Oblečení pro zvířátka :-)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Pafka
185 příspěvků 27.11.11 09:40

Když jsem jednou našla na netu čivavu v dirndlu (pro ty, co neví nebo nechtějí hned googlit: dirndl = bavorský ženský kroj), tak mě napadá téma: co si myslíte o oblečcích třeba pro psy?
Mně připadají normální svetry pro psy na zimu, bundy, pláštěnky atp., ale různé šatičky, bikiny a podobné věci už mi připadají na psech nevkusné.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Katy
91 příspěvků 27.11.11 10:03

mě tenhle „zvířecí byznys“ připadá celý na hlavu. V Praze jsem dokonce narazila na pekárnu sušenek pro psy - jsem myslela že mě klepne. nejsem moralista, ale kdykoli vidím psí kadeřnictví, šperkařství nebo i ty pitomé konzervy, do kterých se dává víc masa než do těch pro lidi, prostě myslím na ty děti v Africe, obrazně řečeno. nehledě na to, že dneska abych se bála dát cizí kočce mléko, protože to je přece nezdravé! prostě mě to strašně vytáčí. a vůbec, myslím, že je to taky záležitost módy, všechny ty pipiny s čivavama, které nosí v kabelkách. ale jinak samozřejmě chápu, že když je -20, tak se přes psa hodí svetr, když jde ven.

oskarina
266 příspěvků 27.11.11 10:23

no, pro krátkosrstá a obecně malá plemena mi přijde kabátek na zimu jako rozumná věc. Nejde o módu, ale jde o to udržet zvíře, které je třebas už starší a moc se nepohybuje, v zimě v teple (páteř, bříško). Koňům se taky v zimě dává houně přes hřbet.
Ovšem doporučuji zvykat na oblékání od štěněte. našemu psovi jsem koupila decentní černou pláštěnku s odepínací teplou vložkou a … nikdy v tom neudělal ani krok, prostě si postavil hlavu a nešel -venku lilo, já mu v dešti domlouvala, ale NE. Pak ji doma dokonce v nestřeženém okamžiku roztrhal a bylo hotovo.
Šatičky a všelijaké lidské záležitosti na psovi - to už je jiná kapitola, ale když to někoho baví a pejskovi to neubližuje, jsou horší věci, např. když někdo zvíře zanedbává nebo dá pryč. Takže nechme to…psovi.
S Afrikou to fakt nemá nic společného, to už je úplný konec, to si u každé věci musíte vyčítat, zda někdo někde nestrádá a zda na tom nenesete vinu? Masochismus jako koření?

velkabota  27.11.11 10:36

U nemocných nebo starých psů jednoduchý obleček s jedinou-zateplovací funkcí pochopím. Jinak se jedná o rozmar majitelky, na druhou stranu, proč jim to nedopřát. Lepší, než kdyby psa týraly. Mě připadá, že ty čivavy, jorkšíři apod, jsou už na to zvyklé. Horší je to, když musí venčit páníček. Minulou zimu jsem před drogerií viděla stepovat minimálně 190cm vysokého pána velmi vyvinuté muskulatury, jež na ruce držel jorkšíra „pajtlujícího“ se zimou. Pán asi čekal na nakupující partnerku. Jorkšír měl na hlavě růžovou mašličku a vyzbrojen byl růžovou kombinézkou s třemi volánkami v oblasti bederní páteře. Vypadalo to velmi úsměvně.

MP Micha.e.la02
2 příspěvky 27.11.11 11:44

Jsou dva typy psů, které majitelé oblékají. Jednak to jsou psi bez podsady (třeba zmiňovaný jorkšír), které nemá co hřát, na zimu nepřesrsťují, takže by bez oblečku zmrzli. Pokud ale takového psa uvidíte v oblečku, když je venku ještě pořád 15 stupňů, je to rozmar majitele, který z něj dělá většího chcípáčka, než ten pes je. No a pak je tu druhá skupina psů, která má srst dostatečně hustou, kratší pobyt venku v zimě v pohodě zvládá, ale majitele baví toho psa oblékat, nebo z něj prostě taky dělá zbytečně zmrzlého chcípáčka.
Ještě jiná věc je, když má někdo třeba toho jorkšíra a navlékne ho do do oblečku typu buřtoidní lesklá bundička s kapuckou lemovanou kožíškem, to se vždycky musím smát :o)
Jinak já mám doma právě jorka, chtěla jsem se vyhnout všem těm zdobeným oblečkům v jásavých barvách, tak jsem koupila klubko s velkým podílem merino vlny a upletla jsem mu tmavý, jednobarevný obleček. Psovi je to jedno, hlavně že je mu teplo, a mně se na něj dobře kouká :o)

oskarina
266 příspěvků 27.11.11 12:03

No, to je dobrý nápad, a nakonec na jorkšírka je to hned hotovo, to není doga, že:-) Přemýšlím o tom, že bych to ještě taky s tou naší potvorou zkusila, jde o to uplést tunel se čtyřmi otvory na nohy, ne?

seznam.mih  27.11.11 12:09

teda doma máme krátkosrstého eujezvčíka na dlouhýcgh nožičkách (je to kříženec jezevčíka, ale nevíme s čím) a bundičku ani jiný vymoženosti nepotřebovala. V zimě na procházky moc často nechodíme a do parku, když sme tam dlouho, se začne pajtlovat, ale to už když jdem domů. Teda akorát jako štěně zažila, když jsme jí dali tričko od plyšovýho medvídka. Naší Ketyně se to nelíbilo, chtěla to ze sebe servat a rozžvejkat, ale strašně jí to slušelo, takže svým způsobem chápu ty rozmary páníčků.
Ale osobně kdybych měla vlastního psa, bych mu oblečky fakt nekupovala.
A v novém čísle Burdy je normálně jakýsi kabátek pro psy - nebo spíš taková pelerínka, která se zapíná akorátu krku, má to límeček a jinak je to jako jakýsi přehoz či co. To bylo taky hezký, ale sama bych si to teda nepořídila.

MP Micha.e.la02
2 příspěvky 27.11.11 12:25

oskarina: Může to být tunel se 4 dírama, nebo já upletla takovou „ponožku“, kdy jsem začala normálně jako na ponožku na 4 jehlicích, udělala jsem díry na přední nohy, pletla jsem dál tak do půlky břicha a pak jsem to dole ukončila a nahoře na zádech dopletla takový pruh až k ocásku, který jsem zakončila očkem na ocásek. Obleček pruží, hřeje, psovi se v něm dobře běhá a mně se líbí :o) Ovšem nejčastější otázka je, proč jsem ho neudělala barevný, třeba růžový, nebo aspoň s proužkem nebo mašličkou :-D (tady píšu, že mám psa, ale ve skutečnosti je to fenka)

kiwi  27.11.11 13:24

Vždycky jsem oblečky pro psy pokládala za strašnou vopičárnu… ale hned jak jsme vyfásli našeho buldočka, pořídila jsem mu slušivou mikinku :-))
Od nuly níž už je prostě zima…

ifoun
338 příspěvků 27.11.11 14:01

Nevím, co je divné na psím „kadeřnictví“ - někteří psi prostě potřebují udržovat srst a většina majitelů si na střih sama netroufne. Ani nevidím nic divného na konzervách a sušenkách pro psa - to jako kvůli dětem v Africe by bylo morálnější nechat psy chcípnout hlady? Rovnou říkám, že do psího salonu nechodím (pes je krátkostrstý) a sušenky ani konzervy nekupuju (z mého pohledu nevyhovuje složením).
Když někdo kupuje psovi barevné a zdobné oblečky, je buď prdlý nebo dost svérázný. Ale je to spíš úsměvné než k odsouzení. Pro mě je k odsouzení, když má nějaký takový obleček třeba jork v -15 a klepe kosu, sice je naparáděný, ale mrzne. Má mít něco do zimy, na vzhledu nesejde.
Pro psa mám dost oblečení, ale všechno jsou to funkční věci. Zaprvé pes je bez podsady (navíc teplomilné plemeno, které je spokojené halvně v létě), ve velkém mrazu by trpěl. Zadruhé když není velká zima, tak má oblečení při sportovních akcích, je to stejné jako třeba u sprinterů, po doběhu se všichni oblečou do teplákovky, aby chránili rozehřáté svaly, u psa je to podobné. Takže sice se mi spousta lidí pošklebuje (hlavně mladí muži mají potřebu opovrhovat psím oblečením), ale když jim vysvětlím, o co jde, tak většinou uznají, že to je pouze rozumová záležitost.
Psí svět je docela velký business, ale nakonec proč ne? Když na to ti lidi mají, aspoň odvádí do státní kasy daň. A pro mě pořád lepší chovatel, který se o svého psa stará a dá mu klidně i tu mašličku do chlupů, než někdo se psem na řetězu, případně chytrolíni, podle kterých jsou všichni majitelé psů úchylové… je to stejná „úchylka“ jako móda, kabelky, počítačové hry…

Karoleenah
2322 příspěvků 27.11.11 14:46
No, tyhle oblečky jdou mimo mě, protože můj pes je severské plemeno a myslím, že se mu navaluje jen při pohledu na svetr. :)) Zvažovala jsem akorát koupi pláštěnky, protože by možná při nějakým větším lijáku tolik nenavlhnul a pak míň smrděl, ale pochybuju, že by nošení nějakého psího oděvu strpěl.
Samozřejmě jsou psí oblečky a psí oblečky, pokud má někdo výstavního pudla nebo jakékoliv plemeno náročné na údržbu srsti, tak je celkem pochopitelné, že sem tam chodí na procházky v papučkách a bundě, stejně tak je to zřejmě nutnost i pro psy, kterým je při nižších teplotách zima, i když já moc choulostivá plemena neoblibuju a třesoucího se ratlíčka, kterého by zabilo padající jablko z kuchyňské linky, bych si nikdy nepořídila. Proto ani nikterak nefandím flitrovým šatičkám a štrasovým obojkům pro psy, ale pokud se takto „postižený“ majitel o svého minipsíka hezky stará, je mi to jedno. Bohužel ale podle mě existují případy, kdy je taková extrémní a ještě ke všemu špatně orientovaná péče o psa jen jiná forma týrání, ale ono se to majiteli často vymstí - dědova kolegyně, které její nechutně rozmazlený pražský krysařík ukousl kus tváře, by mohla vyprávět.

Ani  27.11.11 15:21

Všechny, včetně těch funkčních, považuju za zvrácené. Nikdy jsem nevěřila, že to ti psi potřebují a vítají. Na druhou stranu je mi to ale fuk, jsem z těch, co neoznačí za psa něco, co vypadá jako malá krysa, co skáče když to štěká… atd…

ifoun
338 příspěvků 27.11.11 15:33
Ani ha detto : Všechny, včetně těch funkčních, považuju za zvrácené. Nikdy jsem nevěřila, že to ti psi potřebují a vítají. Na druhou stranu je mi to ale fuk, jsem z těch, co neoznačí za psa něco, co vypadá jako malá krysa, co skáče když to štěká… atd…

No, mně je zas fuk odsuzování od lidí, kteří tomu rozumí jak koza petrželi ;-) Asi moc psů neznáte, ne všechno teplomilné je ratlík nebo malá krysa.

MP Ava
248 příspěvků 27.11.11 15:34
V první řadě si myslím, že dnes děti a zvířecí mazlíčci jsou neskutečně rozjetý a vydělávající byznys. Druhá věc je, že už je po generace chováme jako domácí zvířata, takže prostě některé své původní schopnosti ztratili - a myslím, že určitá odolnost vůči vnějším vlivům (nejen počasí, ale např. i ve stravě) k těm ztraceným nebo oslabeným patří. Takže teď holt některá plemena musíme na zimu oblékat, vyloučit z jejich potravy alergeny, léčit epilepsii apod. Osobně bych si psa typu čivava nekoupila, ale chápu, že když je těch „pičičand“ na ně tolik, že to láká. Ale to, co psa člověk navleče, jednodue vypovídá o jeho páníčkovi. Takže Paris Hilton nosí psa v kabelkách LV, Hana Krampolová svému psovi lakuje nehty (to už je na pováženou…), já bych mu třeba taky koupila růžovou mašli, když ji sama na hlavě občas nosím :)
Pořád mi ale ten dnešní trend přijde lepší než některé dřívější - především kupírování. Obecně bych řekla, že u nás jsou docela zvířata chráněna - v USA je například běžné kočkám amputovat drápky, aby neškrábaly. Nebo zacházení s chrty v Irsku. Oproti tomu - zlatá buřtíková péřovka. Byť by byla fakt zlatá.

P.S. Jo, a té kočce kravské mlíko fakt nedávejte!!!

Karoleenah
2322 příspěvků 27.11.11 16:05
Ani: To si pište, že někteří psi to vítají. Malý knírač mého dědy měl na stáří dost problémy s klouby a ležení u rozpáleného topení a nejlépe ještě pod dekou byl pro něj vrchol blaha. Kdyby se tenkrát psí svetry vyráběly tolik jako dneska, určitě bychom mu nějakej pořídili a nepochybuju o tom, že by mu velmi vyhovoval. A to knírač není žádná cíťa co nic nevydrží.

Ava: To kupírování je docela zajímavé téma, dneska už se to sice většinou nedělá, ale můj strýc měl už snad čtyři feny velkého knírače a až u té poslední feny, co má teď, jí nenechal kupírovat uši. No a já si na to pořád nějak nemůžu zvyknout, má v těch plandacích takový natvrdlý výraz. :)) Ale nijak tyhle zásahy nepodporuju, nemám moc ráda ani takové to automatické kastrování - pořídím si fenu a už plánuju, kdy půjde pod kudlu.
Obecně preferuju psy co nejpřirozenější a nepřešlechtěné, takže mí favorité jsou většinou v čtrnáctce nejstarších psích plemen světa, takoví ti miniaturní buldočci, mopslíci a jim podobní jsou sice roztomilí, ale chovat bych je nechtěla.

kiwi  27.11.11 18:15

Karoleenah: Buldoček není pes - buldoček je bůh! :-))
To jsem prosím zahlídla někde na internetu… Já jsem celoživotní zarytý nepřítel psů. Vždycky jsem je pokládala za (v lepším případě) velkovýrobnu exkrementů nebo (v horším případě) za otravný, uřvaný a uslintaný vobludy, s nimiž jediný možný dialog probíhal pomocí kopance :-)
Jen do té pikosekundy, kdy přitančil mladý pán s malým bílým buřtíkem… dneska lezu po čtyřech, podstrojuju lahůdky a sháním co nejslušivejší obojek, a při prvním kýchnutí běžím k veterináři :-)

Ani  27.11.11 18:27
Ifoun, máme dva psy - pořádně velké a huňaté, jak má pes být.
Věřím, že pokud pes nemá podsadu, tak je mu venku zima, ale taky si myslím, že za to můžou majitelky tím, že mají psa celý rok doma a nijak ho neotužují - nemám mu proč ta podsada narůst.
Pes prostě do bytu nepatří, patří ven na zahradu. Chápu, že malá plemena jsou jakýmsi pokusem o kompromis, ale pak už to prostě ztrácí klasické psí vlastnosti.
Psy miluju, ale přece jen pes má být obrazem vlka, ničeho jiného.

ifoun
338 příspěvků 27.11.11 19:18
Ani ha detto : Ifoun, máme dva psy - pořádně velké a huňaté, jak má pes být.
Věřím, že pokud pes nemá podsadu, tak je mu venku zima, ale taky si myslím, že za to můžou majitelky tím, že mají psa celý rok doma a nijak ho neotužují - nemám mu proč ta podsada narůst.
Pes prostě do bytu nepatří, patří ven na zahradu. Chápu, že malá plemena jsou jakýmsi pokusem o kompromis, ale pak už to prostě ztrácí klasické psí vlastnosti.
Víte, jsem přesvědčená, že nemáte psovitějšího psa, než mám já. Moje plemeno je jediný přímý následovník vlka, žádný mezistupeň není. Není to šlechtěná rasa, je to pes velmi přírodní. Tak přírodní, že ani nemá řádně vyvinuté hlasivky, tudíž nikdy neštěká tak jako pes, na kterého jsme zvyklí. Vzhledem k tomu, že pochází z Afriky, tak nemá podsadu. Nijak to nesouvisí s otužováním. Taky ten pes možná patří na zahradu, ale na nějakou africkou. V našich podmínkách by strádal takovým způsobem, že by to bylo na Srstku. Ano, proč tedy není jen tam, sem asi nepatří, ale to sem nepatří skoro žádné plemeno, těžko bude republika plná pouze strakáčů.
Tudíž můj pes je dokonalým obrazem vlka, přesto tu bundu vítá a potřebuje.
A že malý pes ztrácí svoji psovitost? No to nevím, znám spoustu malých a velmi agilních psíků. Akorát každý je uzpůsoben a často šlechtěn k něčemu jinému. Tak jako nebudu chtít po jezevčíkovi, aby táhnul sáně, nebudu chtít po huskym, aby noroval.
Za mě je prdlé, pokud někdo navlíká na psa saténové oblečky pouze pro ozdobu atd. Ale ani to neodsuzuju - pokud to není už otázka obtěžování psa. Považuju taky za praštěné narvat huskyho do svetru, když je nula. Ale stejně jako mi přijde nevhodné vzít huskyho na kolo ve třicítce, tak považuju za šílenost neobléct třeba naháče v mínus 20.
A taky neplatí, že pes patří na zahradu. Pro některá plemena je to nutnost, pro některá volba, pro některá jistá smrt. Je potřeba si vybrat tak, aby to vyhovovalo všem členům rodiny ;-)

saryvary
664 příspěvků 27.11.11 19:46

Já taky pochopím v zimě svetr pro psa. Různé šatičky, sukýnky, kombinézy, pelíšky za tisíce, domečky, psí lázně....... mi přijdou jako zvrácenost. Takoví lidé by potřebovali vzít do útulku, možná by je to přešlo a peníze za pitomosti by dali na užitečnou věc.

MP eva
28 příspěvků 27.11.11 20:50
Ani ha detto : Ifoun, máme dva psy - pořádně velké a huňaté, jak má pes být.
Pes je v dnešní době uzpůsoben ke spolužití s lidmi, kde je zároveň i nejšťastnější, tudíž patří tam, kde jeho smečka nejčastěji pobývá. Obvykle to bývá byt. Kdo si psa chce pořídit na hlídání, ať si koupí raděj kameru.

Ani  27.11.11 21:00
Ifoun: tak to je pak možné, já se v podobných plemenech nevyznám (což plyne z toho, že se mi ani moc nelíbí). Vím, že našim psům by se svetřík nelíbil ani trochu, proto k tomu mám odpor. A hlavně u mě ten odpor vzniká až oblíkacím fanatismem některých paniček malých psíků.

Eva: nemáme psy na hlídání, dlouho jsme je měli doma. Ale když se maminka přestěhovala, rozhodla nekompromisně, že půjdou ven. A jsou tam moc šťastní. Samozřejmě je potřeba za nima chodit, věnovat se jim, brát je na procházky. To pak není rozdíl od toho, že dřív polehávali v předsíni. A je to pro ně zdravější.

A.C.
153 příspěvků 27.11.11 21:07

Evo, na psovi, který geneticky podsadu nemá, žádná nenaroste, ani když ho nechám v zimě umrznout.

RenaLange  27.11.11 21:08

Ach Bože…ale tohle se nedá neb tohle je můj obor.
Ifoun a Eva - chytré holky, samozřejmě máte pravdu.
Ani - Vaše doměnky jsou nesprávné a zcela zcestné.
Pozor - dle zákona EU pokud Váš pes někoho ( zloděje ) kousne na Vaší zahradě, je to stejné jako kdybyste nechaly nezabezpečenou zbraň bez dohledu.

ifoun
338 příspěvků 27.11.11 21:10
Ani ha detto : Ifoun: tak to je pak možné, já se v podobných plemenech nevyznám (což plyne z toho, že se mi ani moc nelíbí). Vím, že našim psům by se svetřík nelíbil ani trochu, proto k tomu mám odpor. A hlavně u mě ten odpor vzniká až oblíkacím fanatismem některých paniček malých psíků.
Eva: nemáme psy na hlídání, dlouho jsme je měli doma. Ale když se maminka přestěhovala, rozhodla nekompromisně, že půjdou ven. A jsou tam moc šťastní. Samozřejmě je potřeba za nima chodit, věnovat se jim, brát je na procházky. To pak není rozdíl od toho, že dřív polehávali v předsíni. A je to pro ně zdravější.
Já mám ráda asi všechny plemena, je málo psů, kteří se mi nelíbí. Dřív se mi nelíbil třeba velškorgi, ale i to se mi dneska líbí fakt hodně ;-) Hmm, přemýšlím, jestli je nějaké plemeno, který se mi nelíbí.
A ano, paninky s jorkšírem v růžové vestičce a botičkách nacpaného v kostkované tašce taky nemusím. Zůstanu u svého primitiva, který sice potřebuje bundu, ale lepší pes stejně neexistuje :-D

ZetKa
289 příspěvků 27.11.11 21:12

Ifoun: a co že to máte za plemeno?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit