"Oblejskaná" vlněná látka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

A.C.
153 příspěvků 21.01.12 12:17

Řeším problém s vlněněnými obleky mého muže. Všechno střižní vlna, některé čistá, některé přes 80%, běžné značky výrobců. Některé obleky po nějaké době mají vyblejskaná místa, některé ne.
Čím to je, jak tomu zabránit?
Jak tomu předejít? Jak to zrušit, když už jsou vyblejskaná místa?
(pokud možno vynechejte rady: kup nový oblek :) Muž má obleky jako montérky, má jich víc, střídá je., byla bych raději, kdyby vydržely)

Reakce:

A.C.
153 příspěvků 21.01.12 12:40

Myslím malá oblýskaná místa, třeba u spony pásku. Nepředstavujte si zadek a lokty :D , jsou to opravdu drobnosti.

ZetKa
287 příspěvků 21.01.12 13:15

Já mám pocit, že „vyblejskaná“ místa vznikají při žehlení. Vlna se má žehlit přes nějaký hadr, právě aby se tohle nestalo.
Zkušenosti nemám, neb oblek má manžel jeden a ten svěřuji jednou za čas čistírně (manžel to na sebe vezme max. 2-3× do roka).
Jak to opravit nevím, ale něco mi říká, že to asi už nepůjde.

MP Jana
215 příspěvků 21.01.12 13:15

Na taková ta lesklá místa po žehlení se doporučuje přejet je houbičkou napuštěnou octem, tak třeba by to pomohlo i na toto.....

A.C.
153 příspěvků 21.01.12 13:22

Ocet zkusím na nejstarším obleku, teoreticky tu radu znám taky, ale prakticky se mi to nechce zkoušet.
Ono by mě hodně zajímalo,** jak se dopředu pozná, že některá látka to bude dělat? **Protože ten zkušební vzorek máme celkem velký a je jasně vidět, že některé i starší obleky ani blesk a některé novější se oblejskají natošup. Přijde mi, že je to látkou, stáří na to moc vliv nemá, způsob používání podle mě taky ne.

ZetKa
287 příspěvků 21.01.12 13:35

Podle mně je to složením látky. Zkuste se podívat na složení těch obleků, které nemají vyblejskaná místa a na složení těch, co je mají, a porovnejte to. Třeba tam najdete souvislost.
A nebo zkuste strýčka googla :)

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit