Oblečení podle typu postavy - hruška

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

blue0015
213 příspěvků 07.07.12 13:29
oblečení podle typu postavy - hruška

Protože se v jiné diskuzi otevřelo téma, jaké oblečení je vhodné pro ženy s postavou hrušky, založila jsem tohle samostatné téma. Myslela jsem si, že to mám už docela vychytané, ale zřejmě se mám ještě hodně co učit. Pokud je tu někdo z vás s tímhle typem postavy, jak se oblékáte? Jaké střihy si myslíte, že jsou pro vás vhodné?
Já bych začala se sukněmi - jaký typ sukně by podle vás měly hrušky nosit?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Ani  07.07.12 14:47

Vedle jsem to jen tak prolétla. Ale z fotky vidím, že jsi úplně jiná hruška než já. Vlastně mi vůbec nepřipadáš jako hruška (resp. jsi, ale nedokážu si představit, že kompenzuješ boky volánkovým vrškem apod.). Boky máš výrazné to je fakt, ale prsa také. Nejužším místem těla je asi pas, ale je velmi podobný a velmi blízko linii pod prsy (i když v tom tričku to bude klamat).

Jak jsem psala, mám postavu dost jinou. Přibližně po zaokrouhlení (z hlavy teď nevím) 80-60-90. Ráda si zvýrazňuji pas. Trička nosím taková, aby nekončila v nejširším místě boků a klidně přes ně nosím pásek. Sukně mám ráda áčkové, ale klidně i obtáhlé, jen ne nabírané v oblasti boků, ani bokové moc nemusím. Šaty miluju ve stylu 50. let, ale nosím skoro jakékoli. U hrušky bez nadváhy není třeba schovávat boky, spíš kompenzovat vršek. A to se mi zatím moc nedaří (sehnat a dostat do šatníku vhodné kousky) - lodičkový výstřih, zajímavé prvky u prsou nebo na výstřihu, límečky, rukávy takové, aby rozšiřovaly, výstřih voda apod. Ale většina z toho mi pro tebe připadá neideální, tak nevím. Vedlejší fotka na mě dělá tak trochu selkovský dojem.

blue0015
213 příspěvků 07.07.12 15:03

@Ani: To jsou krásné míry. Já mám 90-74-105, měřím 154 cm a nadváhu mám asi tři kila. Oblékat takovou postavu je fakt fuška :D Ale aspoň už nemám tak strašný mindráky, jako dřív. A jinak se snažím jíst zdravě a cvičit (to kdyby se tu objevil někdo, kdo by radil, ať radši zhubnu, než abych řešila oblékání).

Většina lidí tvrdí, že když se zastrčí vršek do sukně, tak to působí jako selka. Jenže kdybych si ten vršek nechala volně přes sukni, vypadá to ještě hůř. Tak teď teda nevím :D

Roseline
2314 příspěvků 07.07.12 16:04
@blue0015 píše:
Já bych začala se sukněmi - jaký typ sukně by podle vás měly hrušky nosit?

taky mám postavu typu hruška a držela jsem se osvědčených áčkových sukní
letos poprvé jsem si koupila pouzdrovou sukni, které jsem si vždycky předtím bála, a ono to kupodivu vůbec nevypadá špatně!

Ani  07.07.12 16:17

@blue0015 No moc hezké ne, při mé výšce mám podváhu. To zastrkování… nevím. zastrkuji ráda, ale buď věci, co mi přesně kopírují postavu, nebo potom takové ty lehounké volnější materiály, a ty nechat trochu přes pas. Ale nosím i trička přes. Buď tak krátké, že jdou jen trochu přes (pak jsou nepoužitelné k bokovkám), nebo delší s páskem. Ono to chce asi si hrát, zkoušet, ty hezké kombinace se objeví.

blacken
2258 příspěvků 07.07.12 16:59

Taky zastrkuju do sukně - ale musí být vršek upnutý, to triko bylo moc volné, podle mě… nebo dát na sukni pásek, to často používám…

Jsem taky hruška - ale já mám 62-92 boky a k tomu malá prsa - 85cm a uzká ramena. Takže taky hruška, ale zase jiná. Kompenzuju to nabíranými rukávy, nemám ráda lodičkové výstřihy a nelíbí se mi na mně. Pořád tak nějak experimentuju se sukněma - mám i pouzdrovou - necítím se v ní úplně dobře, ale není to tak zlé. Pak jednu nabíranou a tu moc nenosím - mám problém, že jsou mi volné v pase, takže je musím nechat upravit. Zatím nejvíc mi seděly šaty jakoby pouzdrové - vršek - se sukní mírně rozšířenou po kolena…

Rahja
163 příspěvků 07.07.12 17:13

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:39

blacken
2258 příspěvků 07.07.12 18:02

@Rahja jestli to bylo na mě, tak jsem myslela mírně rozšířenou… klasicky áčkový nenosím… ale záleží podle mě i na barvě a vzoru - a hlavně vybrat dobrou délku

blue0015
213 příspěvků 07.07.12 18:08

@Rahja Já mám štíhlá lýtka, ale stehna bohužel ne. Nenosím sukně delší než těsně pod kolena, myslím, že je to pro mou výšku i tvar postavy nejlepší.
Tak tedy budu experimentovat a snad se mi podaří najít nejlepší variantu.

Canavi
222 příspěvků 07.07.12 18:41

@blue0015 doporučuji ti blog http://www.supervizaz.net/blog.php, v pravém sloupečku úplně dole jsou rozebrané celebrity typu hruška

Jinak to modré tričko se mi na tobě taky střihově nelíbí - je moc volné, rukávy jsou moc dlouhé. Doporučuji lodičkový výstřih, motýlkové rukávky.

blue0015
213 příspěvků 07.07.12 18:54

@Canavi Tenhle blog znám, je super, články jsem četla. Já jsem četla spoustu informací o tom, jak by se tenhle typ postavy měl oblékat, bohužel to někdy neumím na sebe úplně správně aplikovat :D Proto jsem ráda, že je tu tahle možnost, kdy získám názory dalších lidí (v příbuzenstvu se nikdo o oblečení nezajímá a většinou mi řeknou, že mi všechno sluší a co řeším :D ). Budu se snažit najít lepší tričko.

Katio
196 příspěvků 07.07.12 19:43

Podle toho, co píšete, budu asi taky hruška (84-65-96 až 98 jak kdy). Když přiberu, tak v pase a přes boky. Při pohledu do zrcadla vypadám celkem souměrně. Pouzdrové sukně rozhodně nosím, do pasu nebo i výš. Halenku i volnější a zastrčit - to myslím postavu vyváží a vytvoří štíhlý pas. A nejvíc se mi snad líbí, když je pouzdrová sukně eleastická a dole kolem kolen užší, ne rovná. Připadá mi to velmi ženské.
V pase nabírané sukně vytvoří „typ selka“ - když jsem si šila šaty a nabrala v pase látky moc (chtěla jsem mít sukni bohatší), vypadala jsem jak Sophia Loren (bez bujného poprsí). Když jsem látku ubrala, výsledek byl hned lepší. Ale u štíhlých to myslím vůbec nevadí, holky se silnějšími boky asi musí více přemýšlet.

lilip  07.07.12 21:04

Ahoj hruštičky. to je širší pojem - nejlépe rozděluji postavy ta knížka Která barva mi sluší. On je to totiž trojúhelník na špičce. Prsa, ramena úzká, ale až kolem zadku se rozšiřuje. Pak je trojúhelník na základě - ramena širší než boky.
Přesýpací hodiny jsou ideální - zaoblené přesýpací hodiny jsou macatější zakulacená ramena i větší boky.
Pak je útlý sloup, když máte v rovině ramena, pas i boky, podobný je obdélník.
Na ty bokaté ženské tam právě doporučovaly dílové sukně - instinktivně jsem k nim tíhla už předtím. tady je jak jsem to myslela. Fotka na mě je jen aby byl vidět vršek, nevešel se mi do záběru. :-)

blue0015
213 příspěvků 07.07.12 21:10

Chápu, tenhle tvar vypadá zajímavě. Určitě se zkusím po takové sukni poohlédnout. Mimochodem, připadá to jenom mě, že je v obchodech hrozně málo sukní nebo jste si toho taky všimli?

lilip  07.07.12 21:15

Sukní je spousta, ale málokterá použitelná a lichotivá. Chtěla jsem si koupit a nenašla, co by ze mě nedělalo nařvanou machnu nebo mi děsně netrčel zadek.
tenhle kostýmek mi šila švadlena (takhle dělá sukně standartně, jako konfekci ihned k prodeji) - rukávky chci ještě nechat předělat, moc se nepovedly.

anicka  07.07.12 21:17

Neviem, ja mam po minulotyzdnovych snahach o nakup pocit, ze zeny, ktore si mozu dovolit nosit kratke sukne (tzn okolo kolien), predsa nemozu mat problem s nakupom siat alebo sukni… Ja musim pre seba hladat sukne az po zem, a to je potom problem - bud je to na zeny o 30 rokov starsie alebo na vysoke a stihle (take tie dlhe saty typu „teplakova rura so snurkou v pase“ alebo saty prestrihnute tesne pod prsami, takze v nich vyzeram jak mesiac pred porodom). Nasla som jedny vyhovujuce saty, ale 4000 za kus obycajneho letneho oblecenia je pre mna momentalne vela :-/

blue0015
213 příspěvků 07.07.12 21:21

@anicka Bohužel můžou a dost velké. Já dlouhé sukně nosit nemůžu, jsem malinká, takže bych vypadala akorát ještě menší. A proč musíte nosit jenom dlouhé sukně?

anicka  07.07.12 21:27

Ja som tiez mala (160 cm), ale mam siroke (a hnusne) lytka, tak ich radsej zakryvam (cvicenie uz nepomaha a vysoke topanky tiez nie). Asi sa naucim konecne sit :-/

blue0015
213 příspěvků 07.07.12 21:30

@anicka: I kdyby vaše lýtka byla sebeošklivější, podle mě je škoda stále je zakrývat a držet se jen jednoho typu sukně. Někdo má prostě lýtka silnější, znala jsem jednu dívku, která byla štíhlá, ale lýtka měla opravdu silná. Je škoda si kvůli tomu nekoupit kratší sukně.

anicka  07.07.12 21:36

Je to dilema, rozmyslam nad tym dost casto :-) Ale potom si nejaku kratsiu suknu vyskusam, a je mi jasne, ze si nic take nekupim. Pripadalo by mi to rovnako blbe, ako ked sa dama s vyraznou nadvahou napcha do tenkeho pruzneho upletoveho tricka - nesedi to, a existuje alternativa…no, v mojom pripade teda aspon cisto teoreticky :-D

blue0015
213 příspěvků 07.07.12 21:40

Myslím si, že obézní žena, která se narve do trička o pár velikostí menšího, je úplně jiný případ. Ta prostě nemá soudnost a nezná svou velikost. Ale sukně, které končí těsně pod koleny přece nejsou krátké a malým postavám lichotí. Pokud nemůžete zhubnout ani cvičením, tak se nestresujte a přijměte fakt, že máte lýtka taková, jaká jsou. Třeba tahle blogerka se za svá lýtka taky nestydí: 

anicka  07.07.12 21:49

No, som majitelkou podobnych lytok, mozno este trochu sirsich, akurat o „par“ cisel mensieho zbytku postavy (kedze ako spravna hruska mam vacsinu „materialu“ nahromadenu v spodnej casti tela). Takze ked si dam kratku suknu, odhalim to, co je na mne najmenej pekne, a proporcne to proste dopadne uplne inac ako u slecny na fotke. Ale planujem sa poriadne obut do chudnutia, tak 10 kil dole by bolo fajn, a mozno sa podari dat dolu aj par cm cez tie nestastne dolne koncatiny %)

Katio
196 příspěvků 07.07.12 21:53

@anicka Já loni nechtěně zhubla a projevilo se to i na lýtkách - poznala jsem to podle kozaček, které jsem předtím stěží dopla. Naděje existuje :)

Milli
2523 příspěvků 08.07.12 15:19

Jsem taky „hruška“, momentálně spíš kulička (těhotná). Normální míry mám tak 90-70-100 (173/63) s tím, že mám normální až užší pánev, ale hodně široce posazené kyčle - tzv. rajtky. To se dost blbě obléká. No a k tomu normální nohy tak od půl stehen dolů, ale špekatá kolena.
Nejraději nosím sukně dílového střihu, jako vkládala @lilip, ideálně v délce do půl kolen nebo těsně pod. Kdysi jsem si v zoufalství nechala ušít sukňový kostýmek na míru v butiku a šikovná švadlena mi tam vybrala přesně tenhle typ.
Snažím se kompenzovat vršek, nemám sice zvlášť úzký ramena, ale ty boky to nevyváží. Preferuju lodičkový výstřih, volánky na rukávech (ruce mám štíhlé, dobře tvarované). Spodek většinou jednobarevný, vršek vzorovaný nebo kontrastní, aby přidal objem. Hodně se to taky spravilo po koupi správné velikosti podprsenky.
Nakupuju nejraději a nejlíp v sekáčích, občas mi sednou sukně ze Zary, košilové halenky a podobné zase z Orsay nebo Camaieu, ale chce to hledat a zkoušet.

blue0015
213 příspěvků 08.07.12 17:18

@Milli Taková ta obecná pravidla se snažím dodržovat - vždycky mám spodek tmavší než vršek, snažím se upoutat pozornost k horní polovině postavy, kulaté výstřihy, atd. Ale je pravda, že s tou modrou puntíkatou sukní jsem to opravdu nevychytala. Asi je to tím, že sukně teprve začínám nosit, vždycky jsem měla jednu, kterou jsem vytahovala výjimečně :D
Nejhůř jsem na tom asi v létě, kdy člověk nemůže nosit kabáty, saka bundy, atd., které asi nejlépe pomáhají v korekci postavy.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Poslední rychlovka

Novým kreativním ředitelem módního domu Saint Laurent se stal... Celý článek

Poslední článek:
Páteční momentky 10

Zatracený Brexit. O politických důsledcích britského rozhodnutí teď... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit
TOPlist