději a nejlíp v sekáčích, občas mi sednou sukně ze Zary, košilové halenky a podobné zase z Orsay nebo Camaieu, ale chce to hledat a zkoušet.

blue0015
186 příspěvků 08.07.12 17:18

@Milli Taková ta obecná pravidla se snažím dodržovat – vždycky mám spodek tmavší než vršek, snažím se upoutat pozornost k horní polovině postavy, kulaté výstřihy, atd. Ale je pravda, že s tou modrou puntíkatou sukní jsem to opravdu nevychytala. Asi je to tím, že sukně teprve začínám nosit, vždycky jsem měla jednu, kterou jsem vytahovala výjimečně :D
Nejhůř jsem na tom asi v létě, kdy člověk nemůže nosit kabáty, saka bundy, atd., které asi nejlépe pomáhají v korekci postavy.

Milli
1984 příspěvků 08.07.12 18:36

@blue0015 – tak kdyby tě náhodou ta puntíkatá sukně omrzela, sem s ní :-D.

saryvary
664 příspěvků 09.07.12 08:00
@blue0015 píše:
Myslím si, že obézní žena, která se narve do trička o pár velikostí menšího, je úplně jiný případ. Ta prostě nemá soudnost a nezná svou velikost. Ale sukně, které končí těsně pod koleny přece nejsou krátké a malým postavám lichotí. Pokud nemůžete zhubnout ani cvičením, tak se nestresujte a přijměte fakt, že máte lýtka taková, jaká jsou. Třeba tahle blogerka se za svá lýtka taky nestydí:

Jenže ta blogerka má štíhlá kolena a kotníky, takže nohy klidně vystavovat může.

blue0015
186 příspěvků 09.07.12 08:27

@saryvary Já si myslím, že na lýtkách nemůže být nikdy nic tak strašného, aby se nedala ukázat :D Ale je to o pocitu toho člověka, když je mu to opravdu nepříjemné, tak nemá cenu se nutit.

Sibyla
2639 příspěvků 09.07.12 08:48

@anicka Důležitější jsou kotníky, respektive tvar „dolních nohou“. Pokud jsou tvarované (štíhlý kotník, objemné lýtko), lze je vystavit a i sklízet obdiv. Na aktuálním objemu lýtka záleží míň než na tvaru, a na módní vychrtliny se můžete vykašlat. Pokud je ovšem kotník silný a nohy válcové, je opravdu lepší dlouhá sukně/kalhoty. Zkusila jste etno shopy? Mívají tam dlouhé, splývavé sukně, které lze zajímavě kombinovat s více „city“ vrškem.

Roisin
35 příspěvků 09.07.12 11:12

Ja mám hlavne problém so šatami, sukne už viem akého tvaru- perfektne mi sadne strih podobný ako je tu na obrázku.
Pre mňa je dôležité aby som neupozorňovala na príliš úzky pás, lebo ten rozdiel pás vs. boky je fakt veľký, takže tričko – košele máličko volnejšieho strihu- aby mi nekopírovali najužšiu oblasť pod prsiami, ale v spodnej časti-bedrá boky priliehavé, snáď som to zrozumiteľne napísala:)

blue0015
186 příspěvků 09.07.12 11:22

@Roisin Kdekoli jsme četla něco o hruškách, vždycky doporučovali naopak pas zvýraznit. Třeba ve What not to wear vždycky radí posunout pas do nejužšího místa, tedy hned pod prsy. Já když si vezmu něco beztvarého, třeba volnou mikinu, svetřík, tak hned vypadám tlustější, jako malá krabice :D

Roisin
35 příspěvků 09.07.12 11:53

@blue0015 tak vkladám foto, ospravedlňujem sa vopred za foto s kabelkou, pôvodne vznikla práve kvôli kabelke, ale vidno tam dobre ten úzky pás pod prsiami a nemyslím, že to je pekné, tam aj dobre vidno krátke nohy+široké lýtka:(

Příspěvek upraven 09.07.12 v 12:06

saryvary
664 příspěvků 09.07.12 12:02
@Roisin píše:
@blue0015 tak vkladám foto, naviac krátke nohy+široké lýtka, ospravedlňujem sa vopred za foto s kabelkou, pôvodne vznikla práve kvôli kabelke, ale vidno tam dobre ten úzky pás pod prsiami a nemyslím, že to je pekné, tam aj dobre vidno krátke nohy+široké lýtka:(

Pas máte náhodou úplně předpisový, problém vidím v kalhotech, co Vám zkracují nohy.

Roisin
35 příspěvků 09.07.12 12:07

@saryvary ja som práve nervózna z toho kontrastu boky-pás, áno tie nohavice sú otrasné, foto je na správnej adrese – v módnom pekle :D

Canavi
221 příspěvků 09.07.12 12:15

@Roisin Naopak, být vámi bych zdůrazňovala krásný štíhlý pas a prsa, aby se odpoutala pozornost od boků. Myslím, že kdybyste si vzala pásek, hned by tento outfit vypadal daleko lépe.

blue0015
186 příspěvků 09.07.12 12:27

@Roisin Postavu máte podobnou jako já. Štíhlý pas je výhoda. Ideál je vytvořit iluzi přesýpacích hodin – takže upozorňovat na ramena, pas, opticky rozšiřovat horní polovinu těla a dolní polovinu naopak udělat nevýraznou. Lehce se to řekne, už je to těžší uvést do praxe. Výběr kalhot je těžká věc, pořád s tím bojuju. Ideální kalhoty mají sedět dobře přes boky (když odstávají v pase, dají se zabrat) a od nejširšího místa boků by měly být rovné až dolů. Takže žádné slimky, pokud nechcete boky zdůraznit. Ale velké zvonáče taky nejsou ideální.

Roisin
35 příspěvků 09.07.12 12:42

@blue0015 @Canavi
vďaka za tipy, s nohavicami mám fakt problém, osvedčilo sa mi kupovať mierne bedrové, práve preto, že neodstávajú v páse, ale také sa hľadajú fakt ťažko…

Ocením aj tipy na šaty, pretože nemám ani jedny a občas by som bola rada za „romantickejší“ typ.

blue0015
186 příspěvků 09.07.12 13:02

@Roisin Bokové kalhoty právě nejsou vůbec dobré pro hrušky, tvojí prioritou je, aby ti to dobře sedělo přes boky a stehna.
Můžu ti doporučit, aby sis vyžkoušela co nejvíc šatů. Já jsem takhle nedávno běhala po krámech a vyzkoušela si jich docela hodně, až jsem narazila na střih, který je super, ještě nikdy mi šaty tak pěkně neseděly. Nejlepší je, že v nich nemám ze strany vidět zadek, což je jinak můj velký problém. Dávala jsem fotku těch šatů na diskuzi „Co jsem měla dnes na sobě“. Platí zas to samé – aby byly zajímavé ve vrchní polovině, měly zvýrazněný pas a od boků volně splývaly.
Doporučovala bych shlédnout tenhle díl What not to wear, ta paní je sice maxihruštička, ale ty rady jsou určitě dobré i pro nás – What not to wear – Cheyenne
Ukazují tam tenhle typ šatů (omlouvám se za rozmazanost, líp to nejde):

Ani  20.07.12 20:18

Hrušky, řekněte, kde kupujete kalhoty?
Rozhodla jsem se, že si koupím nějaké úzké kalhoty, ve kterých mi vyniknou nohy. Ať mám co nosit k volnějším vrškům.
Zkoušela jsem několikery v několika obchodech a 36 je prostě všude přes boky jen tak tak (rvu se do toho vtipným způsobem) a přesto vzadu kasička na dvě pěsti vedle sebe :( a to to byly všechno bokovky (sehnat o pár cm vyšší, ne úplně pas, ale ani ne nízké bokovky, to by asi byla naprostá utopie).

Milli
1984 příspěvků 21.07.12 08:24

@Ani – no popravdě nejlíp sedící kalhoty kupuju v sekáčích. Uvidíme, co ostatní.

blue0015
186 příspěvků 21.07.12 09:39

Zrovna včera jsme byla obhlížet obchody – v Camaieu mi seděly jedny džíny a další bavlněné kalhoty mi seděly v Orsay. Ale nebyla jsem si úplně jistá, tak jsem je tam ještě nechala a dneska je půjdu znovu omrknout s někým dalším, aby posoudil, jestli mi budou sedět i po zkrácení nohavic :D Někdy, když už mi kalhoty hezky sedí nahoře, tak mi zas jsou příliš volné přes lýtka. S kalhoty je to fakt kříž, stejně musím všechno zkracovat a zabírat v pase, ale vždycky si nakonec vyberu. Doporučuju výše zmíněné obchody. A chce to prostě zkoušet spoustu střihů.

Mori  21.07.12 15:45

Já kalhoty prakticky nekupuju (ono to stejně nejde), chodím výhradně v sukních. Takže, milé spoluhrušky, kde kupujete pouzdrové sukně? V pase mám sotva 34 (vím podle áčkových sukní do pasu, to mi bývá 34ka volná), ale přes boky potřebuju 38, ne-li 40. A tolik toužím po pouzdrovce s vyšším pasem… (jednu mám ve stadiu výroby, ale s šicím strojem ještě tak dobře nekamarádím, takže ještě hodně látky uplyne, než se to naučím pořádně – achjo)

Pavučinec plyšový  21.07.12 16:04

Ehm – a neměl by tu prosím někdo nějaké dobré rady také pro muže – hrušky?

blue0015
186 příspěvků 21.07.12 23:00

@Mori Dneska jsem si zkoušela pouzdrovou sukni, ale opravdu nemůžu tenhle typ sukní nosit. Hrozně mi to obepne zadek i stehna, vypadá to fakt strašně :( Takže neporadím.

Dneska jsem běhala po všech možných obchodech, nic jsme nevybrala a skříň mi zeje prázdnotou. Ach jo. Asi si fakt najdu švadlenu a nechám si šít na míru, už mě to nebaví :D Škoda, že v Čechách neexistuje oddělení petite, třeba by mi to pomohlo.

Milli
1984 příspěvků 22.07.12 08:03

@Mori – mám jedinou pouzdrovku, co mi fakt sedí, ale je šitá na míru, takže moc nepomůžu. Jestli narazíte na nějaký obchod, kde by seděl pas na 34–36 a boky na 38–40, prosím o reference.

Zoe
312 příspěvků 22.07.12 12:23
kalhoty a sukně

Mám s tím léta velký problém. Kupované kalhoty zpravidla vzadu v pase zabírám nebo dávám do gumy. Pouzdrové sukně mi seděly kdysi jen ty, co měly vzadu gumu. Zimní sukni do A mám jako bokovou a nosím přes ní svetr. Proto si většinou nechávám šít. Nejvíc mi sluší sukně ve tvaru obráceného tulipánu do půli kolen. O kalhotách jsem zjistila systémem pokus-omyl, že jen jednobarevné a nejlépe tmavší. Ale zase si mohu dovolit i přes svůj pokročilý věk v létě ramínkové šaty :).

Catherine
58 příspěvků 23.07.12 13:02

Tak problém postavy hruška řeším stále a stále dokola – vrch obléknu 34 nebo 36, mám ploché břicho a žádná prsa, úzký pas a měrem dolů je to horší vel 40/42.. kulatý, oblý, pevný zadek, ale ty stehna.. dřu ve fitku jak blázen a na nohy se ten efekt stále nedostavuje, nemáte někdo nějaký tip? lýtka mám taky silnější ale zase úzké kotníky… kalhoty jsem od jisté doby přestala řešit, většina jednoduše nesedí, když už tak s vyšším pasem, rozhodně néé bokovky. Na komplexy se širšími lýtky jsem se vykašlala, pokud skutečně není 30 stupňů a chci se cítit "trošku lépe " řeší to pevnější punčochy.. hezky to vytvaruje nohy, sukně v délce po kolena je ideál a vysoké podpatky nebo boty na klínku nezbytností

Příspěvek upraven 26.07.12 v 15:29

MP_Emi
87 příspěvků 23.07.12 13:57
@blue0015 píše: …Škoda, že v Čechách neexistuje oddělení petite, třeba by mi to pomohlo.

V Praze je možné koupit petite oděvy v několika prodejnách:
Debenhams (asi je jen jediná prodejna na Václavském náměstí) má přímo kolekci petite a v obchodním domě je jí vyhrazená malá část hned u jezdících schodů v 1. patře. Zřejmě se o ní moc neví, takže rozsah nabízených kousků se v posledních letech začal zmenšovat a je třeba tam zajít častěji, na druhou stranu Debenhams v období slev opravdu zlevňuje i o 70%, někdy i o víc, takže se mi tam kromě kostýmů, halenek a šatů a sukní podařilo koupit třeba krásný dlouhý vypasovaný zimní kabát (vlna s 5% kašmíru) za asi 1400 korun. Kalhoty nebo sukně bývají asi od 300 korun, saka asi od 600 korun. Není to levné, ale to ušití u švadleny také nebude.
Zkrácené velikosti také prodává Marks & Spencer, nemají je v samostatném oddělení, ale např. džíny jednoho střihu a barvy jsou u sebe ve všech velikostech a několika délkách.
Podobně i Next prodává petite kolekci, nejsem si však jistá, jestli je v jejich obchodech běžně k dostání.

Všechny tyto anglické značky mají své eshopy, takže pokud zjistíte, jaká jejich velikost a střih Vám sedí, můžete nakupovat v nich. A další možností je nákup outletových věcí z Nextu a občas i dalších anglických značek u českých online obchodníků nebo na aukru nebo Mimibazaru (se kterým mám stejně jako lilip dobré zkušenosti). U věcí jsou velmi často uvedené rozměry a složení, takže většinou není problém odhadnout, co Vám bude sedět. V začátcích doporučuji nakupovat u podnikatelů, u nichž je možné zboží vrátit v zákonné lhůtě do 14 dnů. A na aukru i na Mimbazaru je nutné se dívat na hodnocení prodávajících, i to Vám pomůže zajistit bezpečný nákup.

blue0015
186 příspěvků 23.07.12 14:31

@MP_Emi Moc děkuju za rady! Zatím to řeším tak, že kalhoty zkracuju a zabírám v pase, trička a halenky ponesu poprvé zkrátit ke švadleně, je to naše známá, tak to bude zadarmo a doufám, že se to povede :D Není pro mě lehké se dostat do Prahy, ale když bude někdy příležitost, prozkoumám to. Na zahraniční e-shopy si troufnu, až si budu víc jistá v tom, jaké střihy mi opravdu sedí.

Hanee11
14 příspěvků 29.12.12 17:14

Zdravím hrušky! Jako asi my všechny neustále řeším problém jménem kalhoty. Letos jsem třikrát uspěla s opravdu sedícím střihem v KappAhlu: jedny rovné džíny, jedny sportovní tříčtvrťáky a nedávno vlněnou klasiku s puky. Kdosi mi doporučoval Marks and Spencer, ale tam mi nikdy nic nesedí a navíc se mi zdá, že jejich kalhotové modely jsou dost usedlé (s čímž ve svém šatníku bojuju i bez MS, a to podotýkám, že chodím elegantně oblékaná). Ségra mi ještě dávala tip na Next, zatím jsem se tam ale nedostala. Jinak jsme se taky dočetla, že je vhodné zvýraznit horní část těla těžším (nebo „tužším“) materiálem, ale připadá mi, že to se teď a tady (stejně jako lodičkové výstřihy) prostě nedá sehnat. Všechno ostatní, čím bych mohla přispět do debaty, už tady padlo. Díky za pozastavení nad lýtky/koleny/kot­níky, bylo to pro mě poučné.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední rychlovka

Zároveň můžete i čistit podlahu:) http://bit.ly/11X3FnO Celý článek

Poslední článek:
Případ osamělého doplňku

Tohle je případ módního pekla, se kterým se setkávám často, zvlášť v chladnějších měsících, kdy je potřeba toho na sebe navěšet víc než v létě. Není to přímočaré peklo hodné okamžitého spálení v kotli. Tahle cesta do pekla je dlážděna dobrými oděvními úmysly. Celý článek

TOPlist