Oblečení pro syna k zápisu do 1. třídy

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dragon01
187 příspěvků 26.12.13 21:52
Oblečení pro syna k zápisu do 1. třídy

V lednu nás čeká zápis do první třídy se synem, přemýšlím, co mu obléci. Určitě bude mít košili a kalhoty (nevím, jestli látkové tmavé nebo manžestráky), a pak přemýšlím jestli kravatu nebo motýlka. Nyní na slavnostní příležitosti nosí motýlka, na to ho je tedy zvyklý. Pak taky nevím, jestli na to svetr nebo vestičku. Zase nechci, aby byl overdressed:-). Díky za postřehy, co byste oblékly vy.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Grete
797 příspěvků 26.12.13 22:05

Čistě pocitově, kravata či motýlek mi přijdou na zápis skutečně overdressed. Pakli že je syn vyloženě nemiluje a nevyžaduje, zůstala bych u košile a kalhot a vázání pod krk bych nechala na skutečně slavností události, tedy do divadla, na svatbu, případně na první vysvědčení.

Lola  26.12.13 22:08

Můj syn byl oblečen podobně (motýlek a vestička). Ano, byl těžce overdressed, ale mně to bylo jedno.
On to měl odmalička rád, tatínek kravaťák byl vždycky jeho velký vzor, tak mu to přišlo přirozené. Cítil se v tom dobře a naopak se podivoval, proč jsou tam ostatní děti v pokreslených tričkách. V kolektivu mu to rozhodně neublížilo, naopak to v něm posílilo zdravé sebevědomí. Samozřejmě by nemělo smysl ho do toho rvát násilím, aby si tam pak nepřipadal jak ichtyl. V tom případě bych to přehodnotila, ale protože on sám byl spokojen, nevidím v tom problém.

Karja
4766 příspěvků 26.12.13 22:16

Kdyz jsem byla na zapise, tak jsem neznala obdelnik. Dodnes si pamatuju, jak me to mrzelo. Tak bych se soustredila spis na tuhle oblast. Co jsem mela na sobe mi bylo fuk a vsem ostatnim taky!

oliviax21
54 příspěvků 26.12.13 22:27

Oblečení je skutečně to poslední, na čem u zápisu záleží, to se na mě nezlobte!

Dragon01
187 příspěvků 26.12.13 22:31

@Karja s poznáváním tvarů problém nemá a rád se hezky obléká, je to pro něho významný den (nejen pro něho, pro každé dítě i jeho rodinu), tak bych mu ráda tento pocit podpořila i oblečením. Co je třeba umět k zápisu vědět nepotřebuji;-), mj. by to bylo téma do jiné diskuze.

nanjua
960 příspěvků 26.12.13 22:39

Já souhlasím s @oliviax21 . Jednodušeji a stručněji to napsat nelze.
A za mě: Nežerte to oblékání zas tolik, není to středobod vesmíru. U sebe fain, každý má nějaký koníček ale u dětí bych to nepřeháněla. Děti nejsou panenky ani modní doplňky. Samozřejmě vedení ke slušnému oblékání beru ale řešit jestli kravatu nebo motýlka mi příjde u šestiletého dítěte absurdní.

Xennie
186 příspěvků 26.12.13 22:45
@Dragon01 píše:
V lednu nás čeká zápis do první třídy se synem, přemýšlím, co mu obléci. Určitě bude mít košili a kalhoty (nevím, jestli látkové tmavé nebo manžestráky), a pak přemýšlím jestli kravatu nebo motýlka. Nyní na slavnostní příležitosti nosí motýlka, na to ho je tedy zvyklý. Pak taky nevím, jestli na to svetr nebo vestičku. Zase nechci, aby byl overdressed:-). Díky za postřehy, co byste oblékly vy.

Bez kravatky, motýlka i bez vestičky to bude naprosto ok. Nemusí jít přece oblečený jako Celestýn z Mikulášových patálií :)

Dragon01
187 příspěvků 26.12.13 22:46

@nanjua možná mě špatně chápete, opravdu pro mě není středobod vesmíru to, jak se obléká mé dítě, chtěla jsem jen nějaké rady, případně tipy. Nenapadlo by mě, že na diskuzi o oblékání tento dotaz vzbudí takové reakce…
Přece to, že člověk přemýšlí, jak dítě obléci na jednu příležitost, nevypovídá o tom, jak „žere“ či „nežere“ oblékání.

nanjua
960 příspěvků 26.12.13 22:53

@Dragon01 Teď to v žádném případě nemyslím nijak jízlivě abyste si to nijak tak nevyložila ale možná je na to lepší stránka mimibazar.

Grete
797 příspěvků 26.12.13 23:39

Já to vnímám tak, že zápis je z hlediska oblékání něco jako pracovní pohovor - oblékla bych se tam tedy stejně nebo o fous lépe, jak se budu na pracoviště/do školy oblékat normálně.
Ale samozřejmě jde hlavně o to, co si chce na zápis vzít váš syn. Dopřála bych mu cokoliv, v čem chodí rád, ať jě to mikina s Batmanem nebo smoking. Ostatním, včetně nás, je po tom houby, hlavně ať se cítí dobře on.

gummybee
4595 příspěvků 27.12.13 00:06

@Dragon01 jasne, je to tu diskuse oblekani, ale sebe, u tech deti mi to opravdu prijde vedlejsi.. (rekla ta co rocnimu diteti najezila obleceni na pul satni skine :-D) osobne zapis nevnimam jako formalni prilezitost, jako hlavni kriterium bych brala aby se v tom citil dobre..

catherinne
12478 příspěvků 27.12.13 00:14

@Dragon01 taky bych asi napsala, chce jít v tričku s autíčkem, ať jde, chce jít v mikině se supermanem, ať jde, hlavně, že se bude cítit dobře, ale zase o co tady většinou sakra bojujem. Přece o to, aby se lidé dovedli přiměřeně situaci obléct. A když tento zvyk nebudou mít od dětství, v 15-ti to pujde krapet huř. Tím nemyslím navlíknout ho do smokingu, ale třeba jen pěkná košile a kalhoty mužou vnést kouzlo slavnostnosti, vyjímečnosti a pocitu, že se děje něco jiného, než když pujde v džínách, co si chodí hrát na hriště. Ale zase by s tím měl souhlasit, ne, že ho budete muset táhnout na provaze, protože se stydí, do čeho ho maminka navlíkla přes jeho protest. Koneckoncu, je to chlap, když bude vědět nebo alespoň tušit, že v tom modýlku tam bude jednička…možná ho z něj doma ani nevyslečete.
A pokud to všechno oblíkne rád, já bych mu to nevymlouvala.
P. S. mám holčičku, která milovala šatičky kdykoliv a kamkoliv.
a kdybych měla kluka, podporovala bych mošení košil od mala, protože chlap v košili vypadá úplně jinak, než chlap v tričku. A bylo by fajn, kdyby ty košile měly dlouhý rukáv. V krajním případě se dá lehce ohrnout. V dětské Zaře se rozplývám.

711990
3200 příspěvků 27.12.13 07:36

Sama jsem u zapisu travila detstvi, protoze maminka je ucitelka na prvnim stupni:)
Obleceni je dulezite na te bazi, aby nebylo spinave, otrhane a vylozene nevhodne - aby dite neprislo v pyzamu nebo v teplakach. Preci jen delate dojem na sve budouci ucitele a oni delaji dojem na Vas. Ne ze bych pak doma slychavala, co mel kdo na sobe, ale urcite je to soucast cele te akce. Ucitel se take oblekne tak, aby na dite zapusobil. Neprijde mi prehane, dat mu vesticku, pokud ji rad nosi. Pokud to podpori jeho sebevedomi, bude to super. Taky zalezi, kam jdete k zapisu. Pokud je to vyberova skola, pak je spolecenske obleceni v podstate povinnosti, co jsem si tak v okoli vsimla…bezna ZS v miste bydliste takove naroky mit nebude.

A vtipna historka na zaver, jedna mamky kolegyne(v ducho­dovem veku) me omylem o rok drive zapsala i v prevleceni na balet, kdyz jsem si stranou kreslila a cekala, nez me mamka na ten balet odvede:-) takze prinejhorsim to lze i v kostymu a bez pritomnosti rodicu:-)

stes  27.12.13 08:08

Syn se tam půjde především prezentovat mentálně, takže by se měl cítit v pohodě.
Tmavé kalhoty a košile s dlouhým rukávem jsou pro 6ti letého kluka dostačující a pokud není na motýlka (to je tedy k zápisu trošku pekelný) nebo kravatu zvyklý, tak mu spíš ublížíte. Na zápise by měl být sám za sebe, protože tam prezentovat sebe a neměl by se stát pochodující chloubou matčina vkusu/nevkusu.

Ascari
315 příspěvků 28.12.13 18:07

Já s kravatou/motýlkem nemám problém, pokud je na ně kluk zvyklý a pokud má aspoň nějakou představu, že se musí oblékat přiměřeně příležitosti. Argument o „mentální prezentaci“ je nesmysl. Kluk tam bude středem pozornosti, není to tak, jako když jdou děti se školou do divadla jako platící diváci, tedy klienti atd., je tam tma a nikdo si jich nevšímá, taky mají být oblečené líp než do školy, protože to k tomu patří. Stejně tak je zápis slavnostní událost a kluk si musí odnést poznatek, že jednou je čas na hru a zábavu v tričku a jindy je čas na vážnější věci.

Mimochodem, zajímalo by mě, s jakou reakcí by se tady setkala maminka, kdyby chtěla na zápis přijít s DCEROU oblečenou ve značkových a čistých riflích a argumentovala „mentální prezentací“.

lily06
13 příspěvků 29.12.13 16:22
@Dragon01 píše:
V lednu nás čeká zápis do první třídy se synem, přemýšlím, co mu obléci. Určitě bude mít košili a kalhoty (nevím, jestli látkové tmavé nebo manžestráky), a pak přemýšlím jestli kravatu nebo motýlka. Nyní na slavnostní příležitosti nosí motýlka, na to ho je tedy zvyklý. Pak taky nevím, jestli na to svetr nebo vestičku. Zase nechci, aby byl overdressed:-). Díky za postřehy, co byste oblékly vy.

Já bych šla určitě do vestičky košile a látkově tmavých kalhot (letí teď tmavě modrá), motýlek a nic podobného bych už na krk nedávala.

Substantia nigra
144 příspěvků 29.12.13 16:38

Dala bych mu něco, v čem se cítí dobře - samozřejmě ne tepláky, ale myslím, ze obyčejné kalhoty s košili jsou v pořádku. Vloni jsem byla u zápisu s nejstarší dcerou a vsechny deti byly všechny celkem nervózní, takže bych to asi zbytečně nepodporovala přehnaným oblečením. Mimo to si kratily dobu čekání hraním na koberci v ‚herne‘,takže se jim i něco pohodlnější ho hodilo. Paní učitelky samy podporovaly, ať si jdou deti hrát, snaze z nich spadla nervozita a lepe spolupracovaly. Tolik ma zkušenost. Omlouvám se za chyby, ale cokoliv napsat na i padu je k zblazneni.

dezzied
12 příspěvků 30.12.13 17:09

Tak syn měl na první zápis kostkovanou košili a šedé manžestráky a už tak tam vyčníval :). Zápis jsem nijak neřešila, spíš jsem koukala, aby něco uměl a byl slušně oblečen, takže asi jako když se hromadně fotili apod.. Více jsem oblečení řešila na první den, ale ani tak mu ještě nedávám motýla ani kravatu, vadí mu. Měl černé klasické kalhoty, klasickou bílou košili s jemným prožkem a červenou vestičku a myslím, že byl opět oblečen jako největší mazánek :) Také má rád jiný styl, ale zas to nepřeháníme :)

adelaide k.
277 příspěvků 30.12.13 17:51

Hlavně příjemně a pohodlně, možná tam budete chvíli čekat, taky možná nějaká ta nervozita (některé děti to berou velmi vážně :-)), tak ať je mu fajn.

adelaide k.
277 příspěvků 30.12.13 17:57

Pro inspiraci…

Kokoska1  30.12.13 17:59

@adelaide k.… aneb v odřených džínách od kolébky ke hrobu vždy a všude?

adelaide k.
277 příspěvků 30.12.13 18:20

Kokosko, a to jste vážně vyčetla z jedné fotky? Gratuluju!
Shodou okolností jsou to jediné tohohle typu které syn má :-) a když mi seženete/dáte tip na jiné zateplené „slušné“ (tedy ne sportovní, šusťákové, kapsáčové atd) klahoty na velmi hubené dítě (tzn. takové, které by na něm alespoň rámcově držely), budu vám velmi vděčná ;-)

Já tím zas tolik nežiju, a nemám chuť zlítat půl republiky kvůli tomu, aby syn nenosil šisované rifle. Není úplně snadné ho obléknout od pasu dolů (vzhledem k tomu, že v 7 letech má na délku velikost 8-9 let a na šířku tak 3-4 roky :-)) takže třeba společenské kalhoty nevlastní už dva roky (nosí tm. modré manžestráky i ty byl kumšt najít).

Ta fotka ani nemá ambici ukazovat dokonalý outfit, ostatně sama jsem psala o pohodlném a příjemném oblečení.

edit: překlepy

Kokoska1  30.12.13 19:42

@adelaide k. V pohodě, váš boj. Já jen, že zápis je přece jen větší událost než běžný školkový den. Taky jsem měla hodně hubeného syna, takže koupené kalhoty jsem většinou zužovala. Chodil v nich třeba do divadla na dětská představení nebo na různé slavnostnější příležitosti. Ty manžestráky by možná byly lepší, pokud nejsou vytahané.

KoraKora
2252 příspěvků 30.12.13 20:07
@Kokoska1 píše:
@adelaide k.… aneb v odřených džínách od kolébky ke hrobu vždy a všude?

Nevidím na džínech pro děti v tomto věku nic špatného. Co jiného by měli, obzvlášt kluci, nosit? Neustále jsou od něčeho opatlaní, umazaní, zablácení… Takže ty původem pracovní kalhoty docela sedí, ne. Kdybych své syny chtěla navléct do tmavých kalhot nebo manžestráků, budou si ťukat na čelo a kamarádi se jim budou vysmívat. Do divadla samozřejmě ne, ale na běžný provoz ideální. Ani ten zápis bych nějak zvlášť neřešila.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit