Oblečení v těhotenství

Fotoalbum tématu (17) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Brindik
70 příspěvků 21.03.12 12:40

Jste tu nějaká těhulka nebo čerstvá mamča? Začíná mi vylézat břicho, ale ještě to není nějak zlý, ale třeba v džínech se být nedá, léto asi budu trávit v sukních, ale teď to ještě nejde. Kabát sotva dopnu přes prsa…Jak řešíte nebo jste řešili vy? Já jediný co vím že nechci, jsou džínové lacláče…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

MP Barbucha
3716 příspěvků 21.03.12 16:54

A proč ne sukně už teď?
Taky jdou nějaké lepší leginy a XXL tunika, klidně ať je pokolena, jak břicho roste, tunika se zkracuje:-)

seznam.mih  21.03.12 17:14

sice těhotná nejsem a nebyla a doufám, že jednou budu, ale dkybych byla těhotná, tak bych právě v tomhle období nosila obleččení, ve kterém, teď vypadám jak těhotná! :D Takže hlavně různý tuniky, legíny, možná i nějaký to pončo třeba, ale to nevím, jak by vypadalo.

Brindik
70 příspěvků 22.03.12 06:43

Na tuniky a na šatičky se těším až to bude opravdu vidět. Teď ještě nechci budit podezření, ještě to krom muže a nejlepší kamarádky neví ani rodiče.
V sukni chodím doma a švagrová na návštěvě na mě koukala jak na UFO (nojo, jsem typ že kalhoty sundám až když je +25°C). A musím tedy říct, že taková širokánská lehoučká sukně až na zem, do který se dá zabalit jak do deky je ráj :-)

MP _Samantha
79 příspěvků 22.03.12 11:03

A co třeba lehčí plátěné kalhoty, které na břicho „netlačí“ tolik jako džíny, k tomu nějakou volnější tuniku/triko/ha­lenku a propínací nebo zavazovací světřík? Vrstvení by mohlo zamaskovat trochu větší břicho, stáhnout na sebe pozornost.
Co se kabátu týče, už není taková zima, takže bych jej nosila klidně rozepnutý nebo polozapnutý, případně přidat víc spodních vrstev a na krk větší šátek. Nejen, že zahřeje, ale nejspíš by se jím dala zase zamaskovat zvětšující se prsa.
(Ale možná to nejsou dobré rady, tenhle typ maskování jsem zatím řešit nemusela :))

Lachenauerin
544 příspěvků 22.03.12 18:24

Vzhledem k tomu, že „nejtěhotnější“ budete v teplém období roku, tak bych kabáty apod. vůbec neřešila. A hlavně to chce se moc neunáhlovat, uvidíte, jak moc budete přibírat.
Já si taky zpočátku myslela, jak děsně moc přiberu, a tak jsem si pořídila

o dvě čísla větší kalhoty, a nakonec v nich nevyšla ven ani jednou, protože jsem v nich udělala dva kroky a octly se někde pod zadkem.
Takže jsem si nakonec vystačila s o číslo většími lněnými tunikami a o číslo většími hedvábnými kalhotami v pase na šňůrku. Nějaké velké nákupy, pokud se vám postava nebude měnit opravdu výrazně, by mohly být zbytečně vyhozené peníze.

Apolena
32 příspěvků 22.03.12 18:35

Já jsem celé těhotenství vystačila s předtěhotenským oblečením. Sukně mám většinou áčkové pod kolena nebo dlouhé zavinovacía ty stačilo jen povytáhnout výš. Halenky a svetry jsem nedopínala, přes břicho jsem je nechala rozepnuté. Pořídila jsem jen těhotenské punčocháče a několik větších tílek.

Katkarina
6 příspěvků 22.03.12 20:56

Brindik, no, ja som si taktiež vystačila v tehotenstve s väčším oblečením (a to som bola tehotná v zime), ale tentokrát by som si už hneď na začiatku kúpila nejaké kalhoty s tehotenským pásom, materiálovo a strihovo vhodné vzhľadom k ročnému obdobiu a zvyšku šatníku. Tuniky, sukne a šatičky sú fajn, ale nikdy neviete, v akom budete rozpoložení a je dobré mať v šatníku nejakú slušné núdzovku. Využijete ich aj v prvých kritických dňoch po pôrode, keď tam to brucho už nie je a predsa je :)

veronika.u
10 příspěvků 22.03.12 21:20
Když jsem byla těhotná v létě, nosila jsem převážně sukně na gumu. Z těhotenského oblečení jsem si koupila jen jedny kalhoty s takovým tím těhotenským pasem (místo zipu je tam jen takový elastický pás) a ty bych Vám opravdu doporučila místo klasických kalhot. Když mě jednou můj gynekolog viděl, jak mám asi v pátém měsíci kalhoty na knoflík, tak mi dost vynadal a i na „monitoru“ pak byl vidět rozdíl v tom, jak silně bije srdíčko mimču když se mačká a když ne. Takže především myslete na miminko :)
Kabát jsem tenkrát měla z CaA, je to takový trenčkot, ale zapíná se jen na tři knoflíky a poslední je skoro pod prsama, takže jsem měla opravdu dost prostoru pro břicho.

mulen
858 příspěvků 23.03.12 09:43

Já měla jedny pláťáky a rifle s pružným pasem. Měla jsem i těhotenskou bavlněnou halenku s prostorem pro břicho. Na normálních tunikách, halenkách a šatech se mi moc nelíbí, že v pokročilém těhotenství jsou vepředu o hodně kratší než vzadu. Ještě jsou dobré sukně s úpletem v pase. A nemusí být ani těhotenské.

MP Simat
4 příspěvky 23.03.12 10:25

Já zrovna ve stavu těhotných jsem. Zpočátku, aby nikdo nepoznal, že jsem těhotná, jsem oblečení vrstvila, nosila vestičky (nezapnuté!) a šátky uvázané tak, aby sahaly až pod prsa. S kabátem bych to také teď neřešila. Přes prsa ho nezapínejte a jestli je vám zima, noste do kabátu šátky.
Jediné, co jsem si koupila jsou těhotenské šaty a obyčejné, netěhotenské kalhoty o číslo větší, které pak unosí moje mamka :-). Zbytek oblečení nosím to, které před otěhotněním, většinou sukně na gumu (i přes zimu), které sa dají vytáhnout i výš na bříško. Počítejte ale s tím, že si netěhotnské oblečení vytaháte.
Parádní jsou trička, která jsou přes břicho nařasená, takže rostoucí bříško se v něm ještě dá schovat. Výrobce (český!) uvádí, že jsou vhodné i pro netěhotné. Nechci dělat reklamu, ale na štítku je jožánek :-).
Jen tak na okraj - na podzim a zimu doporučuji pás, který vám zahřeje záda a příp. podrží i bříško. A opět nemusí být těhotenský. A jak už tady padlo, s nákupováním počkejte, jak moc budete přibírat.

ooola
129 příspěvků 23.03.12 15:40

já nosila sukně s volnějším nebo nižším pasem - i v zimě, s teplejšíma punčocháčema je v nich větší teplo než v kaltotech, nosím to tak doteď. A k tomu delší trička a tílka. Vůbec nic těhotenského jsem si nekoupila, ani jsem nenosila žádný volnější tuniky apod. A pás přes boky taky doporučuju, i v létě se hodí, když je pak větší břicho a z některých svršků začíná vylézat spodem:-)

MP Ava
248 příspěvků 23.03.12 23:14

Můžu se na něco zeptat? Já jsem teda těhotná nikdy nebyla a nebudu, ale proč všichni píšete, že jste si to oblečení vytáhly nahoru přes břicho? Mně přijde logičtější naopak vše dávat až pod břicho, ne…? K tématu mohu říct pouze to, že mám nyní těhotné tři blízké kamarádky a všechny si koupily pouze těhotenské džíny (ty s širokou gumou v pase) s tím, že je využijí i po porodu, až břicho nebude nic moc. Jinak všechny vystačí z běžnou konfekcí, myslím, že současné střihy jsou těhotným dost nakloněny :) dvě z těch kamarádek si chválí Camaieu - tuniky, volné košile, šaty, princes střihy atd.

RenaLange  23.03.12 23:45
aby se pochopilo proč to oblečení leze nahoru a ne dolů to by se muselo být těhotná aspoň jednou jedinkrát,to vysvětlí názorně všechny fyzikální zákony:-).
Já už taky těhotná asi nikdy nebudu ( ve svém věku ,že jo), byla jsem 3× a v ošklivé době.
Jsem moc ráda že dnes je vše jiné, těhotenství není bráno jako ošklivá nemoc, neskrývá se, 25 letá matka není přestárlá riziková rodička ( i to jsem zažila),tatínci se pyšní fotkami dětí na pracovním stole… tak doufám že z těchhle dětí vyrostou sebevědomí jedinci kteří si nenechají všechno líbit a naše krásná zem bude zase uznávaná jako za první republiky.

MP Ava
248 příspěvků 24.03.12 09:40
RenoLange, Váš optimismus bych chtěla mít…Já jsem tedy dítě těsně předrevoluční, takže minulý režim nepamatuju, ale dnešní děti jsou podle mě, přes snahy některých rodičů, rozmazlení frackové. Řekla bych, že třeba výchova naší generace, kdy se s tím nikdo moc nemazal, byla mnohem racionálnější.
A stím oblečením - mně prostě vždycky jen přijde, že když si dám ten lem kalhot/sukně až pod břich, tak to aspoň nebude nikde tlačit.

Ale jak jsem psala, vlastní zkušenosti ani s těhotenstvím ani s výchovou dětí nemám. Což mi vždycky každej hned předhodí, když se k něčemu občas kriticky vyjádřím.

GreatSusan  24.03.12 09:44

Ava: tak nevyjadrujte kritiku nad necim, o cem nic nevite. Usetrite si to predhazovani.

modra_kocka
903 příspěvků 24.03.12 10:03

GreatSusan: vždyť se jenom zeptala… Nebyla to sice nejchytřejší otázka týdne, ale za to se snad nestřílí.
Ava: záleží na anatomii ženy. Znám případ, kdy kamarádka v těhotenství nenosila nic jiného, než tuniky nebo šaty do A, přestřižené pod prsy, a taky případ, kdy těhotná nosila své normální netěhotenské bokovky až do porodu.
Ale jinak - v historii lidstva už byly těhotné miliardy žen. Opravdu si myslíš, že kdyby jim bylo pohodlnější nosit lem sukně/kalhot pod břichem a ne nad nim, tak by na to žádná z nich nepřišla? ;)

MP Ava
248 příspěvků 24.03.12 11:10
Ježiš marjá, já netvrdím, že na to nepřišly, jen mě zajímalo proč. Toť vše.

GreatSusan: nemyslím si, že člověk, který dítě sám nemá, nemůže vidět ve výchově dětí jiných lidí. Třeba u mých sourozenců.

modra_kocka
903 příspěvků 24.03.12 11:32

Ava: proč proč… Protože dítě není v žaludku, ale v děloze, která se nachází zhruba tam, kde tě to tlačí, když se strašně moc chce čůrat, víme? Tos nikdy neměla během měsíčků nafouknuté břicho? Představ si, že je ještě asi tak 20× větší, a řekni mi, kam bys dávala lem, aby tě netlačil. Na frcinku? Tady to máš názorně, když si nepamatuješ učebnici biologie:
(moc se nedivím, že jsou lidi rozčílení, když se takhle „ptáš“ a ještě se vztekáš, když dostaneš odpověď. Tohle totiž nebyla otázka, ale poučování bez znalostí věci a špetky zamyšlení, zda neplácáš kraviny. Následné výkřiky „ježiš marja“ opravdu neukazují, že bys chtěla znát odpověď, ale žes chtěla být nejchytřejší na světě.)
GreatSusan: omluva, v tomto případě bylo fuckování zcela evidentně na místě.

MP Ava
248 příspěvků 24.03.12 11:49

Dělohu nemám , menstruaci taky ne, jsem hloupá a zapšklá a přitom ze sebe dělám nejchytřejší na světě. A ještě jsem se ptala, aniž bych chtěla znát odpověď. Protože téma lemu těhotenského oblečení je natolik zásadní, že jsem měla potřebu tady prezentovat svoji nadřazenost. Děkuji za obrázek a ani jednou jsem se nevztekala.

Cinkitoo  24.03.12 12:00

Modrá kočka mě zase dostala! :D Frcinku slyším poprvé. U nás používáme na začátku P, ale s F je to větší legrace :D
Jinak moje sestřenka nosila do šestého měsíce slimky a vypadala maximálně, že si přidala u oběda. Pak si koupila jedny džíny s tím širokým pružným pasem a nosila normální trička. Švagrová nosila pláťáky s širokým pasem a volnější dlouhá trika s nařasenými boky a na „lepší“ měla neprůhledné matné legíny a krásnou volnou tuniku těsně nad kolena, takže vlastně skoro šaty. Moje teta loni maskovala, protože se kvůli vysokému věku bála nám o miminku říct dřív, než bude muset na mateřskou. A nosila taky běžné oblečení. Když tak koukám do své skříně, mohla bych být v letních měsících klidně těhotná, protože volných trik, tunik a šatů přestřižených pod prsy mám habaděj :)

MP Kala
14 příspěvků 24.03.12 12:19

Když už tu máme takové hezké téma, mám tady pro vás (všechny vč.teoretiček, každý nápad se cení), dotaz související. Nosím synka na těle - v šátku. Co ho nosím, je u nás teplo, tak si vystačím s šaty, šátkem a nezapnutým sáčkem, příp.volnějším svetříkem. I tak ale - jednou určitě bude pršet a já nevím, co s tím. Mohla bych si koupit nějaký ten „vak“ přímo uzpůsobený k tomuto, ale je to drahé jak prase a já nechci chodit jak bubák ve velkých kusech beztvaré látky. Prostě jestli byste nevěděly o nějakém hadříku, do kterého bych mohla vlézt sama a pak zababušit i malého, aby na něj netáhlo.
Pro představu, nosím ho takhle: http://www.sanami.cz/…zi%20550.jpg
A v na podzim už budu takto:
http://www.sanami.cz/…oz%20550.jpg

Lachenauerin
544 příspěvků 24.03.12 14:15

Lidi, proč takové pobouření?
Já v tom dotazu taky nic divného nevidím, ba musím přiznat, že i mne to vytahování kalhot nad pas překvapilo, protože já si v těhotenství taky dávala lem kalhot dolů a vůbec mě to nenapadlo dělat jinak, protože odjakživa mi je nepříjemné dávat si spodní část oděvu nad pupík. Takže možná je opravdu každému příjemnější něco jiného.

A.C.
153 příspěvků 24.03.12 16:20

Možná jsem jediná, ale já jsem v těhotenství nosila sukni do široké gumy POD břichem. Každý má jinak tvarované tělo, mě to sedělo skvěle a bylo to pohodlné. Naopak cokoliv přes břicho mi bylo nepohodlné až ke zvracení.

A.C.
153 příspěvků 24.03.12 16:27

Kalo, nosila jsem děti přes zimu.. bude mít bundu + čepici, v dešti kapuci. Na krátké přeběhnutí to stačí (nosila jsem je zapnuté pod svou bundou nebo paletem), na dlouhé deště a průtrže mračen nevím, ale to člověk spíš nikam nevyrazí. Nic speciálního protidešťového jsem neměla ani na jedno dítě.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit