Oblečení pro vysokou a štíhlou postavu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Heartless Girl
47 příspěvků 31.03.13 09:41
Oblečení pro vysokou a štíhlou postavu

Zdravím pekelnice,
mám na vás takový dotaz. Jsem hodně vysoká (183 cm) a také hodně štíhlá (velikost XS). A pro mou postavu je téměř nemožné sehnat oblečení, zvlášť kalhoty. Když už jsou mi nějaké dobré na délku, tak bych se do nich vešla dvakrát a když mi zase sedí, tak bych je mohla nosit jako tříčtvrťáky.
Neznáte nějaký obchod, kde bych mohla alespoň něco nakoupit?

Reakce:

llolla
2102 příspěvků 31.03.13 10:01

Zkoušela jste topshop?

Heartless Girl
47 příspěvků 31.03.13 10:12

@llolla No byla jsem ta jenom jednou vzhledem k tomu, že nikde v mém okolí se nenachází. Příště až pojedu do Prahy, tak se tam půjdu podívat.

Daisyrella
62 příspěvků 31.03.13 10:45

Měřím také 183 cm (ale velikost XS teda nenosím :D) a dobře se mi nakupuje v anglických řetězcích. Mívají tam prodloužené (tall) velikosti. Př. Marks and Spencer, Next… Jednou jsem sehnala extra dlouhé kalhoty v Terranově, ale to byla spíš výjimka.

Carrion
80 příspěvků 31.03.13 10:47

Nejsem sice tak vysoká jako vy, mám „jenom“ 177 cm, ale také jsem opravdu hodně (možná až příliš) hubená. A úplně s vámi soucítím. Sehnat kalhoty je někdy opravdu těžké. No bohužel nemám žádný zaručený obchod, kde by mi kalhoty seděly, takže většinou projdu snad všechny obchody, které znám, a občas se mi podaří něco najít.
Jinak pokud máte možnost vyjet do zahraničí, tak to zkuste. Já si vždycky nejvíc kalhot nakoupím v Paříži, kde mají pro nás dlouhonožky větší výběr.

Rosalyn
925 příspěvků 31.03.13 11:25

Další možnost je nechat si je ušít u švadleny.

Fialové kafe  31.03.13 12:11

Je to tak, sama měřím 176, a stejně není v mých silách pořídit si pěkné kalhoty, už jsem na to opravdu rezignovala, nosím sukně, šaty, a v zimě legíny.

Yla
81 příspěvků 01.04.13 20:59

Já mám 179, velikost S. Většinu času nosím šaty, ale v zimě čím dál víc kalhoty (jsem hrozně zmrzlá). Prodloužené kalhoty mívají docela v EXE a Replay. Tuhle zimu jsem si koupila krásné kalhoty v H&M, bohužel mi končí těsně nad kotníky-takže jsem rezignovala a přikoupila vzorované a barevné ponožky, to je podle mě taky cesta (v létě je k lodičkám ohrnu).

ještěřička
2363 příspěvků 27 inzerátů 02.04.13 16:19

Já zase nejsem tak hubená(býváva­lo),ale vysoká dost(180 cm) a nohy mám opravdu dlouhé, výrazně delší než tělo. Zrovna dnes mi přišly kalhoty s vyšším pasem od firmy HALENS a doporučuji. Sedí jak pr…na hrnec:-) Délka akorát, snesla bych i delší, ale k nižším podpatkům to půjde. Velikosti mají od 34 do 52 a 3 délky, já objednala samozřejmě ty nejdelší.

Příspěvek upraven 02.04.13 v 16:22

ještěřička
2363 příspěvků 27 inzerátů 02.04.13 16:21

@Yla To také dělám, pokud se mi kalhoty zalíbí, ale jsou krátké(např. typ chinos, nebo skinny),neodradí mě to od nákupu a prostě si je ohrnu a nechám odhalené kotníky. Vypadá to hezky ke keckám, k lodičkám i k sandálům.

indyka
625 příspěvků 02.04.13 19:42

Moje maminka má 179 cm a stejný problém jako vy, těžko na své dlouhé nohy shání rozumné kalhoty. Nicméně v jejích pubertálních letech byly v módě co nejužší kalhoty, které se ovšem v obchodě nedaly sehnat, tudíž se naučila si je sama zužovat a různě upravovat. I to je tedy jedna z variant, a možná i časově méně náročná, než neustálé prohledávání obchodů:)

Dlhonožka
269 příspěvků 02.04.13 21:36

Asi najschodnejšia cesta je dať si nohavice ušiť - dá sa všetko okrem džínsov.
Aj ja to tak riešim, som ešte vyššia od vás :)

RenataRen
466 příspěvků 02.04.13 21:36

@Daisyrella
A v čechách? Mě je v Marksovi všechno malé, hlavně mi tam jsou krátké rukávy… Prodloužené délky aby tam člověk hledal pod lupou, a když už jí najdete, tak to třeba není správná velikost na šířku. Zato pro malé tam mají speciální oddíl, to by jeden brečel…

ještěřička
2363 příspěvků 27 inzerátů 03.04.13 08:12

@RenataRen Souhlas,Marks and Spencer se mi celkem líbí, ale rukávy vždy krátké. Už jsem si tam kvůli tomu nekoupila nejeden kabát.

Nixe Lulu
326 příspěvků 03.04.13 08:18

Docela vtipné, kolik z vás má tento problém, mně se totiž v posledních letech málokdy podařilo sehnat kalhoty, které by nebylo nutné zkracovat! A ty, které mi byly dobře bez zkrácení, měly označení short. Tak jsem si říkala, na koho to šijou, měla jsem za to, že mezi českými ženami nemám trpasličí ale spíš průměrnou výšku (168 cm).

Daisyrella
62 příspěvků 03.04.13 08:27

@RenataRen Rukávy tam mají krátké, to je fakt. Ale najít dlouhé kalhoty jsem nikdy neměla problém. Nakupuji v Brně v Olympii a Kampusu.

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 03.04.13 11:02
(
@ještěřička píše:
Já zase nejsem tak hubená(býváva­lo),ale vysoká dost(180 cm) a nohy mám opravdu dlouhé, výrazně delší než tělo.Příspěvek upraven 02.04.13 v 16:22

off topic - ahaa, tak uz chapem, preco vyzerate na tych fotkach z pokrocileho tehotenstva tak „normalne“, aj ked mate siroke saty, ked ja v niecom takom vyzeram jak kredenc uz teraz :-D No, 20 cm je 20 cm…
Pardon, to je len povzdych jednej kratkonozky, ktorej boli vzdy vsetky gate priserne dlhe :-D)

ještěřička
2363 příspěvků 27 inzerátů 03.04.13 11:45

@MP alex Ha ha:-) nj, to víte, všechno má svá pro a proti.Je fakt, že jsem v těhot. přibrala 20 kg a tak nějak se to na mě „rozložilo“,že lidi tomu nechtěli věřit. Ale někdy mám chuť si zakoupit 15 cm podpatky a říkám si:být tak trochu menší…:-)jinak připomínám žirafí mládě:-)Nebo modelku po výkrmu:-)

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 03.04.13 21:38

@ještěřička No, ja som zatial pribrala 2,5 kila, a uz je to vidiet, takze mierne zavidim :-D Asi je to tak, ze kazdy ma to, co nechce - ja podpatky nemam rada, neviem v nich chodit a bolia ma v nich moje divne chodidla, takze aj keby som podla vseobecnych a pekelnych meritok mala mat na nohach minimalne plus 7 cm, bohuzel 8-)

Inac, podobne vysoka kamaratka (okolo 180 cm) si kupuje oblecenie zasadne u Vietnamcov, ale obavam sa, ze sice ziska spravnu dlzku, ale o kvalite nie som presvedcena :-/

Andy.X
43 příspěvků 03.04.13 22:15

Sestra je taky poměrně vysoká a kalhoty nakupuje v Replay a Pepe Jeans - prodloužené délky :)

RenataRen
466 příspěvků 06.04.13 12:40

@MP alex
No jo, ale dlouhé kalhoty jdou zkrátit, což značně rozšiřuje výběr. S krátkými nic nenaděláte.
Jinak tohle je téma pro oblečení na vysoké… Myslím, že diskuze na obdobné téma pro malé postavy už tu založená je.

Sofierules
5 příspěvků 09.04.13 08:34

Zdravím dámy, můj tip je -kalhoty ve Vero Moda -vždy jsem sehnala dobře padnoucí a správně dlouhé (měřím 182cm):-)

meejja
387 příspěvků 09.04.13 21:25

Mam s delkou kahot stejny problem - 182 cm, M&S pouze prodlouzene z kolekce Autograph, a taky ne vsechny. Jeste mam super kalhoty z http://www.longtallsally.com/ , posilaji z Anglie, ale trvalo to dost dlouho.

RenataRen
466 příspěvků 09.04.13 22:02

Zato já jsem si byla nedávno zkoušet takzvaně prodloužené kalhoty ve F&F. Mám 180 a byly mi krátké. Mám ale hodně dlouhé nohy v poměru k trupu, takže někomu s normálnějšími proporcemi by být mohly.
Ach jo, být tak o 10 cm menší!

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit